PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arka kapı kollarını garantisi bittiği halde garantiden değiştirebilen var mı?

chngrrrrrr
04/04/2010, 18:25
arkadaşlar dün arka kapı kollarımın zor açılması hakkında bilgi almak için servise gittim
forumdan bahsettim garanti bitmiş araçların arka kapı kollarının fabrikanın garantiden değiştirdiğini söyledim
pek yanaşmadılar
bi arkadaşım var serviste sigorta danışmanı iyi niyet garantisi diye bişey olduğunu pazartesi fabrikayla görüşeceğini ve bana bilgi vereceğini söyledi.
eğer aramızda bu uygulamayı yaptıran arkadaş varsa nasıl bir yol izlediğini bizlere anlatırsa hepimize çok faydalı olacağı görüşündeyim
yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

serkandemir
04/04/2010, 18:51
daha önce konu açıldığındada söylemiştim aracın garantisi ile ilgili bir değişim yapmıyorlar servisler söylemiyor bence ama arkada kapı kollarına mod gelmiş.yani üretim hatasından dolayı serviste şikayetinizi söylediğinizde değiştiriyorlar ancak garanti kapsamında değişmiş olarka gözükmüyor..

lionT-JET
04/04/2010, 19:29
benım aracımdada aynı sorun vardı,ufak ve basıt bır ıslem ıle sorunu gıderdıler.

seysey37
04/04/2010, 19:47
benım aracımdada aynı sorun vardı,ufak ve basıt bır ıslem ıle sorunu gıderdıler.

nasıl bi işlem oldu acaba?bendede var bu sıkıntı kapı kolları elimde kalcak yakında..
paylaşırsan sevinirim :)

lionT-JET
04/04/2010, 21:22
acıkcası yapılırken yanında durmadım ama 30 dakıkada yapıldı.aracım garantıdeydı,para almadılar ama garantı dısı bıle olsa para almazlardı dıye dusunuyorum.tum gp lerde varolan bır sorun.forumdan bır arkadasımız kapı koluna baglı tel veya halatın uzun oldugunu,bunuda bıraz kısaltarak kendısının hallettıgını ıfade etmıstı.servıse goturursenız hemen halletmelerı lazım.

chngrrrrrr
04/04/2010, 21:33
acıkcası yapılırken yanında durmadım ama 30 dakıkada yapıldı.aracım garantıdeydı,para almadılar ama garantı dısı bıle olsa para almazlardı dıye dusunuyorum.tum gp lerde varolan bır sorun.forumdan bır arkadasımız kapı koluna baglı tel veya halatın uzun oldugunu,bunuda bıraz kısaltarak kendısının hallettıgını ıfade etmıstı.servıse goturursenız hemen halletmelerı lazım.

deniyoruz işte şansımızı garantisi bitmiş gp kullanıcısı olarak

lionT-JET
04/04/2010, 22:03
garantısı olmasa bıle en kotu ıhtımelle cok ufak bır ıscılıkle yaptırabılmelısınız?kapı kolunun degısmesıne bence gerek yok bence.ben ıstanbulda os-ka servısınde yaptırdım,0216 365 06 65 nolu telefondan bılgı alabılırsınız..

sanyu
04/04/2010, 22:22
Gıcık bir sorun..benim gecen yaz patlak verdi.garantiden tamir ettiler.Şimdi sol arka kapı yine açılmıyor.Bu konuda tecrübeli olanlar bilgilendirse iyi olacak:)

serkandemir
04/04/2010, 22:28
Gıcık bir sorun..benim gecen yaz patlak verdi.garantiden tamir ettiler.Şimdi sol arka kapı yine açılmıyor.Bu konuda tecrübeli olanlar bilgilendirse iyi olacak:)

şu yüzden açılmıyor mod gelmeden önce yağlama yapıyorlardı geçici idare ediyordu şimdi oradaki bir şeyi kısaltıyorlar ne olduğunu bilmiyorum kalıcı çözüm oluyor

sanyu
05/04/2010, 10:21
şu yüzden açılmıyor mod gelmeden önce yağlama yapıyorlardı geçici idare ediyordu şimdi oradaki bir şeyi kısaltıyorlar ne olduğunu bilmiyorum kalıcı çözüm oluyor

o zaman kısalttıracaz bizde...inşallah dediğin gibi kalıcı olur.sağol:)

opn21
05/04/2010, 20:26
Mehmet ali (sanyu ) inşallah kısalttırınca düzelir, sorun giderilince tekrar yazda bende ona göre gideyim , 30bin bakımında söylemiştim , bakmamışlar , 40binde gittiğimde ona göre bir yol izleyim .

