PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Klima auto modda takılı kaldı

kaptan_ahab
13/05/2010, 20:19
Arkadaşlar resimlerde görüldüğü üzere klima auto modda takılı kaldı ve çalışmıyor.Klima bu durumda sizlerde çalışıyormu?Klimayı auto moddan çıkarma nasıl oluyor?
7926
7927

GP COSKUN
13/05/2010, 20:25
full auto modunu seçmiş olabilirsin yanlışlıkla
menüden ayarlanması lazım kullanım kitapçığını incele orada açıklaması vardır

HasanAliz
13/05/2010, 20:52
sıcaklık ayarı vs kendin manuel olarak değiştirirsen auto modundan çıkar. ama senin gösterdiğin örnekte bir sorun yok. çünkü punto dinamik modellerindeki klimalar çift yönlü tam otomatiktir. adı üstünde zaten otomatik klima. bir sorun yok bence.

sabanci
13/05/2010, 21:53
eğer kendin ayarlama yaparsan auto moddan çıkar yani sıcaklığı düşür veya arttır faln hızınıda düşür auto moddan manuele geçer

kaptan_ahab
13/05/2010, 22:28
Sıcaklık ayarını değiştirmeye çalıştığımda auto yazısı aynen kalıyor ve klima yine sessiz.En alt seviyeye aldığımda sanırım LO şeklinde bir yazı geliyor ve klima kendiliğinden ayarlamalar yapıyor ancak yine soğutma yapmıyor.Auto tuşuna bastığımda full auto ibaresi ayrıca geliyor.Sıcaklık ayarını değiştirdiğimde kaybolup resimdeki haline bürünüyor.Kitapçığı okudum.Full auto modundan bahsediyor,sıcaklığı manuel değiştirdiğinizde auto moddan çıkıyor diyor ama benimki halen auto modda gördüğünüz üzre.Sanırım servis yolları taştan demeye az kaldı.

GP COSKUN
13/05/2010, 22:30
Sıcaklık ayarını değiştirmeye çalıştığımda auto yazısı aynen kalıyor ve klima yine sessiz.En alt seviyeye aldığımda sanırım LO şeklinde bir yazı geliyor ve klima kendiliğinden ayarlamalar yapıyor ancak yine soğutma yapmıyor.Auto tuşuna bastığımda full auto ibaresi ayrıca geliyor.Sıcaklık ayarını değiştirdiğimde kaybolup resimdeki haline bürünüyor.Sanırım servis yolları taştan demeye az kaldı.

servise git auto mod dan çıkarsınlar bir de öyle dene bakalım

IVAA
14/05/2010, 08:22
klimanın üzerinde monu tuşu var ona basınca Auto dan çıkıyor. en azından Evo larda bu şekilde.

kaptan_ahab
14/05/2010, 09:38
Resimde görüldüğü üzere mono tuşuda aktif ama halen auto yazısı orda.Sizlerde ekran bu şekilde iken klima çalışıyormu acaba.

IVAA
14/05/2010, 11:20
walla resimlerden pek bişi anlayamadım ama ben mono tuşuna bastığımda mono yazıyor. auto tuşuna bastığımda Auto tekrar bastığımda Full Auto yazıyor

h k
14/05/2010, 12:06
klima ya auto yada full auto modunda çalışır , başka bir modu yoktur.

havalandırma yönlendiricilerini siz kendiniz devreye alırsanız full otodan çıkar auto konumunda çalışır. bu durumda iken tekrar full autoya basarsanız yönlendirme ışıkları söner ve kendi kafasına göre yönlendirme pozisyonu alarak full otoda çalışır.

kaptan_ahab
14/05/2010, 14:01
klima ya auto yada full auto modunda çalışır , başka bir modu yoktur.

havalandırma yönlendiricilerini siz kendiniz devreye alırsanız full otodan çıkar auto konumunda çalışır. bu durumda iken tekrar full autoya basarsanız yönlendirme ışıkları söner ve kendi kafasına göre yönlendirme pozisyonu alarak full otoda çalışır.
Hüseyin bey o zaman eğer fotoda görebiliyorsanız benim şu halde klimamın çalışmaması auto modda takılı kalmasından değil klimamda başka bir sorun olduğunu mu gösteriyor.

h k
14/05/2010, 17:25
eğer yuvarlak düğmenin ortasına basınca full auto moduna geçmiyorsa elbette bir sorun vardır.

full autoya bastınız , "yönlendirme ışıkları söndü , mono ve kompresör ışığı yanık kaldı" durumunda sistem normal bir şekilde full autoya geçmiştir. bu durumda yuvarlak sıcaklık düğmesi ile sıcaklığı 16-32 arası ayarlayabilirsiniz. sistem hem sıcaklık ayarını hemde hava yönledirmesini otomatik olarak yapcaktır. fan devride otomatik olarak değişir. yönlendirme butonlarının üstündeki ışıklar sönecektir.

full autoda çalışırken herhangi bir yönlendirme düğmesine bastığınızda yada kompresör düğmesine basarak kompresörü kapattığınızda yada fan devir butonu ile devri kendiniz değiştirdiğinizde full auto modundan çıkarak auto moduna geçer. bu durumda artık yönlendirmeleri ve fan devrini siz ayarlarsınız. ancak uzun süre bu modda bırakırsanız fan devrini yine kendisi ayarlamaya çalışacaktır.tam manuel kontrol imkanı yok aslında hep otomatik klima. auto moduna iken herhangi bir yönlendirme butonunun ışığı yanmıyorsa istediğiniz yöneldirme butonuna basmanız gerekir yoksa havayı istediğiniz tarafa üflemez.

biraz daha kurcalayın çözersiniz :) . set değerini değiştirdiğinizde istediğiniz sıcak yada soğuk havayı hemen alamayabilirsiniz , sistem sıcaklık kontrolünü çok hızlı yapamıyor. ani soğuk yada sıcak ihtiyacınızda full autodan çıkartıp auto modunda hava yönlendirmesini ve fan devrini ayarlamanız gerekebilir yada soğuk için LO sıcak için HI konumuna getirebilirsiniz.

kaptan_ahab
14/05/2010, 17:52
Hüseyin bey öncelikle detaylı anlatımınız için teşekkür ediyorum.Anlattıklarınız ile kendi durumumu ve yaptıklarımı karşılaştırdıktan sonra benim klimada kesinlikle bir arızanın olduğunu anladım.Full auto, auto, Lo hiçbir durumda fan çalışmıyor.

HasanAliz
14/05/2010, 21:43
anlatılanlar bir işe yaramadıysa klima kompresörü arızalı sanırım sizin. en yakın servise maalesef.