PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ege Turbo Stage 2 Turbo Büyütme

egeturbo
03/05/2010, 11:16
İşlemi çook önceden yapmıştık hatta sitenizden bir kaç üyeye daha büyük turbo setuplarıda yapmıştım.Eski resimleri incelerken denk geldim ve paylaşmak istedim umarım beğenirsiniz.
Öncelikle turbomuzun emme kanadını söküyoruz

Imageshack - grnt014q.jpg (https://img22.imageshack.us/my.php?image=grnt014q.jpg)

ardından daha büyük olan kp37 turbo emme kanadımızı uyguluyorum.
Imageshack - grnt016kku.jpg (https://img22.imageshack.us/my.php?image=grnt016kku.jpg)
soldaki kp37 backplate sağındaki kp33 backplate arada yaklaşık 4 mm kadar daha fark var kanadın oturduğu çapta
Imageshack - grnt015yov.jpg (https://img22.imageshack.us/my.php?image=grnt015yov.jpg)
soldaki turbo orjinal hali sağdaki büyütülmüş olan turbomuz
Imageshack - grnt012w.jpg (https://img22.imageshack.us/my.php?image=grnt012w.jpg)
ardından istanbula kargolanmak üzere kargo ile gönderdik.
Turbonun Sahibi Barboros Bayrak PS Chip Tuningin sahibi kendisi.Bu turbo içinde kendi aracına özel bi yazılım ile destekledi.

İşlemler
Standart turbo kp33 1.3 mültijet 75 Hp Tur****arger
KP37 Back plate
KP37 Emme pervanesi
KP37 Major tamir takımı
Özel Turbo balanslama işlemi
Ps Chip Tuning Remap Uygulamalası

Umarım beğenmişsinizdir.Soruları olanalrada yardımcı olabilirim.

Ege Turbo Boost Tech
0232 469 85 98
Arda Bentürk

KaMiKaZe
03/05/2010, 11:28
arda bey standart 1.3 multijet turbosu demek yerine standart 1.3 multijet 75 bg lik turbo demek daha doğru olur diye düşünüyorum.

egeturbo
03/05/2010, 11:50
arda bey standart 1.3 multijet turbosu demek yerine standar 1.3 multijet 75 bg lik turbo demek daha doğru olur diye düşünüyorum.
evet doğru söylüyorsunuz hemen değiştiriyorum

kucukm
03/05/2010, 23:34
selamlar Arda bey,

Guzel bir paylasım olmus. Makinanın performansı eminim artmıstır. Ne kadarlık bir artıs var acaba?
tesekkur

egeturbo
04/05/2010, 01:40
selamlar Arda bey,

Guzel bir paylasım olmus. Makinanın performansı eminim artmıstır. Ne kadarlık bir artıs var acaba?
tesekkur
Acıkçası bizim kendi yazılımımız ile stage 3 te ykalaşık bi 50 hp kadar bi artış oluyor.Eski bilgisayarımız çalınmasaydı size dyno verilerinide paylaşmak isterdim.
Şuan 1.3 mjetler için bir çok parçayıda deneme yanılma yapıyoruz ve stage 4 ü de yakında sizlerle paylaşıcam
daha büyük emme kanatları ve çok daha fazla devire ve yağlamaya yardımcı tamir takımı ile

KaMiKaZe
04/05/2010, 01:45
yanlış olmasın polonya veya portekizde 90bg lik dizel araçlar için 2000tl civarı bir fiyata 160 bg lik kit satılıyor.

Turbo + manifold
Downpipe
Intercooler
Maf sensor vs... diye gidiyor liste.

egeturbo
04/05/2010, 10:48
yanlış olmasın polonya veya portekizde 90bg lik dizel araçlar için 2000tl civarı bir fiyata 160 bg lik kit satılıyor.

Turbo + manifold
Downpipe
Intercooler
Maf sensor vs... diye gidiyor liste.
Aslına bakarsanız biz bir çok parçayı bu araç için hazırladık krom subab takımı dahil fakat ülkemizde yakıt kalitesi çoook düşük gerçek euro dizel yakıtla 70lik bi 1.3 ü
Chip + Büyük turbo + Geniş intercooler + Down Pipe + Turbo Basıncı gibi bi ufak dokunuşlarla +70 hp alınabiliyor.Fakat bizdeki felsefe en az parça ile en çok güçü alabilmek değil !! Nedeni daha uzun ömürlü bir motor

kucukm
04/05/2010, 12:35
meraba Arda Bey,
bu işin maliyeti nedir acaba?
bir de 75 lik ile 90 lık multijet arasında geometrik turbo dısında baska fark mı?