patchwork
05/04/2010, 20:43
servise gittiğinizde garantisi biten araçların durumunu sorup foruma yazarsanız seviniriz..

sanyu
05/04/2010, 21:42
Mehmet ali (sanyu ) inşallah kısalttırınca düzelir, sorun giderilince tekrar yazda bende ona göre gideyim , 30bin bakımında söylemiştim , bakmamışlar , 40binde gittiğimde ona göre bir yol izleyim .

ben gidinceye kadar 1 ay gecer:):):) ama yinede yazarım.

devrim1972
11/04/2010, 21:01
Benim garanti biteli yaklaşık 6 ay oldu. Kapıdaki sorun bende de vardı ve yetkili servise gidip, durumu izah ettim. Sorunun kullanıcı hatasından kaynanklanmadığını, üretimden gelen hatanın da sorumluluğunu -garanti süresini geçirmiş olsa bile- kulanıcıya yüklenmesinin yanlış olduğunu izah ettim. Sağolsun servistekiler de anlayışla karşıladılar ve 5 kuruş para almadan yaptılar sol arka kapımdaki arızayı...

chngrrrrrr
11/04/2010, 21:07
benimkini de yapacaklar bu hafta
iyi niyet garantisi diye bir uygulama varmış
ondan faydalandırıp yapacaklar bu hafta

burhankutlu
12/04/2010, 03:01
servisde ben okadar söylememe rağmen fabrika mabrika tanımıyor adamlar diyorum bu arka kapı fabrikasyon hatası deilmi evet diolar ozaman yapın garanti bitmiş cevap. bu kez gidiyorlar hatalı seri nosu olan araçlara baktık sizin aracın city ve arka kapı problemi görnmüyor( anlamadığım buna nerden nasıl bakıyorlar üst servis bizim araçları hatasına göre notmu almış veya hatalı araçlar nasıl belirlendi benim aracın seri nosuna bakılıp deil dendi) diyorum yahu adı ustunde fabrikasyon ama yine adam palavra bildiğini okuyor..

pdr42
12/04/2010, 08:48
ben iki defa yaptırdım degisim soz konusu degil anlatıtılarına gore tel mi ne var onukısaltıyorar. yalnız benim arka kapıkollarının yzueyi asınmıs beyazlamıs arac 2006 sizde varmı bilmiyorum ctesi servise giderek garantiden degistirilmesini talep ettim pazartesi cvp verecekler

chngrrrrrr
13/04/2010, 20:24
arka kapı kollarımı bire bir 2010 model olanlarınkiyle değiştirdiler bugün
iyi niyet garantisinden faydalandırdılar
aynı sorunu yaşayan arkadaşlar servislere gidip sorununuzu ücretsiz çözün
fiat bandırma kadıoğlu servisine teşekkürler

evrenarisoy
16/04/2010, 21:15
2007 model Grande Punto 1.3 Multijet aracımın arka kapı kolları garantisi dolmasına rağmen iyi niyet garantisi altında Bandırma Fiat Yetkili Servisi KADIOĞLU tarafından ücretsiz yapıldı. Mükemmel müşteri memnuniyeti var. Teşekkürler KADIOĞLU

patchwork
16/04/2010, 21:31
fiat müşteri hizmetlerini aradım grande puntoların kapı problemi diye bir husustan haberlerinin olmadığını, bunun genel bir arıza olmadığını ama yinede en yakınıdaki servisin telefonunu vereyim görüşün dediler.

En yakın servis Ankara şaşmaz üstün oto telefonunu verdiler.aradım onlarda kapı açılmama problemi diye bir olayın olmadığını, zaten aracınız 2006 model garantisi bitmiş, adı üzerinde garanti içinde bulunduğu zamanı kapsar diye uzun bir nutuk çekti.

