PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Garanti ile ilgili yardım lütfen

krm16
08/05/2010, 22:16
Arkadaşlar Aracım Şuan 4.200 km de Hepinizin Bİldiği Gibi 5.000 km de Servise Gidicez ...

Ben Aracıma Şuan Far sis Xenon İşlemi Yaptırmak İStiyorum Bunun Garanti AÇısından Herhangi Bi Olumsuzluğu Varmı ?

Arabam Garanti Kapsamı Dışında Kalırmı?

Servis Bana HErhangi Bi sıkıntı Yaşatırmı ?

Aynı ŞEkilde Kornamıda Değiştirmek İstiyorum ...

Arama Yaptım Bazı konularada Göz gezdirdim Ama istediğim Cevabı Forumda Bulamadım Eğer Mevcutsa Kusura Bakmayın Lütfen :(

Punto_Can
08/05/2010, 22:22
bir çoğumuzun aracında far+sis xenon bulunuyor, servis ve garantiyle ilgili ben dahil herhangi bir sıkıntı yaşayana rastlamadım...

krm16
08/05/2010, 22:43
KAfamı Çok karıştırdı Bu Konu Benim Artık Deliricem diyebilirim Yani Zevk için Aracımın Garanti kapsamı dışında kalmasını istemiyorum :(

alperyonar
08/05/2010, 22:47
Araç da olası herhangi bir elektrik sorununda araç garanti kapsamına girmez. Bu arada niçin 5000 km de servise gidiyorsunuz??

ibrahim06
08/05/2010, 22:49
Araç da olası herhangi bir elektrik sorununda araç garanti kapsamına girmez. Bu arada niçin 5000 km de servise gidiyorsunuz??

Yağ eksiltmiş mi diye gidiliyor multijette.

krm16
08/05/2010, 23:23
Teşekkür Ederim Saolun ;)

smartmavi
08/05/2010, 23:34
Garanti bu, varlığı da yokluğu da bir dert...

Garantiniz bozulmaz ama arkadaşların da dediği gibi, yarın öbür gün elektrik aksamınızda bir sorun olursa "Zenonu takan devrelerinizle oynamış, ....arızası garantiye girmez" şeklinde bir açıklama duyarsanız da pek şaşırmayın.

Bu işlemmleri yetkili servislerde yaptırırsanız ona diyicek yok tabii...

ABNEW
09/05/2010, 00:31
Arkadaşlar Aracım Şuan 4.200 km de Hepinizin Bİldiği Gibi 5.000 km de Servise Gidicez ...

Ben Aracıma Şuan Far sis Xenon İşlemi Yaptırmak İStiyorum Bunun Garanti AÇısından Herhangi Bi Olumsuzluğu Varmı ?

Arabam Garanti Kapsamı Dışında Kalırmı?

Servis Bana HErhangi Bi sıkıntı Yaşatırmı ?

Aynı ŞEkilde Kornamıda Değiştirmek İstiyorum ...

Arama Yaptım Bazı konularada Göz gezdirdim Ama istediğim Cevabı Forumda Bulamadım Eğer Mevcutsa Kusura Bakmayın Lütfen :(

Kerem garanti konusu servisle olan ilişkilerine göre değişir.Ancak yetkili serviste xenon montajı yapılırsa hiçbir sorun yaşamazsın garanti konusunda,

Eğer aracın garanti dışı bırakılırsa bile bundan etkilenecek tek sistem elektrik sistemidir.Yani motor bozuldu diye araç garanti dışı kalmaz...

Du Hast
09/05/2010, 01:05
aracınıza merceksiz xenon uygulamayın.

tolgaank88
09/05/2010, 10:59
Bunun için ne desek sizi dogru bilgilendirmiş olmayız bu sizin servisle olan ilişkinize gore degisir.prosedur olarak aracınızın elektrik aksamı garanti dısı kalır,ancak servis bunu gozardıda edebilir etmeyedebilir.

krm16
09/05/2010, 12:51
Anladım Teşkkür Ederim Arkadaşlar ...

Peki Xenon ları Alıp Serviste Montajını Yaptırmaya Kalksam Bana Aşağı yukarı maliyeti Ne olur ?

