PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Servo motoru değişti

sawyer
06/05/2010, 20:22
formda ki city moduyla alakalı yazıları okuduktan sonra benimde aracımın sola çektiğini anlamakla beraber pendikte alper oto ya gittim ve aracı bilgisayara bağlayarak test ettiler ve sonunda direksiyonun sorunlu olduğunu anladılar
ve fiat'a mail attılar bugun itibariyle geldi ve sabah aracımı teslim ettim saat 17:00 itibariyle de aldım alper otoya teşekkür ediyorum

SpyHunter33
06/05/2010, 20:40
Öncelikle geçmiş olsun ve hayırlı olsun. Sormak istediğim bir şey var. Aracınızı cihaza bağlattığınız da arızalı olduğuna dair arıza kodu aldılar mı ?? yani oradan mı söylediler servo motor arızalı diye. Bir de direksiyonunuzdan ses geliyormuydu sola çekme derken sola çok rahat ama sağa zor mu dönüyor du ? :D çok sordum yaa :)

sawyer
06/05/2010, 20:44
erkan şöyle söyliyeyim direksiyon boştayken sola doğru çekiyordu bariz şekilde city kapatınca normal oluyorrdu. ve ufak sesler geliyordu bilgisayara bağladıkların bi arıza kodu aldılar mı onu sormadım ama hem rot a baktılar hemde bilgisayara. her iki taraf da rahat dönüyordu sadece boştayken çok bariz sola yatıyordu direksiyon

SpyHunter33
06/05/2010, 20:50
anladım. Tşekkr ederm. İlyas arkadaşım, benim City ile ilgili sorunum varda servis bulamadı iki sefer city ışığım yandı direksiyon sertleşti ama ne hata kodu oldu ne direksiyonda ses var nede sağa sola çekme sanki hiç bir şeyi yok :) onun için sordum servise götürünce cihaza bağlanıyor abi saat gibi çalışıyor en ufak bir hata kodu bile okunamıyor diyorlar her türlü aksamın da. Karşılaştırma yapayım dedim.. Teşekkr ederim.

Tekrar geçmiş ve hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler dilerim....

sawyer
06/05/2010, 20:58
abi zaten senin araç sağlam sen zorla arıza çıkartmaya çalışıyorsun allah kaza bela vermesin aracına inş. :)

SpyHunter33
06/05/2010, 21:00
Amiiiiiin İlyas :) Aynı şekilde sana da...

sawyer
06/05/2010, 21:02
amin abi çok saoll

HasanAliz
06/05/2010, 21:11
aracım 2006 model ve City motor değişimi yapılmadı. hiç arızada vermedi. ama artık böyle güzel haberleri okudukça city mtor sorunundna korkmuyorum. teşekkürler FIAT

eskibur
06/05/2010, 21:34
benimkini servisteki yetkili ayaküstü anlamştı. oturdu koltuğa iki sağa çevirdi 2 sola çevirdi yüzüme baktı değişecek bu dedi :)

SpyHunter33
06/05/2010, 21:43
Ya benim arabayı aldı gezdik direksiyonda ustabaşı ( çok ilgilendi ama alah yukarda şahit ) 15 dakika dışarıda gezdik direksiyonu bıraktı defalarca city modunu açtı kapadı serviste zorladı ama hiç bişi bulamadı. sonra kullanma kılavuzunda yazan bir şey dikkatimi çekti diyo ki servo motor park manevraları esnasında devre dışı kalıp direksiyon sertleşebilir. bakım gerektiren bir durum değildir. ısınan servo motorun yanmaması için alınmış bir güvenlik önlemidir. Benim de iki sefer yanan direksiyon ışığı hep park manevrası yaparkendi.

ocean_1919
06/05/2010, 21:44
Benim direksiyonda bugün titreşimle birlikte zırıltılı bir ses verdi. Arıza lambası yanmadı. Serviste bakılacak önümüzdeki hafta içi. Arıza lambası yanmadı dedim yinede bakalım dediler...

sawyer
07/05/2010, 00:03
abi arıza lambasının yanması gerekmiyor servo motor arıza lambası yanmadan da bozulmalar gösterebiliyor benimde arıza lambam yanmıyordu bilginize

eskibur
07/05/2010, 01:00
abi arıza lambasının yanması gerekmiyor servo motor arıza lambası yanmadan da bozulmalar gösterebiliyor benimde arıza lambam yanmıyordu bilginize

+1
benim de yanmıyordu

mastman12
07/05/2010, 12:37
merhaba işyerinden bir abiminde city problemi var.garantisi bitmiş.2006 model.
yetkili servise gitti bugün,city arızalı deyip form doldurtmuşlar.cevap bekliycez demişler.sizin ne kadar sürede gerçekleşti bu değişim?

