PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bor Power'ı

murat17
08/04/2010, 00:52
slm arkadaşlar dizel punto lar icin bor power motor yagları hakkında bilgisi olan varmı motor icin yararlımı zararlımı tesekkurler

Punto_Can
08/04/2010, 01:22
bor powerların genel olarak motora yarar sağladığını birçok kullanan arkadaşımdan duydum. bor bu konuda oldukça iddialı görünüyor, kullanan hemen herkes tavsiye ediyor.

aslam0740
08/04/2010, 08:34
bu konuyu ben açacaktım açılmış bana kalırsa o kadar büyük yağ şirketleri var onlar ve bu şirketler arıştırma geliştirmelere milyon dolarlar harcıyorlar. bor bu kadar iyi olsa herhalde bunun patentini verip parasına bakmadan alırlardı ama yinede siz bilirsiniz ben tam bilemem benim aklıma gelenler bu kadar

Murat Gürakan
08/04/2010, 08:37
Adam gibi kaliteli yağlar alın arkadaşlar. Bu tarz yağlarında arkasına bakın zaten gerekli katkı madderini barındırdığını ve ekstra bir katkı maddesini koymamanız gerektiğini yazar. O yağlar aracınızı, performansınızı korumada maksimum etkiyi yapmaktadır.
---
Bor katkılarını daha çok, fazla km yapmış yaşı büyük motorlar için kullanılması idealdir.

pdr42
08/04/2010, 12:14
arkadaşlar yag firmaları bunu yaparmı yapmazmı olayını daha oncede farklı konularda tartıstık. ornegin chip tuning iiyiyse neden fabrikada yapılmıyor vs. bu bor olayınada aynı gözle bakarak degerlendirelim. ben yaptırmayı düşünüyorum. nasıl bir etkisi var farkedermiyim etmezmiyim bilmiyorum ama faydası olacagına inanıyorum olumlu yorumlar cvar .

ibrahim06
08/04/2010, 12:20
Ben eski arabamda 6 ay kadar kullandım.Dahasonra takasa verip punto aldım.Kendim eklemiştim. Arabam daha sessiz çalıştı. Hararet göstergesi ise daha düşük seviyeye inmişti. Sabahları titreme olurdu arabamda.Koyduktan sonra titreme kesilmişti. Genel anlamda memnundum.

Murat Gürakan
08/04/2010, 14:34
Fabrikasyon selenia allah aşkına neresi iyi. Ben size normal bir yağ demiyorumki. Gidin castrol edge alın. 20tl fazla ödeyin bora 50tl vereceğinize. O yağ zaten gerekli şeyleri yapılmış gerekli katkıları eklenmiş olarak geliyor. Chip tuning olayıyla apayrı bişey bu olay. Ancak dediğim gibi o güzel yorum yapanların hangisinin aracı 1 2 yaşındaymış yada daha 50000km altındaymış. Belli yaşı geçmiş belli km leri aşmış motorlara yapılmasını ben kendim tavsiye ederim. Ancak yeni araçlara aşınmamış motorlara gereksiz boşuna havadan para.

femoli
08/04/2010, 14:51
zamanında bir dolu msj atılmıştı iyidi kötüydü yok şöyle yok böyle buyrun okuyun ...

https://forum.grandepuntotr.com/kampanyalar/6090-bor-power-nano-technology-5.html#post270741

Murat Gürakan
08/04/2010, 15:13
Parası çok olan gitsin yeni arabasına bor koysun. Psikolojikman arabam sessizleşti az yaktı bilmemne desin. Parası az olanda gitsin kaliteli tam sentetik yağ alsın içinde gerekli olabilcek özel teknolijilerle geliştirilmiş maddeleri barındıran. Sonra mis gibi o yağ gerekli işlevini yapsın. PArası olamayanda zamanla km yaptıkça örneğim 100000km yi devirdikten sonra alsın bor koysun aşınan yerlerde etkisinin olduğunu söyleniyor.
-----
Benimde niyetim vardı bir kaç öncesine kadar bor koymaya ancak uzunca araştırmalarım sonucu vazgeçtim. Dediğim gibi yorulmuş uzun km yapmış araçlar için ideal ancak yeni araçlara gereksiz diye düşünüyorum. Bundan para kazanan insanların değilde bu maddeleri kullanıp psikolojikman değilde gerçekten etkisini gören insanların fikirlerini dikkate alın bence. Kullanıp kullanmamak sizin elinizde. Aracınıza zararı olmaz. Ancak yeni ie ve km si az ise bi yararıda olmayacaktır.