PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Rus hackerların msn'lere toplu şekilde saldırmaları bekleniyor..

Gkhan
26/03/2007, 21:30
Rus hackerların msnlere toplu şekilde saldırmaları bekleniyor. Saldırılacak ülkelerin arasında Türkiye de yer alıyor.

Peki bu saldırıya karşı nasıl önlem alınabilir?

1. @ rht.com uzantılı hiçbir adresi kabul etmeyin.

2. Saldırılar toplu halde gerçekleşecektir. Listenizdeki birisi
eklerse virüs size de bulaşacaktır. O yüzden bu haberden nekadar kişiyi
haberdar ederseniz, zarar okadar azaltılacaktır.

3. Antivirüs, Firewall (ateş duvarı) gibi yazılımlar kullanın ve son güncellemelerini yapın.

4. Msn Messenger(r) ‘dan dosya gönderen arkadaşınız bile olsa kabul etmeden önce dosya hakkında bilgi isteyin.

5. Mail kutunuza tanımadığınız adreslerden gelen dosyaları açmayın
ve büyük firmalardan gelmiş izlenimi veren ve sizden şifrenizi isteyen sayfaları doldurmayın.

Yeni bir virüs uyarısı daha..

Eger size “Miss Russia.pps” adında mail gelirse, sakin acmayin, hemen silin.. Bu yeni bir virüstür..
Microsoft, Mcaffee, Norton ve bu sekil koruyucularin en iyisi bile hiç bir fayda etmiyor …

-Eger bu gelen maili acarsaniz 30 saniye süren bir animasyon çikiyor

-ve bu süre icinde tüm HDD’niz siliniyor, internet korsanlari IP ve mail adresinizi de ele geciriyor ve sizin adınıza mailbox taki adreslere
mail gönderiyor.

Not : Alıntıdır..

microab
26/03/2007, 22:21
Bir bu eksikti...

tigis
26/03/2007, 22:30
bilgilendirme için sağol , bizde gardımızı alırız

ABNEW
26/03/2007, 22:49
Teşekkürler bilgi için...

SteinGP
27/03/2007, 01:36
aynısının alman hackerlar için olanıda çıktı..biri yine heyecan olsun diye böyle bişi uydurmuş olabilir..

PuNToGiRL
27/03/2007, 01:38
Bilgiler için tşkrler ;)

tempesty
27/03/2007, 01:40
yok kardeş heyecan olsun falan diye değil bugün haberlerde seyrettim ben..bankalardan patlatılan paralar moskovadaki bir sunucuya aktarılıyormuuşş...

nedense ben koruma kullanmadığım halde bilgisayarıma ne virüs ne truva atı adware dialer spam vs hiçbişey bulaşmıyor..

çünkü annem tanımadığın kişilerden gelen postaları açma .exe yada buna benzer uzantılı dosyaları sakın ola açma terbiyesiz sitelere girme,her yerden mp3 yükleme ve bu dünyada babana bile güvenme demişti teeeeee yıllar önce :)

PuNToGiRL
27/03/2007, 01:40
Bizim pc ye kesin girer o kardeşim sayesinde :)

jagar
27/03/2007, 01:41
Bilgilendirme için tşkler ....

erdiyilmaz
27/03/2007, 01:56
atın öLümü arpadan oLsun :D

dejavu
27/03/2007, 06:36
erdi güldürdün beni sabah sabah..
hadi akalım millet kolay gele..
yokmudur sunun anti si yawwww.....

femoli