PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aynam kırıldı

mehmetsafran
22/04/2010, 12:29
Merhaba arkadaşlar bugün şehiriçinde çapraz parketmiş bir ford transitin kasasına aynamı vurdum benim aynanın içindeki cam kısmı yolda kaldı. Aynayı aldım ama böyle aynanı n heryeri çatlamış, yerine oturttum sağlam olmadı tabi tırnakları falan kırılmış. Ben şimdi ne yapacağım, aynanım sadece camı satılıyor mu? yoksa komple mi almam gerekir. Yardımcı olursanız çok sevinirim. (Sağ ayna)

demon
22/04/2010, 12:37
Sadece camı kırıldıysa camcıda ayna kesiyorlar. Mekanik parçalarda kırıldıysa yeni ayna almanız lazım.

sathaner
22/04/2010, 12:39
Yedek parçacılarda hazır aynalar da buluyor, bulması kolay.

mehmetsafran
22/04/2010, 12:44
teşekkür ederim haftasonu gidecem bakalım.

ABNEW
22/04/2010, 18:16
Mehmet geçmiş olsun.Servislerde sadece ayna değişimi yapılabildiğini duydum.Dolayısıyla komple değişim gerekmeyebilir.Yetkili servise bir danış istersen...

mehmetsafran
22/04/2010, 19:44
servise telefon ettim aynıanın tamamının 230 lira (240 da olabilir) olduğunu ancak sadece camının da değişimini yaptıklarını onun da fiyatının 40 lira olduğunu söylediler. Yarın bi gidecem bakalım. Ayna kestir diyenler de var aslında aynayı ben yerine taktım çatlak patlak gösteriyor, yerinden çıkaramıyorum artık. Demek ki alt tabakada bi sorun yok camda bir sorun var. Ayarlama da falan da sıkıntı yok sağa sola dönüyor. Anladığım kadarıyla çarpmanın etkisiyle aynanın camı tırnaklarında çıkmış yere düşünce de çatlamış. Yarın önce bir camcıya gidecem bakalım ne diyor olmazsa servise götürecem.

detay
22/04/2010, 20:04
Geçmiş olsun. Bence cam kestirmek daha avantajlı, fakat işçiliğe dikkat etmek gerek.

yektanik
22/04/2010, 20:48
Bende yakın zamanda aynamı değiştirmiştim 40-50 TL arası bir fiyata serviste değiştirdim (Enriko Aliberti )sanayilerde kesilipte takılan camların kalitesi inanın orjinali gibi olmuyor arada cok bir fiyat farkı yok bence değmez.. Bu arada park halindeyken capmışlarmı yoksa çalmayamı calısmışlar bilmiyorum aynam yine çatlamış :(

arslan
22/04/2010, 20:54
arkadaşlar nu bu yaa.ayna 240 tl.

lionT-JET
22/04/2010, 20:54
gecmıs olsun.kesınlıkle servıs dısında bır yerden almayın.farklı bır gorus acısı var.zaten eskı kırılan ayna ıle yenı alacagınız aynanın gorus acılarını muhakkak kontrol edın.40 tl bence gayet uygun.

OzzY
22/04/2010, 21:15
aynalar bildiğimiz ayna değil kesme sağlıklı olmuyor, orjinalini taktırmanızı tavsiye ederim.

@arslan
cmaxinki 560 liraydı 3 sene önce :)

demon
22/04/2010, 21:24
Tabikide arada çok ahım şahım fark olmadığı için bende serviste taktırmanızı tavsiye ederim. Dışarıda 10 liraya taktıklarını biliyorum. Eski puntomun aynası çatlaktı. Sanayide 10 lira istemişlerdi. Ben taktırmamıştım.

Fangio
23/04/2010, 01:28
Ayna camı geçen sene 34 TL idi demekki zamlanmış.Tavsiyem orjinal cam almanızdır.İşçilik almıyolar takılması için bildiğim kadarı ile...

mehmetsafran
23/04/2010, 23:01
servise gittim elimizde yok dediler sipariş verecekler ama ptesi grlrnr kadar çatlak patlak idare edecez :) zaten ben sadece geri giderken ihtiyaç duyuyorum sağ aynaya sürücü kursundan alışkanlık hoca sağ aynayı kendine ayarlıyodu ben de bakamıyodum öyle öğrendim öyle gidiyor:)

eskibur
23/04/2010, 23:20
servise gittim elimizde yok dediler sipariş verecekler ama ptesi grlrnr kadar çatlak patlak idare edecez :) zaten ben sadece geri giderken ihtiyaç duyuyorum sağ aynaya sürücü kursundan alışkanlık hoca sağ aynayı kendine ayarlıyodu ben de bakamıyodum öyle öğrendim öyle gidiyor:)

sağ şeriden geçerken
siz ana yoldan giderken sağ taraftan ana yola açılan yollardan geçerken sıkıntı olmuyor mu acaba :)
hep sağdan gitmeniz lazım özellikle de trafikte :)

Scottie
23/04/2010, 23:35
aynasız kesinlikle kullanamam. alışkanlık kişiden kişiye değişiyor.

mehmetsafran
24/04/2010, 18:10
ya haklısınız aynasız kullanmıyorum çatlak falan ama gösteriyor ayna, sağ şeride geçerken dikiz aynasından falan da yararlanıyorum, dediğiniz gibi aynasız kullanmamak gerek özellikle şehiriçi trafikte.