KaMiKaZe
04/05/2010, 12:48
turbonun farklı olması manifoldunda farklı olması ve bunlarla ilişkili parçalarında farklı olması demek. Buna farklı yazılımda dahil.

Murat Gürakan
04/05/2010, 13:22
Farklı turbo olup manifold girişleri aynı olması durumuda var. Nitekim durumda böyledir. PErvane büyüklükleri aynı, manifold girişleri aynı sadece fark değişken geometrili bir sistem olması. Birde yazılım tabi. Ekstradan bişeylerin farklı olduğunu düşünmüyorum.

KaMiKaZe
04/05/2010, 13:52
Açıp karşılaştırdın mı iki motoru yoksa ?
Oturup sadece eperden parçaları karşılaştırırsan aradaki farklı parçaları görebilirsin.

kucukm
04/05/2010, 14:03
Açıp karşılaştırdın mı iki motoru yoksa ?
Oturup sadece eperden parçaları karşılaştırırsan aradaki farklı parçaları görebilirsin.

arkadasımda 90 lık var. yan yana getirip kaputu actık. farklı birseyler var ama ne oldugunu anlamadık. Sanırım daha once boyle bir arastırma yapan da olmadı. aslında bilindik seyler farklı yakıt pompası, filtresi, yazılım.

Eper katalogunu bulmaya calisirim.

KaMiKaZe
04/05/2010, 14:18
Hatta 90 lık motorlarda iki nesil 2006 ile 2008 i karşılaştırmıştık, değişimin neden olduğunu tam olarak kestiremesekte sonradan eklenen dpf den dolayı yeni nesil 90 lıklarda farklı parçalar mevcut.
Aynı motorun Lancia Ypsilon da kullanılan 1.3 105 lik versiyonunda ise turbo kodu farklı manifold aynı enjektörler farklı olarak gözüküyor.

Murat Gürakan
04/05/2010, 23:40
Peki yaptırmak istesek, turbonun ses yapmayacağını garanti edebilcekmisiniz? Benimde düşüncem var ama emin olamıyorum.

dallix
05/05/2010, 01:01
Arda kardeşim mesleklerimiz aynı sanırım,konya günay turbo ilk kuruluş 1988 izmir konyalılar pompa,enjektör,turbo belki tanırsın,şu anda konya da devam ediyoruz,emme pervanesini 4 mm büyütmek ne gibi bi basınç artışı sağladı merak ettim?
artı sadece pervane büyütmekte aracın çekişinde hiçbir fark yaratmaz yazılım,wastegate ayarı dışında bi işlem yaptınmı?intercooler büyütmekte sağlıklı olmaz kanaatindeyim ne kadar büyük intercooler o kadar geç araç tepkisi diye düşünüyorum beni aydınlatırsan kendi aracıma uygulamayı düşünüyorum,değişken geometrili(paletli)mjet turbosuda elimde mevcut aydınlatırsan beni sevinirim.

Elmedin
08/05/2010, 00:39
@ egeturbo:

1- t-jet araçlara da yapıyor musunuz ve hp kazanımı ne kadar oluyor?

2- bende bide superchips yazılım var. bununla beraber kaç hp olur?

3- yaparsanız kaça mal oluyor?

4- izmire gelsem orda 1 günde halleder misiniz?

egeturbo
09/05/2010, 01:56
Konuyu dağıtmayalım. Ege Turbo gerçekten konusunda uzman bir kuruluştur. Turbo ihtiyaçlarınızı karşıladığınızda, orjinal turbo almadığınıza hem maddi yönden hem de teknik yönden daha mutlu olacağınızı denemiş, görmüş, kullanmış olarak tavsiye edebilirim.

