PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Fren şişmesi

Haupsi
06/05/2010, 20:58
Öncelikle herkese hayırlı günler.Arabadan fazla anlayan biri değilim.Bu yüzden bir kaç sorum olacak.Araba calışmaz halde frenler 2 3 basmada şişti bunun geri düzelmesi ne kadar bir süre alır ?

SpyHunter33
06/05/2010, 21:01
Kontağı çevirdiğiniz anda eski halini alır diye biliyorum hidrolik olduğu için siz basınca hidrolik yağı pompalayamamıştır kontağı çevirdiğiniz anda ise eski haline döner...

Haupsi
06/05/2010, 21:09
tamam.Teşekkür ederim...

GünahsizSeytan
06/05/2010, 21:41
Calışmıyorken fren hepsinde şişer ve tutmaz.Çalışınca yumuşar..

Haupsi
06/05/2010, 21:54
teşekkür ederim arkadaşlar

makeles
06/05/2010, 23:46
kontağı çevirince değil de ilk marş adıktan sonra yumuşuyor diye biliyorum.. eskiden motoru çalışmayan araçları halatla çekerken arkadaki araç ara sıra 4. vitese atarak debriyajdan ayağı çeki tekrar boşa atardı hala yapıyorlar gerçi.. ben de uygulamıştım 3-4 defalık fren yumuşuyor o kadar..

frç
07/05/2010, 18:24
Arabayı çalıştırdığın anda eski halini alır...

GP COSKUN
07/05/2010, 21:41
motor stop halinde iken westinghause emiş yapamaz
dolayısıylada sıkıştırılan hidrolik sıvısınında basıncını azaltmak için tahliye yapamaz
bu yüzden bir kaç kere pompaladığınızda fren pedalı şişer kazık gibi olur
ancak araç yeniden çalıştırıldığında westinghause manifoldtan emiş yaparak
normal düzende çalışır ve pedalınız ve freniniz motorunuz çalıştığı anda normale döner
yalnız bu şekilde motor çalışmıyorken fren pedalını pompalamanın westinghauseun içindeki conta ve lastiklere vede fren merkezindeki fren lastiklerine zararı vardır
mümkün olduğunca stop halinde iken ayak frenini kullanmayınız

z_ygt
08/05/2010, 14:55
Benim arabada giderken şişme var.Westinghouse da problem varmış.Yaptırmayı düşünmüyorum.Başına daha önce böyle bir şey gelen oldu mu?

GP COSKUN
08/05/2010, 15:24
Benim arabada giderken şişme var.Westinghouse da problem varmış.Yaptırmayı düşünmüyorum.Başına daha önce böyle bir şey gelen oldu mu?

kesinlikle westinghause tamir takımını değiştir
bu şekilde devam edersen bir gün bir tarafa yapıştırır seni
haberin olsun