PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Teyplerde Şifre

youcq
28/03/2007, 16:30
Arkadaşlar bizlere araçlar kiralık olarak geldiği için pek bilgim yok, teybimi söktürüp mp3 çalar için kablolama yaptırtmak istiyorum, bu işlem sırasında teyp sıfırlanırsa şayet şifre girmek gerekiyor mu, eğer bir şifre varsa buna nasıl ulaşırım bana gelen evrakların içerisinde göremedim, o yüzden varlığından da haberim yok açıkçası
Teşekkürler
Saygılar

microab
28/03/2007, 16:34
Kemal hoşgeldin tekrar.
Konunu ses ve görüntü sistemleri başlığına aldım.:ok:
Buradan devam edelim

Lewent
28/03/2007, 16:38
Bi şifre olması lazım, şirkette araçlarla ilgilenen yetkililer bi danış derim, yanılmıyosam 4 haneli bi şeydi...

kadoku
28/03/2007, 16:44
anahtarda da olduğu gibi teyplerdede şifreleme sistemi var yüksek ihtimalle şifre kartı rent a car dadır ama onlarda şifreyi verirmi orası meçhul tabi

06kaymak
28/03/2007, 17:06
En son ihtimal ise: servisinize başvurun onlar yardımcı olacaktır...

OzzY
28/03/2007, 17:29
ben teybi söktüm takınca şifre filan istemedi

kadoku
28/03/2007, 17:41
ben teybi söktüm takınca şifre filan istemedi
:alala: :alala: nasıl olur yaw, söküp takılınca şifre devreye girmesi lazım diye biliyordum bende

OzzY
28/03/2007, 18:39
active olması etkilermi bilmiyorum ama bir iki saat sökük kaldı hatta

h k
28/03/2007, 20:54
aküyü sökerseniz teyp ayarlari (kanal-ekolayzer vs) kayboluyor ama sifre istemiyor.

civcivx
28/03/2007, 22:23
Aslında hiçbir ayarın silinmemesi lazım. Kendi teybimi onlarca defa söküp taktım, hatta bu akşam maviş'in teybini de söküp taktık ama ne şifre soran oldu, ne de kanalları vs. silindi. Blaupunkt'larda kanal vs. ayarları için Eprom var sanırım.

youcq
28/03/2007, 23:08
civcivx bilsem sizdeki cihaza bende talip olabilirdim, forumdan yeni haberim oldu daha dün üye oldum, bugün de teyp ve mp3 player işini araştırmak istemiştim epeyce bir bilgim oldu hepinizin sayesinde çok teşekkürler, artık eski teypteki gibi mini jack çıkışı yaptıracağım bir yerde eğer mümkünse

Saygılar

Linos
28/03/2007, 23:12
Belki de başka araca takınca şifre istiyordur! Böyle bir şey mümkün olabilir mi acaba teknik olarak? :icon_confused:

civcivx
29/03/2007, 08:54
@youcq, öncelikle hoşgeldin. Bu işler kısmet olayıdır, öyle bakmak lazım. Mini jak yaptırarak elindeki mp3-player'ı rahatça kullanabilirsin. Ancak unutma ki, parça ileri-geri, mix vs. gibi işlerin hepsini mp3-player üzerinden yapmalısın. BP üniteden veya direksiyondan sadece sesi açıp-kısabilirsin.

civcivx bilsem sizdeki cihaza bende talip olabilirdim, forumdan yeni haberim oldu daha dün üye oldum, bugün de teyp ve mp3 player işini araştırmak istemiştim epeyce bir bilgim oldu hepinizin sayesinde çok teşekkürler, artık eski teypteki gibi mini jack çıkışı yaptıracağım bir yerde eğer mümkünse

Saygılar

Mısafır
29/03/2007, 09:04
cem senın sıstemın son halı ne durumda bır resım bı belge gonder...

erdiyilmaz
29/03/2007, 09:09
active olması etkilermi bilmiyorum ama bir iki saat sökük kaldı hatta
araca anfi bağLatırken, saatLerce akü kutup başLarı da dahiL teyibin kendisi de dahiL sökük kaLdı. eLimde şifre kartı vardı ama şifre fiLan istemedi. hatta tesisatçının kendi de şaşırdı. ben kendim de biraz kıLLanmıştım durumdan.
teyp yerinden söküLdükten ve yeniden bağLandığı anda şifre istemeLiydi asLında.