İşini başarılı yapan insanların her zaman arkasındayım.
Çok teşekkür ederim

Arda kardeşim mesleklerimiz aynı sanırım,konya günay turbo ilk kuruluş 1988 izmir konyalılar pompa,enjektör,turbo belki tanırsın,şu anda konya da devam ediyoruz,emme pervanesini 4 mm büyütmek ne gibi bi basınç artışı sağladı merak ettim?
artı sadece pervane büyütmekte aracın çekişinde hiçbir fark yaratmaz yazılım,wastegate ayarı dışında bi işlem yaptınmı?intercooler büyütmekte sağlıklı olmaz kanaatindeyim ne kadar büyük intercooler o kadar geç araç tepkisi diye düşünüyorum beni aydınlatırsan kendi aracıma uygulamayı düşünüyorum,değişken geometrili(paletli)mjet turbosuda elimde mevcut aydınlatırsan beni sevinirim.
Öncelikle merhaba hayırlı işler.
Emme pervanesinde 4 mm kanat büyütme işlemi bilirsin bu tarz turbolarda biraz zordur.Emme kanadını büyüttüğünde çekiş kesinlikle artar.Eğer elinde turbo flow metre aletlerin var ise önce turbonu stok olarka ölç sonrada kanadı büyültüp ölç ve log tuttur.Aradaki farkı kesinlikle göreceğine emin olabilirsin.Stok wastegate kullanıyoruz.Büyük intercooler konusuna gelirsek dediğin bi yerde doğru fakat bilinçsizce büyültülen intercooler lar için gerçeklik payı %100
Turbonu 4 mm emme büyüt ve cekişteki farkı kendinde hissedebileceksin.Bu konudada Cihan abi en büyük kefilimizdir aynı işlemi onun aracınada uyguladım.
Hayırlı işler

@ egeturbo:

1- t-jet araçlara da yapıyor musunuz ve hp kazanımı ne kadar oluyor?
Şuan T-jetler konusunda büyük turbo kitimizi bitirmek üzereyiz öncelikle kendi araçlarımızda denedikten sonra piyasaya sunacağız.

2- bende bide superchips yazılım var. bununla beraber kaç hp olur?

Superchips yazılımınız sadece stage 2 emme kanadı büyütmeye kadar destekliyebilir dha büyük komple bir turboda bu yazılımın değişmesi gerekecektir.
3- yaparsanız kaça mal oluyor?
Stage 1-2 lerin şuanki emme kanadı büyütme işlemi tamir takımı dahil 450 Tl

4- izmire gelsem orda 1 günde halleder misiniz?
Emme kanadı büyütme işlemleri yaklaşık 1.5 günü bulabilir.Fakat daha büyük bi turbo kiti istiyorsanız iş yoğunlumuza göre 1 ila 2 hafta arası bulabiliyor aracın üzerine montaj ve denemeler ve şuan dükkanda bu tarz işlemlere malesef yetişemiyoruz.

Diğer merak edilenler bu uygulamada biz turbonuzun birebir dış çaplarını aynı tutuyoruz yani ne manifoldunuzun değişmesine nede flanş yapmanıza gerek kalmıyor .Yani bir çeşit bolt-on turbo kiti oluyor.

1.4 t-JETLER için
1-Çoook yakında Büyük turbo kitini satışa sunacağız.
2-Krom subab takımları şuan stoklarımızda ve satışa sunduk

1.3 multijetler içinde
1-Dizellerde çok az rastlanan Dereceli egzantirik milleri şuan stoklarımızda ve satışa sunduk
2-Bu araçlar içinde krom subab takımları satışta
3-Stage 4 turbonun denemeleri bitti yakında Stage 4 Turboda satışta olacak.

egeturbo
09/05/2010, 01:59
Peki yaptırmak istesek, turbonun ses yapmayacağını garanti edebilcekmisiniz? Benimde düşüncem var ama emin olamıyorum.
Bunun için turbonun kanatlarını büyüttükten sonra Turbo Ses Balans cihazında balanslama işlemini yaptıktan sonra alıcı kişiye o şekilde kargoluyoruz.Böylece müşteriyi mağdur etmiyoruz .Bu şekildede ötme olursa garantiden turbonuzu değiştiriyoruz.