Daha Önce Sahip Olduğum Araçlardan Dolayı Yetkili Servislerle PEk işim Olmadı Hep Tanıdık Esnafta Sanayide Yada KEndimiz Çözdük Bakımlarımızı Arızalarımızı Yada Hazırladığımız Araçları ...

Yetkili Servislerle İlgili PEk bişey Bİlmiyorum Açıkçası

Punto_Can
09/05/2010, 17:13
montaj ücretininde servisle olan ilişkilere göre değişeceğini düşünüyorum ancak servislerdeki 1 saatlik elektrik işçiliği 40-45TL gibi birşeydi, aşağı yukarı bu fiyata taktırabilirsiniz...

krm16
09/05/2010, 21:47
Garanti Kapsamı Dışında Kalmıcağını Bİlsem Bu paralara KEsin Serviste Montaj Yaptırırım ;)

PEki Bu Yakıtla İlgili Görüşleriniz Neler Arkadaşlar??

Opet Harici Herhangi Bi Benzinlikten Yakıt Aldığımda Araç Garanti Kapsamı Dışında Kalırmı ???

ABNEW
09/05/2010, 23:00
Garanti Kapsamı Dışında Kalmıcağını Bİlsem Bu paralara KEsin Serviste Montaj Yaptırırım ;)

PEki Bu Yakıtla İlgili Görüşleriniz Neler Arkadaşlar??

Opet Harici Herhangi Bi Benzinlikten Yakıt Aldığımda Araç Garanti Kapsamı Dışında Kalırmı ???

Kerem, yakıt güvence sistemi gereği Opetten yakıt almamız gerekmekte.Eğer yakıt kaynaklı bir problem sonucu motorda bir onarım yapılırsa ve yakıt Opet dışında bir istasyondan alınmışsa servis araç garantide bile olsa faturayı size ödetir.Siz de bu faturayı o istasyona götürüp zararınızın karşılanmasını istersiniz.Eğer karşılarlarsa Opetten yakıt almakla bir farkı kalmaz.Ancak o istasyon karşılamazsa para cepten çıkar.Ancak Opetten yakıt alınmışsa yakıt kaynaklı problemlerde cepten hiçbir zaman para çıkmaz...

speedy_16
09/05/2010, 23:49
aracınıza merceksiz xenon uygulamayın.
merceksiz xenon uygulamasındaki sıkıntı nedir? bir çok araçta mercksz uygulama gördüm herhangi bir görüş problemi weya başka bişye rastlamadımda?

krm16
10/05/2010, 22:15
Kerem, yakıt güvence sistemi gereği Opetten yakıt almamız gerekmekte.Eğer yakıt kaynaklı bir problem sonucu motorda bir onarım yapılırsa ve yakıt Opet dışında bir istasyondan alınmışsa servis araç garantide bile olsa faturayı size ödetir.Siz de bu faturayı o istasyona götürüp zararınızın karşılanmasını istersiniz.Eğer karşılarlarsa Opetten yakıt almakla bir farkı kalmaz.Ancak o istasyon karşılamazsa para cepten çıkar.Ancak Opetten yakıt alınmışsa yakıt kaynaklı problemlerde cepten hiçbir zaman para çıkmaz...

Anladım Abi teşkkür Ederim İlgin için ;)

krm16
10/05/2010, 22:16
merceksiz xenon uygulamasındaki sıkıntı nedir? bir çok araçta mercksz uygulama gördüm herhangi bir görüş problemi weya başka bişye rastlamadımda?

Ben merceklide Kullandım Merceksizde Kullandım ....

Hemen Her Aracımda Xenon Far kullandım Mercek ORjinal Olucaksa Eyvallah...

Ama Sonradan Takılan merceklerde pek randımanlı değil..

Örn Angel Farlar Buğu Yapıo Toz alıo Görüntü Yine bozuluyo ...

