PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İlk LPG’li Volkswagen Türkiye ‘ye Geliyor

narkoz30
23/04/2010, 10:19
Volkswagen’in geçtiğimiz yıl Bolonya’da tanıttığı ve üreticinin fabrika çıkışlı ilk LPG ünitesine sahip modeli Volkswagen Golf Plus BiFuel, Almanyada satışa sunuldu.
LPG’nin yanı sıra benzinle de çalışabilen Volkswagen Golf Plus BiFuel iki yakıt yakıt kaynağını da aynı anda kullanabilen motoruyla dikkat çekiyor. 97 beygir güç üretebilen 1.6 litrelik motor 100 kilometrede 7.5 litre benzin veya 9.8 litre LPG tüketiyor.
LPG kullanımında kilometre başına 159 gram karbondioksit salınımı yapan Golf Plus’ın motoru yakıt olarak benzin kullandığında ise bu değer 179 gram’a çıkıyor.

Tam dolu iki yakıt deposuyla aracın menzili 1100 kilometreye kadar çıkıyor. Yeni Volkswagen Golf Plus BiFuel ‘in Almanya’daki satış fiyatı ise 22 bin 460 Euro’dan başlıyor.

LPG’li Volkswagen Golf Plus BiFuel bu yıl sonuna kadar Türkiye’ye de satışa sunulacak.

kaptan_ahab
23/04/2010, 10:45
Çok satar çok.

SpyHunter33
23/04/2010, 11:37
Tam dolu iki yakıt deposuyla aracın menzili 1100 kilometreye kadar çıkıyor. Yeni Volkswagen Golf Plus BiFuel ‘in Almanya’daki satış fiyatı ise 22 bin 460 Euro’dan başlıyor.

LPG’li Volkswagen Golf Plus BiFuel bu yıl sonuna kadar Türkiye’ye de satışa sunulacak.

Tam Dolu İKİ yakıt deposuyla 1100 km yol...hımm, bana biraz az gibi geldi :D yani hem LPG hemde Benzini kullanıp 1100 km yol yapacak. Örneğin 45 litrelik benzin deposu 35 litrelik de LPG deposu olsa
170+70 = 240 lira edecek sanırım. 240 liralık toplam yakıtlada 1100 km yol !!!!

KaMiKaZe
23/04/2010, 11:40
İllaki ülkemizde çok satar ama TSI motor için yapsalardı yok satardı diye düşünüyorum.

tempesty
23/04/2010, 11:49
Tam Dolu İKİ yakıt deposuyla 1100 km yol...hımm, bana biraz az gibi geldi :D yani hem LPG hemde Benzini kullanıp 1100 km yol yapacak. Örneğin 45 litrelik benzin deposu 35 litrelik de LPG deposu olsa
170+70 = 240 lira edecek sanırım. 240 liralık toplam yakıtlada 1100 km yol !!!!

Biraz saçma olmuş evet katılıyorum km.de 21,8 kuruş yakmış oluyor ama 1,6 araca göre çok makul bir değer..Zira benzinli 1,6 araçlar 30 kuruşdan aşağı düşüremiyorlar..Ama eğer ki iki tane 35 veya 40 litrelik lpg deposuyla 1100 km. kastettilerse 1,6 arabaya göre bu çok güzel bir rakam...

Zaten lpg VEYA benzin denildiğine göre kimsenin benzinle kullanmak isteyeceğini sanmıyorum , sonuçta lpg takılan her araç hem lpg hemde benzinle çalışır ama bunun özelliği AYNI ANDA hem lpg hem benzin yakabilmesi ise orası da ilginç...Sanırım ana mesajın anlatımında bir hata var bence..Turbo koymamaları daha bi ilginç olmuş 1,6 motor 97 beygir yetersiz daha yüksek olabilirdi...

Çok Çok fazla satacak olması ise tartışılmaz ne olursa olsun yok satar belki ben bile almayı düşünebilirim gelince (Plus versiyonu değil de normal olsaydı)

BU DA LPG TANKI RESİMLERİ (YİNE STEPNE YERİNE SİMİT DEPO KULLANILMIŞ) ::

https://www.mydosya.com/out.php/i6232_volkswagengolfplusbifuel3.jpg

https://www.mydosya.com/out.php/i6233_volkswagengolfplusbifuel4.jpg

xcruelx
23/04/2010, 17:06
Yalnız ben isme takıldm biraz bifuel benim bildiğim avrupa kullanılan bitkisel yollarla (soya yağı emin değilim) ile el ededilmiş karışımlı bir yakıt. Fiat ın tofaş bile üretimi var bunlardan. Onla karışmış olmasın?

tempesty
23/04/2010, 17:27
Yalnız ben isme takıldm biraz bifuel benim bildiğim avrupa kullanılan bitkisel yollarla (soya yağı emin değilim) ile el ededilmiş karışımlı bir yakıt. Fiat ın tofaş bile üretimi var bunlardan. Onla karışmış olmasın?

Hocam onunla karışırmı hiç , üstteki resimde bagajda lpg tankı var dikkat ederseniz..

Bifuel olayı ile hem benzin hem lpg demek istemişler sanırım..

ozdkay
23/04/2010, 21:03

sizin dediğiniz biodizel

ABNEW
23/04/2010, 22:20
Bence başarılı bir uygulama,Tr de fiyatı da uygun olursa TDI lara ciddi rakip olur,

Fiat, birkaç sene önce fabrika çıkışlı Albea Lpg üretmişti.1.2 16v ve 77bg güç üretiyordu sanırım.Benzin deposunu küçülterek yanına lpg tankı koymuşlardı.Bence bu daha başarılı bir uygulama...