dallix
09/05/2010, 13:20
Arda 3 gün önce egzos tarafı 1.3 mjet emme pervanesi 1.5 bi aracın pervanesini kullanarak bi turbo yaptım büyük ihtimalle senin kullandığın pervaneyle aynı balans vs tüm işlemleri yapıldı turboyu bağladım dün, cidden turbo çok fazla basıyor,benim sana 4 mm büyütmekle fark olmaz dememin sebebi aracın beyni ve yakıt miktarı ile oynamadan fark etmez şeklindeydi nitekimde öyle oldu sanayiden çıkarken hortum patlattı aracı iterek geri götürdük hortumları yeniledikten sonratekrar tecrübeye çıktık araç bu seferde eskisinden kötü gitmeye başladı vaktim olmadığı için wastegate ile oynayamadım stock turbomu tekrar taktım pervaneyi büyüttüğümüz için wastegate i 3 tur daha fazla sıkmıştım yinede erken wastegate açtı.vaktim olduğunda tekrar denemeyi düşünüyorum,çalışanlar izindeydi elimdede çok iş birikti insanlık hali gözümden kaçmış bi yer olabilir,sence yanlış yaptığım ne olabilir?

egeturbo
10/05/2010, 01:41
Arda 3 gün önce egzos tarafı 1.3 mjet emme pervanesi 1.5 bi aracın pervanesini kullanarak bi turbo yaptım büyük ihtimalle senin kullandığın pervaneyle aynı balans vs tüm işlemleri yapıldı turboyu bağladım dün, cidden turbo çok fazla basıyor,benim sana 4 mm büyütmekle fark olmaz dememin sebebi aracın beyni ve yakıt miktarı ile oynamadan fark etmez şeklindeydi nitekimde öyle oldu sanayiden çıkarken hortum patlattı aracı iterek geri götürdük hortumları yeniledikten sonratekrar tecrübeye çıktık araç bu seferde eskisinden kötü gitmeye başladı vaktim olmadığı için wastegate ile oynayamadım stock turbomu tekrar taktım pervaneyi büyüttüğümüz için wastegate i 3 tur daha fazla sıkmıştım yinede erken wastegate açtı.vaktim olduğunda tekrar denemeyi düşünüyorum,çalışanlar izindeydi elimdede çok iş birikti insanlık hali gözümden kaçmış bi yer olabilir,sence yanlış yaptığım ne olabilir?
açıkçası görmeden bişi demek biliyorsun biraz yalış oluyor ama hortum patlatması gerçekten cok ilginç biz stage 3 te bile patlatamadık belkide hortum deforme olmuştur.
Bende yaklaşk 8 sene kadar önce bu tarz uygulmaları yaptığımda chip ile desteklemiyordum ve arabada kapanma yada arıza lambası yaktırıyordum.Şimdi bunları beyinden kontrol edebiliyorum.Bu problemleri artık aşabiliyoruz.
Turbonun wastegatesini eski haline getir ve manuel boost controoler al bence o tarz parçalar ile turbo basıncını kontrol et.Hem isteidğin zaman basıncı acıp isteidğin zamanda eski haline getirebilirsin.Kendinede güzel bi boost saati almanı öneririm
Cihan abinin dediği gibi 1.3 1.4 bar üstü biraz sakıncalı araçlar fakire kalabiliyor. Dikkat etmekde fayda var.

dallix
10/05/2010, 02:45
boost saati ve controler benim istediğim hp ler için abartı olur sanırım 75 hp den 90-95 lere çıkartmayı planlıyorum yeni topladığım turboda basmaması için sebep yok aracın beyniyle ilgili bi kesme sözkonusu bunu yazılmla aşabiliriz derseniz denemeyi düşünüyorum,hortum patlama olayıda hortum orjinal değildi ama o hortumu bile patlatması iyi bastığı anlamına gelir araçta bi kesme sözkonusu.

egeturbo
10/05/2010, 09:43
boost saati ve controler benim istediğim hp ler için abartı olur sanırım 75 hp den 90-95 lere çıkartmayı planlıyorum yeni topladığım turboda basmaması için sebep yok aracın beyniyle ilgili bi kesme sözkonusu bunu yazılmla aşabiliriz derseniz denemeyi düşünüyorum,hortum patlama olayıda hortum orjinal değildi ama o hortumu bile patlatması iyi bastığı anlamına gelir araçta bi kesme sözkonusu.

bence 1.5 barın şuan üzerinde bastığın için araç kesme yapıyor olabilir.
1.3 Multijetler 1.5 bar basınçtan sonra araba kendini safe mode alıyor.1.5 Barın üzerinde kullanacaksan kendine bi tane basınç yanıltıcı alman gerekecek.
Ama yok ben 1.3 kendi standart basıncı + büyük pervane ile kullanıcam dersen chip ile destek sağla ve keyifle bin derim şahsen .Bahsettiğin olayı kısacası chip ile çözebiliriz 1.5 bar altı olarak .
Eğer sana burdan slikon hortum seti bulursam kargolarım hem daha kaliteli hemde görünüşü çok daha güzel oluyor.

