PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Evo'daki kabin içi ses

taneren
23/04/2010, 15:34
arkadaşlar,aşağıda bir evo kullanıcısının şikayetini aktarıyorum.aynı şikayet bendede var.aracın içinde bozuk yollardan geçerken sürekli tıkırtı ve gıcırtılar geliyor. bu seslerin kaynağı sizce nedir ve gp lerde de aynı şikayetler varmıdır.

<<
TOFAŞ 2010 Punto Evo Da Nedeni Bilinmeyen Ses Geliyor!
Yılbaşında Tekirdağ haliç otodan 2010 model punto evo aldık araç ile ilgili alımlarda ve daha sonraki aşamalarda herhangi bir sorunla karşılaşılmamış aksine gayet memnun kalınmıştır. Ancak araç henüz 4. ayında sağ arka tarafta şehirlerarası yollarda hafif çukur ve kasis tarzı yerlerden geçerken tıkırtı yapmaktadır. Aracı Haliç oto servisine bugün götürdüğümüzde bizimle ilgilenip sesi giderdiler ancak bu giderme işlemi meğerse geçici bir çözüm yoluymuş çünkü aradan geçen 20 dakikalık süre zarfında yine aynı ses sağ arka taraftan gelmektedir. Buda yeni alınan bir araçta görülmemesi gereken hatta tüketiciler tarafından kabul görmeyecek bir durumdur. Henüz yeni alınmış hatta kilometresi daha 1600 olan bir araçtan böyle bir sesin gelmesi fiat firmasına yakışmayan bir davranıştır bu eksikliğin ve mağduriyetin derhal giderilmesini talep etmekteyim. >>

yolcu27
23/04/2010, 16:02
benimde aracımdan böyle sesler geliyordu sağ ön kapının oradan bu aralar geçti ama başka yerlerden başka sesler geliyor kulagıma, okadar rahatsız edici bir durumla karşılaşırsam eger servise gitmeyi düşünüyorum. şehir içinde ses gelmiyor fakat kötü asfalt yollarda geliyor. canımızı sıkacak birşey olacagını düşünmüyorum yoldan kaynaklanan bir sorun:) hangi araç olursa olsun o yollarda ses cıkartır diye düşünerek kendiimi biraz kandırıyorum :=)

ancester
23/04/2010, 16:08
yolcu, maalesef her araçta olmuyor o, puntoya has bir durum.
bende de aynı sorun var. sağ kapı ve arkalardan bir yerlerden sürekli tıkırtı geliyor bozuk yolda. izmir içi ve çevresinde hiç ses duymuyorum, çok rahat. ama şehir dışında çıkınca yolculuk çekilmez oluyor.

PredatoR
23/04/2010, 16:26
Sert plastik kullanımı sonucu olan bir sorun. Engellenemiyor maalesef, en ufak sert bir cisim koyun bir göze, titreme sonucu çok fazla ses çıkartıyor. İtalyanların sert plastik kullanmaktaki ısrarını anlayamıyorum zaten.

ABNEW
23/04/2010, 22:03
Eğer rahatsız edici bir ses geliyorsa bunun halledilmesi gerekir.Üstelik modernize edilmiş iyileştirilmiş Puntoda bu sesin duyulmaması gerekmekte.Benim aracımdan herhangi bir ses gelmiyor bozuk yolda.Servise tekrar göstermek gerekiyor,

Puntolarda özellikle kapı kilit mekanizması, bozuk yollarda, kasis üstünden geçerken esnemeye bağlı olarak ses yapabilmekte.Sorun bu ise çözümü kapı ayarı (eğer gerekiyorsa) ve kilide bant yapıştırmak :)

taneren
23/04/2010, 22:37
önceden tek yerden geliyordu ses, şimdi birkaç yerden gelmeye başladı.bakalım nereye kadar

rock333
23/04/2010, 22:53
arkadaşlar benimde arabamda aynı şekilde bir ses var fakat ben direksiyon kutusundan geldiğini düşünüyorum yükseklik ayarı yapıp birazda kendime doğru çektiğim zaman ses çekilmez oluyor daha 6000 km de garantisi bitmeden servise gidicem aynı zamanda şikayetvar.com a da şikayetimi bildirdim. İnşallah garanti kapsamında halledilirde fiat a olan güvenimiz sarsılmaz. Yoksa arabam güzel ama bu estetik olmayan sert plastik aksamlardan kaynaklanan ses dayanılmaz bu şekilde sorunu olan varmı?...

gurik
24/04/2010, 23:26
bizde ses falan kalmadı sizinkiler yeni daha alışır parçalar.

demon
25/04/2010, 00:50
Servise gidip bir baktırın derim. Ama belkide çok şey beklediğiniz için size çok ses var gibi geliyor.

LeoN48
25/04/2010, 01:10
Sağ kapı civarından bi yerden gelen tıkırtı destabilize yollarda beni de deli ediyor.

speedy_16
25/04/2010, 01:14
benimde kağıdan tıkırtı geliyordu servise gittim garanti dahilinde kapıyı ayrladı şuan hiç ses gelmiyor maşallahı war :) sizinde servise gitmenizi öneririm

msanli
25/04/2010, 14:05
Kısa sürede iki sefer aynı sorunlar için, 2009 model aracımla bende servise gittiğimde kapı ayarları falan yapıldı ama ses kesilmedi. Bu tip sesler aracın her yerinden geliyor. Tecrübeye cıkan servis yetkilisi sesis viraj sportlarından!!! geldiğini söyledi. Bir ara garantiden halledeceklermiş ve hala aynı seslerler aracı kullanıyorum.

GP ÜMİT
02/05/2010, 15:04
aracımım ilk aldıgımda ses yoktu.üç ay sonra uzun yola çıktım.dönüşte asfaltı bozuk yoldan geçtim.arka kapıdan ses geliyordu,servise götürdüm düzeldi.punto gibi bir araçta birde bu evo olunca insanı düşündürüyor.puntoyu yaptın 3 senede hatalarını düzelttin,evo çıkardın hatalar hala devam ediyor.bu ne ya ,aracı yeni çıkarırsın belli bir hata olabilir.ama sen oturmuş bir araçta böyle hatalar çıkarsa senin çalışma düzeninden şüpe duyarım.dünyanın parasını veriyor bir araç alıyoruz böyle hatalar yüzünden insan aracından soğutuyorsun.buna kimsenin hakkı yok.bu hemen değiştirebilecegin bir mal değilki lanet olsun deyim atasın kenera,insanlar belli bir kazançlarından yemeyip içmeyip yatırım yaptıkları parayla alınan bir şey bu.lanet olsun fiata buradan bu sorumsuzluklarını kınıyorum.