PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 195 55 16 Jant lastik..

Gökhan Can
06/04/2010, 20:15
Arkadaşlar dun aracıma orjınal çok kollu Linea 16" jantı ıle bridgestone turanza 195 55 16 lastikleri taktım ve gayet hos bı goruntu oldu Kalkışlarda en ufak bı performans kaybı yok yol tutus harıka.. Ancak yay konusunda 3.5 yay taktıgım zaman 55 yanak uzerıne nasıl olacak ? yardımcı olursanız sevinirim

Elmedin
07/04/2010, 18:04
öncelikle güle güle kullan. en doğru tercihi yapmışsın. performans kaybetmemek açısından o motora max jant boyutu 16 yapabilirsin.

soruna gelecek olursak 35mm yay yaparsan bir sorun olmaz tekerlek açısından. görüntüsü daha hoş olur ve yol tutuşu artar. o yay ile de tekerleğin bir yere de sürtmez merak etme. ben 205/45/17 kullanıyorum ve 35mm yay da var tek bir problem yaşamadım.

yay neticesinde en büyük problemin çukurlar, kasisler ve bozuk yollar olacaktır. takacağın yay arabanı daha sert yapacak ve birazcık konforun gidecek.

sowhat788
07/04/2010, 18:10
Duruş böyle,
195 60 15 + 3,5cm H&R ; 3 parmak var heralde lastik çamurluk arası

Alp
07/04/2010, 18:23
Oncelikle hayirli olsun sonrasinda da gecmis olsun :) takmis oldugunuz jant GP ye uyumlu degildir. Sakin serviste taktirdim birebir oturdu servis garanti verdi v.b geyiklere kanmayin uzun vadede cok buyuk sikintilar yasamaya hazir olun. He bu sikintilar nelerdir derseniz forumda bu konuyla ilgili topigi okumanizi siddetle oneririm.

sowhat788
08/04/2010, 09:02
Alp de aynı ölçüyü kullanıyor ama onun 4*100 bijon aralığı,sizin linea jantı olduğuna göre 4*98

Gökhan Can
09/04/2010, 23:09
Jantlar bire bir linea jantı taktım ve sorunsuz sıkıntısız oturdu.Serviste gittim görüştüm dedim bu şekılde aldım taktım evet uyar bır sıkıntı yaratmaz ancak araba yuksek hızlarda biraz titreme yapar dediler.Ve dedıklerı gibi biraz tıtreme yapıyor 150 civarında.. Bijon kesme v.s yaratacak oldugu sıkıntıları sordum hiçbir şeyden korkmamamı tereddut etmeden binecegimi soyledıler.. SERVİS : KOCAELİ BEYKAR

tolgaank88
10/04/2010, 00:11
o topicte yazması lazım ankaradan sahin abi bu jantı taktı otobanda basına bı suru ıs geldi ki bunu o topictede yazdım(k) bunca yazılana ragmen taktıysanız ne diyelim hayırlısı olsun

Gökhan Can
10/04/2010, 01:31
o topicte yazması lazım ankaradan sahin abi bu jantı taktı otobanda basına bı suru ıs geldi ki bunu o topictede yazdım(k) bunca yazılana ragmen taktıysanız ne diyelim hayırlısı olsun

Yazılanları o topicte okudum.Ancak ne kadar jantcı lastıkcı gezdıysem ve 3 tanede servis gezdim 2si yetkili servis olmak koşulu ile bir sıkıntı yaşamayacagımı soyledıler.Gerçekten ikilemde kaldım :g0000000:

tolgaank88
10/04/2010, 10:00
o gezdigin jantçılar senin arabana 4*108 i bile takarlar isterseler sanada hiç bişey olmaz derler.sen jantlar hosuna gittigi için onlara inanmak istemissin sanırım,onlar sıkıntı yasamazsın demişler biz olur veya olacakdan ziyade olan bi olaydan bahsettik yani bu onların her dedigini curutur,neyse cok takma kafana olmus bitmis artık hayırlısı olsun tekrardan

Gökhan Can
11/04/2010, 23:05
o gezdigin jantçılar senin arabana 4*108 i bile takarlar isterseler sanada hiç bişey olmaz derler.sen jantlar hosuna gittigi için onlara inanmak istemissin sanırım,onlar sıkıntı yasamazsın demişler biz olur veya olacakdan ziyade olan bi olaydan bahsettik yani bu onların her dedigini curutur,neyse cok takma kafana olmus bitmis artık hayırlısı olsun tekrardan

Eywallah tolga saolasın.. Bugunde tornacıda bılezık taktırdık canavar gıbı oldu tıtremeyıde kesti bi skıntı problem yok :)