PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : T-jet e hava filitresi

speedy_16
11/04/2010, 03:01
merhaba arkadaşlar punto t-jet e hava filitresi takmak istiyorum ama nette okuduğm bazı forumlarda turbolu araçlarda hava filitresi ötmez denmiş bilen yada t-jet e uygulayan warmı arkadaşlar ?

KaMiKaZe
11/04/2010, 03:05
cihan bey kutu içi filtre takarsanız performansa faydası olur fakat ses alamazsınız, açık hava filtresi takarsanız performans, yakıt artar sesde alırsınız. Filtre sesinin turbo ile çok ilişkisi yok çünkü turbo sisteminin motorun hava emişine bir etkisi yok.

Murat Gürakan
11/04/2010, 11:38
Evet doğru demişler. Atmosferikteki gibi bir emiş sesi alamassın. Gaza basınca egzoz u andıran tok ses gelmiyor. Sadece tiz ince bir emiş sesi geliyor ıslık misali. Ama yaptırmada fayda var. Malum tamamiyle ölü üst devirleri biraz olsun rahatlatma payı vardır. Kutu içi alırsanda o emiş sesi bile gelmiyor. Orjinali gibi oluyor.

Romeo_er2
11/04/2010, 16:38
kutu içi çok farketmiyo açıkcası kullandım bi süre..ama şu an bmc cda carbon cai kullanıyorum..gayet memnunum az da olsa ses belli oluyo..ama araçta rahatlama oldu performansa etkisi var azda olsa..yakıtta herhangi bir artış olmadı..hatta sakin kullanımda düşürdüğüde doğrudur..ömrüde uzun =)

speedy_16
13/04/2010, 00:20
kutu içi çok farketmiyo açıkcası kullandım bi süre..ama şu an bmc cda carbon cai kullanıyorum..gayet memnunum az da olsa ses belli oluyo..ama araçta rahatlama oldu performansa etkisi var azda olsa..yakıtta herhangi bir artış olmadı..hatta sakin kullanımda düşürdüğüde doğrudur..ömrüde uzun =)
şuan kullandığında kutu içimi ?

Romeo_er2
13/04/2010, 00:51
şuan kullandığında kutu içimi ?

yok şu an kullandığım kapalı kutu soğuk hava kiti olarak geçiyo..bunlar en mantıklıları..

speedy_16
13/04/2010, 18:38
performans olarak hissedilir bir fark oluyormu?

Murat Gürakan
13/04/2010, 19:14
Olmuyor. Artı ses mes verdiğide yok. Senin sesden istediğin atmosferikteki gbi tok bişeyse mutlu olamassın söyleyim. Turbo hava vakumlaya başlayınca tiz ince tıssss eder gibi ses çıkıyor. Bırakıncada biraz çuff eder. Performanstada öyle abartılcak bir fark yok. Çok acaip fark etti diyen yalan söylemiş olur. Zaten ölü olan üst devirleri biraz olsun canlandırıyor hepsi o. Oda hani gaz tepkilerin iyileşmiş gibi düşün. Öyle 3 5 hp alcam diye bişey yok.

speedy_16
14/04/2010, 01:00
hmmm anladım werdiğiniz bilgi için teşekkür ederm.

000001
13/05/2010, 17:35
HKS SUPER POWER FLOW MANTAR TİP 80 mm UNIVERSAL FİLTRE | UNİVERSAL FİLTRELER | ElifTuning.com | (https://www.eliftuning.com/index.php?p=show&pid=21285&k_id=1800&kn=Hava+Filtresi)

Şu filtreyi takıp, filtreyi motorun sıcaklığından koruyan bi sistem yapıp ayrıca tampondan soğuk hava alması için bi hava kanalı yapmak mantıklı olurmu ne kadar güç verir. Böle bi öneri aldım ama yaptırmadan önce bi sormak istedim. Teşekkürler

savagi
13/05/2010, 21:43
bende de kutu içi k&n var performansa pek bir katkısını hissetmedim ama standart filtreden daha sağlıklı olduğu bir gerçek.ses ise tabiki yok :)

Romeo_er2
13/05/2010, 22:56
mantar bizim arabada bi işlev görmez çok o daha yoğun hava çekişli araçlara uygun bizimki için pek işe yaramıyo malesef o kadar hava ihtiyacı yok arabanın..