PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Torpidodaki ses

operatormurat
18/04/2010, 23:50
arkadaşlar bu pazar sabahı canım sıkıldı torpidoyu söktüm,zira bozuk yollarda zırıltı yapıyordu.söktüğümde torpidonun içinin üstündeki cebin arkasındakı sabitleme noktasının genleştiğini ve torpidonun içinde,torpidonun üstünde hareket ettiği pim ve yuvasının genleştiğini gördüm,pimin üstüne elektirikçilerin kullandığı eriyen banttan sarıp yerine sıkı sıkıya geçirdim torpidodaki gevşeklik kayboldu,yarın bide bozuk yol testine götüreceğim inşallah o zırıltıda kaybolmuştur...

Ziyaretci046
19/04/2010, 22:59
testin sonucunu bekliyoruz murat abi hallolmuştur bence

Bülent10
20/04/2010, 09:18
Murat zaman zaman bende de o tür sesler geliyor birkaç kez torpidoda ki koyduklarımdan mı geliyor diye durup durup kontrol ettim genelde bozuk yollarda yapıyor . Bize gelişmelerden haberdar et...

Ziyaretci046
20/04/2010, 21:52
genelde gördüğüm grande puntoda ses en çok polen filtresinin kapağını takamıyolar o ya da poleni sökerken yanlarda plastik solda da sağdada altında 10 luk civatalar var zamanla gevşiyo o ses yapıyo

operatormurat
21/04/2010, 21:35
evet arkadaşlar torpidoyu susturdum şimdi sıra diğer gıcırtılarda....

LeoN48
21/04/2010, 21:41
Murat Abi, valla benim de bozuk yolda canımı sıkan zırıltılar var, bir ara buluştuğumuzda bakar mıyız?

operatormurat
21/04/2010, 21:59
merhaba ben tempram varken heryerini söke taka zaten trım ustası olmuştum şimdi en ufak sese tahammül edemiyorum, alet edevat hepsi var kendim söküp müdahale ediyorum,benim duyduğum sesleri nedense yetkili servisteki arkadaşlar duymuyor, balçova civarı yollar fenadeğil arasıra urla iskelesine gel bakalım arabanda farklı zırıltılar duyabilisin,ilk buluşmamızda kafana takılan yerleri göster müdahale ederiz kardeşim...

operatormurat
21/04/2010, 22:06
Murat zaman zaman bende de o tür sesler geliyor birkaç kez torpidoda ki koyduklarımdan mı geliyor diye durup durup kontrol ettim genelde bozuk yollarda yapıyor . Bize gelişmelerden haberdar et...
bülent kardeşim torpidoyu boşalt test et ses geliyorsa haber ver halledelim....

LeoN48
21/04/2010, 22:11
merhaba ben tempram varken heryerini söke taka zaten trım ustası olmuştum şimdi en ufak sese tahammül edemiyorum, alet edevat hepsi var kendim söküp müdahale ediyorum,benim duyduğum sesleri nedense yetkili servisteki arkadaşlar duymuyor, balçova civarı yollar fenadeğil arasıra urla iskelesine gel bakalım arabanda farklı zırıltılar duyabilisin,ilk buluşmamızda kafana takılan yerleri göster müdahale ederiz kardeşim...

Abi zaten bozuk yollardan kastım o yol. Ben İYTE'de asistanım, arada otobanı değil de yeni yapılan alt yolu kullandığımda deli ediyor o sesler beni. Biri ön camın ordaki havalandırma çubugundan geliyor, biri sol kapı civarı bi yerden, bakalım abi. Sen Urla civarındaysan her zaman uğrarım yanına.

operatormurat
21/04/2010, 23:30
gel buyur kardeşim her konuda yardımcı olurum,dışı seni içi beni yakar hesabı bu arabaların bu sesleri olmasa ve izolasyonu güzel olsa tadından yenmez....

gemlikli_55
22/04/2010, 11:20
gel buyur kardeşim her konuda yardımcı olurum,dışı seni içi beni yakar hesabı bu arabaların bu sesleri olmasa ve izolasyonu güzel olsa tadından yenmez....

abi keske resimde olsaydı bizde söke yapardık polen filitresi aracın neresinde bende kontrol edeyim filitreyi abinin dediği yerleri.