GP COSKUN
10/05/2010, 09:57
fakirde kalmamak için chip+box uygularsan dengeyi sağlayabilirsin
ancak yinede 1,3 1,4 bar da kullanmak en mantıklısı

sakinkaradas
10/05/2010, 09:57
arkadaşlar herkez bir şekilde istedigine cevap alıyor.ama bu işin duygusal (maddi) boyutu nedir. bilen varmı acaba?

Murat Gürakan
10/05/2010, 17:01
Ayrıca önerilerim üzerine; t-jet ci arkadaşlar için de çalışmaya başladı.

Onlara da büyük turbo projesi yakında sonuçlanır. Hatta bu arkadaşlara intercooler üretimi de yapmasını öneririm o araçlarda cooler sıkıntısı da var sanırım.

tjette her türlü problem mevcut :D cooler sorunu var turbo çok küçük turbo , wastegatesi çok kötü basıncı tutamıyor 5000devir üstünden falan filannnn :icecream: Çok haşır neşir oldum kendileriylede ordan biliyorum.

Elmedin
16/05/2010, 12:01
valla ya lütfen t-jetçilere de el atın. duygusal boyutları da intercooler ile beraber kaç tutar hepsini ortaya koyalım ki ona göre ayıracağımız bütçeyi bilelim.

yetti valla o kadar şey yaptım bi tek beni kısıtlayan fındık kadar turbo.

speedy_16
16/05/2010, 15:03
Turbo değişmek istemeyen T-jet lerin basınç sorununu boost controller ile çözmenizi tavsiye ederim. Beraberinde bir boost saati kullanmanız da gerekecektir tabi ki. Boost controller la basıncı yükseltmenizden ziyade ve daha da önemlisi basıncı kesiciye kadar korumanız olacaktır. Çok para harcayıp digital almak istemeyenler için elimde manual boost controller mevcut. 75 TL gibi komik bir fiyatı var. Uygulaması da kolay. İlgilenenler irtibata geçebilir.
Boost controller tam olrak ne işe yarıyor bnm bu konuda pek bilgim yok ta :)

Romeo_er2
16/05/2010, 16:38
valla ben saatten izliyorum 1.6 peak vuruyo araç zaten ama kesiciye doğru tipik problem 0.5 teyiz..onu geçtim 5000 devir sonrası çok kötü..

turbo27
17/05/2010, 00:05
öncelıkle herkese merhaba..forumda turbo ıle ılgılı cok yanlıs bılgıler verılıyor,uzulerek okuyorum..turbo buyutme ıle ılgılı dogru bılınen cok yanlıslar var..

turbo27
17/05/2010, 00:28
orjınal bır turbonun kompresor pervanesı buyutulerek hıc bır verım alınmaz..oncelıkle turbonun buyuklugu motorun hacmıyle orantılı olmalıdır..motorun hacmınden buyuk bır turbo,verım saglamaz..örnek olarak 1.5 lık bır dızel motora 1.6 lık turbo uygularsan ,1.5 lık motorda 2000 devırde torku hıssedersın 1.6 lık turbosu koyarsan 2400 devırde torku hıssedersın..artı olarak yuksek devırde turbo ne kadar basınc basarsa bassın waste gate standart basıncta calıstırır turboyu...eger yazılımla hallederım denıyorsa ona bı lafım yok..400000 km yapacak motorum 200000 km yapsın denıyosa sorun yok..reno meganlarla clıoların turbosu aynı....clıo 65 megan 82 bg..bu olay basınc olayı ıle ılgılı meganın basıncı yuksek sadece..beygır farkı ordan...bu demek oluyokı clıoları 82 bg yapabılırız,motorları uyumlu,basınc yukseltılıp ecu ya oynama yapabılınırse hıc bı sorun yok..fakat 82 bg ustu sakıncalı..yanı basınç daha fazla artırılmamalı,yoksa motorun ömründen ömür alınır....

