PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ankara'da anayollar kameralı

ibrahim06
24/04/2010, 20:44
Eskişehir,Konya ve Istanbul yolu gibi ana yollarda son günlerde gözüme çarpan şey bol bol kamera yerleştirilecek boydan boya direkler yapılıyor. 70 km hızı geçenin cebi yanacak

https://i1004.hizliresim.com/2010/4/24/4809.jpg

cemal arslan
24/04/2010, 21:30
geç kaldılar
ve de yetersiz buluyorum

her kavşakta her yolda olması gerekiyor

madem kurallara gönüllü olarka uymuyoruz o halde zorla uyacağız....

Romeo_er2
24/04/2010, 22:12
modifiyeli araç çevirceklerine güvenliği sağlasınlar önce..

KaMiKaZe
24/04/2010, 22:32
ertuğ kardeşime katılıyorum bu konuda,
belediyenin koca koca kamyonları lambaları yanmadan tozlukları olmadan ana yolda süratli şekilde seyredebiliyorken, nuh nebiden kalma kamyonlarla yollarda yük taşınırken her tarafı çürümüş arabarla yollarda seyahat edilebiliyorken, tutupda aracını modifiye ederek aracına özen gösterenleri tutmaları gerçekten çok saçma oluyor.

GünahsizSeytan
24/04/2010, 22:34
İstanbul yada Ankara trafiğinde 70 i geçmeden trafiğe ayak uyduran ve bu hız sınırında kesilen cezaları yetersiz bulan insanlardamı varmış hey allam :D :D daha neler görecez

tolgaank88
24/04/2010, 23:15
devletin altına verdigi otobusle devletten aldıgı maasla yine devletin koydugu hız sınırına uydugum halde bana arkadan sellektor yapıp sıkıstıran ego otobus soforlerine bi care dusunmusler mi peki?

Romeo_er2
24/04/2010, 23:32
egzozu bilmem kaç desibel ses çıkaran onu geçtim yanıyomuş gibi kapkara duman atan otobüslere niye kimse karşı çıkmıyo..onlar huzur kaçırmıyoda biz egzoz takınca ses sistemi takınca huzur kaçıyo..hadi yüksek sesli müzik açıp gezmeyi geçtim araçta bulundurulması dahi yasak..cezasını yedim..araca yapıştırılan stickerlar yazılar dahi yasak...xenon yasak..film yasak..tadı kaçtı valla..

utku952
25/04/2010, 02:21
Abi otobüsler dediğiniz gibi felaket yav... bu akşam orhan abi KamiKaze ile bi görüşmemiz oldu sağolsun logoları yeniledik bnm ona giderken eskisehir yolunda soldan kaptırmış 100 le giden 34 plakalı tur otobusu bi türlü yavaşlmadı arada bir de 2 şeridi kaplamak kaydıyla taksileri dolmuşları çileden ckardı. selektör yapmaktan sol işaret parmağımı hissedemez oldum :D en çok hoşuma giden de ölelerin önüne geçip Sol Ayaka Freni yapmak. cok zevkli oluyo :D

KaMiKaZe
25/04/2010, 11:32
utku ankara burası dikkat et gençliğine yazık olur yoksa :D

utku952
25/04/2010, 13:41
utku ankara burası dikkat et gençliğine yazık olur yoksa :D
Orhan abi rahat ol istanbul şöferiyiz :D

berkeraaa
29/05/2010, 12:45
utku sol ayak freni çürütür vallahi gençliğini :D :D :D

utku952
29/05/2010, 13:27
Sol ayak freninden kastım: aracın hızını kesmeden sadece caydırma amaçlı fren lambası yanacak kadar frene basmak. :) sanmıyorum sorun olcagını yanlamadıktan sonra. Dragcıların yöntemiymiş bu arkalarından geleni yavaşlatmak için. güzel bi yöntem işe yarıyor valla. Durup dururken arkana yanaşıp sıkıştıranlara yapınca heycan yapıp yavaşlıyorlar böylece adamı güvenli takip mesafesine geri gönderiyosun :D

Bu arada 70 son hızmı yoksa 70 %10 aşımına kadarmıdır?

