PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Baskı balata fiyatı

jakabo_ank
05/04/2010, 23:52
arkadaşlar bir haftadır aracımda arada sırada debriyajda sıkıntılar meydana gelmeye başladı. hava sıcakken ve arabayı biraz sert kullandığımda yoğun trafikte araba 1.viteste ve 2.viteste özellikle kalkışlarda debriyajın bir yerine geldiğinde ayağımı debriyajdan çekip gaz verirken arabada titreme meydana gelmeye başladı. debriyajda tepmeye başladı. kendi arkadaşlarımın servisine gittim. özel servis. fiatla alakaları yok yani. sıcaktan olabilir dha tam bitmemiş balatalar dediler ama genede içim rahat etmedi. istersen değiştirek dediler. sadece malzeme parası vereceğim 200 tl ye malzemeyi de ayarladılar.(fiat servisinden ayarladılar içim rahat etsin diye) eğer debriyaj merkezinde arıza varsa 75-100 lira daha fark tutabileceğinide eklediler. yetkili serviste bu ücret ne kadar bilen varmı acaba.

aslam0740
06/04/2010, 00:10
aynı dert bendede var soğukta kavrama iyi yapmıyor sıcakta gayet iyi yaz geçsin bende debrayaj takımını değiştireceğim mapa marka debrayaj 102 tl balata baskı ve rulman.

TOLGAYOZKAN
06/04/2010, 00:20
Pardon ama bizim araçlar otomatik ayarli debriyaj var bildiğim kadariyla ayar yapilmiyor yanii

Kriminal
06/04/2010, 09:40
2 ay once aldım taktırdım seti 125 tl opar...

skyline28
06/04/2010, 09:56
ben iki ay önce kartaşa götürdüm 550 tl dediler .....

Kriminal
06/04/2010, 11:03
Yuhhhhhhhhhh..One be komple şanzuman degıstırırım o fıyata

skyline28
06/04/2010, 11:05
Yuhhhhhhhhhh..One be komple şanzuman degıstırırım o fıyatazaten bende arkamı dönüp çıktım .......aynı arabayı takasta onlara verip degiştirdim bakmadılar bile

Kriminal
06/04/2010, 11:07
Walla Emrah iyi yapmışın ...Ulen arabayı kartastan aldım iyiki punto dıye baska bısı vermedıler

skyline28
06/04/2010, 11:10
Walla Emrah iyi yapmışın ...Ulen arabayı kartastan aldım iyiki punto dıye baska bısı vermedılerhiç acıma yok bunlarda elini veren kolunu kaptırıyo....

oguzhan ozcan
06/04/2010, 11:13
Debriyajın numarasını biliyorsanız size fiyat verebilirim.

jakabo_ank
06/04/2010, 23:21
numarasıda mı oluyor. anlamam valla kardeş. 2008 1.4 actice 77 beygirlik. servise böyle verdik 125 tl bişeye fiyat verdiler 75-100 arasıda merkezle ilgili bişeyler dediler anlamadığım için aklımda da kalmamış. bu fiyatlar sadece parça fiyatları.

hhhed
08/04/2010, 13:12
ortalama kaçıncı km de olur bu problemler fikri olan var mı?

sanyu
08/04/2010, 14:46
size verilen fiyatlara bakınca kazıkmı yedim acaba diye düşünmeye başladım.300 parça + 100 işçilik vermiştim.

sanyu
08/04/2010, 14:50
ortalama kaçıncı km de olur bu problemler fikri olan var mı?
kullanıma bağlı...eger acemiliğini ben gibi punto üzerinde atıyorsan yakında başlar:)

jakabo_ank
11/04/2010, 22:21
benim araba 64 binde daha önce 20 binde değiştirilmiş. alalı daha 2 bin km olmadı sanırım önceki sahibi debriyajla kısa paslaşmayı seviyormuş.

tasso40
11/04/2010, 22:42
Sanırım benimkilerde bitik.Kalkışlarda titreme var ve vites geçişleri zor sanırım son haddinde arabaya zararı olurmu acaba?
Ucuza nerde taktırabiliriz ankarada taktıranlar varsa önerecekleri biyer varmı?

