PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bu simgeler ne ifade ediyor?

ozguradam
15/04/2010, 20:59
arkadaşlar arabada seyir halindeyken değişik zamanlarda olmak üzere toplam dört kere aşağıda resimde gösterdiğim uyarıyı aldım.bu ne anlama geliyor?kontağı kapatıp tekrar çalıştırınca uyarı kayboluyor

berkeraaa
15/04/2010, 21:23
Ahmet bey sorununuz muhtemelen Abs ve esp ye bağlı sensörlerin verdiği bir hata ancak kişisel tavsiyem eğer araç hareket halinde iken uyarı lambaları devam ediyorsa mümkünse kontağı kapatmadan servise bir uğramanız...kontak kapatma durumlarında bilgisayarın hatayı farkedememe durumu olabiliyor...

attserkan
15/04/2010, 21:26
üçgen olan yakıt kesme durumunu ifade ediyor aynı olayı bende de oldu ama önemli bir sorun olduğunu düşünmüyorum bende ki kendiliğin de gitti ama servise uğramanızda fayda var geçmiş olsun.

berkeraaa
15/04/2010, 21:28
üçgen ve ünlemin anlamı ESP diye biliyorum ancak ?? hatta en güzel örneğide yanıp yanıp sönen dsc dir Bmw larda... :D :D

ozguradam
15/04/2010, 21:37
servis 160 km ötede.bulunduğum şehirde ne yazık ki yok.eskiden direksiyonda problem varken bu hataları veriyordu.direksiyon motoru değiştikten sonra uyarılar gitmişti ama yeniden başladı.

berkeraaa
15/04/2010, 21:44
açıkçası sıkıntı fren sistemleri ve denge sistemleri ile alakalı olduğu için fazla ihmal etmemek lazım diye düşünüyorum...Ancak yinede siz bilirsiniz tabiiki...

cann
15/04/2010, 21:45
arkadaşlar arabada seyir halindeyken değişik zamanlarda olmak üzere toplam dört kere aşağıda resimde gösterdiğim uyarıyı aldım.bu ne anlama geliyor?kontağı kapatıp tekrar çalıştırınca uyarı kayboluyor
bu uyarılarla birlikte,yazılı olarak da uyarı vermesi gerekiyor,onlarda ne yazıyor acaba,örn bende de üçgen çıkıyor, ama "chek stop,light" yazıyor,aydınlatma ile ilgili olduğu için çok ciddi anlamına gelmiyo,ya ampullerden biri yanmışsa yada orjinal farlara bir ek led vs falan yapıldıysa da yanıyor,servis önemli değil demişti.

ABNEW
15/04/2010, 21:45
Denildiği gibi abs ve esp sistem arızası mevcut.Durum yazılım kaynaklı da olabilir sensör kaynaklı da.ESP ikaz ışığı yanarken asr off tuşu ışığı da yanıyor mu?

Geçmiş olsun...

GP COSKUN
15/04/2010, 21:53
servisin size 160 km uzakta olması bu durumu halletmeniz için sizi üşendirmesin
fren problemi ve esp problemi gibi gözüküyor durum
muhakak servise gitmelisiniz yada onları çağırmalısınız

utku952
15/04/2010, 22:25
Bunlar kırmızı yanıyor heralde üçgen sarı yanarsa lamba patlamış oluyor diye biliyorum

ozguradam
15/04/2010, 22:43
Denildiği gibi abs ve esp sistem arızası mevcut.Durum yazılım kaynaklı da olabilir sensör kaynaklı da.ESP ikaz ışığı yanarken asr off tuşu ışığı da yanıyor mu?

Geçmiş olsun...

tam emin değilim ama asr ışığı da yandı sanırım.evet en iyisi servise gitmek

ABNEW
15/04/2010, 23:02
tam emin değilim ama asr ışığı da yandı sanırım.evet en iyisi servise gitmek

Anladım, umarım basit bir problemdir yazılım kaynaklı,

Servis sonucunu bekliyoruz, geçmiş olsun...

berkeraaa
15/04/2010, 23:29
geçmiş olsun diyebiliyoruz buradan maalesef....ampul patlağına dair olan uyarı ışığı esp den tamamen bağımsız bu arada...

ExTReMe_
16/04/2010, 01:44
esp denge olarak bi işaret olabilir diğeri abs .. problem teşkil edebilir . bence bir an önce baktırın derim uyarılarda problem olması az olasılık ama büyük ihtimal uyarıların verdiği gibi bir problem olabilr.