GünahsizSeytan
07/05/2010, 12:43
Geçmiş olsun.. Bendede giderken direksiyonu bırakınca hafif sağa cekme problemi var, bakımdan sonrada devam etti aynı sorun.. Arac doluyken daha cok cekiyo gibi . city sürekli kapalı servo motordan kaynaklı bir sorunmu acaba :S .. Servise sorunumu anlattım yolun yapısına kusur buldu :D

SpyHunter33
07/05/2010, 16:05
Bana da balanslarında soeun var gibi geldi, Yada Lastiklerindeki aşınma veya birbirinden farklı hava basıncı bunlarda düz yolda giderken çekmeye neden olabilecek unsurlar...

treekoz
07/05/2010, 16:24
Hımm, ya beyler şimdi yazılanları okuyunca anladım ki benimde bozuk galiba.. Arıza ışığı yanmıyor ama dedikleriniz bende de mevct hatta sağa sola çevirirken zırıltı yapıyor.. Arac 2007 garantisi bitiktir muhtemelen.. Ben 3 hafta oldu alalı aracı bunların kaç yıl oluyor garantileri.. + Son soru kaç para alırlar :((

sawyer
07/05/2010, 22:20
merhaba işyerinden bir abiminde city problemi var.garantisi bitmiş.2006 model.
yetkili servise gitti bugün,city arızalı deyip form doldurtmuşlar.cevap bekliycez demişler.sizin ne kadar sürede gerçekleşti bu değişim?abi ben perşembe günü baktırtmıştım cuma günü tattildi araya hasta sonu felan girdi çarşamba günü de motor gelmiş perşembe sabahı bıraktım akşamda aldım

sawyer
07/05/2010, 22:21
Hımm, ya beyler şimdi yazılanları okuyunca anladım ki benimde bozuk galiba.. Arıza ışığı yanmıyor ama dedikleriniz bende de mevct hatta sağa sola çevirirken zırıltı yapıyor.. Arac 2007 garantisi bitiktir muhtemelen.. Ben 3 hafta oldu alalı aracı bunların kaç yıl oluyor garantileri.. + Son soru kaç para alırlar :(( abi para almadan yaptılar benimki 2006 garanti filan yokk :)

makeles
07/05/2010, 22:26
amartisör takozlarından ses geliyordu diresiyonda küt küt ses yapıyordu servis iyi niyetle ve işi garantiye almak için sanıyorum komple takozları ve servo motoru değiştirdi.. keşke eski motor bozulana kadar kullansaydım şimdiki city daha sert..

sawyer
07/05/2010, 22:41
şimdiki city nin sert olmasının nedeninin servis açıklaması şu abi servo motorunun sorununu minimum a çekmek için biraz daha sertleştirmişler zaten sonraki seri araçlarda öleymiş

ocean_1919
07/05/2010, 23:36
Önemli olan güvenlik. Biraz daha sert olsa bile güvenli olsun.
Benimkinde city modunda sağa dönüş çok rahat, sola dönüş biraz daha sert. Durma anında direksiyonu bıraktığımda çok az sola dönüyor. Heralde değişecek.

eskibur
08/05/2010, 13:07
Önemli olan güvenlik. Biraz daha sert olsa bile güvenli olsun.
Benimkinde city modunda sağa dönüş çok rahat, sola dönüş biraz daha sert. Durma anında direksiyonu bıraktığımda çok az sola dönüyor. Heralde değişecek.

ters yazmış olmayın benim ki sola daha yumuşaktı
çünkü dediğinz gibi direksiyonu bırakınca az da olsa sola dönüyor yani direksiyon zaten sola dönme eğiliminde

brabus
08/05/2010, 13:26
hmm bu tip konular çok güzel bilgiler içeriyor
ben de dün 2006 model aldım, city hakkında bir işlem yapılmamış
garantisi bitik ama bir sorun yaşadığımda masrafsız fiat yetkili servisinde değiştiren arkadaşların olduğunu da bilmek güzel

ocean_1919
08/05/2010, 17:44
ters yazmış olmayın benim ki sola daha yumuşaktı
çünkü dediğinz gibi direksiyonu bırakınca az da olsa sola dönüyor yani direksiyon zaten sola dönme eğiliminde
Haklısınız ters yazmışım.