Bende internet üzerinden takip ettiğim bazı forumlar olduğunu bu konuyu iyice araştırıp kendilerini aradığımı söylediğimde, garanti bitmesine rağmen eğer aracın tüm bakım onarım vs. işlerini yetkili serviste yaptırmışsam aracı getirerek yerinde görerek bir ihtimal inceleyeceklerini söylediler.

kapısıda batsın kilidide... tööbe tööbeee...:realmad:

sanyu
16/04/2010, 21:42
tuvturk gibi servislerde de standart yok

axi
16/04/2010, 22:49
cihangir abi sorunun çözüldüğüne sevindim geçmiş olsun..

speedy_16
17/04/2010, 00:49
bnde geçen hafta arka 2 kapı kilidini garanti kapsamında değiştirdim servisin dediğine göre bu kronik bi sorunmuş ve yeni seri kapı kollarınn eskilerine göre biraz yeni ve daha güçlü bi seri olduğunu bidaha aynı arızayı çıkrmayacğını söledi. eskiden arka kapı kolları sağ tarfındn açmk istynce açılmıyodu merkezi soldaydı şimdikiler hem sağındn hem solundan rahatlıkla açılabiliyor

chngrrrrrr
17/04/2010, 01:04
Erenim sağol
valla bende çok sevindim
3 yaşında arabayla madara oluyoduk millete
bu ne lan kapıları bile açılmıyo lafına çok fena bozuluyordum
bu sorunu olan tüm arkadaşlar hakkınızı sonuna kadar arayın
servise tofaşı arayacağınızı söyleyin
işe yarıyor
biz bandırmada 2 kişi yaptırdık garantisi bitik arabalarımıza
sizde yapın
vazgeçmeyin
sorunu çözmek zorundalar

ED235
17/04/2010, 02:40
benim arka sol kapıda açılmıyo genellikle güneşli sıcak havalarda bende götüreyim bari

burhankutlu
17/04/2010, 12:01
kapısınada garantisinede denecek bi laf varda yeri deil ben camları iptal ettim kapılarıda edicem iki kapı sport binecem:)

derby
18/01/2011, 12:36
Ben arabayı alalı 20 gün oldu (2007 gp 1.3m.jet)
Arka kapılar kapı kollarının iç kısmından zar zor açılıyor. Geçen gün güneşte kalınca hiç açılmadı bir tanesi. Forumda okuduğum kadarıyla bu sorun çok yaşanıyor.
Herneyse, aracı İzmir'deki Enriko Alberti'ye götürdüm. Götürmeden önce telefonda sorundan bahsettim. İyi niyet garantisiyle çözebilirmisiniz dedim, gelin yardımcı olmaya çalışırız dediler ancak oraya gittiğimde arızanın tamiri için 80 TL istediler ben de yaptırmadım. Arabanın bakımlarını devamlı burda yaptırmış olsanız belki yardımcı olunurdu size dediler. Oysa araç ordan alınmış, benden önce nerde bakımları yapıldı tam da bilmiyorum.
Bu sorunu iyi niyet garantisi adı altında ücretsiz hallettirmek için illa tüm bakımların götürdüğümüz serviste mi yapılması gerek ? İzmir'de bu sorunu ücretsiz olarak yaptıran arkadaşlar varmı?

Kriminal
18/01/2011, 13:38
İyi niyet garantisinden değişebilirler fakat uyanık servisler hep bana bana dıyor..Yanı bıze gelın 80 lirayı almayalım gıbısınden..Zaten parça yok bu işçilik fiyatı muhtemelen..

En guzelı musterı temsılcılerını arayıp onların yonlendırmesyle bıseyler yapabılmek..

Yada kapı koluna 80 TL sıkışmış :D

Misafir
18/01/2011, 13:41
Ben arabayı alalı 20 gün oldu (2007 gp 1.3m.jet)
Arka kapılar kapı kollarının iç kısmından zar zor açılıyor. Geçen gün güneşte kalınca hiç açılmadı bir tanesi. Forumda okuduğum kadarıyla bu sorun çok yaşanıyor.
Herneyse, aracı İzmir'deki Enriko Alberti'ye götürdüm. Götürmeden önce telefonda sorundan bahsettim. İyi niyet garantisiyle çözebilirmisiniz dedim, gelin yardımcı olmaya çalışırız dediler ancak oraya gittiğimde arızanın tamiri için 80 TL istediler ben de yaptırmadım. Arabanın bakımlarını devamlı burda yaptırmış olsanız belki yardımcı olunurdu size dediler. Oysa araç ordan alınmış, benden önce nerde bakımları yapıldı tam da bilmiyorum.
Bu sorunu iyi niyet garantisi adı altında ücretsiz hallettirmek için illa tüm bakımların götürdüğümüz serviste mi yapılması gerek ? İzmir'de bu sorunu ücretsiz olarak yaptıran arkadaşlar varmı?

