PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : EVO modifiye

hsyn28
04/05/2010, 11:36
Arkadaşlar merhaba bir evo kullanıcısı olarak forumda sayımızın az olmasına rağmen bi kenardan ufak ufak başlamak lazım ilerde sayımız artacak ve daha detaylı bilgilere sahip olacağız kuşkusuz.Araçlarımızın yeni olması sebebiyle çok fazla modifikasyon yapma şansımız şu an için az.
Burada herkes her türlü modifikasyon uygulamalarını paylasırsa yaptıracak olan arkadaslara faydası olur.Fiyat ve dükkan bilgileriyle beraber detaylı paylaşımlarınızı bekliyorum arkadaslar.

SpyHunter33
04/05/2010, 14:26
Evolara pek fazla modifiye yapılmamasının nedeni sanırım dizan olarak başarılı olması :) modifiyeli gibi duruyor ya o bakımdan...( kokpite hastayım zaten )

hsyn28
04/05/2010, 14:31
Evolara pek fazla modifiye yapılmamasının nedeni sanırım dizan olarak başarılı olması :) modifiyeli gibi duruyor ya o bakımdan...( kokpite hastayım zaten )
evet evo güzel genel itibari ile ama yay marspiyel angel led stop egzoz felan bulup taktıran arkadaslar olursa bakalım nası oluyo ben hafta sonu yay attırcam 35mm H&R nası durur bi fikrim yok ama dizel için iyi olur diyolar bende öle yapcam arac cok havada duruyo bana göre biraz indireyim. resimleri paylasırım.

SpyHunter33
04/05/2010, 14:45
Modifiyeli evoları da merakla bekliyoruz. Kazasız belasız cezasız sürüşler dilerim...

hsyn28
04/05/2010, 15:05
Modifiyeli evoları da merakla bekliyoruz. Kazasız belasız cezasız sürüşler dilerim...
Bende bekliyorum:) eywallah hepimize kazasız belasız cezasız keyifli sürüşler.

zyilmaz90
04/05/2010, 21:03
Angel Çıksa Direk Yapışacam ya. Siyah Grande lerde Görüyorum Siyah Zeminli Angelleri Hasta Oluyorum Acaba Evo İçin Çıkmışmıdır :S

Murat Gürakan
04/05/2010, 21:19
evet evo güzel genel itibari ile ama yay marspiyel angel led stop egzoz felan bulup taktıran arkadaslar olursa bakalım nası oluyo ben hafta sonu yay attırcam 35mm H&R nası durur bi fikrim yok ama dizel için iyi olur diyolar bende öle yapcam arac cok havada duruyo bana göre biraz indireyim. resimleri paylasırım.

Bence 50mm lik taktırın. Benden bir tavsiye sadece ;) Daha 3.5 taktırıpta gözüme yeterli seviyede düşmüş gelen punto yok. Ama 5lik takanlarınki çok hoş duruyor.

bvulgari
04/05/2010, 21:28
Ben şimdilik dikiz aynalarınının dış cephesini değğiştirdim..Gümüş rengi yaptım.Siyah arabada çok güzel duruyo.

SKELETER
05/05/2010, 01:58
Arkadalar evo ma kapı çitası düşünüyorum. Malum otoparklarda eşek çok. Birinin kapı açıcam diye evoma zarar vermesi canımı sıkar. Ancak orjinal çitayı bir türlü bulamadım. Ankara Kartaş geleceğini ama krom olacağını söyledi. Bu sorunu aşabilen var mı?

tombalak
05/05/2010, 08:37
YouTube - StylingSet Fiat Grande Punto Evo 10/09- by AutoStyle (https://www.youtube.com/watch?v=WQ96DjbVFGI)

şimdilik bunu bulabidim başka birşeyler bulursam zelden gnderirim :)

hsyn28
05/05/2010, 11:09
Angel Çıksa Direk Yapışacam ya. Siyah Grande lerde Görüyorum Siyah Zeminli Angelleri Hasta Oluyorum Acaba Evo İçin Çıkmışmıdır :S
Siyah junyanları bende bekliyorum femoli abiyede sordum cıkmadıgını söyledi beklicez artık:S

hsyn28
05/05/2010, 11:12
Bence 50mm lik taktırın. Benden bir tavsiye sadece ;) Daha 3.5 taktırıpta gözüme yeterli seviyede düşmüş gelen punto yok. Ama 5lik takanlarınki çok hoş duruyor.
5 lik taktırıncada cok düser diye tırsıyorum cünkü yazın köye felan gitcem malum köy yolları yüksek aracın altı bile vuruyo basıma iş acar diye cekiniyorum.ama 5 lik takan canlı bi dizel görsem kararımı ona göre verirdim.Büyük ihtimalle Tekirdağ buluşmasında bir arkadasta görürüm cünkü katılım baya fazla olcak gibi.Ondan sonra seçimimi yaparım 3.5 yada 5 lik diye resimleride eklerim.

hsyn28
05/05/2010, 11:14
Arkadalar evo ma kapı çitası düşünüyorum. Malum otoparklarda eşek çok. Birinin kapı açıcam diye evoma zarar vermesi canımı sıkar. Ancak orjinal çitayı bir türlü bulamadım. Ankara Kartaş geleceğini ama krom olacağını söyledi. Bu sorunu aşabilen var mı?
Benim araç popkit li krom renk yarısı dier yarısıda arac renginde ama cok hos bi görüntü yakalamıslar gercekten hos duruyo.bulursan yaptır içine siner kesinlikle.

beyaz evo80
05/05/2010, 16:09
5 lik taktırıncada cok düser diye tırsıyorum cünkü yazın köye felan gitcem malum köy yolları yüksek aracın altı bile vuruyo basıma iş acar diye cekiniyorum.ama 5 lik takan canlı bi dizel görsem kararımı ona göre verirdim.Büyük ihtimalle Tekirdağ buluşmasında bir arkadasta görürüm cünkü katılım baya fazla olcak gibi.Ondan sonra seçimimi yaparım 3.5 yada 5 lik diye resimleride eklerim.

beyaz evo80
05/05/2010, 16:14
arkadaşlar evonun fıat resmi sitesinde aksesuar kataloğunu göremedim benim bagaj üstü spoilere ihtiyacım var gp aynımı dıye arastırdım ama kımse tam olarak net cevap veremıyo sadece beklememi istediler şimdilik müzik tesisatımı xenon farlarımı ve plaka,park beyaz ampül ve çamurluk sinyallerini parka bağlatıp onlarda beyaz ampül ile değiştirdim eksik olarak 17 jant ,spor helezyon ve bağaj üstü spoiler taktımmı sade ir güzellik olur diye düsünüyorum sizce nasıl olur lutfen görüslerinizi bekliyorum

novemberpasali
05/05/2010, 16:18
Ben evo ları hiç beğenmedim:S ön tampon arka tampon yüzünden sıcak bakmadım hiç ama ne bileyim güzel bi modifiyede dehşette durabilr.inşallah en güzel evo yu sen yaparsın ilerleyen zamanda;)

beyaz evo80
05/05/2010, 16:20
sadece ön tamponu gp göre biraz güsel olmamıs ama göz alışkanlığından kaynaklanabılır ama ben tamponlarıda komple beyaza boyatmayı dusunuyurm

hsyn28
05/05/2010, 16:24
grande puntonunkiler evolarada uyuyomus öyle sölediler birde H&R yayları tavsiye ediyolar.

hsyn28
05/05/2010, 16:26
arkadaşlar evonun fıat resmi sitesinde aksesuar kataloğunu göremedim benim bagaj üstü spoilere ihtiyacım var gp aynımı dıye arastırdım ama kımse tam olarak net cevap veremıyo sadece beklememi istediler şimdilik müzik tesisatımı xenon farlarımı ve plaka,park beyaz ampül ve çamurluk sinyallerini parka bağlatıp onlarda beyaz ampül ile değiştirdim eksik olarak 17 jant ,spor helezyon ve bağaj üstü spoiler taktımmı sade ir güzellik olur diye düsünüyorum sizce nasıl olur lutfen görüslerinizi bekliyorum
öndeki camurluk sinyallerini parka cevirdiyseniz sinyaller nerde nası bi baglantı yaptırdınız.xenon far demişşiniz birde takımını buldunuz bi yerden junyan angellar gibi yoksa sadece ampul mü balastla beraber.

beyaz evo80
05/05/2010, 16:34
hüseyin orjinalini hiç bozmadan park ampülünün kablosundan tesisat çektim çamurluga sinyalinin oraya eğerki bu şekilde yapmasaydım yani çamurluk sinyalinin tesisatına park ilave etseydımküçük bir kablo birleşimi ile arıza lambasını yakardı o yuzden bu şekılde yaptım xenonlara gelince sadece ampül ve balast taktırdım sisler içinde sipariş verdim.benim tercihim eiback den yana spor helezyonda çünkü orjinal süspansiyonunu nerdeyse kaybetmıyo dıyebılırım senden ricam eğerki gp helezyonları ile aynı ise banada haber verirmisin?