Gökhan Can
11/04/2010, 23:09
1 hafta once serviste değişecektim 450 tl fıyat werdıler.. ıstanbul aksaraydan bi parçacıdan orjınal debrıyaj setını aldım 150 lıraya işçiliğinede özel serviste bir ustaya yaptırdım 100 lıraya.Toplamda 250 lıra malıyetı oldu

tolgaank88
11/04/2010, 23:15
bahsedilen fiyatları karıştırıyorsunuz baskı balata farklı fren balatası farklı.
fren balatası orijinallerin 150 tl tofasın urettiği 50 tl civarı
yetkili serviste baskı balata değişimi parça+işçilik 500 u bulur eger volant(yanlış yazmıs olabilirim) bittiyse dahada yuksek cıkıcak bu fiyat

Gökhan Can
11/04/2010, 23:18
bahsedilen fiyatları karıştırıyorsunuz baskı balata farklı fren balatası farklı.
fren balatası orijinallerin 150 tl tofasın urettiği 50 tl civarı
yetkili serviste baskı balata değişimi parça+işçilik 500 u bulur eger volant(yanlış yazmıs olabilirim) bittiyse dahada yuksek cıkıcak bu fiyat

Aynen tolganın dedıgı gıbı volant işin içine girerse cok yuksek malıyetlı rakamlar cıkıyo serviste ayrıca bızım araclar ıcın 85.000 km den sonra volantlardan skıntı yaratacagını duymustum serviste ancak ne derece dogru bılemem..

pdr42
12/04/2010, 08:57
volant araca il harekete veren dişli deilmi baskıda da volant isimli bir seymi var

ABNEW
12/04/2010, 09:59
Volan, krank milinin ucunda vites kutusunun önünde debriyaj sistemiyle entegre olabilen büyük bir dişlidir,

Bizim araçlarımızda baskı balatanın volana bağlı olmaması gerekiyor.Yani debriyaj sistemi volandan bağımsız yenilenmekte.Dolayısıyla maliyet sanıldığı kadar yüksek değildir...

serkandemir
12/04/2010, 10:51
arkadaşlar bir haftadır aracımda arada sırada debriyajda sıkıntılar meydana gelmeye başladı. hava sıcakken ve arabayı biraz sert kullandığımda yoğun trafikte araba 1.viteste ve 2.viteste özellikle kalkışlarda debriyajın bir yerine geldiğinde ayağımı debriyajdan çekip gaz verirken arabada titreme meydana gelmeye başladı. debriyajda tepmeye başladı. kendi arkadaşlarımın servisine gittim. özel servis. fiatla alakaları yok yani. sıcaktan olabilir dha tam bitmemiş balatalar dediler ama genede içim rahat etmedi. istersen değiştirek dediler. sadece malzeme parası vereceğim 200 tl ye malzemeyi de ayarladılar.(fiat servisinden ayarladılar içim rahat etsin diye) eğer debriyaj merkezinde arıza varsa 75-100 lira daha fark tutabileceğinide eklediler. yetkili serviste bu ücret ne kadar bilen varmı acaba.

murat bey merhaba;

bendede aynı sıkıntı vardı özellikle trafikteyken yaşıyordum servise gittim garanti kapsamında baskı balatayı değiştirdiler bir süre idare etti daha sonra tekrar etti bu sefer gne götürdüm volanın değişmesi gerekiyor dediler.bir kere daha baskı balata değişti bu arada volanıda sonra gelirim dedim bir daha gitmedim şimdi yapmıyor.

tolgaank88
12/04/2010, 11:20
arda abi bizim araclardada bakıyorlar volana
çağrının aracında 70000 bakımında baskı balatası değişmesi gerekiyordu(1.3 mjt) 2 yetkili servisten fiyat aldı ve ikiside sadece baskı balata olursa 500-600 arası fiyat verip volan da olursa fiyatın 1500-2000 leri bulacagını belirttiler.

tasso40
12/04/2010, 12:41
Geçmiş olsun bize o zaman:)
500-600 çok para. Daha önce ankarada yaptıranlar varmı acaba servis dışında memnun kaldılarmı bu kadar vermeyelim şimdi.

sakinkaradas
12/04/2010, 13:19
kardeş kaliteli bir debriyaj seti(trw-sachs-valeo-luk gibi markalar)ortalama olarak 130 ila 180 arasında fiyatları vardır.örnegin bu ay trw debrıyajda kampanya var fiyatı 135 tl(baskı balata bilya 1,3 multijet serisi için)işcilik te ortalama olarak 100 ila 150 arasıdır.

ABNEW
12/04/2010, 17:39
arda abi bizim araclardada bakıyorlar volana
çağrının aracında 70000 bakımında baskı balatası değişmesi gerekiyordu(1.3 mjt) 2 yetkili servisten fiyat aldı ve ikiside sadece baskı balata olursa 500-600 arası fiyat verip volan da olursa fiyatın 1500-2000 leri bulacagını belirttiler.