youcq
29/03/2007, 13:01
@youcq, öncelikle hoşgeldin. Bu işler kısmet olayıdır, öyle bakmak lazım. Mini jak yaptırarak elindeki mp3-player'ı rahatça kullanabilirsin. Ancak unutma ki, parça ileri-geri, mix vs. gibi işlerin hepsini mp3-player üzerinden yapmalısın. BP üniteden veya direksiyondan sadece sesi açıp-kısabilirsin.
tekrar selamlar, dediğin gibi kısmet işiymiş çünkü sabah bu mini jack işini yaptırmaya servise gittim aracın teybinin grundig olduğu çıktı ortaya, aux girişinden bir kablo yaptırtmak için bir elektronikçiye gittik servisten bir elektrikçi arkadaşlar, orada deneme yanılma yoluyla bir bağlantı yaptılar, ancak maalesef seste cızırtı oluyor onu gideremedik bir türlü, mp3 çalarımda line out çıkışı yoki, kulaklık çıkışından bağladık acaba sebep o mudur, daha önce pioneer marka teypte de aynını yapmıştık ama orada bu cızırtı olmamıştı, bu kablodan yaptıran kimse var mı acaba içimizde,
bir de benim teyp neden grundig acaba?

uzman
29/03/2007, 13:13
araç yeni alınmış ve fiat grundıg le anlaşma yapmış olabilir mi? acaba.

yucelakar
21/07/2007, 19:22
şifreyi servisten alabilrsin peugeot servislerinde sattıkları müşteriye bile vermiyolarmış şifreyi ama tofaş sevislerinde bu sorun olmuyo

BB
23/07/2007, 00:15
Ben jack bağlantısını yaptırdım. Bahsettiğin cızırtının olmaması için bağlantılarının doğru olması lazım! Benim teypte 3 noktadan lehim yapmıştı usta!
Gelelim şu şifre olayına! Eğer teybi söküp tekrar aynı araca takarsanız aynen arabanın immobilazerında olduğu gibi teyp ve araç birbirini tanıyor ancak farklı bir araca bağlarsanız sizden şifre istiyor. Tecrubeyle sabittir:-)

gp_tuning
23/07/2007, 01:39
arkadaslar teyplerımız aractan sokuldugu andan sonra sıfre ıster(belı bı sure gectıkten sonra)bazı arkadasalrdan ıstememesı benı sasırttı.cunku bu ıslere ben bakıyorum kendı teybımı hemen her gun sokuyorum baska cıhazları denemek ıcın we sıfreyıde gırmek zorunda kalıyorum(kendı teybımın we taktıgım dıer teybın)

femoli
23/07/2007, 09:41
ben öle bişi oduğunu sanmıyorum yani kendi aracına taktığın zaman tanıyacak başkasına taktığın zaman şifre isteyecek bizim teyplerde ayrı bir mekanizma yokki hepsi aynı kumanda kablosu + sı - si 8 hoparlör kablosu bir kontak kablosu birde otomatik anten çıkışı bütün kabloları bu

barmencik
02/03/2009, 01:23
bende poınner taktırmıstım ve kısa bir zaman sonra tekrar söktüm ve orginal playerı taktım .bende aldım elime şifre kartını bekliyorum şifre felan istiycek diye ama şifre felan istemedi...:)

OzzY
02/03/2009, 01:42
konu madem hortlamış,
bi tecrübe daha :araya parrot bluetooth kit takınca istemedi

djtalip
02/03/2009, 09:03
sökülen teyp aynı araca geri takılırsa istemiyor, fakat başka bi gp ya takılırsa istiyor. Şifreyide servisi arayıp aracın şasi numarasını veriyosun şifresini söylüyolar.

abulbul08
05/03/2009, 18:38
sabahleyin aracın teybi çalışıyordu ve hiçbir sorun yoktu.biraz gezdim birkaç sefer stop ettim ve çalıştırdım teyp kod istedi.hiç bir şey yapmadan niçin böyle kod istedi anlamadım.kodu girdikten sonra teyp çalıştı.(tabi eve gelmek zorunda kaldım.)servistekiler sadece akü çıkarıldığı zaman kod istediğini söylemişti.
aracın kafasına göre kod istemesinin sebebi nedir bilen varmı acaba?

femoli
05/03/2009, 18:48
muhtemel akılla; marşa bastığında geçici bir kesiklik dahilinde teyp e elektrik gitmemesi olabilir, eğer bir kaç kez daha karşılaşırsan servise detaylı göstermeni tavsiye ederim ..