hsyn28
05/05/2010, 16:46
hüseyin orjinalini hiç bozmadan park ampülünün kablosundan tesisat çektim çamurluga sinyalinin oraya eğerki bu şekilde yapmasaydım yani çamurluk sinyalinin tesisatına park ilave etseydımküçük bir kablo birleşimi ile arıza lambasını yakardı o yuzden bu şekılde yaptım xenonlara gelince sadece ampül ve balast taktırdım sisler içinde sipariş verdim.benim tercihim eiback den yana spor helezyonda çünkü orjinal süspansiyonunu nerdeyse kaybetmıyo dıyebılırım senden ricam eğerki gp helezyonları ile aynı ise banada haber verirmisin?
ok ama sinyal noldu hala aynı sekilde duruyo mu sadece park yanarken sinyalin orada park gibi mi yanıo.tamam bu hafta sonu ögrenirim bi mani cıkmazsa maslak oto sanayiye geccem haber ederim sen yine bi hatırlat abi bana.bu arada xenon marka ve fiyat nedir.gündüz farları sis felan dahil maliyet ne oldu.

beyaz evo80
05/05/2010, 16:54
sadece parkda yanıyor hüseyin ama diğer aracımda hem sinyal hem park dı bunlarda badicompitur oldugu ıcın dırek beyne hata veriyor xenonları arkadasımdan aldım inanki fiyat konusunda bır bılgım yok sonra gorusuruz dedı öyle kaldı birde bana bagaj ustu spoile lazım bunulada ilgili bir bilgi sahibi olursan benıde bılgılendırırsen cok sevınrım

hsyn28
05/05/2010, 17:03
sadece parkda yanıyor hüseyin ama diğer aracımda hem sinyal hem park dı bunlarda badicompitur oldugu ıcın dırek beyne hata veriyor xenonları arkadasımdan aldım inanki fiyat konusunda bır bılgım yok sonra gorusuruz dedı öyle kaldı birde bana bagaj ustu spoile lazım bunulada ilgili bir bilgi sahibi olursan benıde bılgılendırırsen cok sevınrım
O konuyu bende bakıyorum fakat bagaj üstü spoyler da bizim araclara olmuyo diolar ama bakıorum arac ebatları aynı nası iş anlamadım biraz dişimizi sıkıp beklicez EVO için orjinal parcaları mecbur cıkarcaklar umarım fazla uzun sürmez.birde jantı siyah düsünüyosan arabaya atınca resimlerini beklerim abi bende alcam ama geniş 205 45 lik lastikle 16 alırım muhtemelen 17 mahvolur benim arabada kuzen felan sürüo parcalar jantları.

beyaz evo80
06/05/2010, 09:28
tamam kardeşim mutlaka fotoları atarım ama jant lastık için almam zaman surer bıraz orjınalleınle bıneyım ondan sonra 17 leri alacam

ufuk_punto
06/05/2010, 18:58
evoya yapılacak en güzel şey cam filmi yay spacer ve 17'' jant..

hsyn28
07/05/2010, 11:46
arkadaslar yay attıran oldu mu evoya.Birde ilk depomu bitirdim toplamda 130TL ye 700 km yol yaptım 200km uzun yol 500 km maslak ve köprü trafiğinde geçti start stop kullanmadan bu degerler çünkü start stopun devreye girmesi için emniyet kemeri takmak gerekiyor..sizin değerler nasıl bana km az gibi geldi ama biraz performanslı kullanıp üstüne arabada yeni olunca fenada değil gibi.

hsyn28
07/05/2010, 17:25
Güncel...

nerhal61
07/05/2010, 17:45
arkadaslar yay attıran oldu mu evoya.Birde ilk depomu bitirdim toplamda 130TL ye 700 km yol yaptım 200km uzun yol 500 km maslak ve köprü trafiğinde geçti start stop kullanmadan bu degerler çünkü start stopun devreye girmesi için emniyet kemeri takmak gerekiyor..sizin değerler nasıl bana km az gibi geldi ama biraz performanslı kullanıp üstüne arabada yeni olunca fenada değil gibi.

Hüseyin kardeşim,

Sen şimdi 100 km de 6 lt civarı yakmışsın. Yani km de 19 kuruş civarı...Diğer dizelciler 3 de yakmıştır 4 te yakmıştır. Bırak onlarla kıyaslamayı ben sana benzinli aracımın tüketimi yazayım da rahatla :D bugüne kadar 2500 km yol yapmışım. Tüm yakıt fişlerimi topluyorum ve tam 810 TL yakıt almışım. Bu da 8.64 lt/100 km eder. Yani km de 32,5 kuruş yakmışım. Nasıl rahatladın mı? :) Bu arada arkadaşlar arabanın ortalama verisi 8.3 lt...Bu kadarlık bir sapma var....Güzergahım yogun trafik sabah akşam trafigi gezmesi az , ve motor yeni oldugu icina ara sıra yüksek hızlar ya da ş.içinde devirli kullanıyorum...

beyaz evo80
08/05/2010, 10:46
halit bu yazdıklarını hüseyin kardeşimiz gördükden sonra muhtemelen cok rahatlamıstır:)benim aracda 1900 km oldu ortalama 700 tl civarında benin aldım ama bu sekılde cok yakmaya devam ederse sanırım lpg taktıracam cunku basedilecek gıbı degıl artık benzin

GPtolga
08/05/2010, 11:49

bende 4 luk eibach var ama keşke 5 lik taksaydım diyorum....

SKELETER
09/05/2010, 00:29
Ben yakıtı şimdilik dert etmiyorum. Araçlarımız daha çok yeni. Gerçek değerleri ilerleyen zamanlarda göreceğiz. Yepyeni araca LPG yazık bence. Ben 95 oktan benzin bile almıyorum hep 97 alıyorum.

yolcu27
09/05/2010, 10:07
Ben yakıtı şimdilik dert etmiyorum. Araçlarımız daha çok yeni. Gerçek değerleri ilerleyen zamanlarda göreceğiz. Yepyeni araca LPG yazık bence. Ben 95 oktan benzin bile almıyorum hep 97 alıyorum.

bende ilk aldıgım zamanlarda 97 lik alıyordum ama bi faydasının olmayacagını motorumuzun 95 lik oktan benzine göre üretildigini söyledi arkadaşlarımıızın bir çoğu, artık shell 95 lik alıyorum. benzin fiyatları pahalı olmasa araclarımızın yakıt tüketimi diğer benzinli araçlara nazaran düşük. ben 160 liralık benzin aldım 550 km yol gittim daha menzil 250 gösteriyor(bi 150 daha gidersem toplamda 700km yapmıs olacağım), her benzin aldıgımda trip B yi sıfırlıyorum şuan son 550 km nin ortalaması 5.6 :) %70 şehirdışı %30 şehiriçi trafik verileri bunlar. benzin düşmezse lpg düşünüyorum herkes gibi :)

beyaz evo80
09/05/2010, 20:34
tabıkı ılerkı gunlerde yakıt daha bir belirgin olacak ama lpg aracın motoruna hiç bir şekilde sıkıntı problem yaratmıyor osmanıyede abımın fıat ozel servısı var ve benımle aynı dusuncede problem yaratmıyacagı konusunda

hsyn28
10/05/2010, 10:34
Hüseyin kardeşim,

Sen şimdi 100 km de 6 lt civarı yakmışsın. Yani km de 19 kuruş civarı...Diğer dizelciler 3 de yakmıştır 4 te yakmıştır. Bırak onlarla kıyaslamayı ben sana benzinli aracımın tüketimi yazayım da rahatla :D bugüne kadar 2500 km yol yapmışım. Tüm yakıt fişlerimi topluyorum ve tam 810 TL yakıt almışım. Bu da 8.64 lt/100 km eder. Yani km de 32,5 kuruş yakmışım. Nasıl rahatladın mı? :) Bu arada arkadaşlar arabanın ortalama verisi 8.3 lt...Bu kadarlık bir sapma var....Güzergahım yogun trafik sabah akşam trafigi gezmesi az , ve motor yeni oldugu icina ara sıra yüksek hızlar ya da ş.içinde devirli kullanıyorum...
Valla rahatladım abi hemde hep tarfikteyim bir kere bastım arabayla o da izmite gittim onun haricinde hep trafiğin içindeyim yakıt dahada düser diye okudum bir kac yerde öylede olursa varya değmeyin keyfime günlük 150km en az yolum var.

hsyn28
10/05/2010, 10:36
halit bu yazdıklarını hüseyin kardeşimiz gördükden sonra muhtemelen cok rahatlamıstır:)benim aracda 1900 km oldu ortalama 700 tl civarında benin aldım ama bu sekılde cok yakmaya devam ederse sanırım lpg taktıracam cunku basedilecek gıbı degıl artık benzin
abi aracın 2000km de daha en azından bir sene lpg taktırmadan binmeye calıs ondan sonra zaten taktırmazsın bence ama ortalama olarak cok fazla yol yapıyorsan o zaman tek care lpg.

taneren
10/05/2010, 10:53
bende ilk aldıgım zamanlarda 97 lik alıyordum ama bi faydasının olmayacagını motorumuzun 95 lik oktan benzine göre üretildigini söyledi arkadaşlarımıızın bir çoğu, artık shell 95 lik alıyorum. benzin fiyatları pahalı olmasa araclarımızın yakıt tüketimi diğer benzinli araçlara nazaran düşük. ben 160 liralık benzin aldım 550 km yol gittim daha menzil 250 gösteriyor(bi 150 daha gidersem toplamda 700km yapmıs olacağım), her benzin aldıgımda trip B yi sıfırlıyorum şuan son 550 km nin ortalaması 5.6 :) %70 şehirdışı %30 şehiriçi trafik verileri bunlar. benzin düşmezse lpg düşünüyorum herkes gibi :)

valla ali benim ortalamalarım hep 9.5-10.5 bi defa adana yaptım 6.5'i gördüm.kısmetse önümüzdeki hafta antebe gelecem bakalım otoban da kaça kadar düşecek.