Haklısın tabi Tolga, bakarlar da benim kastettiğim şey baskı-balata ve volanın tek bir parça olmadığıydı...

sukrukayhan
12/04/2010, 18:29
Arkadaşlar benim arabadada 1. ve 2. vitesteyken daha çok ayağımı debriyajdan çektikten sonra sanki motor bir şeye vuruyormuş gibi tak diye bir ses geliyor bana arkada motor kulağındandır dediler daha servise götürmedim ama acaba debryajdanda kaynaklanıyor olabilirmi? birde 60 bin bakımında neler değişiyor biliyormusunuz. Cevap veren arkadaşlara teşekkür ederim.

tolgaank88
12/04/2010, 23:04
Haklısın tabi Volkan, bakarlar da benim kastettiğim şey baskı-balata ve volanın tek bir parça olmadığıydı...

volan volkan tolga hepsi girdi birbirine arda abi :D

ABNEW
12/04/2010, 23:10
volan volkan tolga hepsi girdi birbirine arda abi :D

Pardon Tolga, Hepsi karışmış gerçekten :D

aslam0740
12/04/2010, 23:56
arkadaşlar bi arkadaş volanı değişecekiş 1000 tl demişler anlamadım gitti ama onunki yaylı volanmış( opel corsa 1.3 multijet motor) acaba bizimkiside yaylı volanmı bizim volanlar ne kadar benimde baskı balata bitik gibi şimdi korkmaya başladım eğer bizim volan yaylı ve 1.000 tl ise yandıkki ne yandık

ABNEW
13/04/2010, 18:03
arkadaşlar bi arkadaş volanı değişecekiş 1000 tl demişler anlamadım gitti ama onunki yaylı volanmış( opel corsa 1.3 multijet motor) acaba bizimkiside yaylı volanmı bizim volanlar ne kadar benimde baskı balata bitik gibi şimdi korkmaya başladım eğer bizim volan yaylı ve 1.000 tl ise yandıkki ne yandık

Eski kasa puntolarda (mk2) öyleydi sanırım.Ancak GP larda daha ucuza değişim yapılmakta...

Euphrates
12/05/2010, 18:27
fiyat konusunu bilmem ama ucuz olsun diye yetkili serviste taktırmayacaksanız dikkat etmeniz gereken konular;
-şanzıman indirildikten sonra şanzımanın içi kısmının iyice temizlenmesi, balata tozundan arındırılması,
-yağlanması gereken yerlerin ısıya dayanıklı gresle yağlanması,
-baskının kesinlikle torkmetre ile sıkılması,
-hazır şanzıman inmişken marş motorunun temizlenmesi, (araç 100.000'e yaklaşmışsa kömürlerinin değiştirilmesi,
-volan dişlisinin balataya temas eden kısmının çok ince zımpara ile ayna gibi oluncaya kadar zımparalanması gerekir.

OzzY
12/05/2010, 20:52
benim baskı balatada bitmiş... 33binde henüz araç... suç annemdemi bendemi bilmiyorum...

önce fiyattan bahsedeyim
130 tl debriyaj seti(orjinal parça valeo marka)
20 tl volan torna(zımpara)
100 tl işçilik
toplam 295 tl(vergili)

bizim araçlarda volan direk baskı balataya bağlı yani balatanın bi tarafı aynada bi tarafı volanda.

balata iyice bitince üzerindeki perçinler volanı bozuyomuş yolda kalmadan önce halletmek lazım. benim volan üzerinde sadece ince zımpara ile temizlik yapıldı.

burdan Kavaklıdere oto ve Müslüm abiye tekrar tekrar teşekkürler.

GP COSKUN
12/05/2010, 21:00
Resimde görüldüğü gibi

SpyHunter33
12/05/2010, 21:05
Yukarıda ozan arkadaşımızın vermiş olduğu baskı balata set viyatı 1.3 mltjetler içinde geçerlimidir :) netten araştırdım da valeo marka takımına 300 küsür buldum ben sadece parça..

alpimmm
13/05/2010, 00:39
ben iki ay önce kartaşa götürdüm 550 tl dediler .....

