PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arka tekerlekten ses

xcruelx
09/04/2010, 12:43
Arkadaşlar, benim başıma şöyle bir olay geldi. Aracı çalıştırıp, el frenini indirip geri hareket etme başlarken(daha kıpırdamadan) tak diye sert bir ses geldi. Sanki kampana el frenini idirmeme rağmen hareket edince bıraktı gibi geldi bana. Kışın da1-2 kez oldu idi. Soguktan dolayı bazen bırakmayabilir diye önemsemedim. Ama dün gene oldu gayet sıcaktı. Bir fikri olan.? Resmen bir şey atıyor gibi.

M@GIC
09/04/2010, 13:00
kampanaların yağışlı ve soğuk havalarda yapışması doğaldır. çok önemsenecek bir şey değil. için rahat olsun

hhhed
09/04/2010, 13:35
bence de bırakmamıştır, hareket edince atmıştır. el frenini en sona kadar çekiyorsanız iyice sıkıştırıyor olabilir.

GP COSKUN
09/04/2010, 13:39
uğur yaşadığın sorun normal bir durum
yağışlı ve soğuk havalarda uzun süre el freni ekili kaldıktan sonra birde el frenini sonuna kadar çektikten sonra balatalar kampanayı hemen bırakmayabiliyor
bunun sebebi el freninin tel ile kontrollu olması sıkıntı yapacak bir durum yok el frenini 1 diş daha az çekersen sanırım sorun tekrarlamayacaktır

Kriminal
09/04/2010, 13:43
Evet coşkun abıye katılıyorum

xcruelx
09/04/2010, 14:43
uğur yaşadığın sorun normal bir durum
yağışlı ve soğuk havalarda uzun süre el freni ekili kaldıktan sonra birde el frenini sonuna kadar çektikten sonra balatalar kampanayı hemen bırakmayabiliyor
bunun sebebi el freninin tel ile kontrollu olması sıkıntı yapacak bir durum yok el frenini 1 diş daha az çekersen sanırım sorun tekrarlamayacaktır

Evet biraz fazla asılıyorum el frenine. :) son kademe cektiğimden demek sıcak havadada yaptı. Saolun.

ABNEW
09/04/2010, 15:21
Denildiği gibi kampananın donmasına bağlı olan sıkışma sözkonusu.Ben kışın karda arka tekeri hareket etmeden giden araçlar bile gördüm :)

En güzeli dik yokuşlar dışında özellikle soğuk havalarda el freninin çekilmemesi ya da en azından bir iki kademe çekilmesi...

makeles
09/04/2010, 16:54
bende de olmuştu araç hareket halinde iken bir kaç sefer el freni ile yavaşlatarak durdum tekrarlamadı.. ilgisi var mıdır bilemiyorum..

phyevren
10/04/2010, 02:34
normal her yağmurlu gecenin sabahında bende yaşıyorum

Du Hast
12/04/2010, 04:13
el frenini dik rampa dışında çekmeyin
boşa telleri, tertibatı yormayın
viteste dursun :)