Merceksiz iyidir Rahatsız Etmicek şekilde ;)

ZAK1980
10/05/2010, 23:13
Kerem bence servıse yaptır derım yada ısını ıyıbılen bırıne sısfarlarında role denılen bı olayvar arkaya baglanırken on sıs farları role kullanılmaz ıse kablolar kızarıyormus herhalde ısıdan falan olsa gerek 35 kaplan abı dun Kavaklıdere Fıat ta taktırmıs oradan duydum rolenın onemını sımdı bır far taktıracaksın basını agrıtma hatta buradan taktıranlardan montaj konusunda detaylı bılgı al ne yapılacagı ne kullanılacagı konusunda

krm16
10/05/2010, 23:34
Valla Zeynel Gördüğün gibi Konuyu Açtım Yardmcı olmak isteyen Arkadaşlar Yardım Ederler Diye düşünüyorum ;)

Yani Umarım Öyle Olur ;)

ZAK1980
10/05/2010, 23:42
Valla Zeynel Gördüğün gibi Konuyu Açtım Yardmcı olmak isteyen Arkadaşlar Yardım Ederler Diye düşünüyorum ;)

Yani Umarım Öyle Olur ;)
opete gelınce burada zamanında bende sordum ettim sonra vazgectım opetten almaktan sankı cok cabuk bıtıyor gıbı geldı benzın hatta bır akrabam sunu dedı opetın yakıtları ınce ımıs dızelı ınce oldugundan araca zarar vermıyormus onun ıcın dızelı opetten baska yerden almıyormus bır keresınde shelden almıs yolda kalmıs enjeksıyon,bobın falan temızlenmıs Xenona gelınce kullananlar daha ıyı bılır.Far konusunda sana tavsıyem sehırdekı tum servıslerı ara ben bırbırınden farklı fıyat verıyorlar takma ıslemıne 50-100-150 n tuttururlarsa servıs zaten garantılı yaptıgından dolayı ve ısı ıyı yapacagından bır sıkıntı cıkmaz bu arada servısten almadıysan farları servıs sunu dıyor sana ben montajı yaparım ama farın kendısınden kaynaklanan bır durumda (fara su kacması) sorumluluk almıyor cunkı servısten cıkıs olmadıgı ıcın ya buda sans bence sonucta forumdakılaerın buyuk cogunlugunda xenon var ben 1 yıldır buradayım tek duydugum sıkayet yagmurda gorusu kısıtlıyor ve ampul omru var galıba o bunun dısında araca yonelık bır sorun okumadım forumdada servısten xenon taktıran cokaz galıba fakat herkeste var

krm16
11/05/2010, 00:18
Zaten Ben Xenonları Dışardan ALıp Serviste Takmayı Düşünüyorum...

Sis Farlarım Falan Orjinalden Var Üzerinde ;)

nerhal61
11/05/2010, 10:59
opete gelınce burada zamanında bende sordum ettim sonra vazgectım opetten almaktan sankı cok cabuk bıtıyor gıbı geldı benzın hatta bır akrabam sunu dedı opetın yakıtları ınce ımıs dızelı ınce oldugundan araca zarar vermıyormus onun ıcın dızelı opetten baska yerden almıyormus bır keresınde shelden almıs yolda kalmıs enjeksıyon,bobın falan temızlenmıs Xenona gelınce kullananlar daha ıyı bılır.Far konusunda sana tavsıyem sehırdekı tum servıslerı ara ben bırbırınden farklı fıyat verıyorlar takma ıslemıne 50-100-150 n tuttururlarsa servıs zaten garantılı yaptıgından dolayı ve ısı ıyı yapacagından bır sıkıntı cıkmaz bu arada servısten almadıysan farları servıs sunu dıyor sana ben montajı yaparım ama farın kendısınden kaynaklanan bır durumda (fara su kacması) sorumluluk almıyor cunkı servısten cıkıs olmadıgı ıcın ya buda sans bence sonucta forumdakılaerın buyuk cogunlugunda xenon var ben 1 yıldır buradayım tek duydugum sıkayet yagmurda gorusu kısıtlıyor ve ampul omru var galıba o bunun dısında araca yonelık bır sorun okumadım forumdada servısten xenon taktıran cokaz galıba fakat herkeste var
Evet garantili de dert garantisiz de...Ama opetin dizelinin iyi oldugu da cevremde cok söyleniyor. Benzin ise istasyondan istasyona bayagı degisiyor gibi. Son 100 lirakı benzin alımımda bunu bizzat yaşadım. Herneyse... Lpg takıp ta garanti dışında kalmayanlar da var...Servisle ilişkiler önemli, burası Türkiye, herhangi bir standart yok malesef