PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yuh artık...

clax22
10/04/2010, 16:23
arkadaslar aracımı aldıgıma bu ay 1 sene oldu ve bir sene içerisinde ön gögüsteki klim havalndırma vs lambaları bozuldu onden kus cıvıltısına benzer sesler gelmeye basladı arnavut kaldırımlı yollarda ozellıkle bu ses cok var nasıl bir arac uretıyolar anlamıyorumkı ya daha ilk senesı servisle akraba olduk :noexpression:

ExTReMe_
10/04/2010, 16:37
lambalar patlayabiliyor benmde patlamıştı değiştirildi . kuş cıvıltısı dediğiniz kaloriferden mi geliyor acaba kaloriferi açıncamı ses çoğalıyor yoksa normalde de varmı

clax22
10/04/2010, 16:42
cıvıltı sesi içerden gelmiyoır kaputun içinden geliyor

phyevren
10/04/2010, 18:58
arkadaslar aracımı aldıgıma bu ay 1 sene oldu ve bir sene içerisinde ön gögüsteki klim havalndırma vs lambaları bozuldu onden kus cıvıltısına benzer sesler gelmeye basladı arnavut kaldırımlı yollarda ozellıkle bu ses cok var nasıl bir arac uretıyolar anlamıyorumkı ya daha ilk senesı servisle akraba olduk :noexpression:

FiAT ailesine hoşgeldiniz..:icecream::icecream::icecream::icecre am::icecream::icecream::icecream::icecream:

Moosty
11/04/2010, 11:25

Kuş cıvıltısı + arızalı lamba bende de var.
Kuş cıvıltısı gibi ses ön göstergedeki plastiğin sürtmesinden kaynaklanıyor, sol el ile tokat atınca kuşlar 5 dk kadar susuyor. Alyan anahtar ile göstergenin altındaki vidaların sıkılması bir çok kişinin problemini çözmüş, ben dokunmak istemiyorum 10 000 bakımı için servise gidince yaptıracağım.
Bir de havalandırma fanında gıcırtı sesi var, özellikle 1ç kademede çok gıcırdıyor. O da geçen haftalarda Eskişehire toz yağdıktan sonra oldu.
Bir de arabayı kullanmaya başladıktan sonra ilk 5-10 dk frenler 'gorrç' diye ötüyor, sonra normale dönüyor.
Bir de bagaj kapağı içine su alıyor, yıkandıktan sonra veya yağmurdan sonra bagajı açınca bagaj kapağının içinden kafama ve bagajın içine su akıyor, köşedeki lastiklerin oradan su çıkıyor.
Yine de seviyorum arabamı, bunlar ufak tefek problemler.

LeoN48
11/04/2010, 11:35
Bizim bu göğüsten gelen kronik iç sesler bravolarda da mevcut mu acaba çok merak ediyorum.

Fuzuli
11/04/2010, 14:38
O kuş yavrularından benim araçta da var :)
Gerçi umursamıyorum...
Çevremdeki 3 yaşından büyük hemen her araçta duydum...Erdek yollarındandır herhalde..

llcemll
11/04/2010, 14:58
bu ses bendede vardı duzelttıler ve bıdaha hıc yapmadı

malikaltindis
12/04/2010, 16:07
FiAT ailesine hoşgeldiniz.

güzel özetlemiş arkadaşımız durumu :)