PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yaz süprizi klima çalışmıyor...=(

axi
16/04/2010, 22:39
Arkadaşlar bugün Manisa baya sıcaktı klimayı çalıştırdım.(yaklaşık 7 aydır hiç açmamıştım) klimanın içerden lambası yanıyor. ama normal fan sıcaklığında üflüyor. Sonra kaputu kaldırdım klimanın çalışmadığını gördüm... servise gideceğim ama önce sizlere sormak istedim.. daha önce böyle bir olay başına gelen veya bu konuyla ilgili bilgisi olan varsa bilgilerini paylaşabilirmi?? 2009 model araçta böyle olması çok garibime gitti.. söylediğim bir kaç kişi gazı bitmiştir filan dedi. güldüm yaa..:D ama sinirden....:@

karizma
16/04/2010, 22:46
Arkadaşlar bugün Manisa baya sıcaktı klimayı çalıştırdım.(yaklaşık 7 aydır hiç açmamıştım) klimanın içerden lambası yanıyor. ama normal fan sıcaklığında üflüyor. Sonra kaputu kaldırdım klimanın çalışmadığını gördüm... servise gideceğim ama önce sizlere sormak istedim.. daha önce böyle bir olay başına gelen veya bu konuyla ilgili bilgisi olan varsa bilgilerini paylaşabilirmi?? 2009 model araçta böyle olması çok garibime gitti.. söylediğim bir kaç kişi gazı bitmiştir filan dedi. güldüm yaa..:D ama sinirden....:@
geçmiş olsun dün benim başıma benzer bişi geldi servise götürdüm fişi çıkmış dediler komik ama sonra arızayı ücretsiz hallettiler şuan çalışıyor...

axi
16/04/2010, 22:51
Benim hafta sonu işlerim yoğun oluyor.. P tesi gidicem inşallah sizin gibi basit birşeydir..

karizma
16/04/2010, 22:54
inşalah basit bir konudur... tekrar geçmiş olsun.

JASMINE
16/04/2010, 23:24
Geçmiş olsun Eren. Umarım önemli bir şey yoktur.

ABNEW
17/04/2010, 15:23
Geçmiş olsun Eren.Kompresörün çalışmadığıa emin misin? Eğer çalışıyor fakat soğuk hava gelmiyorsa nedeni özelliğini kaybeden klima gazıdır.Kışında klimayı belirli aralıklarda çalıştırmak gerekmekte gazın özelliğini kaybetmemesi için,

Bunun dışında klima kompresöründe basit bir bağlantı sorunu ya da sistemdeki bir kaçak gazın boşalmasına neden olmuş olabilir,

Servise göstermekte fayda var, geçmiş olsun...

alpimmm
17/04/2010, 22:25
Eren geçmiş olsun arkadaşım, inşallah basit bi sorundur İsmail'in dediği gibi. ya bu arada bende aylardır çalıştırmadım, aynı şeyi yaşarsam şaşırmam :) umarım kolay halledersin, baktırdıktan sonra bizimle paylaş sonucu ok? keyifli sürüşler

axi
18/04/2010, 00:14
bugun manisa- şendil servise gittim.. bağlantısında ve gazında bir sorun olmadığını söylediler. ama manisa-şendil yine yapacağı çirkinliği yaptı ve bana bu klima şu anda olmaz daha müsait bir zamanda getirin bakalım dedi.. bende sert bir şekilde sizin müsait olacağınız zamanı nereden bilebilirim dedim. ya randevu verin yada aracım kalsın bana geri teslim edeceğiniz zamanı söyleyin dedim.. döndüm çıktım.. önumuzdeki günlerde arabayı aldığım yere Aydın-Poyraza gidip oraya baktırcam sonucu buradan paylaşırım..

izmir-lee
18/04/2010, 00:47
geçmiş olsun arkadaşım umarım büyük bir problem değildir

axi
23/04/2010, 19:58
şimdi servisten geldim... arızanın sebebi klima müşürüymüş... motor kaputunu açtığınızda sol tarafta kalan hemen plastik davlumbazın üstünde minicik bir parça... siparişini verdiler salı günü gelecek garantiden değişecek... =) merak eden arkadaşlar için paylaşmak istedim

muratokay
23/04/2010, 20:57
geçmiş olsun.
klimayı ileride problem olmaması için kış aylarında da her ay 10 dk kadar çalıştırmak gerekiyor, kitapçıkta böyle yazıyordu.

alperyonar
23/04/2010, 22:06
Hadi geçmiş olsun :) Peki normalde o parçanın fiyatı ne kadarmış sordunuzmu??

GP COSKUN
23/04/2010, 23:42
arızanın sadece müşür den kaynaklı oması sevindirici
yaz boyu yeni müşürli klimanla püfür püfür sürüşler

axi
24/04/2010, 00:15
arızanın sadece müşür den kaynaklı oması sevindirici
yaz boyu yeni müşürli klimanla püfür püfür sürüşler
sağol abi lpg ile klima açıkken çok yakacak derdide olmayacak bu yaz.. güzel olcak güzel ;)

Hadi geçmiş olsun :) Peki normalde o parçanın fiyatı ne kadarmış sordunuzmu??

teşekkürler... müşürün fiyatını sormadım ama salı günü parça glecek tekrar servise gideceğim zaten sorar buraya yazarım.. garantiden değişecek ya..:D:D fiyatını sormak aklıma bile gelmedi:D:D

Scottie
24/04/2010, 02:38
geçmiş olsun...

ocean_1919
24/04/2010, 03:01
Sanırım benimde klima gazını yeniletmem gerekecek, yeterince soğutmuyor.

Scottie
24/04/2010, 03:03
Sanırım benimde klima gazını yeniletmem gerekecek, yeterince soğutmuyor.

perşembe eşkişehirden gebzeye geldim arabayla meret birinci kademede üşüttü...