PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tampon boyama

shn-GP
29/04/2010, 13:44
aracımın ön tamponu biraz hasarlı boyatmak istedim oto king'e götürdüm boyadılar fakat kaportayla tampon arasında dağlar kadar renk farkı var oto king elemanı servisinde bile boyatsan gene fark olur şeklinde açıklama yaptı boyatmak istiyorum sıfır tampon gibi olsun istiorum yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler.. (araç vals mavidir)..

OzzY
29/04/2010, 14:44
auto king genel merkeze şikayet edin derim.

bana şöyle bişey oldu. kapıda ufak bi göçük vardı yaptılar ben 2 ay sonra arabayı görünce ton farkı olduğunu gördüm ama üstünden 2 ay geçtiği için bişey yapmadım. sonra başka birşey için tekrar autokinge gittiğimde dedim bu kapı boyanmıştı ton farkı var normal mi bu burdada olurmu diye sordum. adam yok olmaz çok kötü boyanmış orası dedi. onların boyadığını söyleyincede ne diceğini bilemedi. ozaman getirseniz düzeltirdik dedi ancak.

sabanci
30/04/2010, 22:48
ozana katılıyorum bence genel merkeze hiç beklemeden şikayet et üzerinden zaman geçerse bir bahane bulabilirler

demon
01/05/2010, 01:50
Geçmiş olsun. Aynen itiraz et.

DAL1984
01/05/2010, 09:57
merhaba arkadasım tamponla aracın sactaki boyası hiç bir zaman tutmaz.tampon plastik oldugu için.her zaman sacla arasında ton farkı olur bunu bilmeni isterim.metalik renktede hiç bi zaman rengi tutturamazsın.mesela iki kapıdan birini boyat arasında mutlaka fark olur.boya istedigi kadar makinada yapılsın hikaye.tutmuyor.zatan tutmasıda imkansız biri eski boya biri yeni.yeni ile eski bir olurmu hiç.

shn-GP
01/05/2010, 22:00
tsk. ederim cevaplarınız için saolun :(

Euphrates
12/05/2010, 19:20
kurumsal bir yerde yaptırdıysan şikayet işe yarar.
bu tip işler için en iyisi sanayi sitelerindeki boya hazırlayan ustalar. aracın depo kapağını söküp ustaya bırakırsın usta sana ertesi güne aynı tonu hazırlar. aracın renk koduna göre aynı boyayı alsan bile boyada güneşten solma olduğundan renk tutmaz.

Cenk AKUMA
13/05/2010, 11:02
Walla bende outo king ' de boyattım , kesinlikle anlaşılmıyor boya olduğu ...
Ama yine de outo king eski cazibesini kaybetmiştir, kasko olmasa götürmeyi düşünmem !

kucukm
13/05/2010, 20:02
ya merakımdan soruyorum. Arabayı komple boyatmak istersem kaca patlar bu iş?

LeoN48
13/05/2010, 20:06

Geçtiğimiz yaz Sonax'ın verdiği fiyat 1100 tl civarıydı.

HasanAliz
13/05/2010, 20:55
Tamponda renk farkı kalması normal. ama bir fotoğraf eklerseniz daha iyi anlaşılır. en azından gerçekten büyük ton farkı mı var yoksa normal derecede mi buna karar verebiliriz.

brabus
13/05/2010, 23:21
merhaba arkadasım tamponla aracın sactaki boyası hiç bir zaman tutmaz.tampon plastik oldugu için.her zaman sacla arasında ton farkı olur bunu bilmeni isterim.metalik renktede hiç bi zaman rengi tutturamazsın.mesela iki kapıdan birini boyat arasında mutlaka fark olur.boya istedigi kadar makinada yapılsın hikaye.tutmuyor.zatan tutmasıda imkansız biri eski boya biri yeni.yeni ile eski bir olurmu hiç.

Tampona astar atıldığında saçla aynı şekilde renk alır. Sizin dediğiniz gibi olsa, sağ ön çamurluk ve tampon boyalı her arabada renk farkı olur. Ben böyle dolu araç gördüm yaptırdım hiç de fark olmuyor

brabus
13/05/2010, 23:24
ben olsam kesin hemen hakkımı arardım. Bazı renklerde renki tutturmak zor oluyor doğru ama doğru işçilikle, deneyerek yapılabiliyor. Sizin boyattığınız yer de böyle yapması gerekiyordu.

hatta şu tecrübemi paylaşayım. Honda Civic sıfırlarda bile açık renklerde arka tamponla kaporta rengi farklıdır. Kuzenim 2006 aldı bunun nedenini Farklı ülkelerde boyandığından olduğunu söylediler. Geçen sene arka tamponda küçük bir işlem yapıldı boyanması gerekti ben sanayiye bıraktım boyandı. Sacıyla aynı renkti. Usta adam ayarlamış sonuçta :)

cucu 34
14/05/2010, 14:33
kaskon varsa kaskoyla halledersin bu işi