beyaz evo80
10/05/2010, 11:42
bakalım artık ne kadar dayanabılırsem cunku arabaya cok bınıyorum

taneren
10/05/2010, 11:52
bakalım artık ne kadar dayanabılırsem cunku arabaya cok bınıyorum

zafer benim tüketimin yüksek seyretmesi birazda ş.içi hep kısa mesafede kullanmamdan kaynaklı olduğunu düşünüyorum.bi antep yapacam o zaman anlarız ak'la kara'yı.

hsyn28
12/05/2010, 11:16
Arkadaslar arabayla uzun yolda yasadıgım sıkıntılardan bahsetmek istiyorum.İzmit İstanbul otobanında arac 120 yle giderken bi sorun yok canavar gibi fakat 130 la felan arasıra 180 le giderken araba sanki seke seke gidiyormus gibi oluyor.bu sizin araclarda da var mı hele 140 la felan tır yada kamyonun yanından gecerken sanki altına kacacakmıs gibi gidiyor.sol seritte giderken viraja girince kamyonla felan cıkamıycam korkusu yasıyorum.bu arada ESP yok görüslerinizi bekliyorum.Birde 185-65-15 lastik havaları ne olmalıdır ön ve arka için lastiklerden kaynaklıda olabilir diye düsündüm yeni arac sonucta.viraja 90 ve üstü girmek yay ve jantsız zaten ucuyomus gibi oluyo.

hsyn28
12/05/2010, 14:47
Bu arada arkadaslar ilk kez dün gördüm torpidonun iç üst kısmında bir gizli bölme varmıs torpido kücük diye üzülüyordum ama orayı görünce sevindim torpidodaki ufak tefek evrakları oraya koydum torpido biraz rahatladı:)
Sizlerde böyle ufak tefek kesfettiğiniz seyleri paylasırsanız sevinirim arkadaslar araclar yeni bilgimiz cok yok en azından benim yok:S

beyaz evo80
12/05/2010, 15:02
hüseyin bende ilk aldığımda yavaş ve hızlı araba kut kut ve zıplama yapıyordu lastık havlarına baktırdım 50 hava cıktı daha 3 gun olmustu ön ve arkalara 30havaya dusurttum sımdı cok ıyı

nerhal61
12/05/2010, 15:20
Bu arada arkadaslar ilk kez dün gördüm torpidonun iç üst kısmında bir gizli bölme varmıs torpido kücük diye üzülüyordum ama orayı görünce sevindim torpidodaki ufak tefek evrakları oraya koydum torpido biraz rahatladı:)
Sizlerde böyle ufak tefek kesfettiğiniz seyleri paylasırsanız sevinirim arkadaslar araclar yeni bilgimiz cok yok en azından benim yok:S

Evet hüseyin ben de gecen hafta tesadüfen farkettimi ben de evrakları ve ıvır zıvırları oraya topladım. Torpido yeterli seviyede şimdi....Kendi kendime gülmüştüm bulunca :)

hsyn28
12/05/2010, 15:29
hüseyin bende ilk aldığımda yavaş ve hızlı araba kut kut ve zıplama yapıyordu lastık havlarına baktırdım 50 hava cıktı daha 3 gun olmustu ön ve arkalara 30havaya dusurttum sımdı cok ıyı
50 mi ooooo cokmus harbiden yaa bende bakayım bu aksam büyük ihtimalle benimkide öle olabilir otobüsteymiş gibi gezmekten bıktım arabada:D bi bakayım tekrar buraya yazarım sonucu.

nerhal61
12/05/2010, 15:41
50 mi ooooo cokmus harbiden yaa bende bakayım bu aksam büyük ihtimalle benimkide öle olabilir otobüsteymiş gibi gezmekten bıktım arabada:D bi bakayım tekrar buraya yazarım sonucu.

Valla ben de bakacam bi havalara....:)

hsyn28
17/05/2010, 15:16
lastik havalarım 45 cıktı 30 a düsürdüm simdi arab viraja resmen yatıyo arabadan sogumustum o kadar savrulup zıplayınca.Simdi tam istedigim gibi oldu.

hsyn28
17/05/2010, 15:17
Arkadaslar bu arada tamponu kestircem egzoz agzı yeri için garanti dısı gibi bir durum olusur mu yaptıran yada bilen var mı.

beyaz evo80
17/05/2010, 16:52
hadi bakalım kurtuldun sesden gürültüden hayırlı olsun egsoz ucu takmak garantiyi bozmaz

hsyn28
17/05/2010, 16:55
hadi bakalım kurtuldun sesden gürültüden hayırlı olsun egsoz ucu takmak garantiyi bozmaz
ya tamponu kestirmek bozar mı egzozu tamponu biraz kesip oraya taktırcam yoksa cok assagıda kalıyor.

ufuk_punto
17/05/2010, 17:02
takıldıktan sonra fotoları beklerim..bende yapmayı düşünüyorum.sorun çıkartır die düşünüyorum ama

hsyn28
17/05/2010, 17:04
o zaman kestirmeden yaptırcam oval egzoz takarız artık İskenderyus takarsa tabi hafta sonu kesmeden takmam dedi ama bakalım biraz ugrascaz taksın diye.

SKELETER
18/05/2010, 02:36
Benimde lastik havasında bir sorun var demekki. Hızlanınca aşırı savurmaya başlıyordu bende bir kontrol edim :)

hsyn28
18/05/2010, 12:33
arkadaslar plakalıgı söken var mı yada APP plaka yapan varsa anlatabilirmisiniz nası yaptınız nerde yaptırdınız bu uygulamayı bende yapacam ama plakalık nası sökülecek bilgim yok.birde plakalıgı söktükmü nası tutturacaz tampona civatalamak mı ii yoksa yapıstırmak mı..

atalayx
18/05/2010, 14:09
su an sadece yapıstırarak kullanıyorum baya sıkı yapışmış yarısı tutmamasına ragmen.(cift taraflı bant su gördümü dagılıyor silikon türevi yapıştırıcılarla yapıştırın)vidaya gerek duymadım.vidalanıcaksa ses yapabilir. kolay gelsin

beyaz evo80
18/05/2010, 14:24
arkadaslar plakalıgı söken var mı yada APP plaka yapan varsa anlatabilirmisiniz nası yaptınız nerde yaptırdınız bu uygulamayı bende yapacam ama plakalık nası sökülecek bilgim yok.birde plakalıgı söktükmü nası tutturacaz tampona civatalamak mı ii yoksa yapıstırmak mı..

kardeşim plakalığı sökmek çok basit tampona 2 adet vidayla bağlı app plaka'ya mhur basmıyorlar dıye bılıyorum ben kendı aracıma aldığımın ilk gunu camlara filim çektirmişim orda camcı silikon ile ypıştırdı ve gayet sağlam oldu :)

hsyn28
18/05/2010, 14:31
kardeşim plakalığı sökmek çok basit tampona 2 adet vidayla bağlı app plaka'ya mhur basmıyorlar dıye bılıyorum ben kendı aracıma aldığımın ilk gunu camlara filim çektirmişim orda camcı silikon ile ypıştırdı ve gayet sağlam oldu :)
Zafer abi senin plaka ii olmus ben cercevenin kenarındaki siyah yeri silecem tinerle sonra yapıstırayım dedigin gibi.Ama senin plakanın orjinali o mu yoksa bi işlem yaptırdın mı kalın yazıyla yazılmıs plakan bende öle olsun istiyorum APP yaptırmıycam ama yazıyı kalınlastıran tabelacılar varmıs (nerdeyse bu tabelacılar bilmiom ama) onlara kalınlastırtacam.

beyaz evo80
18/05/2010, 14:50
Zafer abi senin plaka ii olmus ben cercevenin kenarındaki siyah yeri silecem tinerle sonra yapıstırayım dedigin gibi.Ama senin plakanın orjinali o mu yoksa bi işlem yaptırdın mı kalın yazıyla yazılmıs plakan bende öle olsun istiyorum APP yaptırmıycam ama yazıyı kalınlastıran tabelacılar varmıs (nerdeyse bu tabelacılar bilmiom ama) onlara kalınlastırtacam.

ben plakayı sadece bastırıdım boyatmadım ve sonra tabelacı arkadasıma gıdıp bılgısayardan harf secerek mat bir folyo çıktı alıp yapıştırdı sonrada trafıkden muhurunu bastırıp camcıya yapıştırtdım

hsyn28
18/05/2010, 14:56
bu tabelacı dediginiz normal tabela işi yapan yerler mi abi.herhangi bir tabelacıya gitsem folyoyla plakayı kalınlastırıp boya desem yapar mı.

beyaz evo80
18/05/2010, 15:04
bu tabelacı dediginiz normal tabela işi yapan yerler mi abi.herhangi bir tabelacıya gitsem folyoyla plakayı kalınlastırıp boya desem yapar mı.

