PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : PARDUS Kullanan var mı?

Linos
28/03/2007, 14:23
Bugün evdeki yedek bilgisayara kurdum Pardus'u deneme amaçlı! Windows'da yapapildiğin bir çok şeyi yapabiliyorsun ve gerekli olan programlar sistemle birlikte kuruluyor... Ancak yine de emin olamadım!..

İşletim sistemi olarak PARDUS'u kullanan var mı? Tavsiye eder misiniz? Ana bilgisayarıma kurmayı düşünüyorum gelecek olan tepkilere göre...

AWD
28/03/2007, 14:25
peki windowsta kullandığımız bütün prgramlar oyun vs. çalışıyomu ?

Linos
28/03/2007, 14:26
O kadarını bilmiyorum işte! Bir çok programı desteklediğini biliyorum ama hepsini mi, bilemiyeceğim?!.

femoli
28/03/2007, 14:37
way be buda yenimi çıktı

Linos
28/03/2007, 14:44
Yeni değil! Linux tabanlı bir işletim sistemi! Türkçe'leştirmesini ve bir takım geliştirmelerini TÜBİTAK yaptı...

yamtar00
28/03/2007, 14:51
Türk işletim sistemi değilmiydi bu pardus?

AWD
28/03/2007, 14:53
ewt tükr işletim sistemi diye biliyorum linux tabanlı olduğunu ilk defa duydum :confused:

Linos
28/03/2007, 19:40
Türk işletim sistemi demek haksızlık olur arkadaşlar! Linux'un açık kaynak kodlu işletim sistemi yıllardır var! Ve açık kaynak kodlu olduğu için de herkes tarafından değiştirilebilir bir özelliği var! Tübitak, bunu baz alarak üzerinde geliştirmeler yaptı sadece... Ama tepeden tırnağa bizimkiler yaptı demek yanlış olur ;)

matrox
29/03/2007, 13:57
pardus
ilk türk işletim sistemi olmasına rağmen hiç fena sayılmaz
ama piyasada çok daha iyi linüx sürümleri var

bunun yanında pardus un bir takım handikapları var güvenlik duvarları ile bir sorunu olduğunu duydum ama nedir ne değildir bilemiyorum
onun dışında güzel arayüzü ve gerçek türkçesi ile göz dolduruyor

pekçok windows tabanı oyunu oynayamayacağınızı bilin arkadaşlar
gerçi bunun için linüz emülatörleri var fakat be kadar peformanslı tartışılır

eger evde internet ve benzeri uygulamalarda kullanılacaksa ve isteminizde çok garip donanımlar yoksa (bazen linüx driver sorunu karşınıza çıkabilir)
kullanılabilir

ben bu kadar biliyorum bende kullandım en sevdiğim yanı hızı ve alışması kolay arayüzü

Lewent
29/03/2007, 14:53
Pardus' u biliyorum, kurmayı da düşündüm bi ara ama werim alamam diye wazgeçtim!
@Linos, ahpap kullan biraz da deneyimlerini paylaş bizimle, hazır kurmuşun nasılsa. :icon_smile_tongue: :)
Ben de merak ediyorum yani...