PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yollardaki kasisler

taneren
15/04/2010, 09:30
son zamanlar da,Mersin'de cadde ve sokaklar daki yol kasislerin de ciddi bir artış var,belediye bu gidişle bütün yollara kasis yapacak anlaşılan.

dün birtanesini geç fark ettim ve hızlı geçtim.city motor sesi sanki arttı gibi(yada bana öyle gelior),araç rölantide çalışırken zırıltılı bir ses duyuyorum

city deki bu motor sesi normal mi?
ve bu kasislere hızlı ve kontrolsüz girildiğinde araçların hangi aksamlarına zarar verir?

bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim.

GP COSKUN
15/04/2010, 09:44
kasisler araçlarımızın can düşmanı olup başlıca zarar verdikleri kısım süspansiyon sistemidir
kasislere giriş şeklimiz de alacağımız hasarı ve darbeyi direk etkiler
asla kasislerden hızlı geçilmemeli eğer kasis geç fark edildiyse ve duramayacak kadar hızlıysanız hiç bir şekilde frenle beraber kasisten geçilmemelidir
frenle kasise girildiğinde amortisör patlaması amortisör kulesini patlatma yay veya makas kırılması lastiklerde tel kırılması gibi istenmeyen durumlarla karşılaşılabilir

taneren
15/04/2010, 09:54
valla kardeş dün benimde yaptığım frenle girmek oldu,Allah'tan çok yüksek değildi.
sence city deki motor sesi normal sesmi.dikkatli dinlersen duyabiliyon

GP COSKUN
15/04/2010, 10:03
ses amortisör takozlarından da geliyor olabilir
sesi duymadan kontrol etmeden bir şey diyemem

taneren
15/04/2010, 10:06
şöyle zırıltı gibi bişey,araç rolantide beklerken çok sessiz bir ortamda ancak duyulabiliyor.city'i kapattınmı kesiliyor.

arslan
15/04/2010, 10:54
coşkun abi gerçekten bilgilerine hayranım.az önce' yaaa coşkun abi ne iş yapıyor acaba,bu kadar bilgili' diye kendi sayfana girdim.bi baktım ki benim gibi merak eden 700 kişi varmış. abi bu kadar tecrübeyi nasıl edindin.

GP COSKUN
15/04/2010, 12:09
coşkun abi gerçekten bilgilerine hayranım.az önce' yaaa coşkun abi ne iş yapıyor acaba,bu kadar bilgili' diye kendi sayfana girdim.bi baktım ki benim gibi merak eden 700 kişi varmış. abi bu kadar tecrübeyi nasıl edindin.

ben bir lojistik firmasında baş şöför olarak çalışıyorum
bundan önce 14 yıl uzun yola çalıştı 2,5 milyon kilometre yol yaptım çalıştığım araçlarla ekmek parasını arabalardan kazandım hala da 35 adet kamyon ve tır la bütün günuğraşınca haliyle bazı şeyler öğreniyor insan

taneren
15/04/2010, 12:59
kardeş hiç mersin limanına yolun düştümü

GP COSKUN
15/04/2010, 13:16
Geldim 8-10 defa
hem taş iskeleye
hem gümrük iskelesine
rulo saç çekiyorduk o zaman

taneren
15/04/2010, 13:27
arada yine geliyor rulo sac.liaman çok yoğun artık,roro 'da başladı italyaya