PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İç temizlik

burhankutlu
08/05/2010, 23:59
arkadaşlar bu koltukları halı yıkama ile çektirsem ne olur ve tavanı neyle silebilirim yardımcı olursanız sevinirim.

burhankutlu
09/05/2010, 13:38
bilgisi olan yokmu arkadaşlar?

SpyHunter33
09/05/2010, 13:51
Koltukları halı yıkama ile nasıl olur bilemem ama bazı yıkamacılar komple koltukları söküp bir güzel yıkıyorlar fakat arabana 2 gün binemiyorsun :) ben genelde nemli bez ile silmeyi tercih ediyorum..

burhankutlu
09/05/2010, 17:47
Koltukları halı yıkama ile nasıl olur bilemem ama bazı yıkamacılar komple koltukları söküp bir güzel yıkıyorlar fakat arabana 2 gün binemiyorsun :) ben genelde nemli bez ile silmeyi tercih ediyorum..
ya bulunduğum yerde zaten o yok iki gunde araba bırakamam bi deneyim diyorum

gp66
09/05/2010, 17:58
detaylı temizlik yapan yerler var bir günde veriyolar arabanı ve sıfır gibi oluyo içi öyle biyere götür uğraşma halı yıkamayla falan

burhankutlu
09/05/2010, 18:07
detaylı temizlik yapan yerler var bir günde veriyolar arabanı ve sıfır gibi oluyo içi öyle biyere götür uğraşma halı yıkamayla falan
var ama bana uzak ikincisi bir gun alıyor dedi okadar zaman bulamam

brabus
09/05/2010, 18:15
ben de cuma günü punto sahibi oldum. 5 gibi emniyet evlerinde evime çok yakın oto yıkamacı baktım çok iyi bir adam güzelce iç dış temizlik yapıyor. Ben de bıraktım arabayı 17:30'da akşam alacağım dedim. Koltuklar biraz ıslak olur dedi :) Sorun değil dedi koltukları tavanı paspas vs her yeri bir güzel temizledi özel bir deterjanı oluyor. Fiyatı da komşuyuz diye 30'a yaptı. Sonax'ı vs de kullandım zamanında farkı anlaşılmıyor :) Bu arada eski sahibi sigara da içmiş arabada koltukların tavanın rengi hemen eskisi gibi oldu.
ben tavsiye ederim gelecek olursa yardımcı olurum sizin için de pazarlık yaparız :)

brabus
09/05/2010, 18:16
bu arada 10'a doğru aldım aracı koltuklar biraz nemliydi 2 gazete koydum öyle biraz gezdim hiç sorun olmadı :)

gp66
09/05/2010, 18:34
grande puntonmu var derdin var :P uğraş dur :))

insomnia06
09/05/2010, 19:30
ben koçtaşdan kumaşlar için leke çıkarıcı bi sprey aldım ve çok memnun kaldım tavsiye
ederim.adını bilmiyorum şişe şu an arabada ama koltukları falan silcem derseniz veriyorlar zaten.sonax ın ürünü değil yalnız yanlış almayın.ben baya bi araştırdım iç dış kuaför koltuk tavan ws en ucuz 175 dediler bende 8.90 a bu ürünü aldım ve nefis oldu:)

yolcu27
09/05/2010, 19:35
bizim meganeyi halı yıkama ile yıkıyoruz harika oluyor. koltuk kadife kumaş deri karışık. önce ilacı spey şeklinde püskürtüyor sonra fırça ile 2 dk fırçala sonra aç makinayı canavar gibi çekiyor.

burhankutlu
10/05/2010, 14:30
ben de cuma günü punto sahibi oldum. 5 gibi emniyet evlerinde evime çok yakın oto yıkamacı baktım çok iyi bir adam güzelce iç dış temizlik yapıyor. Ben de bıraktım arabayı 17:30'da akşam alacağım dedim. Koltuklar biraz ıslak olur dedi :) Sorun değil dedi koltukları tavanı paspas vs her yeri bir güzel temizledi özel bir deterjanı oluyor. Fiyatı da komşuyuz diye 30'a yaptı. Sonax'ı vs de kullandım zamanında farkı anlaşılmıyor :) Bu arada eski sahibi sigara da içmiş arabada koltukların tavanın rengi hemen eskisi gibi oldu.
ben tavsiye ederim gelecek olursa yardımcı olurum sizin için de pazarlık yaparız :)
ertan kardeş ben maraştayım :) saol yinede teklifin yeter eyvallah:)) koltuk yıkama denemesini birazdan yapıcam ya koltuklar gider yada tertemiz olur sonucu yazıcam :) 150-200 lira para cok o parayı kazanana kadar alnımızın damarı çatlıyor.

burhankutlu
12/05/2010, 00:08
evet temizledim arkadaşlar sonuç harika tavsiyem 120 lira vermeden kendiniz temizleyin yeni alındıgı gibi oldu :)

SONGOLCÜ
12/05/2010, 16:44
ben size şöle bir olay anlatayım oğlum arabanın arka koltuğu kustu ve inanılmaz kötü bir görüntü oluştu neler yaptıysam çıkmadı.tv de biomaks diye genel tem. ürünü gördüm birde onu denemek istedim geçen hafta sonu denedim lekelerden eser kalmadı hatta bu ürünü jant ve lastiklerde de parlatıcı olarak kullanabilirsiniz ve kesinlikle çok memnun kalırsınız üstelik fiyatı 60tl fakat 1lt suya 1,5 kapak döküyosunuz ve heryerde herşeyde kulanabilirsiniz.

