PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aracımdan ses geliyor

Partisans63
01/05/2010, 01:35
ii gcler herkeze selamlar
dün kestel arazilerinde ilerlemeye çalışırken bi anda takk die bi ses geldi araçtan altı sivri bir taşa vurmuş iki tekerleğe sabit uzanan bi demir çubuğu yamultmuşum bu vurmanın etkisiyle tam orta yerinde içine doğru yamulmuş o andan itibaren de o bölgeden sürekli ses geliyo sorununu ne olduğunu tahmin edebilen veya söylediklerimi iyi anlayan varsa yardımcı olursanız bilgi verme açısından cok makbule geçer şmdiden saolun. .

emrequzel
01/05/2010, 08:23
Fazla teknik konusamıcam yanlısım varsa da düzeltin.Onur dediğin sorunu bende yaşadım.Alttaki muhafaza demirini yamultmussun ve o demir sen gaza bastıkca motorun esmenesiyle ekzost un motor birleşme yerine sürter. Biran once bi sanayiye gidip levyeyle o demiri düzelttir neden dersen belirli zaman sonra tel örgü gibi yere sürtüyor demir suan ve zamanla asınıyor o tel örgü( kusura bakmayın gördüğümü ve başıma geleni yazdım parçaların ismini bilmediğim için böyle tarif edebildim :) )

GP COSKUN
01/05/2010, 09:42
Fazla teknik konusamıcam yanlısım varsa da düzeltin.Onur dediğin sorunu bende yaşadım.Alttaki muhafaza demirini yamultmussun ve o demir sen gaza bastıkca motorun esmenesiyle ekzost un motor birleşme yerine sürter. Biran once bi sanayiye gidip levyeyle o demiri düzelttir neden dersen belirli zaman sonra tel örgü gibi yere sürtüyor demir suan ve zamanla asınıyor o tel örgü( kusura bakmayın gördüğümü ve başıma geleni yazdım parçaların ismini bilmediğim için böyle tarif edebildim :) )

daha birşey söylemeye gerek yok
sorun tam anlamıyla bu
teşekkürler emre

emrequzel
01/05/2010, 09:53
daha birşey söylemeye gerek yok
sorun tam anlamıyla bu
teşekkürler emre
Rica ederim abi anlatabildiysem ne mutlu bana.bilgi paylaştıkça çoğalır :thumbup1:

metehancorlu
01/05/2010, 19:02
merhaba bende aranıza yeni katıldım. gecen hafta 2007 1.4 fire active dualogic gp aldım. sürücü kapısını açınca (kontak açık/kapalı farketmiyor) 5-6 sn. süresince bir ses geliyor. Nedenini bilen var mı? Şimdiden teşekkürler

Du Hast
01/05/2010, 23:36
merhaba bende aranıza yeni katıldım. gecen hafta 2007 1.4 fire active dualogic gp aldım. sürücü kapısını açınca (kontak açık/kapalı farketmiyor) 5-6 sn. süresince bir ses geliyor. Nedenini bilen var mı? Şimdiden teşekkürler
sesi tarif ederseniz çözüme yönelik birşeyler söyleyebiliriz :)

GP COSKUN
01/05/2010, 23:55
https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/13907-yeni-bir-ses-olayi-fiisss.html

yukarıdaki linkte açıkladım
tüm dualogic kullanıcılarına duyurulur

gemlikli_55
02/05/2010, 14:33

evet ya o ses on kapıdan geliyor sanırım bendede vam cam acma motorunun sesi gibi ney sesi acaba?