PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gaz pedalından gelen ses

ibrahim06
02/05/2010, 10:41
Arabayı sürüyorum.Bu ses öyle hemen gelmiyor. Birkaç km sonra ayağım gaz pedalındayken bir ses geliyor.Cızırtı-gıcırtı gibi.Ayağımı çekiyorum ses kesiliyor.Önceleri ayakkabımın altı pedala sürtüğünden oluyordur diyordum. çünkü çıkan ses ona benzyor. Ancak öyle olmadığını anladım.Sonra başka ayakkabılarla hatta çıplak ayakla kullandım gene aynı ses. Bu ses nedendir acaba? Gaz pedalının yayından olabilir mi? Ne yapmak gerekli?

GP ÜMİT
02/05/2010, 11:54
biz ne dersek diyelim önemli değil.zaten kendin aracı kurcalama. çünkü aracın garantisi var.götür servise yaptır hiç başını ağartma.yaptırdıktan sonra forma sesin nereden geldiğini yazarsan bizide bilgilendirmiş olursun.

ZV 007
02/05/2010, 12:03
madem garantisi var hiç elleme derim.götür yapsınlar.En ufak bı ıscılıge dunyanın parasını almayı bılıyolar varsa garantın gotur bence

muratokay
02/05/2010, 12:19
Bazen bana da ses gelmiyor ama sanki gaz pedalı hareket ederken gıcırdıyor gibi geliyor. Sonra kendiliğinden düzeliyor. Benimki rahatsız edici bişey değil, kafaya takmıyorum.
Ama sizde ses geliyormuş, o zaman başka tabi. Servise gösterin bence

makeles
03/05/2010, 10:49
servisteki ustanın ayakları nasırlaşmışsa halledemiyebilir.. :) nazik bir usta bulmalısın..

berkkk
03/05/2010, 11:54
o ses pedaldan değil konsolun altındaki klima hortumlarının izolasyon sorunundan kaynaklanıyor.serviste ekstra keçe koyarak sesi kesebilirler.

ibrahim06
03/05/2010, 16:00
servisteki ustanın ayakları nasırlaşmışsa halledemiyebilir.. :) nazik bir usta bulmalısın..

araba şuan şuan kaput filmi, boya koruma, park sensörü, ses yalıtımı bahanesiyle Kavaklıdere'de. Bu sıkıntıyı da söyledim bakacaklar. Ayaklarını bilmem ama inşallah elleri iyidir :)

Sorun KAVAKLIDERE OTO'da çözüldü. Kaloriferle igili birşeyde gevşeklik varmış ama tam hatırlayamadım. Şuan sıkıntı yok. Müslüm Bey'e ve çaılşanlarına teşekkürler.

Euphrates
12/05/2010, 17:41
arkadaşların dediği gibi önce garanti :)

garantin bittiğinde aynı sorunu yaşarsan gaz pedalının son kısmındaki hareketli olan kısma WD-40 sıkmayı denersin.