evet reklam,afiş vb.gibi kişiler hayır boyatmıyacaksın bılgısayardan rakam ve harfleri çıktı alcak onlarıda plakaya yapıstıracak aynı vıtrın camların yapıstırdıkları gibi:)

hsyn28
18/05/2010, 15:34
tamam iyi güzelde abi bu yapıstırılan cıktılar arabayı yıkatırken tazyikli suyu yiyince atmasın sonra.

beyaz evo80
18/05/2010, 15:39
yook ben cok tıtızım bundan önceki araclarımda yapıştırmaydı hiç birsey olmadı tabıkı kalıtelı ıse,aracımı haftada ortalama 2 3 defa yıkatırım ve hiç bir sıkıntı yasamadım

hsyn28
18/05/2010, 15:47
Ok abi dedigin gibi bir reklamcıyla konusayım cıkmaz diye garanti veren bi reklamcıya yaptırayım.Tesekkürler.

beyaz evo80
18/05/2010, 15:50
rica ederim şimdiden hayırlı olsun kardeşim

hsyn28
19/05/2010, 10:10
saolasın abi hepimiz hayırlarını görelim araclarımızın.

hsyn28
24/05/2010, 14:42
Arkadaşlar arabamın plakasını tabelacıda kalınlastırdım APP plaka gibi oldu plakalığı söktüm cift taraflı bant ve silikonla yapıstırdım en kısa zamanda resimleri ekleyeceğim.
Birde stebel korna buldum 60 lira artı 20 lirada montaj dediler ama nasıl takılıyor bizim araclara tamponu söküyorlar mı acaba yoksa baska bi yerden hallolabiliyor mu.

Alp
24/05/2010, 14:57
GP lerde on ızgarayı sokerek montaj yapılabılıyor. Fakat EVO da tampon sokulmeden olmaz.

hsyn28
24/05/2010, 15:14
GP lerde on ızgarayı sokerek montaj yapılabılıyor. Fakat EVO da tampon sokulmeden olmaz.
O zaman serviste yaptırayım Alp abi dısarda yaptırırsam bi sorun olur başıma iş cıkmasın sonra.

beyaz evo80
02/06/2010, 11:14
O zaman serviste yaptırayım Alp abi dısarda yaptırırsam bi sorun olur başıma iş cıkmasın sonra.

hüseyin kornaları taktırman için öncelıkle ön tamponu söktürmeden takamazsın motorun iç kısmına uygun bır yerede takabılırsın ama tamponu söktürüp radyatör önüne taktırdığın gibi ses alamazsın ben aldığımın 3.günü söktürdüm ve 2 tk hella korna taktırdım ses harika:)

hsyn28
02/06/2010, 11:31
artık bizde söktürecez kornayıda buldum işten fırsat bulup servise gidebilirsem hemen taktıracam stebel ferrari korna:)

ufuk_punto
02/06/2010, 12:45
arkadaşlar bizim bu gündüz farına sinyal lambası taksak turuncu.we daha sonra american sinyal gibi yaktırma sansımz warmı..farla birlikte yanıcak yani

GP ÜMİT
02/06/2010, 12:51
arkadaşlar evolardaki tampondaki o siyah yer görselliği bozuyor bence.ben evo alsam osiyah yeri gövde rengine boyatırım.öndeki armanın oldugu gümüş çıtayıda sökerim veya onuda gövde rengine boyatırım.belki biraz grande punto havasını yakalarım.

ufuk_punto
02/06/2010, 13:06
benim araçta olduğu gibi.tamponları boyatmadım ama o krom cıtayı siyah yapınca az cok benzedi.we son olarak da farların içiini boyadık mı grande punto gibi olcak

nerhal61
02/06/2010, 13:14
Arkadaşlar evo nun ön tasarımında eksiklik olduguna ben de katılıyorum. Ama araçlarınızı neden GP lere benzetme çabanız var anlamıyorum. Evo çok basit 1-2 müdahale ile gp lerden daha güzel hale gelir...örnek aşağıda...Ayrıca evolara uygun angellar çıktığında kat be kat güzel olur ;)
https://www.blogcdn.com/es.autoblog.com/media/2009/08/punto_evo_filt_00.jpg

nerhal61
03/06/2010, 17:00
Arkadaşlar şu krom cam çıtalarından nerde bulabiliriz ankarada? fiyatları nedir aşağı yukarı? gp lerinki aynen olur diye düşünüyorum...

taneren
04/06/2010, 22:33
Arkadaşlar şu krom cam çıtalarından nerde bulabiliriz ankarada? fiyatları nedir aşağı yukarı? gp lerinki aynen olur diye düşünüyorum...

halit ben serviste bağaj kapağı çıtası ve kapı eşiği çıtası taktırdım. gp aksesuarlarıydı.çok güzel durdu tavsiye ederim.
2 adet kapı eşiği ve 1 adet bağaj kapağı çıtası 90 tl ye yaptırmıştım.hatta bağaj kapağındaki açılma yapınca garantili olarak değiştirmişlerdi.

GP COSKUN
04/06/2010, 22:37

cam çıtalarını oto aksesuarcılardan temin edebilirsin
yalnız bunlarında kalite farklılıkları olan markaları var
om-sa ürünlerini tercih edersen sıkıntı yaşamazsın
ayrıca internetteki alışveriş sitelerindede mevcut k.k taksitle buralardanda alabilirsin
ben cam çıtalarını 65 tl ye almıştım

taneren
04/06/2010, 22:42
ayrıca internetteki alışveriş sitelerindede mevcut k.k taksitle buralardanda alabilirsin

coşkun, geçenlerde sormuştumda,bu servislerde orjinal diye satılan krom aksesuarlarda om-sa'ymış.oldukça kaliteli malzemeler.ayrıca garantililer.

GP COSKUN
04/06/2010, 22:48
coşkun, geçenlerde sormuştumda,bu servislerde orjinal diye satılan krom aksesuarlarda om-sa'ymış.oldukça kaliteli malzemeler.ayrıca garantililer.

evet hakan abi
zaten bu işe ilk başlayan om-sa
ürünleri gerçekten şu anda en kaliteli olan
ne paslanma ne kararma nede nikelajında atma olmuyor kesinlikle
ben 2 senedir kullanıyorum hiç bir sıkıntı yok

taneren
04/06/2010, 23:02
evet hakan abi
zaten bu işe ilk başlayan om-sa
ürünleri gerçekten şu anda en kaliteli olan
ne paslanma ne kararma nede nikelajında atma olmuyor kesinlikle
ben 2 senedir kullanıyorum hiç bir sıkıntı yok

aynen katılıyorum kardeşim,3-5 kuruş fazla olsun iyisi olsun.

ufuk_punto
05/06/2010, 15:57
arkadaşlar evoma çakma american sinyal yaptırdım..yaknda fotolar geliyor

nerhal61
07/06/2010, 16:12

Coşkun hepsiburada.com da var ve omsa ama 4 parça diyor...Kelebek aynalar dahil 6 parça olması gerekmez mi?

İnternetten link bulabilen atarsa sevinirim...

Benim buldugum bu
Hepsiburada.com : Fiat Grande Punto Cam Çıtası Paslanmaz (4-PARÇA.) | Oto Aksesuar (https://www.hepsiburada.com/fiat-grande-punto-cam-citasi-paslanmaz-4-parca/ProductDetails.aspx?productId=otm635418&categoryId=253447)

hsyn28
07/06/2010, 16:25
arkadaşlar evoma çakma american sinyal yaptırdım..yaknda fotolar geliyor
Ufuk bu işlemi nası yaptırdın mevcut tesisatla mı oldu baska yerden parktan felan kablo ceklidi mi biraz anlatırsan sevinirim bende düsünüyorum.

nerhal61
07/06/2010, 17:53
Coşkun hepsiburada.com da var ve omsa ama 4 parça diyor...Kelebek aynalar dahil 6 parça olması gerekmez mi?

İnternetten link bulabilen atarsa sevinirim...

Benim buldugum bu
Hepsiburada.com : Fiat Grande Punto Cam Çıtası Paslanmaz (4-PARÇA.) | Oto Aksesuar (https://www.hepsiburada.com/fiat-grande-punto-cam-citasi-paslanmaz-4-parca/ProductDetails.aspx?productId=otm635418&categoryId=253447)

Güncelll

ufuk_punto
07/06/2010, 19:26
Ufuk bu işlemi nası yaptırdın mevcut tesisatla mı oldu baska yerden parktan felan kablo ceklidi mi biraz anlatırsan sevinirim bende düsünüyorum.
abicim bu olay ucuza kolay yoldan maal oldu..cift dullu ampul aldık bunları cam boyasıyla boyadık.park ısıklarına kablo cektik.:d oldu bitti ..cok da fena duruyor

sabanci
07/06/2010, 19:50
ufuk kardeş birde foto görseydik :)

yancev
07/06/2010, 23:41
selam beyler bende yeni evo aldım daha doğrusu babam hediye aldı ben istemiştim daha önceden ama evo yu incelememiştim ön tanpon hoşuma gitmedi daha 400km olmadı ama arbaya ısınamadım ön tanpon modifiyesi yapan arkadaşlar olursa koysun bizde ona bakarak yaptıralım

nerhal61
08/06/2010, 10:02
Ön tampon için yapılması gereken en güzel ve sade değişiklik ;
Tampın gövdesi araç gövde rengine boyanacak, ızgaralar gümüş gri
https://www.blogcdn.com/es.autoblog.com/media/2009/08/punto_evo_filt_00.jpg

taneren
08/06/2010, 10:52
Halit görsel modifikasyon için bence ilk yapılması gereken,resimdeki gibi 16 veya 17 lik jant ve ince yanak lastik takmak lazım.
Sonrada spoyler ve marşpiyel.

