PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Konfor nasıl arttırılır?

htozturk
26/04/2010, 12:58
Haftasonu şehirçinde uzun zaman yolculuk yaptım. Arabam bu aralar beni fazlaca yormaya başladı. Sağ bacağım ve sırtım ağrımaya başladı.Ve ufak çukurlardan bile geçerken sanki takımları dağıtacakmışım gibi sarsılıyorum ve gelen ses sanki hendeğe düşmüşüm gibi.
Acaba bu durumu nasıl azaltabilirim? Öneriniz nedir?

Erdem Bozdağ
26/04/2010, 15:10
michelin energy saver lastik veya ona benzer kaliteli bir lastik öneririm konfor oalrak ciddi bir artış hissediliyor

ABNEW
26/04/2010, 18:34
Haftasonu şehirçinde uzun zaman yolculuk yaptım. Arabam bu aralar beni fazlaca yormaya başladı. Sağ bacağım ve sırtım ağrımaya başladı.Ve ufak çukurlardan bile geçerken sanki takımları dağıtacakmışım gibi sarsılıyorum ve gelen ses sanki hendeğe düşmüşüm gibi.
Acaba bu durumu nasıl azaltabilirim? Öneriniz nedir?

Hasan, öncelikle lastikleri ve yürüyen aksamı kontrol ettirmelisin.Eğer bir problem yoksa kendini de sağlık kontrolünden geçirmeni öneririm,

Ben dinlenmeden İstanbul ve İzmire gidip geldim hiçbir sıkıntım olmadı.Yine şehir içinde trafikte de uzun yolculuklar yapmışımdır ancak herhangi bir sağlık problemim olmadı araçtan kaynaklanan.Benim aracımın amortisör ve jantları malum...

usermm1
26/04/2010, 18:40
amortisorlerimiz biraz sert ama koltuklarda bir rahatsızlık hissetmedim. uzun yolculuklarda 2 saatte bir 5 dakka mola ver, sağa çek ayağa kalk biraz adım at. çok rahatlatıcı oluyor ben oyle yapıyorum.

htozturk
26/04/2010, 19:04
Hasan, öncelikle lastikleri ve yürüyen aksamı kontrol ettirmelisin.Eğer bir problem yoksa kendini de sağlık kontrolünden geçirmeni öneririm,

Ben dinlenmeden İstanbul ve İzmire gidip geldim hiçbir sıkıntım olmadı.Yine şehir içinde trafikte de uzun yolculuklar yapmışımdır ancak herhangi bir sağlık problemim olmadı araçtan kaynaklanan.Benim aracımın amortisör ve jantları malum...

Arda, ortopedik bir rahatsızlığım olduğunu düşünüyorum aslında. İşimde toyota kullanıyorum (auris) ve ona göre kıyas yapabiliyorum. Auristekine benzer konfordan bahsediyorum ben.

Lastiklerim impetus revo. Yürüyen aksam henüz kontrol edildi. Sanki amortisör, yay vb aksamlarda bir iyileştirme yaparsam daha yumuşak salınımlı bir araç olabilir gibi geliyor. Ama ne yapmak gerek onu bilmiyorum.

demon
26/04/2010, 19:56
Bel ve ayak ağrıları belinizde bir sorun olabileceğinin sinyalleri olabilir. Bir doktora gitmenizde fayda var. Bel fıtığından dolayı olur böyle şeyler genelde.

Uzun yolda çok gittim geldim bir rahatsızlık duymadım aracımda. Koltukları filan gerçekten rahat. Tek rahatsızlık var oda bozuk yollarda gelen sesler. Çok aşırı tak tuk vurma durumları olmuyorsa stabilize ve bozuk yollarda araçtan gelen ufak tefek sesler normal.

HasanAliz
26/04/2010, 21:13
1100 kmyi. toplamda 2 saat mola vererek gitmiştim en son. hiçbir yorgunluk olmadı. hatta ben bile şaşırmıştım bu duruma. GP yormuyor. tabi aurisle kıyaslarsanız orası başka.

ABNEW
27/04/2010, 00:39
Arda, ortopedik bir rahatsızlığım olduğunu düşünüyorum aslında. İşimde toyota kullanıyorum (auris) ve ona göre kıyas yapabiliyorum. Auristekine benzer konfordan bahsediyorum ben.

Lastiklerim impetus revo. Yürüyen aksam henüz kontrol edildi. Sanki amortisör, yay vb aksamlarda bir iyileştirme yaparsam daha yumuşak salınımlı bir araç olabilir gibi geliyor. Ama ne yapmak gerek onu bilmiyorum.

Anladım Hasan, öncelikle umarım önemli bir rahatsızlığın yoktur,

Bizim araçlarımız Aurise göre bir alt segment olduğu ve oldukça sert amortisörlere sahip olduğu için konfor olarak onun kadar üstün olamaz kesinlikle.

GP için konforu arttırmak istiyorsak lastik basınçlarını düzgün bir şekilde ayarlayıp 185 65 15'' ya da 175 65 15'' lik ölçülerden şaşmamamız gerekmekte.Bir sonraki adım ise süspansiyon değişikliği olabilir.Bu konuda servis yardımcı olabilir bence, bir danışmak lazım...

ugurozer
27/04/2010, 10:32
aurisi bilmem ama suspansiyon konfrunda civic den daha konforlu. Yabana atılacak gibi değil bence bu sınıfda bu kadar tok bir yuruyen aksam.