PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Amatör oto yıkama makinaları

dagored
05/05/2010, 13:19
Merhabalar...

Bu tarz ev tipi oto yikama makinalarindan kullanan var mi, var ise hangisini kullaniyorsunuz ya da hangisini onerirsiniz ?

PLaTiNuN
05/05/2010, 13:21
Bu tarz derken resim mi var da göremiyorum yoksa amatör yıkama makinasına mı bu tarz demek istedin?

dagored
05/05/2010, 13:23
Bu tarz = amator = ev tipi oto yikama !

femoli
05/05/2010, 13:33
Ucuz uygun az su harcayıp çok fazla iş gören bir makina varsa bende bakıyorum aslında :)

Metroda bir model var 100 tl ama çok küçük geldi gözüme :)

dagored
05/05/2010, 13:35
https://www.reismakina.com/tr/index.p...pper&Itemid=94

https://www.sahibinden.com/lavor_oto_...XQQdisplayitem

arkadaşlar internetten bulduğum yukarıdaki linkin sahibi Ankaradan Yükselen Teknik Hırdavat Şirketinin sahibi Kadir Göktaş bey ile yarım saatten fazla bir telefon görüşmemiz oldu. kendisi lavor'un Türkiye distrübitörü reis makinanın bayisi olduğu için Reis makinanın ithal ettiğilavor ve makita dahil tüm ürünlerde ve diğer ihtiyacımız olan ürünlerde piyasaya göre hatırı sayılır bir indirim uygulayacak
ben öncelikle lavor power 19 makina için faturalı, garantili, kargo ücreti dahil adrese teslim 95 lira; lavor tiger ekstra için 230 lira fiyat aldım.https://www.sahibinden.com/lavor_tige...XQQdisplayitem
kredi kartı, mail order, havale türü satışlarda hemen ürünü gönderiyor. ben mümkünse kapıda kargo teslimatı anında ödeme uygulaması olursa daha iyi olur diye rica ettim.
kendisi "1,5 kadar önce MNG kargo ile konuştuk onlardan cevap bekliyorum, tekrar görüşeyim hızlandırmaya çalışayım" dedi.
bana işimize yarayacak basınçlı yıkama makinesi ve polisaj makinelerinin fiyatlarını faxlayacak bende burada yazarım.
başka ne istiyorsanız bana faklayın ya da telefonla ulaşın yardımcı olurum dedi.
ayrıcabir de lavorun elektrik olmayan yerlerde kullanılacak, üzerinde benzinli motor olan bir modeli varmış INDEPENDNT 1900 www.onlinehirdavatci.comdefault.asp (https://www.onlinehirdavatci.com/?uru..._MAKiNASI.html) DİYE FİYATI 300 LİRA civarında imiş isteyen varsa onuda araştıracak.

özellikle lovor ve makita ürünleri için fiyatlar çok cazip.
Kadir beyin telefondaki ilgisi ve yaklaşımı bana güven verdi, Ankaradaki arkadaşlardan yerinde uğrayabilenler olursa onlardan da bilgi alırız.

Skoda forumunda gordum bu yaziyi...

Ben bu makineyi dusunuyorum Mehmet, arastirmalarim devam etmekte...

dagored
05/05/2010, 13:39
videolari :

Dailymotion - Skodaturkey.com: e-max & foam lance @ Lavor P19 - Oto-Moto Kanalı (https://www.dailymotion.com/video/xd59ck_skodaturkey-com-e-max-foam-lance-la_auto)

Dailymotion - Lavor Wash Power 19 Snow Foam - Oto-Moto Kanalı (https://www.dailymotion.com/video/xchqd6_lavor-wash-power-19-snow-foam_auto)

Dailymotion - Lavor Wash Power 19 TEST - Oto-Moto Kanalı (https://www.dailymotion.com/video/xchq4m_lavor-wash-power-19-test_auto)

PLaTiNuN
05/05/2010, 13:43
Ben reis makinanın bayisiyim sana yardımcı olmak için bir soru sordum ama aldığım cevap sanki gereksiz tepkiliydi...Neyse araştırmalarına devam et uygun birşey bulursun umarım...

filatron
05/05/2010, 13:59
çoğu kişinin kullandığımakina Lavor P19 kargo dahil 95 tl ye veriyolarmış. fiyat çok uygun bu makinadan daha önce almayı düşünüyordum 120 - 150 arası oynama vardı fiyatlarda kargosuz şekilde.

dagored
05/05/2010, 14:09
Fiyati bana da cok uygun geldi...

