PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dualogic arıza istatistiği

usermm1
08/05/2010, 13:41
dualogic şanzıman kullanımı rahat fakat insanların arızasından çekindiği bir olgu. forum istatistiklerine göre 341 dualogic kullanan üyemiz var. genel bir fikir vermesi açısından ve garantisi biten araç kullanıcılarını ilgilendirmesi açısından, bir dualogic arıza istatistiği yapalım istiyorum. iki şıklı bir anket düşünüyorum, arıza yaşayanlar ve arıza yaşamayanlar olarak. fakat arıza yaşamaktan kastım parça veya şanzıman değişimi gibi masraf çıkaran olayları kapsasın istiyorum. yazılım güncellemesiyle çözülen sorunları arıza olarak düşünmüyorum. arıza yaşayan tamiratından kısaca bahsederse daha iyi olur. keyifli forumlar.

ugurozer
08/05/2010, 16:56
bazen saçmaladığı oluyor aracı boşa atıyor hatta stop ediyor sonra vurdurarak kendini çalıştırıyor :))) 2 senedir kullanıyorum 3-4 kez başıma geldi benim. serviste soyledik ama ilgilenmediler sanırım. sorun yok denebilir.

usermm1
08/05/2010, 18:03
bazen saçmaladığı oluyor aracı boşa atıyor hatta stop ediyor sonra vurdurarak kendini çalıştırıyor :))) 2 senedir kullanıyorum 3-4 kez başıma geldi benim. serviste soyledik ama ilgilenmediler sanırım. sorun yok denebilir.

üstteki ankete oy verirsen sevinirim

onn.off
08/05/2010, 20:51
güzel bir konu olmuş
bazen arabayı çalıştırma esnasında frene basmadan vitesi değiştirmeye çalışıyorum frene basmayı unutuyorum işte o zaman otüyor onun haricinde bir sorun yaşamadım . vites değişirken sesi biraz fazla çkıyor (çak-çuk) en sevdiğim tarafı kapıyı açar açmaz vites kaçta olursa olsun kendini hemen boş alıyor

alperyonar
08/05/2010, 21:36
Vites değiştirirken frene mi basmak gerekiyor??

smartmavi
08/05/2010, 21:36
isabetli bir konu...

smartmavi
08/05/2010, 21:38
yok frenle işimiz yok, sadece çalıştırmadan önce frene basıp boşa alıyoruz, tekrar frene basıp 1'e alıyoruz ve devam. bir daha frene durmak yada yavaşlamak istediğimizde basıyoruz...

ugurozer
09/05/2010, 23:31
çalıştırmadan once nasıl boşa alıyorsun anlamadım? öyle birşey yok. sadece frene basacaksın ve çalıştıracaksın araç kendini zaten boşa alıyor çalıştırmadan once, senin n konumuna almana gerek yok. hareket etmeden once ayagın frene basılı iken sadece yukarıya dogru durteceksin araç kendini bire almış olacak dik bir rampa aşağı yada buzda çamurda vs kalkıyorsan iki kez durteceksin araç 2 de kalkacak hepsi bu.

ankay2
10/05/2010, 17:54
çalıştırmadan once nasıl boşa alıyorsun anlamadım? öyle birşey yok. sadece frene basacaksın ve çalıştıracaksın araç kendini zaten boşa alıyor çalıştırmadan once, senin n konumuna almana gerek yok. hareket etmeden once ayagın frene basılı iken sadece yukarıya dogru durteceksin araç kendini bire almış olacak dik bir rampa aşağı yada buzda çamurda vs kalkıyorsan iki kez durteceksin araç 2 de kalkacak hepsi bu.

Kontağı yarım çevirip (uyarı lambaları yanarken), frene basarak vitesi N konumuna alabilirsin...

smartmavi
10/05/2010, 18:18
Kitapcik bosa alarak calistirin diyor.

usermm1
10/05/2010, 20:33
şuan itibariyle arıza ihtimali 5te1 olarak gözüküyor.
katılım artarsa daha sağlıklı bir değerlendirme yapılabilir.

ugurozer
10/05/2010, 23:27
dualogic şanzıman için boşa alın dediğine emin misiniz? yazıyorsa tam bir saçmalık çünki araç zaten vitesde bırakılması gerekiyor ve kontagı çevirdiğiniz anda boşa alıyor otomatik olarak.

GP COSKUN
10/05/2010, 23:38
her iki şekildede çalıştırıbiliyorsunuz ama
viteste iken frene basıp marş konumuna geçtiğinizde robot devreye girerek
sisteme müdahale ediyor ve aracı boşa alıyor
ancak
önerilen ve kullanım kitapçığına göre tavsiye edilen manuel yol ile N konumuna alınıp aracın çalıştırılması yönünde

byak
10/05/2010, 23:46
Aynen kitapçıktada yukarıdaki gibi yazıyor.Hatta ben park ettikten sonra boşa alıp öyle el frenini çekiyorumki şanzımanın üzerine yük binmesin diye.Ancak ankette yanlış oy kullandım sorun yaşıdımı işaretledim yanlışlıkla.Nazar değmesin şu ana kadar hiç bir sorun yaşamadım.

ugurozer
11/05/2010, 09:52
Sistem boşa alıyor ama neyi düşündülerde kitapçığa boyle yazdılar anlamadım, çünki çalıştırdıktan sonra tek bir hareket yaparak ileri durtmek daha kolay. Belki boşa alamama ve ileriye doğru arabayı atma ihtimali vardır. üzücü. barış senin yaptığın yanlış aracı asla boşa alıp stop etmemelisin vitese yuk binmesinin araca zararı değil yerinde kalması için faydası var. Zaten o şekilde yaptığın zaman araç bir sure otuyor ve ekranda n harfi yanıp sonuyor sana soylemek istediği kontağı aç aracı vitese tak ve oyle terk et.

smartmavi
11/05/2010, 21:27
bir arıza oyu bana ait ama 65 lirayla kurtulmuştum. fren sensörü değişmişti..