nerhal61
08/06/2010, 11:03
Hakan bence de jant lastik marşbiyel ii olur ama ben açıkcası piyasadaki bu marşbiyelleri hiç benemiyorum. Arabanın dışına doğru taşan görüntüleri var hepsinin, oysaki altını yere yakın gösterenler daha şık, araca arkadan baktığında garip duruyor, ne bileyim...Facebookta bir sayfada vatandaş kendi yapmış herseyi...

https://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash1/hs549.ash1/32082_129605207054779_126017214080245_347710_61483 46_n.jpg (https://www.facebook.com/photo.php?pid=347711&id=126017214080245)
https://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash1/hs549.ash1/32082_129605210388112_126017214080245_347711_82718 15_n.jpg (https://www.facebook.com/photo.php?pid=347711&id=126017214080245)
https://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs639.snc3/32082_129605213721445_126017214080245_347712_52513 80_n.jpg (https://www.facebook.com/photo.php?pid=347711&id=126017214080245)
https://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs639.snc3/32082_129605193721447_126017214080245_347709_10250 86_n.jpg (https://www.facebook.com/photo.php?pid=347711&id=126017214080245)

taneren
08/06/2010, 11:26
Evet bana görede biraz abartılı.ama jant ve spoyler şart.

ufuk_punto
08/06/2010, 11:33
ufuk kardeş birde foto görseydik :)
abicim cok yakın zamanda..foto mak. bulamadım

beyaz evo80
08/06/2010, 12:06
abicim bu olay ucuza kolay yoldan maal oldu..cift dullu ampul aldık bunları cam boyasıyla boyadık.park ısıklarına kablo cektik.:d oldu bitti ..cok da fena duruyor

ufuk sealm peki bu işlem sonucunda arıza ışığı yaktımı çünkü yan camurluk sınyallerını parka bagladığımızda arıza lambası yaktı

ufuk_punto
09/06/2010, 13:44
ufuk sealm peki bu işlem sonucunda arıza ışığı yaktımı çünkü yan camurluk sınyallerını parka bagladığımızda arıza lambası yaktı
abicim hiç bi şekilde yakmadı..fotoları cektim inş.aksama yüklerim..gercektn cok hos duruyor.videoyu nereye yükleyebilrm

hsyn28
09/06/2010, 16:59
arkadaşlar özellikle start&stop modeli olan arkadaslar acı ama gercek birsey ögrendim biraz önce xenon alıcaktım fakat hem garanti olayından hemde start&stopun xenonu cabuk bozmasından dolayı bütün hayallerim suya düştü beyaz ampule talim edecegiz.

beyaz evo80
10/06/2010, 10:42
arkadaşlar özellikle start&stop modeli olan arkadaslar acı ama gercek birsey ögrendim biraz önce xenon alıcaktım fakat hem garanti olayından hemde start&stopun xenonu cabuk bozmasından dolayı bütün hayallerim suya düştü beyaz ampule talim edecegiz.

ben aracı aldığımın 2 .haftasında taktırdım ve tam 2 ay oldu ve hiç bir sorun yasamadım

hsyn28
10/06/2010, 10:57
ben aracı aldığımın 2 .haftasında taktırdım ve tam 2 ay oldu ve hiç bir sorun yasamadım
senin arabada start&stoplu ve sıkıntı yasamadın öyle mi zafer abi xenonun markası nedir abi.

beyaz evo80
10/06/2010, 11:31
evet yaşamadım hüseyin markası pmx diye bır marka arkadasımdan aldım

hsyn28
10/06/2010, 11:38
abi o markada xenon nette bulamadım arattım ama asıl adı pmx mi.

beyaz evo80
10/06/2010, 11:49
evet pmx bende ilk defa duydum ama int varmı arastırmak lazım

ufuk_punto
11/06/2010, 16:34
https://i50.tinypic.com/zv281k.jpg
https://i46.tinypic.com/14il6vl.jpg
https://i46.tinypic.com/le0wn.jpg

ufuk_punto
11/06/2010, 16:34
işte size çakma american sinyal:D

taneren
11/06/2010, 17:03
[QUOTE=GTI kaçarım demiş , VTI kovalarım demiş , GSI yakalarım demiş , EVO siz gidin ben yetişirim demiş...QUOTE]

:siritma::tongue00: HÜSEYİN ALEMSİN YA...

hsyn28
11/06/2010, 17:12
aküden cok yiyo diye duydum bilgin olsun Ufuk kardesim. ama yakısmıs yalan yok valla.

Kriminal
11/06/2010, 17:15
Gençler ;
Ben sinyaliin farlar yanınca direk yanmasını ıstıyorum napcem bu konuda

hsyn28
11/06/2010, 17:19
Gençler ;
Ben sinyaliin farlar yanınca direk yanmasını ıstıyorum napcem bu konuda
Deniz abi elektrikçiye gideceksin bana çakma amerikan sinyal yap diceksin 30TL bayılcaksın işlem tamam.sonra farları acıcaksın her yer yanıcak.

Kriminal
11/06/2010, 17:40
Deniz abi elektrikçiye gideceksin bana çakma amerikan sinyal yap diceksin 30TL bayılcaksın işlem tamam.sonra farları acıcaksın her yer yanıcak.

Way arkadaş ya bu kadar basıt demek..Arıza lambası yanmaz dımı...

Performance ekzoz taktırıcam...

Kapıları yukarı dogru actırtıcam...

Nos koydurucam..

hsyn28
11/06/2010, 17:47

Nos koydurucam..

Bunların hepsini yaptırınca resimleri bekliyoruz bide maliyeti yazarsan seviniriz Deniz abi:D:D

Scottie
11/06/2010, 17:47

Nos koydurucam..

yürü be Deniz kim tutar seni...

Kriminal
11/06/2010, 18:53
yürü be Deniz kim tutar seni...

Daha dur sen neler yaptırıcam cekecem femolının tükkanının önune susta dinle mehmet dıyecem :)

beyaz evo80
11/06/2010, 23:25

Hayırlı olsun kardeşim güle güle kullan güsel olmuş bu aarada çamurluk sinyallerini parka bağlarken park ampulune gıden kablodan dırek kablomu çektin yoksa ayrı bır işlemlemi parka bağladın?ve çamurluk sınyallerı hem park hem de sinyal görevimi görüyor sormamın nedeni diğer puntomda bu işlemde arıza ısıgı yaktı o yuzden sordum bu arada cumartesi mersındeyım:)

ufuk_punto
12/06/2010, 11:03
Hayırlı olsun kardeşim güle güle kullan güsel olmuş bu aarada çamurluk sinyallerini parka bağlarken park ampulune gıden kablodan dırek kablomu çektin yoksa ayrı bır işlemlemi parka bağladın?ve çamurluk sınyallerı hem park hem de sinyal görevimi görüyor sormamın nedeni diğer puntomda bu işlemde arıza ısıgı yaktı o yuzden sordum bu arada cumartesi mersındeyım:)
haberleselm abicim...beklerim.forum avm dolomiti icecream.işleme gelince.parklara direk kablo cekildi.hç bir şekilde arıza ışığı yakmadı.yapılışı çok kolay 5 dk sürdü

beyaz evo80
13/06/2010, 22:07
haberleselm abicim...beklerim.forum avm dolomiti icecream.işleme gelince.parklara direk kablo cekildi.hç bir şekilde arıza ışığı yakmadı.yapılışı çok kolay 5 dk sürdü

evtet yapılışı çok kolay dbundan öncekı boramda vardı aklıma takılan sadece arıza lambası olmustu o da yanmıyormus sorun yok ozaman yaptırayım yarın pazar erken dönmem gerektı o yuzden dondum yoksa aklımdaydı tanısırdık abıcım neyse kısmet baska gune inş.

ufuk_punto
15/06/2010, 03:17
abicim başka zamana artık.benm daha yeni yeni projeler war..yakında görüceksinz.evo türkiyede tek olcak:d

beyaz evo80
15/06/2010, 09:49
abicim başka zamana artık.benm daha yeni yeni projeler war..yakında görüceksinz.evo türkiyede tek olcak:d

ufuk sen bir ara spoiler sormustun bak bakalım hosuna gıdecekmı hosuna gıderse sanada getırtırız zaman kısıtlı oldugu için daha detaylı fotoları çekemedim en kısa zamanda :)

ufuk_punto
16/06/2010, 15:10
Dailymotion - punto evo - Oto-Moto Kanalı (https://www.dailymotion.com/video/xdn0f5_punto-evo_auto)

ufuk_punto
16/06/2010, 15:11
ufuk sen bir ara spoiler sormustun bak bakalım hosuna gıdecekmı hosuna gıderse sanada getırtırız zaman kısıtlı oldugu için daha detaylı fotoları çekemedim en kısa zamanda :)
abicim süper ötesi olmuş çok hoşuma gitti.hemen sipariş verelim

beyaz evo80
16/06/2010, 15:21
abicim süper ötesi olmuş çok hoşuma gitti.hemen sipariş verelim

tamam ben bursadan getirtdim

ufuk_punto
16/06/2010, 15:28
ne kadara maal oldu abicm bu işlem..başka foto warmı yandan felan

alicons6
16/06/2010, 18:48
Bu spoiler hoşuma gitti nerden nasıl bulabiliriz bunu :)

beyaz evo80
16/06/2010, 19:20
ne kadara maal oldu abicm bu işlem..başka foto warmı yandan felan

