PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Xenon kit problemi

WiSTaRiA
09/04/2010, 16:16
Merhaba arkadaşlar... Forumda aradım ama problemime uyan bir kou bulamadım... 3 hafta önce Çorlu Fiat Servisinde 6000K'lık xenon kit tktırdım ve bu süre içinde 5 kere balans değiştirttim ve 1 kerede komple kit değiştirttim. Artık servis bile illallah etti benim problemimden...
Problemim; sol farım ilk açılışta yanmıyor, sağ farım ilk açılışta hemen yanıyor.. Far kolunu 8-9 kere farı açıp kapatmayla yanmıyan farım devreye giriyor... Xenon kullanan arkadaşlarım bana yardım edin böyle bir sorununuz varmı? Duyduğuma göre yalanmıdır doğrumudur bilmiyorumda sonradan takılma Xenonlarda böyle tip problemler çıkıyormuş.... Artık kafayı yemek üzereyim.. Arabama binerken acaba yanacakmı diye korku içindeyim. Servisle kanki oldum hergün servisteyim ve her gidişimde balans değiştirp yolluyolar... Yardımlarınızı bekliyorum...
Xenonumun markası CYLONE 6000 K uzun kısa...

Şimdiden Teşekkürler....

femoli
09/04/2010, 16:20
Orcun görmeden birşey söyleyemeyeceğim ama istersen birde başka marka taktirmayi dne cylone klaiteli marka am ahangi modelini takmişlar öğren bana bir bildir..

WiSTaRiA
09/04/2010, 20:55
Selam Femoli... Cylone Marka Xenondan başka marka yok servisin elinde.. Komple kutusu bende modeline bakıcam birazdan. James BonD Stili demir bir çanta içindeydi Xenonlar... Teşekkürler Yardımın için...

GP COSKUN
09/04/2010, 21:00
aynı sorun ilk taktığım zaman benim başıma gelmişti
markasıda monza
taktırdığım yerde inceledik bağlantılarda temassızlık vardı sağlamlaştırdılar
iki senedir sorunsuz çalışıyor
ama
anlattıklarına göre bazen balasttanda bu sorunu yapıyormuş

WiSTaRiA
09/04/2010, 21:11
Dostum şimdi gittim bagajdan kutuya baktım Cylone H.I.D marka 6000K uzun Kısa h4 xenon kit yazıyor. Bakmaya gittiğimde arabayı çalıştırıp farları yaktım yanacakmı diye yandı bir kerede.. Ama biraz sonra gidip çalıştırayım yanmıyacak adım kadar eminim :) Kutuda yada garanti belgesi ve kullanma klavuzunda başka model yazmıyor femoli...

aynı sorun ilk taktığım zaman benim başıma gelmişti
markasıda monza
taktırdığım yerde inceledik bağlantılarda temassızlık vardı sağlamlaştırdılar
iki senedir sorunsuz çalışıyor
ama
anlattıklarına göre bazen balasttanda bu sorunu yapıyormuş

Haklısın balansta olabilir problemde ama arkadaşım 5 kere balans değiştirdim.. Benimde tahminimce sol farın elektrik kablolarında problem olabilir...

ExTReMe_
10/04/2010, 12:52
bide ayrıca belki biliyorsunuz genede ekliyim xenonlar açıkken asla çalıştırmayın aracı çalıştırdıktan sonra açın zararı varmış.

KaMiKaZe
10/04/2010, 13:07
araçlarımız marşa basıldığı anda otomatik olarak elektrikli tüm ekipmanları kapatıyor, o yüzden çağatay beyin söylediği gibi bir olaya gerek yok :D

ExTReMe_
10/04/2010, 13:34
kapatıyormu ama farlar kısılıyor farkındaysanız böyle marş anında tam kapanmıyor o yüzden zararlı dedm :D

femoli
10/04/2010, 13:42
bazı arkadşlar bu işi çok biliyor siz yinede farlarınızı kapatarak basarsanız daha iyi olur ;)

Uzun ömürlü olur ...

ExTReMe_
10/04/2010, 14:03
bazı arkadşlar bu işi çok biliyor siz yinede farlarınızı kapatarak basarsanız daha iyi olur ;)

Uzun ömürlü olur ...

bende böyle yapmaktan yanayım.En sağlıklısı bu çünkü.

GP COSKUN
10/04/2010, 23:01
orhan çağatay haklı
kesinlikle xenonları kapatarak marşa basmak gerekli
bizim farlarımız marş anında sadece kısılıyor tam olarak kapanmıyor
buda balasta zarar veriyor

WiSTaRiA
11/04/2010, 19:26
Galiba benim problemimi kimse yaşamamış.... :****(

femoli
12/04/2010, 10:41
orhan çağatay haklı
kesinlikle xenonları kapatarak marşa basmak gerekli
bizim farlarımız marş anında sadece kısılıyor tam olarak kapanmıyor
buda balasta zarar veriyor
Kısılmanın nedenide marş esnasında aküdeki hemen hemen tüm gücü marş dinamosu yiyor bu sebepten farlara giden akım düşüyor araç marş aldıktan sonra gücü bırakıyor akü anlık olarak farlara tüm gücüyle kısık yanan ampule yolluyor buda gerilim gidio gelmesinden dolayı arızalara yada flamanın kopmasına neden oluyor..

MURAT_41_41
12/04/2010, 14:43
ben ce sen cylone markayı degıstır bende o markadan sorun yasadıgım ıcın söluyorum cylone taktırıcagına cın malı taktır daha ıyı derım ankaradan bı ara kampanya vardı sıs+far xenonda o zamandan berı kullanıyorum 2 seneyı gectı cok sukur hıc bısey yok farlarımda hala kalıtelı dedık cylone aldık ama tras cıktı made in chain :) marka degıstır