PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Buji (ateşleme) uyarı lambası

LeoN48
05/04/2010, 10:11
Arkadaşlar dün aracımı çalıştırıp henüz 10 m gitmemişken sarı renkli buji lambasının yandığını gördüm, boşa alıp durdum, biraz bekledim, ama yanmaya devam etti, daha sonra kontak kapatıp açtığımda ışık da söndü. Forumda bujilere 20 000 km ömür biçildiğini okudum, sanırım değişmesi gerekiyor. İlk sahibi en son bakımını 40 000'de yaptırmıştı, ben 60 000'i yaptırırken bu parçanın değişmediğini biliyorum, şu an 67 000'de. Göstermem iyi olacak.

SpyHunter33
05/04/2010, 10:16
Benm de aynı şekilde kızdırma bujisi denilen bujilerimin göstergedeki arıza ışığı yanıp sönüyor bir iki dakika sonra sönüyor. forumda bir kaç konu içersinde tane fiyatı ve işçilği yazıyordu yanlış hatırlamıyorsam tanesi 15lira civarıydı kızdırma bujilerinin. ben hala servise gidemedim değişimi için. Bu arada aklıma takıldı bu bujiler arıza yaptığında değiştirmez isek sonuçları ne olur. Etkileri nelerdir. ( çekişten düşme, Yakıt sarfiyatı vs. )

GP COSKUN
05/04/2010, 10:23
Benm de aynı şekilde kızdırma bujisi denilen bujilerimin göstergedeki arıza ışığı yanıp sönüyor bir iki dakika sonra sönüyor. forumda bir kaç konu içersinde tane fiyatı ve işçilği yazıyordu yanlış hatırlamıyorsam tanesi 15lira civarıydı kızdırma bujilerinin. ben hala servise gidemedim değişimi için. Bu arada aklıma takıldı bu bujiler arıza yaptığında değiştirmez isek sonuçları ne olur. Etkileri nelerdir. ( çekişten düşme, Yakıt sarfiyatı vs. )

dizel araçlarda ısıtma bujisi sadece soğuk havalarda aracın daha çabuk çalışmasına yardımcı olur
çekişe felan etkisi yoktur

Ziyaretci046
05/04/2010, 11:42
kızdırma bujisinin biri ya da birkaçı patlamıştır adaş gel bakalım değiştiririz sabahları biraz zor çalışır kızdırma bujisi normal buji gibi değilidr kilometre aralığı yok ampul gibidir takarsın 4 sene kullanırsın takarsın 2 saat sonra patlar şans işi çoskun abinin dediği ilk çalıştırmada işe yarar

ABNEW
05/04/2010, 17:24
, geçmiş olsun,

Şu havalarda kızdırma bujisinin arızalı olması problem teşkil etmez.Ancak yine de değiştirmeni öneririm.Soğuk havalarda motorun zor çalışacaktır bozulan buji sayısına bağlı olarak,

Fazla pahalı birşey değildi.Sanıyorum 100TL altına hallolur...

Alp
05/04/2010, 17:41
Yazın çok sıkıntı çıkarmaz...

LeoN48
05/04/2010, 18:56
, geçmiş olsun,

Şu havalarda kızdırma bujisinin arızalı olması problem teşkil etmez.Ancak yine de değiştirmeni öneririm.Soğuk havalarda motorun zor çalışacaktır bozulan buji sayısına bağlı olarak,

Fazla pahalı birşey değildi.Sanıyorum 100TL altına hallolur...

Eyvallah Arda Abi, büyüksün..

opn21
05/04/2010, 20:21
4 tane buji 25 tl bosch marka , bence hemen değiştirmende fayda var . aklına takılmaz en azından,

GP COSKUN
05/04/2010, 20:23
4 tane buji 25 tl bosch marka , bence hemen değiştirmende fayda var . aklına takılmaz en azından,

ısıtma bujisinden bahsediyoruz
lütfen konuyu tamamiyle okuyun

Ziyaretci046
05/04/2010, 21:21
bende dedim biz kazıklıyorlar ya da bosch'un çakması var sonra yanlış anlaşılmalar olcak kazıkkıyor dicek adaş buji değiştircem dikkat edin valla