speedy_16
17/05/2010, 01:19
Basıncı istediğin seviyede tutmaya ve belirlenen basınçtan daha fazlasını basmaya.
tjetlerde kesiciye kesicide 0,5 lere kadr düşüo demiş arkadaşımız saatten bakark bunu uyguladığımızda kesicide kaç bar da durur?

speedy_16
17/05/2010, 01:55
Anlayamadım sorunuzu fakat, eğer sorunuz orjinal araçta basınç artırmanın sağlıksızlığı ile ilgiliyse şöyle yanıtlayayım:

Abartmamak kaydıyla açılan basınç problem yaratmaz, ECU zaten belli bir yere kadar destekler ve desteklediği yere kadar da yakıtla desteklemeye devam eder sonrasında safe mod a alır aracı ve motorun, turbonun zarar görmesini engeller.

Ama siz daha yüksek basınçlar peşindeyseniz tabi ki yazılım takviyesi yapmak zorundasınız.
anldm teşşekr ederm ufaktn bir iki uygulama yapmayı düşünüyorum ama Boost controller ı yazımlı beraber daha sağlıklı olck sanırm

egeturbo
17/05/2010, 08:38
orjınal bır turbonun kompresor pervanesı buyutulerek hıc bır verım alınmaz..oncelıkle turbonun buyuklugu motorun hacmıyle orantılı olmalıdır..motorun hacmınden buyuk bır turbo,verım saglamaz..örnek olarak 1.5 lık bır dızel motora 1.6 lık turbo uygularsan ,1.5 lık motorda 2000 devırde torku hıssedersın 1.6 lık turbosu koyarsan 2400 devırde torku hıssedersın..artı olarak yuksek devırde turbo ne kadar basınc basarsa bassın waste gate standart basıncta calıstırır turboyu...eger yazılımla hallederım denıyorsa ona bı lafım yok..400000 km yapacak motorum 200000 km yapsın denıyosa sorun yok..reno meganlarla clıoların turbosu aynı....clıo 65 megan 82 bg..bu olay basınc olayı ıle ılgılı meganın basıncı yuksek sadece..beygır farkı ordan...bu demek oluyokı clıoları 82 bg yapabılırız,motorları uyumlu,basınc yukseltılıp ecu ya oynama yapabılınırse hıc bı sorun yok..fakat 82 bg ustu sakıncalı..yanı basınç daha fazla artırılmamalı,yoksa motorun ömründen ömür alınır....
açıkçası bilgilerin çok yanlış
sitede stage 2 stage 3 kullananlar bile var sence bu yeterli değilmi ?
Kaldıki şuan bu stage turbolrımı kullanan sana bir çok insan gösterebilirim
Senin dediğin uygulamalar ile sadece arabanın alt devirlerini öldürürsün üst devirlerde biraz canlandırırsın.
Bizim burdaki yaptığımız uygulamalarda zaten tamamen kendi aracımızda bu uygulamaları yaptıktan sonra piyasaya sunmak.Ve alt devirleri o dediğin uygulamaları yaptıktan sonra chip ile destekliyorum.Böylece ölen alt devirlere dopingi vermiş oluyorum.
Şuan stage 4 ü piyasaya sunmak üzereyim.Kapaklarımın işlenmesini bekliyorum.
Ayrıca kendi aracımda şuan stage 4 var dediğim gibi ilk kendi aracımda uyguluyorum sonra satışa sunuyordum şuan 21 244 km yapmışım .ve sadece büyük turbo ile değil bunun içinde daha bir çok parça ile.

Kargolanmak üzere hazırlanan turbolar
https://www.ressim.net/upload/5f486415.jpg (https://www.ressim.net)
üst raf olduğu gibi 1.3 multijet stage 2 ve 3 turbolar
alt raf 1.4 hdiler için stage 2
en alt raf typer https://www.ressim.net/upload/b75da5aa.jpg (https://www.ressim.net)
turbolar için parçalar

ve bu 3 küçük turbocukta 1.3 multijet büyütülsünler diye yunanistandaki Türk arkadaşlarım gönderdi .