Esas ogrenmek istedigim ozelligi ise; musluk baglantisina gerek duyuyor mu, yoksa karcher'in K 2.01 plus modelinde oldugu gibi kova icinden kendisi suyu cekebiliyor mu ?

femoli
05/05/2010, 17:23
evet bencede kova tarzlı olması çok iyi her an her yerde elektrik bulunabiliyor ama musluk biraz zor olabiliyor ..

Sevgili tolga yardımcı olabilirsen sevinirim ;)

makeles
05/05/2010, 17:32
Hepsiburada.com : Karcher K2-16 100/BAR Basınçlı Yıkama Makinesi | Bahçe (https://www.hepsiburada.com/productDetails.aspx?CategoryId=451862&productId=hrkarcherk2-16i)

bir de bunu araştırın..

ocean_1919
05/05/2010, 18:11
Aslında elektrik bulmak da bir mesele. Keşke çakmaktan çalışsa:)

femoli
05/05/2010, 18:18
Aslında elektrik bulmak da bir mesele. Keşke çakmaktan çalışsa:)
keşke suyunuda kendi bulsa :D

filatron
05/05/2010, 21:24
Suyu her makina çeker ama yeterli basınçı çektiği sudan verirmi bilemiyecem Karcher 'in makinalarından alacaksınız suyu çekmesi için ayrıca yaklaşık 750 tl ye 12 volt aküden 220 ye çevirici ve en az 2000w elektirik üretebilen inverter lerdan almanız gerekli tahmini fiyatı 750 / 1000 tl Ambulans larda kullanırlar bu cihazlardan sizde takabilirsiniz tabiki dağda bayırda istediğiniz gibi kullanabilirsiniz makinanızı o zaman :)

dagored
05/05/2010, 23:44
Hepsiburada.com : Karcher K2-16 100/BAR Basınçlı Yıkama Makinesi | Bahçe (https://www.hepsiburada.com/productDetails.aspx?CategoryId=451862&productId=hrkarcherk2-16i)

bir de bunu araştırın..

Anladigim kadari ile karcher bu isin en iyisi, ama power 19 ile arasinda 10 bar basinc, 2 metre hortum ve ilave olarak 50 lira fark var... :)

Suyu her makina çeker ama yeterli basınçı çektiği sudan verirmi bilemiyecem Karcher 'in makinalarından alacaksınız suyu çekmesi için ayrıca yaklaşık 750 tl ye 12 volt aküden 220 ye çevirici ve en az 2000w elektirik üretebilen inverter lerdan almanız gerekli tahmini fiyatı 750 / 1000 tl Ambulans larda kullanırlar bu cihazlardan sizde takabilirsiniz tabiki dağda bayırda istediğiniz gibi kullanabilirsiniz makinanızı o zaman :)

Evet dediginiz gibi cekme gucu muhtemelen cok dusuk olacaktir suyu kovadan kullanma durumunda, ama gene de guzel bir ozellik gibi gorunuyor... :)

dagored
15/05/2010, 18:48
Ve nihayetinde yikama makinesini alabildim... :)

Kullanici yorumlarina gore fiyat/performans orani en iyi olanin Karcher'in K2-16 modeli olduguna karar verdim ve bu makineyi aldim.

