PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motorda titreme

puntom67
28/04/2010, 13:44
öncelikle herkeze mrb aranıza yeni katıldım aranıza katılmak güzel ama puntomu yeni aldım ama bitürlü sıkıntısı bitmiyo ama inşallah kalmıyacak sıkıntısı neyse benim problemim araç durarken olsun giderken olsun 1300 devirden 1500 devire doğru çok kötü bişekilde titreme yapıyo aracın garantisi olmadığından sanayide ustalara gösterdim enjektör dediler enjektörler sökülüp bakım ve temizliği yapıldı ama yine aynı servise gittim biyığın şey söyledi aracı bırakmamı söledi ben bırakmadım ama böyle devam ederse servis yolu görünüyo

GP COSKUN
28/04/2010, 13:52
emrah aramıza hoşgeldin
öncelikel aracını yetkili servise bir göster birde motor kulaklarının kontrolünü yaptılarmı

puntom67
28/04/2010, 14:00
hoşbulduk motor kulaklarına baktılar sıkıntı hem orada olsa ayağımı gazdan kesincede yapması lazım değilmi ben hafif gaz veriyorum sanki motor yerinden fırlayacak ara sıra hiç bişey yok titreme filan

arkadaşlar böyle problem ile karşılaşan varmı aranızda arabaya binesim gelmiyo valla

aslam0740
28/04/2010, 16:32
emrah 1300 den 1500 e doğru çıkıncamı oluyor? eger öyle ise benim aklıma baskı balata aklıma geliyorbirde motor kulaklarını bi kontrol ettir derim. birde araban kaç km de bunuda yazabilirsen iyi olur

cemal arslan
28/04/2010, 16:56
titremenin farklı nedenleri olabilir

bazen aks den bile olabilir yakıt pompasından da olabilir havada alıyor olabilir...
iyice bakmak lazım

puntom67
28/04/2010, 16:59
aracım 123000 km de titremeyi dururken hafif gaz verincede yapıyo 1.vites ve 2.vites giderken 1300 devirdede yapıyo

Du Hast
28/04/2010, 23:21
eğerki yürür aksam ve motor kulaklarında birşey yoksa motor güçsüz kalıyor gibi titreme yapıyorsa, ve araç siyah duman atımı fazla ise pompa - enjektör sorunu olma ihtimali yüksek.

GP COSKUN
28/04/2010, 23:26
emrah aracın km si yüksek
bence tamircine bir söyle bakalım
grank kasnağını ve devirdaim kasnağınıda bi kontrol etsin
kasnak bilyalarında sorun varsa da titreme yapabilir

puntom67
29/04/2010, 03:35
arkadaşlar yorumlarınız için gerçekten çok teşekkür ederim aracı daha alalı 2 ay oldu benden önceki sahibini aradım enjektörleri yeni değişmiş aracın faturası mevcut bugün ustayla baştan sona kontrol ettik tekrar hatta titreme yapmayan albea bi arabanın enjektörlerini taktık gene aynı titreme deli olucam valla bulamaz isem en kısa zamanda satıcam arabamı

trendci
10/06/2010, 23:32
herkese merhaba

geçen hafta aracın 20.000 bakımını yaptırdım serviste. servisten sonra aracın motorunda titreme başladı. motor temizliği yaptırmıştım ondan olabilir mi? ayrıca akünün bitmek üzere olduğunu söylediler ama değişim yaptırtmadım. yolda bırakana kadar devam edeyim dedim. aküyle titremenin bir ilgisi varmıdır? yardımlarınızı bekliyorum.