1.4 Tjet turbolar için egzoz manifoldumuzu çözdük yeni maifoldları seramikte kaplattık.Böylece oluşan ısıyı azcık düşürebileceğiz.

Elmedin
17/05/2010, 16:55
ardacığım başarılı işlerinin devamını dilerim. t-jet turbosuyla işlerin bitince resimli ve grafikli görsellerle de bunu gösterirsen memnun olurum. özellikle stock t-jet bu işlemden sonra kaç oluyor çok merak ediyorum.

turbo27
17/05/2010, 21:34
emme salyangozunun bogazını buyut kompresor pervanesını buyut, mıllı pervane aynı kalsın,kompresor pervanesının merkez delıgını alumınyum kaynagı ıle doldur,tornada pervane merkezını noktala ve hassas radyal matkap ıle mıllı pervaneye uyumlu hale getır mıl balansı ses balansı uygula,bıde yazılım..chıp e gerek bıle kalmaz..alt devırler kurtarılmıs olur performans artar,ıntercool bı guzel sıslensın acılsın,turbo o zaman 2000 devırde değilde 1700 devırde devreye gırsın..çiçek gıbı olur....

turbo27
17/05/2010, 21:56
hatta 1500 devırde

dallix
18/05/2010, 02:54
Arda bendede o resimdeki balans makinesinden var cidden sağlam makine:D

dallix
18/05/2010, 02:58
1.4 Tjet turbolar için egzoz manifoldumuzu çözdük yeni maifoldları seramikte kaplattık.Böylece oluşan ısıyı azcık düşürebileceğiz.[/QUOTE]

Bunun yerine krom manifold yaptırıp yanmaz malzemeyle kaplamak daha orjinal bi görüntünün yanında performans açısındanda daha verimli olur düşüncesindeyim kendimde uyguladım honda vtech ve 106 için

egeturbo
18/05/2010, 13:17
emme salyangozunun bogazını buyut kompresor pervanesını buyut, mıllı pervane aynı kalsın,kompresor pervanesının merkez delıgını alumınyum kaynagı ıle doldur,tornada pervane merkezını noktala ve hassas radyal matkap ıle mıllı pervaneye uyumlu hale getır mıl balansı ses balansı uygula,bıde yazılım..chıp e gerek bıle kalmaz..alt devırler kurtarılmıs olur performans artar,ıntercool bı guzel sıslensın acılsın,turbo o zaman 2000 devırde değilde 1700 devırde devreye gırsın..çiçek gıbı olur....
ehehe umarım bu dediklrinizi siteden biri gidipte denemez :D :pepsi000:

1.4 Tjet turbolar için egzoz manifoldumuzu çözdük yeni maifoldları seramikte kaplattık.Böylece oluşan ısıyı azcık düşürebileceğiz.

Bunun yerine krom manifold yaptırıp yanmaz malzemeyle kaplamak daha orjinal bi görüntünün yanında performans açısındanda daha verimli olur düşüncesindeyim kendimde uyguladım honda vtech ve 106 için[/QUOTE]
abi krom yapmıştım daha önceden fakat krom kaplattığımda yapanlar güzel yapamadı o yüzden soğudum yoksa krom çoook daha güzel bi görüntüde olur.
Şuan manifoldlarımızı 304 veya 314 kromdan 3mmkalınlığında yaptırıyoruz.Fakat motorda çok ısı olduğu için seramik kaplatıyorum Allah korusun biyerleri eritip yakmayalım diye bu tarz bi işe kafamı yordum.
Senin araba ne olduproblemi çözebildin mi

ardacığım başarılı işlerinin devamını dilerim. t-jet turbosuyla işlerin bitince resimli ve grafikli görsellerle de bunu gösterirsen memnun olurum. özellikle stock t-jet bu işlemden sonra kaç oluyor çok merak ediyorum.
Teşekkür ederim.
Tjetlerle şuan kafayı kırmak üzereyim contayı sıyırdım :shutup20:

dallix
19/05/2010, 22:27
İzmire gelebilirim bu yaz sonuna kadar gelince uğrarım yanına chiple basınç yanıltıcı yaparız beraber şimdilik konya da bu işlemler sıkıntı chip falan güvenemiyorum yaptırmaya.