Basinci oldukca iyi, ayrica sebeke suyuna ihtiyac duymadan herhangi bir kovadan su cekebiliyor olmasi guzel bir ozellik, ama boyle kullanimda suyun basinci ciddi olcude azaliyor...

femoli
15/05/2010, 19:05
emre nereden ve kaça aldın :)

tyler durden
15/05/2010, 20:59
ben de aldım bir tane... koçtaş tan k2 8 modeli... kir sökücü tabanca ucu da var.. guigiaro yazısını ve kapı camı yanındaki mat kısımları söktü uzun tutunca.. basıncı iyi yani..

serdar2362
16/05/2010, 13:00
Ucuz uygun az su harcayıp çok fazla iş gören bir makina varsa bende bakıyorum aslında :)

O bahsettiğinden ben aldım Mehmet'cim. İş yerine koydum baya ciddi iş görüyor. Tek sıkıntı hortum kalınlığı için musluk adaptörü bulmak.

mehmetozturk
24/05/2010, 00:11
Arkadaşlar koçtaş ta kampanya var bilginiz olsun, performance power adına kendi için ürettiği max.95 bar basınç elde edilen yıkama makinası 79.90 TL. ye inmiş ben aldım ve yakında deneyip sizinle paylaşıcam inşallah :)

işte linki sizde inceleyin ;

PP 2617T Basınçlı Yıkama Makinesi - 1350 W (https://www.koctas.com.tr/U/PP-2617T-Basincli-Yikama-Makinesi/1350-W/55154)

mehmetozturk
31/05/2010, 00:39
Makineyi geçen hafta ve bu haftasonu deneme fırsatım oldu fakat kusura bakmayın fotoğraf çekemedim.. makine almadan önce atas'ın şimdilerde favori olan proteo cilalı oto şampuanını aldım köpüklü köpüksüz püskürtme şişesiyle beraber kapı teslimi 1 lt.sini 10 tl ye aldım (fiyat bence çok iyi).. İlk denememde sanırım 1/25 (tahmin) sulandırdım kendi fısfıs şişesiyle tüm araca uygulayıp (bilek kalmadı :) ) basınçlı yıkama yaptım araç çok kirli olduğu ve de makineyi daha yeni kullandığım için ikinci tekrar yapmam gerekti ve sonuç gerçekten güzel oldu gayet memnun kaldım.. İkinci seferde ise 2 lt.lik el ile basınç yapılan ilaçlama şişelerinden kullandım aynı şekilde sulandırıp aracın heryerine püskürttüm çok kolay oldu, sonra 2 dk. kadar kirlerin yumuşamasını bekleyip basınçlı yıkama yaptım bir seferde bütün kirler çıktı sonuç yine mükemmel oldu .. Bu sistemi herkese tavsiye ederim.. Kısmetse yarın lastikler için hepsiburada dan aldığım meguiar's endurance da gelicek onu da deneyip yorum yazıcam inşallah.. kazasız belasız günler ..

alperyonar
31/05/2010, 01:05
Makineyi geçen hafta ve bu haftasonu deneme fırsatım oldu fakat kusura bakmayın fotoğraf çekemedim.. makine almadan önce atas'ın şimdilerde favori olan proteo cilalı oto şampuanını aldım köpüklü köpüksüz püskürtme şişesiyle beraber kapı teslimi 1 lt.sini 10 tl ye aldım (fiyat bence çok iyi).. İlk denememde sanırım 1/25 (tahmin) sulandırdım kendi fısfıs şişesiyle tüm araca uygulayıp (bilek kalmadı :) ) basınçlı yıkama yaptım araç çok kirli olduğu ve de makineyi daha yeni kullandığım için ikinci tekrar yapmam gerekti ve sonuç gerçekten güzel oldu gayet memnun kaldım.. İkinci seferde ise 2 lt.lik el ile basınç yapılan ilaçlama şişelerinden kullandım aynı şekilde sulandırıp aracın heryerine püskürttüm çok kolay oldu, sonra 2 dk. kadar kirlerin yumuşamasını bekleyip basınçlı yıkama yaptım bir seferde bütün kirler çıktı sonuç yine mükemmel oldu .. Bu sistemi herkese tavsiye ederim.. Kısmetse yarın lastikler için hepsiburada dan aldığım meguiar's endurance da gelicek onu da deneyip yorum yazıcam inşallah.. kazasız belasız günler ..
Toplamda kaç lt su harcadınız???