Abicim arkadasım getırtı tam olarak fıyat gorusmedık kapı esık çıtasıda getırecek öle hesaplasacaz ufuk

Ufuk,Ali fiyatını öğreneyım yarın sıze haber verırım

ufuk_punto
17/06/2010, 13:03
abicim fiyatını merk ediorm walla.direk alıcam gibi.cok tatlı durmus

beyaz evo80
17/06/2010, 15:26
abicim fiyatını merk ediorm walla.direk alıcam gibi.cok tatlı durmus

fiyatını sımdı sordum 130 tl boyalı

nerhal61
17/06/2010, 17:13
Ankarada cam çıtalarını taktırdığım yerde hazırda beyaz boyalı vardı. 120 lira idi pazarlık etmemiştim. 100 e alınır...Ama bir tane idi ;)

ufuk_punto
17/06/2010, 17:19
130 tl femolidekinin aynısı mı bu???

beyaz evo80
17/06/2010, 20:45
130 tl femolidekinin aynısı mı bu???

hayır aynısı değil

beyaz evo80
17/06/2010, 20:46
Ankarada cam çıtalarını taktırdığım yerde hazırda beyaz boyalı vardı. 120 lira idi pazarlık etmemiştim. 100 e alınır...Ama bir tane idi ;)

doğrudur:) ben para vermedım dedıgım gıbı arkadasım kapı eşıklerı gelsın hepsine 100 vereyım :)

ufuk_punto
17/06/2010, 20:49
zafer abi sen bize bişeyler ayarlayamazmısın

beyaz evo80
18/06/2010, 08:39
zafer abi sen bize bişeyler ayarlayamazmısın

fiyat konusundamı ?egerkı fiyat konusunda is aklından gecen tutarı söyle bana bende pazarlık yapayım ufuk bu arada kucuk bır ayrıntı daha var bagajı tam açtığnda antene degıyor onuda kısa anten takarak sorn halledılıyor:)

hsyn28
21/06/2010, 12:57
arkadaslar aracıma hafta sonu beyaz far,park ve sis lambalarını taktım cok sık oldu gercekten xenona gerek yokmus dedim(şahsi düşüncem).En kısa zamanda resimleri paylasacagım.Markası philips diamond vision 5000K H4 parklarda ise mtec marka ampul kullandım muhtesem oldu.Sisler H11 miş servisten ögrendiğim kadarıyla.

zafermutlu
08/07/2010, 17:06
evonun şu burnu küt gibi bırakmasalardı ne vardı sanki yaramazlık yapıpta pis pis sırıtan çocuklara benziyor... biraz dik inse daha geriye dogru uzanan farlar.. daha yumuşak deilde sert çizgili kaput varya süper olurmuş.. sisler ortada bence çok dogru.. gündüz farları güzel fikir ve çok amaçlı modifiyeye uygun..

hsyn28
16/07/2010, 10:34
.

enoo201
05/08/2010, 13:42

bencede öyle araba yerden baya bir yüksek...

hsyn28
05/08/2010, 13:54
arkadaslar arabamın rengi evo siyah tampondaki plaka altı plastik olan yeri arac rengine boyattım süper oldu ön ve arkayı.ferrari korna yaptırdım egzoz ve xenonlarıda taktırcam önümüzdeki hafta resimleri paylasırım.tavsiye ederim arac rengine boyatmanızı.resimleri görünce hak vereceksiniz zaten ama ön amblemin cıtasınıda arac rengine boyatsaydım keske cok daha iyi olurdu diye düsünüyorum.Design By Murat BİLDİR teşekkürler.
9375
9376
9377
9378

menesi
01/09/2010, 12:49
herkes e slm lar adım muhammed enes.bende artık punto kullanıcısı olarak bazı şeyleri merak ettim.aracım dynamıc evo.araca orjinal 16 veya 17 lik jant taktırmayı düşünüyorum opsiyondan.yakıtı nekadar etkiler yardımcı olabilcek arkadaş varmı.
tşk ler

hsyn28
01/09/2010, 13:14
herkes e slm lar adım muhammed enes.bende artık punto kullanıcısı olarak bazı şeyleri merak ettim.aracım dynamıc evo.araca orjinal 16 veya 17 lik jant taktırmayı düşünüyorum opsiyondan.yakıtı nekadar etkiler yardımcı olabilcek arkadaş varmı.
tşk ler
yakıtta pek birsey degişmez zaten aracın yakıtıda oldukca düsük 100km de 4.8 değilde 4.9 yakar maksimum ama 17 jant zor diyorlar 16 ideali 195 55 16 lastikle.

menesi
01/09/2010, 13:36
yakıtta pek birsey degişmez zaten aracın yakıtıda oldukca düsük 100km de 4.8 değilde 4.9 yakar maksimum ama 17 jant zor diyorlar 16 ideali 195 55 16 lastikle.

hocam çok tşk ediyorum.benim evo daha gelmedi 1 ay a gelirmiş en geç:)16 jant takayımmı peki punto cu sizsiniz...

hsyn28
01/09/2010, 13:41
hocam çok tşk ediyorum.benim evo daha gelmedi 1 ay a gelirmiş en geç:)16 jant takayımmı peki punto cu sizsiniz...
opsiyondan demişsiniz bayide degisiklik yapmazlar artı degisiklik istersen maliyeti cok olur.16 jant olayı fabrikaya sipariş gecersen ucuz oluyor bunu biliyorsunuz degil mi.16 lık takın dısarıdan iyi bi jant alın 195-55-16 pzero lastiklerle 10 numara olur.bende arıyorum su anda bende 16 lık jant takıcam.

menesi
01/09/2010, 13:47
opsiyondan demişsiniz bayide degisiklik yapmazlar artı degisiklik istersen maliyeti cok olur.16 jant olayı fabrikaya sipariş gecersen ucuz oluyor bunu biliyorsunuz degil mi.16 lık takın dısarıdan iyi bi jant alın 195-55-16 pzero lastiklerle 10 numara olur.bende arıyorum su anda bende 16 lık jant takıcam.

evet biliyorum hocam.aracı sipariş ettim 1 ay a gelcek dediler.siyah içi bordo.opsiyon olarak hız sabitleme paketini eklettim.araç daha sipariş aşamasında ondan soruyorum.16 jant için 750 tl istiyorlar.ben sonradan taktırsam jant artı teker parası bide amortisör derken 2000 i bulur böyle 750 tl ye kurtulcam.daha avantajlı gibi geldi.

hsyn28
01/09/2010, 14:06
eger verebiliyorsan hiç düsünme 750 lira ver al. 17lik daha güzel duruyor ama balon yaptırma riski cok yüksek.

menesi
01/09/2010, 14:11
eger verebiliyorsan hiç düsünme 750 lira ver al. 17lik daha güzel duruyor ama balon yaptırma riski cok yüksek.

inş.ayarlamaya çalışıyorum.yakıtta önemli 16 da sıkıntı yokmuş pek.bakalım nasip se yaptırcam inş.

tşk ler bu arada hocam...

hsyn28
01/09/2010, 14:14
inş.ayarlamaya çalışıyorum.yakıtta önemli 16 da sıkıntı yokmuş pek.bakalım nasip se yaptırcam inş.

tşk ler bu arada hocam...
rica ederim her konuda elimizden geldigince yardımcı oluruz hatta alcagın bayiye eşantiyon olark benim tamponları boyayın de plastik kısımlarıı boyat hatta kaput baslangıcında ön cama su atan plastik kısım dahil boyattır.sonra boyatmak istersen cok para istiolar bedava boyasınlar.benimki boyalı galeriden bakabilirsin.

menesi
01/09/2010, 23:43
rica ederim her konuda elimizden geldigince yardımcı oluruz hatta alcagın bayiye eşantiyon olark benim tamponları boyayın de plastik kısımlarıı boyat hatta kaput baslangıcında ön cama su atan plastik kısım dahil boyattır.sonra boyatmak istersen cok para istiolar bedava boyasınlar.benimki boyalı galeriden bakabilirsin.

hım tmm hocam diyim yarın.iyi olur açıkcası.çok tşk ler...