550 mi? mercedes sanki. önünden geçmiycem oranın. orjinal paspaslarını vermemişlerdi alırken arabamın ,almaya gidicektim üste çıkıp para isterler diye korkuyorum :)

alpimmm
13/05/2010, 00:42
Yuhhhhhhhhhh..One be komple şanzuman degıstırırım o fıyata

:) +1000. bu arada Deniz, Kenan'dan daha yakışıklı çıkmışsın arkadaşım fotoda

pdr42
13/05/2010, 00:51
volan neden degisiyor bilen var mı arkadaslar yani volana ne gibi zarar veriyor bu baskı balata ustunde oldugu icin biten balatalar artık volana mı baskı yapıyor nedir o yuzdenmi volanda degisiyor ince iscilik deniliyor onunla hallediliyorsa yazık degilmi okadar paraya yahu

OzzY
13/05/2010, 03:38
volan neden degisiyor bilen var mı arkadaslar yani volana ne gibi zarar veriyor bu baskı balata ustunde oldugu icin biten balatalar artık volana mı baskı yapıyor nedir o yuzdenmi volanda degisiyor ince iscilik deniliyor onunla hallediliyorsa yazık degilmi okadar paraya yahu
balatanın üzerinde perçin gibi bişey var, balata bittiği zaman bu perçinler volana zarar veriyomuş.

bu arada servislerdeki liste fiyatı o civarda, 530 tl dediler.

GP COSKUN
13/05/2010, 09:31

normal şartlarda baskı balata değişiminde volan değişmez ancak
debriyaj balatası bitmeye başladıktan sonra bu şekilde kullanılmaya devam ederse
balata iyice silindikten sonra balatayı balata plağına sabitleyen perçinler meydana çıkar ve hem baskının hem volanın yüzeyini torna etmeye başlar
bu perçinler debriyaj balatasını balata palağına sabitlemek için kullanılan 12 adet balatanın orta yerinde yer alır ve yeni balatada balata yüzeyine yaklaşık olarak
0,5 ila 1 cm gömülü halde bulunur balata aşındıkça bu derinlik yok olur ve
traşlama torna dediğimiz olay meydana gelir
baskı balata söküldüğünde tornalama ve baskı ile volanın yüzeyindeki bozukluk çok aşırı değil ise torna yapılarak kurtarılabilir
ancak araç iyice yolda kalana kadar kullanıldıysa ve yüzeylerdeki bozulma çok derin ve tornayla giderilemeyecek kadar derin ise hem baskının hem volanın değişmesi gereklidir

OzzY
13/05/2010, 13:23
abi baskı zaten değişmiyomu?
baskı dediğin olay balatanın şanzıman tarafındaki parça değilmi?

kutudan baskı ve balata birlikte çıktı.

Euphrates
13/05/2010, 13:38

GP COSKUN
13/05/2010, 14:40

ozanım bu servislerin yeni icat ettiği bir yöntem
her debriyaj balatası değiştiğinde baskı değişecek diye bir kural çıkardılar
napsın milllet öyle yapıyor
ama baskının yüzeyi sağlamsa değişime gerek yok
şimdi firmalarda uyandı artık set halinde bir kutunun içinde satıyorlar
eskiden bizim zamanımızda hepsi ayrı ayrı tek satılır ve takılırdı

OzzY
13/05/2010, 22:07
bende sormuştum zaten bu niye değişiyo diye ustada birlikte set olarak geliyo dedi. bilyayı unutmuşum.

zaten banada mantıksız gelmişti baskının değişmesi :D

GP COSKUN
13/05/2010, 22:22
bahaneleri hazır set halinde geliyor en basiti
deim ya üretici firmalarda öğrendi işi set yapıp pazarlıyorlar
olan vatandaşa oluyor
biz böyle görmedik kardeşim tek baskıyla 300 bin yapıyordum hemde balatayı da aynı plakaya çaktırarak
eskiden nerede bu bolluk hemen baskı balata
eskiden tamircilik vardı şimdi nerede getir yeniyi taksınlar
conta bulamazdık kesme şeker kutusundan conta yapardık
pul bulamazdık bozuk paradan pul yapardık
kara yamayla yolun ortasında lastik tamir ederdik
o zamanlar şimdiki gibi plastik radyatörler yoktu
kaynak yapar dikiş atar şişler şişler kullanırdık
bizim katkılı mazotumuz yoktu kışın yolda donmasın diye far ampülünü yakar deponun içine salardık
kışın antifiriz bulamazdıkta akşamdan arabanın suyunu boşaltırdık aman donmasın diye sabah tekrar suyunu koyar çalıştırırdık
hey gidi günler hey