mehmetozturk
31/05/2010, 01:37
Toplamda kaç lt su harcadınız???
Su musluktan direk olarak geldiği için litre hesaplayamadım ama hortumla yıkadığımın 3 te 1 i kadar su harcadığımı yolda biriken sudan anladım :Ç

kxlylmz
31/05/2010, 15:22
selamlar,

lavor p19 u arkadaşımdan denemek için aldım ve 2-3 kez yıkama yaptım. çamaşır makinesinin musluğuna bahçe hortumu aparatı ile bağladım ancak şebekeden gelen suyun içinde hava olduğu için(hortum içinde görünüyor) makinede teklemelere/ciyaklar gibi seslere neden oluyor. harcanan su olarak saatte 420 lt harcadığına göre 10 dk lık yıkamada 70 lt su harcar. ben karcher almaya karar verdim k2,20 modeli aklımda 180 tl praktikerde. 140 tl lik modelden farkı 4 tekerli yatay olarak durması ve hortumu 3 değil 4 mt ayrıca tornado kir sökücü ucu da bulunuyor.

lavor veya karcher alanlar foam lance denilen aparatı da araştırsınlar. köpük şov yaparlar :)

keykavus
01/06/2010, 00:01
Ben de aldım k2 16 modelini fakat daha denemedim. 150TL 12 taksit.

keykavus
04/06/2010, 10:16
Makineyi denedim arkadaşlar, makine 10 dakika da 1 teneke su harcıyor 20lt filan. Basıncı yeterli fakat yıkamacılardaki basıncı aramayın. Amatörce kullanım için bu fiyata gayet iyi 15 yıkamada parası çıkıyor zaten. herkese saygılar.

kxlylmz
04/06/2010, 17:13
inceleme için teşekkürler kemal hocam. karcherın en güzel özelliği kovadan/tenekeden su çekmesi. kısmetse sonbaharda kapalı garaj yaptırıcam o zaman 200 ltlik bir depo almayı planlıyorum araç yıkama için. kuyuda zaten motor var kuyudan basıcam suyu depoya 1 gün öncesinden tozu/tortusu dibe çöker.

kara kız
18/06/2010, 18:26

mehmet bosch AQUATEK 100 ben bunu kullanıyorum basıncı ve su tuketimi oldukça tatmın edici. soyle bı ornek verim 100 lt lik depo ıle 4-5 kere rahatlıka kasmadan aracımı yıkıya biliorum ..

ZAK1980
24/06/2010, 23:15
PP 2617T Basınçlı Yıkama Makinesi - 1350 W (https://www.koctas.com.tr/U/PP-2617T-Basincli-Yikama-Makinesi/1350-W/55154?R=90)

Bu urun nasıldır arkadaslar fıyatı oldukca uygun

kxlylmz
25/06/2010, 14:43
şahsi fikrim 80 buna verene kadar lavor p19 u incelemeniz. sanıyorum 110-130 tl aralığında.fiyat farkı var tabiki ama lavor kullanan ve memnun olan çok kişi var. ayrıca foam lance denilen aparat ile traş köpüğü kıvamında aracınızı fırçasız,süngersiz, eldivensiz yıkayabilirsiniz. gerçi foam lance 120 tl gibi bir fiyatı var ama en azından ilerde düşünürseniz pişman olmazsınız.

tiner
16/05/2011, 16:54
150 tl' makina
20 tl şampuan,
20 tl lastik vs. malzemelerş
10 eldiven+sünger+bez
desek eder 200 tl.

Bizim burada yıkama 13 tl. Demek ki 200 tl'ye 15 defa yıkatırım yaklaşık. Ayda bir yıkattığıma göre bir yıl üç ay da verdiğim para çıkar. Kaldı ki bu arada şampuandı, eldivendi eskiyecek, yenisi gerekecek, her yıkamada su+elektrik masrafım olacak, yorulacağım:)
Oysa ben ne yapıyorum, veriyorum 13 tl, oturup izliyorum, oras omadı, burayı kurula deyip kalkıp gidiyorum:)

matushella
16/05/2011, 17:28
Bizim burda opetlerden biri 24 saat 1 tl'ye köpükle basınçlı suyla araba yıkıyor. Canavar gibi yıkanıyor arabanın dışı. 200 tl'ye 200 kere yıkatabilirim aracın dışını :D

kxlylmz
17/05/2011, 17:01
peki kullandıkları şampuan hakkında bilginiz var mı veya kullandıkları şampuan mı?