egeturbo
20/05/2010, 11:26
İzmire gelebilirim bu yaz sonuna kadar gelince uğrarım yanına chiple basınç yanıltıcı yaparız beraber şimdilik konya da bu işlemler sıkıntı chip falan güvenemiyorum yaptırmaya.
hımm abi gelmene gerek yok turbo basınç arttırıcıyı 1.5 kanadı ile kullanmasanda olur sana yazılım konusunda şimdi pm atıyorum

Serbay
18/02/2011, 01:46
Bende düşünüyorum bu tarz işlemler nedir nekadar maal olur ankaradayım ben nasıl olacak?

abayhan
23/02/2011, 10:53
75 lik multijet için...
stage2 kaç hp ve nm ve tl
stage3 kaç hp ve nm ve tl
bilgi verirseniz memnun oluruz...

By_HaNNibaLL
23/02/2011, 17:01
Bende düşünüyorum bu tarz işlemler nedir nekadar maal olur ankaradayım ben nasıl olacak?

75 lik multijet için...
stage2 kaç hp ve nm ve tl
stage3 kaç hp ve nm ve tl
bilgi verirseniz memnun oluruz...

İlk mesajda ardanin telefon numarasi var arayip sorarsaniz aracinizin km vs bakarak fiyat yükselir daha düşer arayip telefonla konusup fiyat almak daha mantikli

MUZO4115
02/01/2012, 22:12
İşlemi çook önceden yapmıştık hatta sitenizden bir kaç üyeye daha büyük turbo setuplarıda yapmıştım.Eski resimleri incelerken denk geldim ve paylaşmak istedim umarım beğenirsiniz.
Öncelikle turbomuzun emme kanadını söküyoruz

Imageshack - grnt014q.jpg (https://img22.imageshack.us/my.php?image=grnt014q.jpg)

ardından daha büyük olan kp37 turbo emme kanadımızı uyguluyorum.
Imageshack - grnt016kku.jpg (https://img22.imageshack.us/my.php?image=grnt016kku.jpg)
soldaki kp37 backplate sağındaki kp33 backplate arada yaklaşık 4 mm kadar daha fark var kanadın oturduğu çapta
Imageshack - grnt015yov.jpg (https://img22.imageshack.us/my.php?image=grnt015yov.jpg)
soldaki turbo orjinal hali sağdaki büyütülmüş olan turbomuz
Imageshack - grnt012w.jpg (https://img22.imageshack.us/my.php?image=grnt012w.jpg)
ardından istanbula kargolanmak üzere kargo ile gönderdik.
Turbonun Sahibi Barboros Bayrak PS Chip Tuningin sahibi kendisi.Bu turbo içinde kendi aracına özel bi yazılım ile destekledi.

İşlemler
Standart turbo kp33 1.3 mültijet 75 Hp Tur****arger
KP37 Back plate
KP37 Emme pervanesi
KP37 Major tamir takımı
Özel Turbo balanslama işlemi
Ps Chip Tuning Remap Uygulamalası

Umarım beğenmişsinizdir.Soruları olanalrada yardımcı olabilirim.

Ege Turbo Boost Tech
0232 469 85 98
Arda Bentürk
Merabalar elımde grande punto 90 hp nın degısgen geometrlı turbosu var, aracım 1.3 mjt 75 hp. racaın kendı turbosunu sokup 90 hp olan turboyu kullansam elektronık kontrollu wasta geyt ı devre dısı buraksam, salyangoz buyuk oldugu ıcın aceba performans alabılırmıyım. sızce motor ıcın bır sakıncası varmıdır..

ResuscitateR
03/01/2012, 15:46
HortLaması gereken bi konuydu asLında..

abayhan
08/02/2012, 13:29
Merabalar elımde grande punto 90 hp nın degısgen geometrlı turbosu var, aracım 1.3 mjt 75 hp. racaın kendı turbosunu sokup 90 hp olan turboyu kullansam elektronık kontrollu wasta geyt ı devre dısı buraksam, salyangoz buyuk oldugu ıcın aceba performans alabılırmıyım. sızce motor ıcın bır sakıncası varmıdır..
turbonun giriş-çıkış boruları farklı bende denemek ismiştim yedek parçaçının söylediği buydu

VHDG
23/03/2012, 16:19
herşey iyi hoşda bide fiyat yazan olsaydı :D