PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bu su da nerden çıktı?

rodopian16
06/05/2010, 17:43
Bu gün iş dönüşü garaja girmeden çalışır vaziyette bir müddet bırakıp garaja parkettim. çıkışta orada bulunan kişiler aracımdan su aktığını söylediler. dönüp baktığımda yerde tam aracın ön kısmının olduğu bölgede 1 bardak kadar su dökülmüş gibi bir görüntü vardı başka herhangi bir yerde izyok...
araba sabahtan 3 e kadar sıcakta kaldı 6km klima full açık geldim garajın önünde klimayı kapattım motoru stop etmeden kapı açma faslı filan ve sonraki manzara bu?

bu su kilmadan mı yoksa DAHA CİDDİ Bİ ŞEYMİ DİR?

Scottie
06/05/2010, 17:45
bundan sonra araçtan bir yere su akmamışsa. klimadan akmıştır. daha sonra baktınız mı. akıyor mu?

rodopian16
06/05/2010, 18:25
Su akmıyor hatta kaputu açtım baktım soğutma suyu pembe antifiriziyle duruyor yerinde. ama arabayı 5 dk olduğu yerde çalıştırdım 70 filan geldi sıcaklık havada sıcak bugün ondan mı yoksa evham mı yapıyorum?

Kriminal
06/05/2010, 18:48
Klimadan..Kafana takmana gerek yok..
Eger klima olmazsaydı su eksıltmıs olurdu oda 1 bardak kadar akmaz..
Normaldede klıma acıkken araçlarımız oluşan sogutma nedenıyle su akıtır ama bu suyu klima uretıır buz seklınde ve erıyerek damlar..

gurik
06/05/2010, 19:41
Klimanın tahliye suyu merak etmeyin.

hakan26
06/05/2010, 19:53
Klima tahliye suyu endişelenmenize gerek yok...

ABNEW
06/05/2010, 22:43
Önemli bir sorun yoktur bence de.Böyle bir durumda aracı oynatmadan kaputu açarak ve alttan suyun geldiği yere bakmak kesin sonuç verir.Tekrar başına gelirse ve klimadan şüpheleniliyorsa kompresör ve borulara bakmakta fayda var...

makeles
06/05/2010, 23:49
geçen yaz e-5 te ilerlerken öndeki aracın altından sanki şelale gibi su akıyordu yere çarpıp sıçrayan görüntüsü alev manzarası veriyordu.. yakıt olabilir diye aracı yakalayıp durdurdum adam "klimadan o bişi olmaz sağol" dedi yoluna devam etti.. :)

mix
07/05/2010, 00:25
bu suyu klimada oluşan buz eriyince damlıyor bennim bildiğim her araçta bu böyle sorun olacağını zannetmiyorum