ben keyif alıyorum aracımla ilgilenmekten, komşular bazen boyayı sen çürütücen temizleye temizleye diyorlar. biraz tercih meselesi.

matushella
18/05/2011, 08:31
peki kullandıkları şampuan hakkında bilginiz var mı veya kullandıkları şampuan mı?

ben keyif alıyorum aracımla ilgilenmekten, komşular bazen boyayı sen çürütücen temizleye temizleye diyorlar. biraz tercih meselesi.

Herhangi bir fikrim yok şampuan hakkında. Orada bir bidondan döküyorlar makineye :D Çok iyi bir yıkama değil zaten. Basınçlı su yetiyor aracın çamuru dökülsün diye yapıyorum. Detaylı temizlikler için Meguiars bayisi buldum bir tane orada yaptırıyorum.

uLTRa GP
19/05/2011, 07:57
ben lavor power 19 aldım atas proteo şampuanımda var foam lance yok köpük şov yapamıyorum inş bu ay onuda alıcam :D alacaklara tavsiyem şu siteyi inceleyin ATAS OTO YIKAMA - atas (https://www.atas.tr.gg/) benim aldığım makineyler beraber foam lance ve proteo lüx cilalı fırçasız oto şampuanı uyguna geliyor.kampanya yapmışlar.

tiner
12/06/2011, 15:46
Arkadaslar koctasta kampanya var karcher k2.100 bidondan su çekme özellikli makina 129.90 tl. Yenbosnadakine aramadan gitmeyin, sonuncuyu ben aldım sanırım:)

kxlylmz
13/06/2011, 22:37
Hayırlı olsun, kovadan su çektirmek için biraz uğraşmak gerekiyor. direk kovanın içine hortumu atınca pek verimli olmuyor. Ben 2 tane 30 lt lik bidonla denemiştim. kullandığımı diğerinin üzerine koyup makineye su sağlayarak kullanabildim. 60 lt suyla 10 dk makineyi kullanabilirsin.

femoli
14/06/2011, 09:26
bim de vardı ben aldım 100 tl ye harbiden mükemmel 100 barlık bluelight marka tabancalı şampuan hazneli tavsiye ederim ..

Abarth_GP
14/06/2011, 09:36
bim de vardı ben aldım 100 tl ye harbiden mükemmel 100 barlık bluelight marka tabancalı şampuan hazneli tavsiye ederim ..
Elektirigi nerden alıyor 12V cakmaktan olsa baya portatif olurdu cesmenın yanına yanasır ıkı dk yıkardık :)

femoli
14/06/2011, 14:41
Elektirigi nerden alıyor 12V cakmaktan olsa baya portatif olurdu cesmenın yanına yanasır ıkı dk yıkardık :)
:D süper olurduda malesef 220 öyle bagajda taşır tatilde her molada yıkardım :)

tiner
14/06/2011, 19:23
bimdeki kovadan su çekiyor mu?

femoli
14/06/2011, 19:25
Hiç denemedim çeşmeye takarak denedim ama bir kovadan denemedim onuda en kısa zmanda deneyeceğim , yağmurlar kesilmediki bi aracı yıkayalım :)

gurcan45
30/06/2011, 00:36
koctasta karcher k2.100 kampanyalı 98 tl ye aldım duyurulur kovadanda cekıyo musluktanda alıyo cokta guzel denendı onaylandı 5 yılda garantılı :D

askin
30/06/2011, 00:57
ya biraz alakasız olacak ama oto için şarzlı el süpürgesi kullanan var mı hiç. ben hiç randıman alamadım..:( siz nasıl temizliyorsunuz koltuk aralarını...

kxlylmz
02/07/2011, 13:27
Koltuk araları için ince uç+evde kullandığımız güçlü süpürgelerden tavsiye ederim.