PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Skydome kullanımı

gokhan.bey
04/05/2010, 20:46
arkadaşlar skydome kullananlar nasıl çalışıyo bu sistem manuelmi kontrol ediliyo yoksa elektriklimi merak ettim birde üst komplemi cam yoksa iki parça sanruf kadar bölmemi var önde arka'da birde memnunmusunuz bir işe yarıyormu güzel durmasından başka yorumlarınızı ve deneyimlerinizi yazarmısınız saygılar.

GP COSKUN
04/05/2010, 20:50
elektrikli sistem ile çalışıyor

zyilmaz90
04/05/2010, 20:53
Valla Cok Zevkli :D Yukarı Ve Aşşa Simgeli Olarak 2 düğme İle Kontrol Ediliyor. Üsttekine Basınca Spor Şekil Gibi Oluyor Camın Arkası Hafif Yukarı Kalkıyor bidaha Yukarı Düğmesine Basınca Cam Komple Kalkıyo Arkaya Doğru Gidiyor.Alttaki Düğmeye Basıncada Aynı Şekil Kapanıyor. Arkadaki Açılmıyor Sadece Altınaki PErdeyi Açıp Kapatabiliyorsunuz.

utku952
04/05/2010, 22:16
Sona kadar açıldıktan sonra açma tuşuna bi kere daha basınca bi 5 cm daha geriye gidiyor.. onu da bu sene keşfettim :D güzel durması dışında hava sıcakken hafif aralık bırakıp içerdeki güneşliği, perdeyi çekip arabanın içini havalandırabiliyorsunuz. Ben genellikle bir parmak kadar açıyorum izmarit falan atarlar diye...

zyilmaz90
04/05/2010, 22:23
Ewt 5 cm Olayınıda Ben 1 Gün sonra Keşfettim Unuttum Onu Söylemeyi :D ßizim Araç Otomatik etraf Boşken Ayağa Kalkıp Kafamı Cıkarıtyorum Arabanın Burnunu Rahat Görüyorum Biraz Öyle Sürüyorum Cok Zevkli Oluyor :D

utku952
04/05/2010, 22:30
Ewt 5 cm Olayınıda Ben 1 Gün sonra Keşfettim Unuttum Onu Söylemeyi :D ßizim Araç Otomatik etraf Boşken Ayağa Kalkıp Kafamı Cıkarıtyorum Arabanın Burnunu Rahat Görüyorum Biraz Öyle Sürüyorum Cok Zevkli Oluyor :D

Bende bikaç kez ordan denedim sürmeyi keşke direksyon orda olsaymış..:D genellikle kız arkadaşların çok hşuna gidiyor sunroof olması

WiSTaRiA
05/05/2010, 09:22
Sunroof ayrı bir zevk arkadaşlar ya.. Anlatılmaz yaşanır... Büyük konuşmuyayım ama bundan sonra sunroofsuz araç kullanmam..

femoli
05/05/2010, 13:05
SKydome keyfi paha biçilemez :) tam uzun yol için kısa kısmı açıp gaza basıyorsunuz ne klima ne bir şey :)

makeles
05/05/2010, 15:41
yazın güneş tam tepedeyken perdeler yetersiz kalıyor bazen.. aradan sızan güneşin göz aldığı da oluyor.. onun dışında keyifli..

hsyn28
05/05/2010, 16:52
benim hiç skydomum olmadı:S

femoli
05/05/2010, 17:06
yazın güneş tam tepedeyken perdeler yetersiz kalıyor bazen.. aradan sızan güneşin göz aldığı da oluyor.. onun dışında keyifli..
hadi be memet ali ne yaptın buna buldunda bulunuyon derler :D:D

skydome
06/05/2010, 23:58
skydome mu bu zevki herkes hayatında mutlaka bir kere de olsa yaşamalı hatta isteyen gelsin birer tur binsin ehuehuehu...Rumuzumdan da belli olduğu üzere skydome hastası bi adamım ve skydome u açmadan kesinlikle kullanmıyorum bravomu:)120 km ile bile skyyy tam açık gidiyorum...:D 80-100 km de de çok sorunsuz kullanıyorum tam açık halde:D

insomnia06
07/05/2010, 09:44
skydome çok keyifli bir teknoloji gerçekten.ama benim ki kapanırken takılmaya başladı.kapanmaya 5-10cm kala elimle hafifce itmem gerekiyor ama hala çok memnunum:)

WiSTaRiA
07/05/2010, 09:57
skydome çok keyifli bir teknoloji gerçekten.ama benim ki kapanırken takılmaya başladı.kapanmaya 5-10cm kala elimle hafifce itmem gerekiyor ama hala çok memnunum:)

Aynı problem bendede var dostum.. Skydome u açık kullandığımızda mekanizmalar toz toprak topluyor ve kapanma esnasında dediğin gibi 5-10 cm kala eminiyet bağlantısı ondada olduğundan sıkışma olduğunu hissedip tekrar geriye gidiyor.. Elinle onun kapanmasına yardım etme bir problem yarattırabilirsin..Yapman gereken şahsen ben öyle yapıyorum.. Haftada yada 2 haftada bir skydome mekanizmasını yani kızağını eski bir bez yada peçete yardımıyla güzelce temizle ondan sonra servise danış yada servisten bir kutuya gres yağı al o temizlediğin yerleri bir güzel yağla ama skydome açıldığında mekanizmalar dışardan gözükeceğinden abartılı olmamak kaydıyla güzelce yağla bak hiçbir sorunun kalmıyacak.. Hassas bölge olduğu için sürekli orayla ilgilenmen lazım.. Mesela bazı yerlerede Würth marka sprey silikon var harika bir şey onu arasıra sık.. Göreceksinki düğmeye bastığında yağ gibi kapanıcak.....

insomnia06
07/05/2010, 10:45
çok teşekkür ederim,ben biraz araştırma yapmıştım sunroof motorunda bi arıza olacağı sonucuna varmıştım.anlattığınız şeyleri hemen deniycem bakalım sonuç ne olacak.

insomnia06
07/05/2010, 11:18
orçun dediklerini yaptım süper oldu:)ben biraz abartıp camın kaydığı tüm hattı alkolle temizledim ve sonra yağladım sonuç mükemmel:)çok teşekkür ederim verdiğin bilgiler için...

WiSTaRiA
07/05/2010, 18:07
Rica ederim.... Hayırlı olsun....

imdesign
07/05/2010, 18:08
Arkadaşlar ulu orta anlatmayın olan var olmayan var :D

WiSTaRiA
07/05/2010, 18:21
:)

makeles
07/05/2010, 19:18
hadi be memet ali ne yaptın buna buldunda bulunuyon derler :D:D

ha bide aracı yıkadıktan sonra parlatmak için uğraşıyorsun.. sinek ölüsü kuş pisliği fln. yakışmıyor skydome üstünde.. :)

zyilmaz90
07/05/2010, 19:51

Yok be Güneşi Kesiyor.

makeles
07/05/2010, 22:22
koltuk en altta ve arkaya doğru yatırılmış şekilde kullanınca ve 45C sıcaklıkta öğleden sonra 2 gibi güneşe karşı sürerken benim gözümü etkiliyor doğrusu.. abartı değil bazen uzun yolda şapka taktığım bile oldu.. :)

ABNEW
07/05/2010, 23:09
Güneş kör etse bile bence tercih edilmesi gereken bir donanım :) Puntoya çok yakışıyor...