Scottie
12/05/2010, 16:54
tavanı bira ile silin... hiç leke bırakmıyor. pırıl prıl ben denemedim ama bir çok kişiden duydum bira ile sildiklerini....

sabanci
12/05/2010, 19:21
benimde koltuklarımda lekeler var fakat söylediğiniz hiç bir ürünü bulamadım acaba izmirde bulabilen bir arkadaş varmı?

SpyHunter33
12/05/2010, 19:30
Burhaaaaan :) koltukları nasıl yıkadın nasıl söktün bi detaylı anlat kardeşim :) benim koltuklarda bir toz birikmiş elimle vurdukça nefes aldırmıyor valla siyahları olmuş gri gri :D bende bir el atacam da kendim yıkayayım diyorum :)

makeles
12/05/2010, 19:49
tavanı bira ile silin... hiç leke bırakmıyor. pırıl prıl ben denemedim ama bir çok kişiden duydum bira ile sildiklerini....

bira kokusunu çıkarmak için ne yapmalı? :)

SpyHunter33
12/05/2010, 20:45
Biranın kokusu kalmıyor diye biliyorum :)

Uzun zaman önce araç içindeki kötü kokuları önlemek için bira ilaveli su kullanılırdı su ile çözülen bira ve alkol karışımı temizlediği gibi kötü kokuların da giderilmesin de çok etkiliydi. Zamanın da kasaplık yapan bir abimizin arabasına sinmiş olan ET kokusunun bira ile yıkanarak kokunun giderildiğine ve araçta bira kokusunun kalmadığına şahit olmuş idim :) idim idim idim....

frç
02/06/2010, 12:51
Arkadaşlar koltuklarınız çok aşırı kirli değilse boşuna fazla para vermeyin.Benim koltuklar fazla kirli değildi.Pazar günü hava da güzel ve bol güneşliyken aldım elime kosla yı 20 dakika da bütün koltukları ve kapı döşemelerini fazla ıslatmadan iyice sildim.Bir saat kaar sonra elektrik süpürgesi ile çektim.Sonuç harika. Herkese tavsiye ederim kolay gelsin...

GP ÜMİT
02/06/2010, 13:00
Arkadaşlar koltuklarınız çok aşırı kirli değilse boşuna fazla para vermeyin.Benim koltuklar fazla kirli değildi.Pazar günü hava da güzel ve bol güneşliyken aldım elime kosla yı 20 dakika da bütün koltukları ve kapı döşemelerini fazla ıslatmadan iyice sildim.Bir saat kaar sonra elektrik süpürgesi ile çektim.Sonuç harika. Herkese tavsiye ederim kolay gelsin...
en güzeli senin yaptığın bende geçen hafta aracımı yıkadım.arkasından aracıma poliş çektim.içini elektirik süpürgesiyle süpürdüm.halıları eşimin halılar için kullandığı temizlik maddesiyle sildim harika oldu.

atalays
28/12/2010, 12:23
Arkadaşlar herkese hayırlı günler,bundan önceki arabamı aldığımda koltuk kılıfları takılıydı eski olduğu için bende çıkarttım ama zamanla lekeler alta koltuk kumaşına sinmiş gri koltuklarda toz lekeleri seklinde oluşmuş ,tanıdık bir halı yıkmacı arkadaş ben bunları pırıl pırıl yaparım dedi gözümün önünde yarım saatte küçük halı yıkama makinesi ile çok harika temizledi ,kovalar çamur gibiydi...... hatta kapı döşemelerindeki kumaşları da yıkadı ve hava güneşliydi iki saate kadar kurudu..uzun süre bindim hiçbir zararı olmadı yıkamanın .....pislenirse gene gel temizlerim dedi ayrıca silmek iyi değil leke kumaşta kalıyor hatta süngere işliyor dedi ; 10 tl aldı ..

hakiee
29/01/2011, 17:27
Eğer halı yıkama makineniz varsa kosla halı yıkama makinesi deterjanıyla mükemmel sonuçlar veriyor. puntodan önce bindiğimiz focusun bej rengi kadife koltuklarını ilk günkü temizliğine getiriyordu. makine deterjanlı suyu bi yandan püskürtürken diğer yandan çekiyor zaten. Kötü yanı bazı zor köşelerde koltuk kafalıklarında biraz yorucu oluyor ve cama ister istemez deterjanlı su sıçradığından bi de onları silmek durumunda kalıyorsunuz sonra :D çok ciddi lekeler falan yoksa 100 150 200 tl gibi fiyatlar vermek çok mantıksız. :)

tayfux
11/02/2011, 21:51
hocam bu konuda bana yardımcı olabilirseniz sevinirim ben güneşlideyim..

sadece_erhan
22/02/2011, 18:34
arabamı aldığımda tavanalrım kirliydi, detay iç temizliğe vereyim dedim, hanım müsade etmedi, "aspirin" diye bi temizlik maddesi satılıyomuş, gittim ondan aldım. camsil gibi bişey, kırmızı kutuda. tavana sıkarak, hafifnemli bezle silme yoluyla bütün lekeleri çıkardım. koltuklar içinde aynı taktiği uyguladım ;)