NyhatShu
02/09/2010, 00:54
tşk ler

bayi 105 bg'lik dısında 17inc yapmıyo diye biliyorum. :rudolph0:

menesi
02/09/2010, 09:11
bayi 105 bg'lik dısında 17inc yapmıyo diye biliyorum. :rudolph0:

doğrudur.bende 16 lık takmaya karar verdim yakıt açısından.

lewoow
06/09/2010, 12:13
Arkadaşlar "Punto Evo Tuning & Styling" başlığı altında bir linki sizlerle paylaşmak istedim. Önce spoillera bakın lütfen:surprise:. Çamurluk ile ilgili tüm "kötü" yorumlarını ortadan kaldıracağı düşüncesindeyim. Daha tüm kitlere bakmadan sizlerle paylaşma heyecanı bastı. Diğer parçalarda süper gözüküyo. Türkiyeye ne zaman gelir tabi Allah bilir ama geldiğinde yollar daha bir güzel görüntü kazanacak gibi....:X

Fiat Tuning & Styling - Fiat Sportiva - Punto Evo Tuning & Styling (https://www.fiat-sportiva.de/index.php/cat/c438_Punto-Evo.html)

Imageshack - screenshot001pb.png (https://img714.imageshack.us/i/screenshot001pb.png/)
Imageshack - screenshot004xj.png (https://img810.imageshack.us/i/screenshot004xj.png/)
Imageshack - screenshot005kq.png (https://img819.imageshack.us/i/screenshot005kq.png/)

zafermutlu
06/09/2010, 13:09
kesinlikle daha güzel olacaklar.. daha öncede yazmıştım body kitler arabayı çok degiştirir ama bunlar ne zman gelir biraz zor galiba..

lewoow
06/09/2010, 13:18
Gövde renginde spoiller ve abarth stickerı ile muhteşem bir manzara çıkar diye düşünüyorum.

zafermutlu
06/09/2010, 13:27
Gövde renginde spoiller ve abarth stickerı ile muhteşem bir manzara çıkar diye düşünüyorum.

levent daha fazla seçenek yok ne tr de ne avrupada bunların sadesi agresifi tampon eklerinin dışında daha komple tamponlar çıkar.(angel vs vs) araç yeni oldugu için beklemek gerekiyor..

NyhatShu
07/09/2010, 01:40

ah be kardeşim ben 100 tl'ye 300 km yapamıyom sen nediyon :):poster_t:

mrttkc
07/09/2010, 12:23
Merhaba arkadaşlar bende artık bi evo sahibiyim..:) Ve artık bende bu forumdayım..
İlk depoda banada fazla yakar dediler ama daha sonra normale döner dediler..artık bekliyoruzz..Bende spoiler ve 16 jant taktırmayı planlıyorum..16 jant takılırken amortisörleri falan değiştirmek gerekiyormu ?

zafermutlu
07/09/2010, 12:27
Merhaba arkadaşlar bende artık bi evo sahibiyim..:) Ve artık bende bu forumdayım..
İlk depoda banada fazla yakar dediler ama daha sonra normale döner dediler..artık bekliyoruzz..Bende spoiler ve 16 jant taktırmayı planlıyorum..16 jant takılırken amortisörleri falan değiştirmek gerekiyormu ?

16 jant takarken amortisör degiştirmene gerek yok.. istersen yayı degiştirebilirsin keyfine kalmış.

mrttkc
07/09/2010, 12:35
Anladımm..Teşekkürler.. :)

puntoturbom
07/09/2010, 15:08
arkadaşlar t-jet sport helezonları farklı mı bılenınız var mı? amortısorlerın daha sert oldugunu bılıyorum ama ?

uraaal
09/09/2010, 00:02
start&stop çalışması için emniyet kemeri mi takılması gerekiyor :D:D:D:D::D:D:D:D:D son zamanlarda duyduğum en iyi espriydi :D:D vites takılı ayagı debriyajdan çek stop etsin motor bak bakalım ekranda ne yazıyor :D:D:D:D bu arada basınca fire harbiden yakıyormus 1.5 depo gitti yaptıgım km 500 :D:D:D bazen trafik genelde ulus civarı bos kovalama yolları :D:D:D

enoo201
13/09/2010, 10:03
grande puntonunkiler evolarada uyuyomus öyle sölediler birde H&R yayları tavsiye ediyolar.
aslında alsak cok şekil durur diye düşünüyorum

Fearless
13/09/2010, 23:23
bende evomu alalı 3 gün oldu ve amerikan çizilmez cam filmini yaptırdım. Plakalıklarımı cıkarttım bide kalınlaştırıp çift taraflı bant ve silikon yardımıyla yapıştırdım ama başka yapıcak bişi bulamıyorum bi öneriniz olabilirmi acaba?

nerhal61
14/09/2010, 09:44
Cam çıtalarını mutlaka yapmalısın.

hsyn28
14/09/2010, 11:03
start&stop çalışması için emniyet kemeri mi takılması gerekiyor :D:D:D:D::D:D:D:D:D son zamanlarda duyduğum en iyi espriydi :D:D vites takılı ayagı debriyajdan çek stop etsin motor bak bakalım ekranda ne yazıyor :D:D:D:D bu arada basınca fire harbiden yakıyormus 1.5 depo gitti yaptıgım km 500 :D:D:D bazen trafik genelde ulus civarı bos kovalama yolları :D:D:D
Sen takmayabilirsin bilader espri istiyosan baska esprilerde var bende denemek istersen haber et...

Fearless
15/09/2010, 00:32
Cam çıtalarını mutlaka yapmalısın.

cam çıtası nasıl bişi acaba?

EvoKoray
15/09/2010, 00:40
cam çıtası nasıl bişi acaba?

örnek resim:krom cam çıtası(plastiğin olduğu yere cam çıtası yapıştırılıyor) puntolara yakışıyor ;)

https://www.projexml.com/203/images_buyuk/otm635210-22.jpg

Fearless
15/09/2010, 19:04
gerçekten güzelmiş teşekkürler

evo_45_evo
26/09/2010, 18:59

Hüseyin kardeşim angel bulursan banada haber verir misin... :):):)

algian
29/09/2010, 04:18
o değil torpidoda ki gözü bende yeni keşfettim :|

zafermutlu
30/09/2010, 13:08
evo için yapacaklarım devam ediyor. şimdi park lambalarını beyaz veya kırmızı yapmak istiyorum arıza lambasını yakmayacak kaliteli ürünler tavsiye edermisiniz. birde başka hangi lambalarını degiştireyim fikir verirmisiniz?

taneren
30/09/2010, 14:26
o değil torpidoda ki gözü bende yeni keşfettim :|

maşallah...
O da bişeymi, arkadaş 0 km aldığı 2007 gp'nin arka koltuğunun yatabildiğinide yakın zamanda benden öğrendi.

ato
10/10/2010, 08:20
https://img196.imageshack.us/img196/356/09102010116.jpg
https://img824.imageshack.us/img824/3857/20032010207.jpg

ato
10/10/2010, 08:22
https://img246.imageshack.us/img246/1010/09102010114.jpg
xenonda bir sorun oldu heralde ama haftaya değiştiricem 8000k xenonvar kolcak var gündüz farında film var plaka kalınlaştırma var

zafermutlu
16/10/2010, 11:58
benim de xenon da bir sorun oldu biri patladı sanırsam:( daha yeni almıştım... sislere iyiki takmamışım zor sökerdim..

epcel
17/10/2010, 16:02
Ben aracıma cam çıtası, eşik, ve bagaj altına krom yaptırdım ve çok hoş oldu.
Fotoğraflarını çekip koyarım istersen...

alperyonar
17/10/2010, 18:02
https://img196.imageshack.us/img196/356/09102010116.jpg
https://img824.imageshack.us/img824/3857/20032010207.jpg
Bu rengi tek geçerim :)

ufuk_punto
20/10/2010, 18:28
beyler evoma APP plaka taktım.herhalde sökmek zorunda kalıcam..polis durdurdu..aracınızı bağlamak zorundayım felan dedi.zar zor ikna ettim.bi daha görmeyim affetmem dedi..mersin küçük bi yer:d görmesi an meselesi..ama büyük şehirlerde yaşayanlar için tavsiye ederim cok güzel gözüküyor..

ufuk_punto
20/10/2010, 18:30
ankara kartaş servisin takmadıgı xenon garantiyi bozar dedi bilginiz varmı bu konuda ?
aynen öyle.ben taktırdım servise gittiğimde akü ve far grubu şuan garantiden çıktı dedi..nasıl olur felan dedim.sonuçta siz yapmıyorsunuz bu işlemi yapsanız bile çok pahalı yapıyorsunuz felan filan...sonuç olarak söktüm.orjinal daha güzel:D

ilkemdemirtas
20/10/2010, 20:09
beyler evoma APP plaka taktım.herhalde sökmek zorunda kalıcam..polis durdurdu..aracınızı bağlamak zorundayım felan dedi.zar zor ikna ettim.bi daha görmeyim affetmem dedi..mersin küçük bi yer:d görmesi an meselesi..ama büyük şehirlerde yaşayanlar için tavsiye ederim cok güzel gözüküyor..

Ufuk benim APP ler hazır bekliyor :) Nerde gördü polis ?

ufuk_punto
20/10/2010, 20:12
tam olarak yer: pozcu güven sitesi..yunus polis giderken durdurdu..

ilkemdemirtas
20/10/2010, 20:12
tam olarak yer: pozcu güven sitesi..yunus polis giderken durdurdu..