KaMiKaZe
29/05/2010, 14:53
uyanık utku 70 son :D

Murat Gürakan
30/05/2010, 01:08
egzozu bilmem kaç desibel ses çıkaran onu geçtim yanıyomuş gibi kapkara duman atan otobüslere niye kimse karşı çıkmıyo..onlar huzur kaçırmıyoda biz egzoz takınca ses sistemi takınca huzur kaçıyo..hadi yüksek sesli müzik açıp gezmeyi geçtim araçta bulundurulması dahi yasak..cezasını yedim..araca yapıştırılan stickerlar yazılar dahi yasak...xenon yasak..film yasak..tadı kaçtı valla..

Sen niye duman atan araçlara laf ediyorsunki ayıp olmuyormu :hammer00:
-----
Ne güzel bizi düşünen bir ülkede yaşıyoruz :shutup20: herşey bizim için cezada bizim için, bozuk yolda bizim için, sellektör yapıp sıkıştıran egocu abilerimizde bizim için, radar aracı ile limittte seyreden radar arabası süren abilerimizde, her şey bizim için. Tadını çıkaralım :Flush000:

jagar
11/06/2010, 09:43
aracına bakmak özen göstermek suç arkadaş; Ertuğ'un da dediği gibi tutturmuşlar bi egsoz sesse dumansa sorun önce dolmuşları bi yenilemek lazım şehrin göbeğinde cirit atıyolar; bu arada 70 hız sınırıda abartı, 90 olması gerekendir bence ....

Du Hast
13/06/2010, 23:13
bugüne kadar 10 u aşkın ego cuyu şikayet ettim. hepside ihtar aldı. belirli bir ihtar sayısı var.
belediyenin bazı yerleri ile aram iyi ve tanıdığımdır.
eğerki sizde bu tür ego otobüsü ya da mavi halk otobüsü görürseniz bana pm ile plakasını ve ihlal yaptığı yeri gönderin bende gereken yere ileteyim :)

pdr42
13/06/2010, 23:52
kitaptaki yasaile sokaktaki yasa arasında kalıyoruz derdimizi kime anlatacagız bilmiyoruz. hız limiti 65 diye tabela koyuyorlar uyalım diyoruz sağ seritte olmama ragmen sellktor korna arkadan hızlı gitmem icin uyarıyorlar. hız yaptıgımızda radar ceza kesecek arkamdaki hayvan mı ödeyecek hayır. hız yapmadıgımda sağa cekip dayak yiyecegiz beni kim koruyacak al basına bela

farukileri
13/06/2010, 23:58
aracına bakmak özen göstermek suç arkadaş; Ertuğ'un da dediği gibi tutturmuşlar bi egsoz sesse dumansa sorun önce dolmuşları bi yenilemek lazım şehrin göbeğinde cirit atıyolar; bu arada 70 hız sınırıda abartı, 90 olması gerekendir bence ....

70 idealdir şehir içi max için. 90 km olursa eğer şehir içindeki her kazada meydana gelebilecek ölüm oranı ortalama hızda yükselir.Ben hem 60 hem de 70 km hızla giden araçlar içerisinde kaza geçirdim,ve ciddi anlamda 70 km nin üzerinde bir kaza yapmış olsaydık son kazamda(benim kendi aracımla yaptığım kaza değil,ikisinde de yolcu olarak bulundum) kesin olarak kırıkla araçtan çıkacaktım(bacağım göğüslüğün alt kısmına çok sert vurdu)

Bu arada kameraları gördüğüm iyi oldu.Yarın Ankara tarafına geleceğim,ve tabi ki bunu aileme de bildireceğim.Fakat önce hakikaten EGO ve minibüs şoförleri kendilerini değiştirmeli,ardından tüm sürücüler birbirlerine saygı göstermeli.Ben bir İstanbul'lu olarak Ankara'da araç kullanmaktan ciddi anlamda korkuyorum.Çünkü İstanbul şoförleri gibi etraflarına saygıları yok(sözümün meclisten dışarı olduğunu da belirtmek isterim).Kullandığım süre içerisinde kaç tane kaza atlattım hiç bilmiyorum.

Romeo_er2
14/06/2010, 00:26
bence şahinler 30 u geçmesin şehir içinde :D bize 90 iyidir