kaptan_ahab
24/04/2010, 19:17
Benimde sol ayna orjinal değil,zamanla kararma olmaya başladı üstelik orjinal ile sanayi işinde görüntü açısından çok fark var.Mesafe farklı görünüyor.40-TL gibi bi rakam için değmez kesinlikle orjinal kullanın.

rcpunl
02/05/2010, 13:09
Mehmet safran abi öncelikle geçmiş olsun, dün kavacıkta mezarlığın orda ada dan dönüş yapıyorum,bir kamyon yol kendininmiş gibi daldı önüme bed de ısrarla yol vermedim tabi adam yola girip kamyonu toplarken,aracın sağ aynasını kopmle götürdü,aynı gün ümraniye sanayiden orjinal aynayı 75 TL ye aldım,fakat siyah olan kapağı mat gri renkliydi,boyanması gerekliymiş,bende ikisinide aracın rengine boyattım eskisinden güzel oldu,durduk yere masraf oldu ama,her işte bir hayır vardır demek gerekli,,, herke iyi sürüşler,,,kamyonlara dikkat :)

dj_sisart
02/05/2010, 14:32
sol şöför aynası görüş mesafesi farklı.özel bir cam.40 tl iyi bence.

bvulgari
03/05/2010, 00:50
benimde bugun basıma geldi aynı sey..Camlar ısıtıcılı oldugu için orjinal takmak cok daha mantıklı..bugun pazardı ..Yarın bakıcam bakalım..Servisten ayarlatıcam

mehmetsafran
09/05/2010, 01:45
Mehmet safran abi öncelikle geçmiş olsun, dün kavacıkta mezarlığın orda ada dan dönüş yapıyorum,bir kamyon yol kendininmiş gibi daldı önüme bed de ısrarla yol vermedim tabi adam yola girip kamyonu toplarken,aracın sağ aynasını kopmle götürdü,aynı gün ümraniye sanayiden orjinal aynayı 75 TL ye aldım,fakat siyah olan kapağı mat gri renkliydi,boyanması gerekliymiş,bende ikisinide aracın rengine boyattım eskisinden güzel oldu,durduk yere masraf oldu ama,her işte bir hayır vardır demek gerekli,,, herke iyi sürüşler,,,kamyonlara dikkat :)
Teşekkür ederim sana da geçmiş olsun, Samsun'da oturuyorum servise arabaı nisanın 23'ü Cuma günü götürdüm. Gösterdim orada sipariş formu doldurdular, salı çarşamba gelir biz sizi ararız dediler. Çarşamba günü ben aradım Cumartesi gelecek sorun oldu dediler. Cumartesi yine aramadılar ben aradım bugün kargolar çalışmıyor, Salı kesin gelecek dediler. Bugüne kadar bekledim arayacaklar diye, dayanamadım yine aradım, sordum her zaman cevap veren adamlar sizi yedekparçaya bağlıyorum dedi. Oradan da kimse çıkmadı telefona. Zaten servis büyük bir yer değil iki masa var orada nereye bağladılarsa beni kimse çıkmadı. Artık Çatlak falan kullanacam aynayı, yazın ankaraya falan gittiğimde değiştirim ne yapayım. Servisten arakdaşlar varsa bana yardımcı olabilirler, Samsun'da yaptırmak istemiyorum artık güvenim kalmadı onlara.

makeles
09/05/2010, 02:33
evolarda ayna bombeli diye duymuştum, doğru mudur? üstündeki ayna sol şeridi göstermede yetersiz gibi..

bvulgari
09/05/2010, 11:41
evo camları ile gp camları aynı.Ben p.tesi hallettim cam işini.Yine orjinalden şaşma derim.

mehmetsafran
09/05/2010, 13:45
evo camları ile gp camları aynı.Ben p.tesi hallettim cam işini.Yine orjinalden şaşma derim.
nereden aldın hangi ildesin takmak kolay mı fiyat nedir?

brabus
09/05/2010, 15:04
orjinalinin fiyati gercekten de cok ucuzmus ama ben gidip sanayide bi aynaciya kestirirdim. Cunku aynalari buyuk olmasina ragmen ortalama acida gosteriyor mesela alfa 156 daha kucuk ama bombesi daha fazla oldugundan daha cok aciyi gorebiliyordum. bu yuzden orjinale gore belki biraz daha bombeli yaptirabilir.
Alfa 156 da ve Mercedes`te ben sanayide ayna kestiripkullandim hic bir sorun yasamadim. yaptirdigim yer izmir 3. sanayideki ogretmen ayna diye bir adamdi sanatci gibiydi :)

bvulgari
09/05/2010, 16:58
avatarda da yazdıgı gibi istanbuldayım..50TL ye serviste halledebilirsin.

makeles
10/05/2010, 10:55
FIAT GRANDE PUNTO- 06/09 AYNA CAMI SOL ISITMALI - Otoyedekparcaburada.com ; KAPIDA DEME SİSTEMİ İLE TRKİYEDE BİR İLK...! (https://www.otoyedekparcaburada.com/FIAT-GRANDE-PUNTO-0609-AYNA-CAMI-SOL-ISITMALI,PR-2540.html)

37.5tlye satıyorlar..