PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arka kapı zor açılma sorunu

issmix
11/04/2010, 21:25
MRb arkadaşlar. 2 gün önce bende GP ailesine katıldım. 2007 model 1.3 multijet dynamic 75bg exotic kırmızı bi GP aldım. Araçtan çok memnunum özellikle direksiyonu beni kendine hayran bıraktı. GP ile ilgili bi kaç sorum olucak size umarım yanlış yere açmamışımdır...

1- Arka 2 kapıyı dıştan açarken biraz sert çekmek gerekiyor. Aracı alırken bunun farkındaydım fakat genel GP problemi dendi ve ekspertiz raporu almak için götürdüğüm serviste herhangi bi sorun teşkil etmez dendi ve yapımı kolay ve ucuz dendi. Aracı aldıktan sonra tekrar götürme fırsatım olmadığı için götürmeden önce siz GP proflarına danışayım dedim..

2- Öteki aracım focus sedan Ghia. Ondaki ses sistemi çok hoşuma gidio ve beni fazlasıyla tatmin ediyor ses bakımından. Acaba onun gibi bi sistem (midbass diosunuz sanırım ona) yaptırmak istesem teybinde deişmesi gerekirmi yoksa orjinal teybi kaldırır mı?!

3- Bu soru Bursa'lı arkadaşlara gelsin :) garantide olmadıgı için arabayı pek servise götürmek içimden gelmiyor. acaba Bursa'da önerebiliceğiniz bir servis var mı?

4- Mercekli far taktırmak istiyorum şehir dışındanda olsa önerebiliceğiniz bir (marka varsa marka) ürün var mı? (xenon olmayan modeli olsa çok daha makbule geçer)

5- Ön panel ışıklarını beyaz led yaptırmak istiyorum. Mehmet Abi nin yaptıkları çok hoşuma gitti. Fakat işim dolayısıyla şehir dışına çıkmam çok zor. Acaba Bursa'da bunu yapabilicek birileri varmıdır?

Şimdiden teşekkürler...

SpyHunter33
11/04/2010, 21:34
Öncelikle aracın hayırlı olsun :)

1-Arka Kapılar evet hemen hemen bütn GP lerde zor açılıyor ben şimdilk mekanizmayı yağlayarak gideriyorum. serviste baktırmayı da düşünmedim. Zor girsinler biraz araca :D

2- Aracın ses sistemi aslında tatminkar bana göre tabi :). ama kendn de ses sistemi ile daha güzel bir şey yapabilirsin. bildiğim kadarıyla teyplerimizin çıkışı oldukça temiz ve güçlü çok aşırı disko arabası yapmayacaksan güzel sonuçlar alabilrisin.
3- -------
4- Mercekli Far derken angel far ise Sitemizde Femoli abimiz oldukça uygun fiyata angel farların satışını yapmakta.
5- Panel ışıklandırmasını bende çok istiyorum...

Kazasız belasız sürüşler dilerim. Birde tanıtma köşesinden kedinizi de tanıtırsanız Çok makmule geçecektir. Saygılar..

issmix
11/04/2010, 21:48
bu çabuk cevabınız için teşekkür ederim. kapı olayı biraz sinir bozucu :) dün tüv e gittim kapı acılmaması yuzunden nerdeyse geçemiycekti. servise deilde ozaman iyi bi ustaya götürmek gerekiyo belki başka şekilde düzelebilir.. acaca disco misali değilde biraz daha surround lık katmak istiyorum.. teybin kaldırabilmesine sevindim :) mercekli far derken focusta gia larda orjinalinde olan normal mercekli far. angel fln olmasına gerek yok sadece daha iyi ışık ve karşı tarafı rahatsız etmemek için böle bişey istiyorum. şimdi aklıma geldi acaba karartmalı dikiz aynası taktırmak ne kadara mal olur?! şu an işteyim eve gidince yazıcam tanışma bölümüne..

ZV 007
11/04/2010, 22:07
orhangazı teknık oto ıle bır gorus derım.terkılı servıs ama kolaylık yaparlar.bır dene bence

issmix
11/04/2010, 22:26
bi kaç kişiden daha duydum orhangazi teknik servisinin methini. daha merkezde bi yer bulamazsam artık oraya götürücem.. tşkrler..

chngrrrrrr
11/04/2010, 22:26
arka kapı sorunu fabrikasyon hata olduğu için servisler tarafından garanti bitmiş olsa bile iyi niyet garantisi ile halledilebiliyor

issmix
11/04/2010, 23:35
bunu duyduğum iyi oldu.. en kısa zamanda servis yolu gözüktü ozaman.. tşkrler cihangir...

burhankutlu
12/04/2010, 02:56
arka kapı herkesin baş agrısı bi turlu yaptıramadık fabrikasyon oldugu halde inan arabadan soğudum camlardan ugultu arka kapı kapanmıyor bazen acılmıyor falan filan arada bi yağlıyorum geçici çözülüyor ama yinede adı ustunde geçici.ses sistemi hakkında bilgi alırsan paylaşırsan seviniriz

Fuzuli
12/04/2010, 03:05
Benimde sıcak havalarda ara kapılar açılmıyordu...
Hatta bu yüzden kapı açılmayınca kapı kolu yakınına bastırarak kolu kaldırınca açabilme gibi bir yöntem geliştirmiştim ancak elimde eşya ile açamıyordum bu seferde,
2. yıllık bakımda birmot zincirlikuyu'ya sorundan bahsedip kapı kollarının değişmesini istedim...Önce bir kapı ayarı yapacaklarını olmazsa değiştireceklerini söyediler...Eylül'de yaptırdığım bakımdan beri hiç sıkıntı yaratmadı ancak yazın gelmesini bekliyorum :) Olmadı uzatılmış garantim var diye çıngar çıkarırım :)

burhankutlu
12/04/2010, 03:08
az kaldı abi zaten kaynak yaptırıp iki kapı binecem zaten cam arızalandı arka cam 300 lira sadece içindeki aparat camları iptal ettirdim cam yok arkada acılmıyor. sıra kapıda kafam attı atıcak vallahi kaynağı vururum tiksindim arabadan