Şaka mı bide ben Güven sitesinde oturuyorum :))))) yunuslarla başımız belaya girecek desene o zaman...

ufuk_punto
20/10/2010, 20:14
:d abicim app ile dolaşan çok araç war.şans yani bu olay.arabada tornavida taşımak lazım:d

ilkemdemirtas
20/10/2010, 20:16
:d abicim app ile dolaşan çok araç war.şans yani bu olay.arabada tornavida taşımak lazım:d

:) Tornavida taşırız :) Ama polislerle aram iyi değil eski focusum yüzünden beyaz seritli lacivert focus buralardaysan görmüşsündür :) bide ben biraz firlamalik yaptim APP Plakanin EV 037 kısmını EVO 37 yaptırdım :)

ufuk_punto
20/10/2010, 20:18
:D:D plaka iymiş ya:D walla abi sök derse sende abi sizin için yaptırdım de:D daha belirgin olsun diye.d ama plaka çok hoşuma gitti:D

ilkemdemirtas
20/10/2010, 20:20
Mersinde tek olacak emin olabilirsin :)

ufuk_punto
20/10/2010, 20:21
jant feln düşünüyormusn ilkm abi

ilkemdemirtas
20/10/2010, 20:22
jant feln düşünüyormusn ilkm abi

Evet sağlam bir aksesuarcım var ve o ne derse okeyim o adama :) Ama benim araba için sök demezler 3 günlük trafikten men kağıdı yazarlar direk :)

ufuk_punto
20/10/2010, 20:24
:D abicim yapmadan önce şöyle şöyle durumlar war dersen sevinirm..bende jant we yay düşünüyorum

ilkemdemirtas
20/10/2010, 20:27
Şu araç bi gelseydi şu Italya denen memleketten korkuyorum denizde batmasından... Herşeyi bi anda yaptırıp kestirip atacam zaten ufuk merak etme :)

ufuk_punto
20/10/2010, 20:29
:d abicim bana da 1 ay demişlerdi..babam mdürlerden birine oğluma süprz yapıcam demiş.bi baktım 2 hafta sonra üstü brandalı bi evo beni bekliodu:d bence baskı yap biraz:D

evolodi
22/10/2010, 11:21
izmir de bir kaç tane modlu evo gördüm pek hoşuma gitmedi açikçasi yalniz bir siyah evo vardi adamin jantlari farlari filmleri güzeldi park halinde olsa konuşup resmini çekecektim :)

evo60
23/10/2010, 11:25
arkdaşlar öncelikle herkese mrb bende yeni evocuyum ön arka tampon ve yan ekkleri nerden temin edebilirim yardımcı olursanız sevinirim malum araç yeni ve parçalarını bulmakta zorluk çekiyorum şimdiden teşekkürler

Scottie
23/10/2010, 11:27
arkdaşlar öncelikle herkese mrb bende yeni evocuyum ön arka tampon ve yan ekkleri nerden temin edebilirim yardımcı olursanız sevinirim malum araç yeni ve parçalarını bulmakta zorluk çekiyorum şimdiden teşekkürler

Hoşgeldi-n.... öncelikle kendini tanışma bölümünde tanıtırsan daha iyi olur... aracın hayırlı olsun..

evo60
23/10/2010, 11:40
hoş buldum teşekürler

ato
29/10/2010, 00:11
ankara kartaş servisin takmadıgı xenon garantiyi bozar dedi bilginiz varmı bu konuda ?
garantiden çıkıyor ama ben bravoya xenon takıtırırken 6000k carub xenonu 175 tlye takıtırtım serviste carub xenona 325 tl diyorlar

NyhatShu
29/10/2010, 00:19
garantiden çıkarsa çıksın zaten taktırdıgım yer 2 yıl garanti verio gerekirse servise giderken xenonları çıkartırım giderim. :S

ato
29/10/2010, 00:21
garantiden çıkarsa çıksın zaten taktırdıgım yer 2 yıl garanti verio gerekirse servise giderken xenonları çıkartırım giderim. :S
bizim iki araçta garanti dışı ama sadece akü ve farlar ordanda pek sorun olacağını düşünmüyorum

nasre
29/10/2010, 01:37
Ya 10 sayfadaki yorunlarıda üşenmeden okudum. Şöyle güzel oluyo ,böyle güzeloluyo demişsinizde arkadaşlar bir kaç lişi dışında foto koyan olmamış. Mesela benim araçta siyah ve krom kapı çıtası,krom cam çıtası ,krom kapı kolu taktırmayı düşünüyorum ama nasıl durduğunu merak ediyorum. Yorumlardan okuduğum kadarıyla yaptıran var resimlerini ekleyebilirmisiniz?

mrttkc
29/10/2010, 01:38
205/40/17 jant almayı düşünüyorum..ama yay konusunda 3.5 lukmu yoksa 5 likmi taktıracağım konusunda karar veremedim :S
5 lik yay taktırsam ,araca 4-5 kişi falan binsek sürtme yapar mı ?

ufuk_punto
29/10/2010, 17:03
https://img295.imageshack.us/img295/4205/66657456350457242590552.jpg (https://img295.imageshack.us/i/66657456350457242590552.jpg/)

ufuk_punto
29/10/2010, 17:04
bu arac 4 parmak indirildi..düşünün derim.sizin 5lik 2.5 parmak edio..

edelsang
29/10/2010, 17:50
hocam çok inmemiş mi :D

mrttkc
29/10/2010, 22:58

bu benım ıcın fazla olur...5 lik taktırsam demekki hemen hemen istediğim gibi olabılır..teşekkür ederim.

ufuk_punto
30/10/2010, 13:27
Fazla inmis olabilir ama jant atinca 17 lik o zamn tam istedgm gbi olucak

ato
04/11/2010, 08:48
Fazla inmis olabilir ama jant atinca 17 lik o zamn tam istedgm gbi olucak
hocam zaten alttaki karter koruma faln sürtüyo arada birde 5 cm indirirsen yere iyice sürterek gidersin en azından bizim evoda öyle kartel koruma en ufak bir çıkntıda sürtüyor

ufuk_punto
08/11/2010, 12:50
hocam çok inmemiş mi :D
çok inmiş :D:D

edelsang
08/11/2010, 15:29
çok inmiş :D:D
hayırdır ? :D

evo60
17/12/2010, 14:40
arkdaşlar evoma zenon taktıracam laki sislerde sensör oldugundan elektrik aksamını patlatır diyorlar böyle bişey var taktıran arkdaşlarım bilgilendirirse sevinirim

zafermutlu
17/12/2010, 14:49
arkdaşlar evoma zenon taktıracam laki sislerde sensör oldugundan elektrik aksamını patlatır diyorlar böyle bişey var taktıran arkdaşlarım bilgilendirirse sevinirim

benim yaptırdıgım phılıps uzun kısa xenon.. sislere beyaz phılıps ampül.. sorun hiç yok. viraj içi aydınlatma gayet iyi. sisde de gösteriyor..

jreet
20/12/2010, 21:44
Ben şimdilik dikiz aynalarınının dış cephesini değğiştirdim..Gümüş rengi yaptım.Siyah arabada çok güzel duruyo.
işte bnde kaç gündür bunu düşünüyorum bndede siyah evo var aynaların dış cephesini bordo folyo çektirsemmi diye düşünüyorm acaba nasıl olur

ufuk_punto
21/12/2010, 17:58
abicim aynı olayı bnde dusunuorm..bordo yapma sebebim de koltuk rengi olacaktır

jreet
22/12/2010, 01:53
buqunle itibaren 1 ay oLdu punto evo alalı ama dizayn oLarak basarıLı buLamadım bn :S bnce her arabadan daha fazLa modifiye istiyor

jreet
22/12/2010, 01:57
seLam kardş bnde aynaLarın rengini deiştirmek istiyorm folyo cektirecem ama gittigim yerde aynaLaRı sökmen gerekiyor diyolar acaba sn nasıl yaptırdın
?

jreet
22/12/2010, 02:25
abicim aynı olayı bnde dusunuorm..bordo yapma sebebim de koltuk rengi olacaktır
yakısır bnce:tv_happy:

ufuk_punto
22/12/2010, 10:24
denemek lazm..bu haftasnu ugrasm..yapabilrsm we yakısırsa fotoları paylasrm

beyaz evo80
22/12/2010, 15:52
fotoları sabırsızlıkla bekliyoruz ufuk:)

jreet
23/12/2010, 22:23
SİYAH ARACIMA BORDO FOLYOYU ÇEKTİRDİM YARIN RESİMLERİ ÇEKER YÜKLERİM ARTK :) :thumbs_up2:

jreet
23/12/2010, 22:26
bn denedim yakışti :)

ufuk_punto
24/12/2010, 14:55
abicim bekliyorum fotoları..cok merak ettim

ufuk_punto
30/12/2010, 19:00
https://img808.imageshack.us/img808/263/40144774.png (https://img808.imageshack.us/i/40144774.png/)
Uploaded ImageShack.us (https://imageshack.us)

evo60
06/03/2011, 14:46
mrb arkdaşlar evo ma 17'' jant takıcam ; taktıran arkdaşım varmı,varsa yakıtta ve performansta nasıl düşüncelerinizi paylaşırsanız sevinirim jant model örneklerine de açığım şimdiden teşekkürler

Redbluee
06/03/2011, 15:01
su jant ıcın nedıyosunuz 17 dusunuyorum ? kırmızı evo ya koyucam ayna kapaklarını sıyah beyaz dalmacya seklınde yaptırcam ..!

LENSO 7J X 17 4/100/114,3 ET42 D02 WSRG JANT | Ebat :17 inch | ElifTuning.com | (https://www.eliftuning.com/index.php?p=show&pid=21867&k_id=1595&kn=Ebat+%3A17+inch)

izoci
06/03/2011, 19:17
lenso sonuçta mükemmel...

sfkbrtn
17/05/2011, 15:09
bende aynı jantın gümüş rengini granit gri evoya düşünüyorum!:Ç
her ikiside yakışır bence!