aslam0740
14/05/2010, 00:08
bahaneleri hazır set halinde geliyor en basiti
deim ya üretici firmalarda öğrendi işi set yapıp pazarlıyorlar
olan vatandaşa oluyor
biz böyle görmedik kardeşim tek baskıyla 300 bin yapıyordum hemde balatayı da aynı plakaya çaktırarak
eskiden nerede bu bolluk hemen baskı balata
eskiden tamircilik vardı şimdi nerede getir yeniyi taksınlar
conta bulamazdık kesme şeker kutusundan conta yapardık
pul bulamazdık bozuk paradan pul yapardık
kara yamayla yolun ortasında lastik tamir ederdik
o zamanlar şimdiki gibi plastik radyatörler yoktu
kaynak yapar dikiş atar şişler şişler kullanırdık
bizim katkılı mazotumuz yoktu kışın yolda donmasın diye far ampülünü yakar deponun içine salardık
kışın antifiriz bulamazdıkta akşamdan arabanın suyunu boşaltırdık aman donmasın diye sabah tekrar suyunu koyar çalıştırırdık
hey gidi günler hey

coşkun bey siz zamanın sanayilerininde neler olup bittiğini bilen birisisiniz, az çok o ortamları bende yaşadım bende zamanında 5 sene kaportacılıkta çalıştım çırak olarak girdik kalfa olarak çıktık, şimdi siz böyle deyince bi an eski günler aklıma geldi

çoşkun bey aklıma bişey geldi yine eski günlerdeki gibi volan ve baskıda bişey yoksa balata çaktırsak nasıl olur, balatanın balansı olurmu birde

GP COSKUN
14/05/2010, 07:15
coşkun bey siz zamanın sanayilerininde neler olup bittiğini bilen birisisiniz, az çok o ortamları bende yaşadım bende zamanında 5 sene kaportacılıkta çalıştım çırak olarak girdik kalfa olarak çıktık, şimdi siz böyle deyince bi an eski günler aklıma geldi

çoşkun bey aklıma bişey geldi yine eski günlerdeki gibi volan ve baskıda bişey yoksa balata çaktırsak nasıl olur, balatanın balansı olurmu birde

çaktırılacak kaliteli balata bulmak zor artık
çakma balata satanların elindekiler hep yerli balatalar olur
bunlarda da silkeleme sorunu yaşarsınız
ben geçen sene bir arkadaşımın doblo suna sadece balata sipariş edip almıştım
yine en mantıklısı balata almak şu an için ama onuda alırken markaya dikkat etmek lazım uzun ömürlü olsun ısınmasın silkeleme yapmasın balatanın yayları
çabuk deforme olmasın diyorsan pobusan veya dönmez almıycaksın valeo danda şaşmıyacaksın :weight1:

shn-GP
24/05/2010, 11:50
kardeş kaliteli bir debriyaj seti(trw-sachs-valeo-luk gibi markalar)ortalama olarak 130 ila 180 arasında fiyatları vardır.örnegin bu ay trw debrıyajda kampanya var fiyatı 135 tl(baskı balata bilya 1,3 multijet serisi için)işcilik te ortalama olarak 100 ila 150 arasıdır.
usta sen fiyat vermişsin iyi güzelde benim aracın 1.3 90 bg emotion sadece balatası 270 tl. orjinal baskı bilya 350 tl bu nasıl oluyor üstelik serviste yaptırmadım ucuz olsun diye parçaları birmottan kendim aldım ?

gokhanaksaray
17/11/2011, 17:38
baskı balata fiyatı bu linkten görünüyor arkadaşlar Ucuzyedekparcam.com | punto 1.3 jtd baski balata,punto 1.3 motor debriyaj set fiyati,punto multijet motor debriyaj set,ucuz grande punto debriyaj set (https://www.ucuzyedekparcam.com/DEBRIYAJ-SETI-GRANDE-PUNTO-13JTD-MULTIJET-16V-1005-,PR-1754.html)

krm1983
17/11/2011, 18:27
Uzun süre o şekilde kullanılırsa volana zararı var diye biliyorum.

Ziyaretci046
17/11/2011, 21:08
90 lık puntoların debriyaj seti luk marka olucak orjinali ve opel astra h dizeliyle baskı balata debiryaj rulmanı birebir aynıdır.
debiryaj seti 220 debiryaj rulmanı da 270 tl civarı olucak orjinalleri 90 lıkların debiryaj rulmanı hidrolik oldgu için pahalı

krm1983
17/11/2011, 21:54
Vay be 90liklarin parca fiyatlari yuksekmis

levo
22/02/2012, 23:27
Baskı balatayı kaça değiştirdiniz.?