Aracınızın şase numarasının son 7 hanesini bana özelden yazabilir misiniz?

takres
18/01/2011, 13:56
bu sorun bende de var sağ arka zor açılıyor sol arka hiç açılmıyor ne illet bişeydir...

samoslu
18/01/2011, 13:56
İyi niyet garantisi sevaptır garantisi :) Güzel şeyler. İlk defa duydum. Bu sorun bende de vardı. Bir parçanın ısıl işleminden kaynaklandığını belirtti servisteki usta. Garantisi olduğu için ücretsiz yaptırdım. Bence kronik olduğu için ne olursa olsun ücretsiz değişmeli müşteri memnuniyeti için. Ama bazı arkadaşlar müşteri hizmetlerini aramış ama onların bile haberi yokmuş :)Garip.

derby
18/01/2011, 16:55
İyi niyet garantisinden değişebilirler fakat uyanık servisler hep bana bana dıyor..Yanı bıze gelın 80 lirayı almayalım gıbısınden..Zaten parça yok bu işçilik fiyatı muhtemelen..

En guzelı musterı temsılcılerını arayıp onların yonlendırmesyle bıseyler yapabılmek..

Yada kapı koluna 80 TL sıkışmış :D

Parça yok, işçilik 80 TL. Bunu sanayide yarı fiyatına yaptırırım heralde.
Parasından çok böyle bir üretim hatasını müşteriye kaktırmaya çalışmaları benim zoruma giden. Bir de telefonda gelin yardımcı oluruz deyip orda para istemeleri sinirimi bozdu doğrusu.

Aracınızın şase numarasının son 7 hanesini bana özelden yazabilir misiniz?
yolladım Gülay hanım...

İyi niyet garantisi sevaptır garantisi :) Güzel şeyler. İlk defa duydum. Bu sorun bende de vardı. Bir parçanın ısıl işleminden kaynaklandığını belirtti servisteki usta. Garantisi olduğu için ücretsiz yaptırdım. Bence kronik olduğu için ne olursa olsun ücretsiz değişmeli müşteri memnuniyeti için. Ama bazı arkadaşlar müşteri hizmetlerini aramış ama onların bile haberi yokmuş :)Garip.

Doğrusu ben de forumu incelerken öğrendim iyi niyet garantisi denen şeyi. ama bu şekilde yaptıran arkadaşlar var. Bazı özel servisler müşteri memnuniyetinden çok kazancakları paraya bakıyolar anlaşılan

MRT 791
28/01/2011, 15:35
Arkadaslar benıde bugun fıat tan aradılar servıs tozdan dolayı kapı kolları acılmıyor demıs ıkı kapı ıcın 140 tl ıstedıler ıyı nıyet ten degısım yada onarım yokmus bunu musterı temsılcısı soyluyor b bende soyle bı soru sordum arka kapılar toz yapıyoda onler nıye yapmıyor dedım bu sefer kıvırmaya basldılar yanı sonuc alınamayacagı soylenıyor vakıt olsa ben kendım tamır edecegım ama hıc vakıt olmuyor bakalım artık nerde trak orda bırak.genede yaptıran arkadaslar varsa bızle paylasırsa belkı bıraz baskıyla bızlerde yaptırırız

MRT 791
28/01/2011, 15:43
Arkadaslar benıde bugun fıat tan aradılar servıs tozdan dolayı kapı kolları acılmıyor demıs ıkı kapı ıcın 140 tl ıstedıler ıyı nıyet ten degısım yada onarım yokmus bunu musterı temsılcısı soyluyor b bende soyle bı soru sordum arka kapılar toz yapıyoda onler nıye yapmıyor dedım bu sefer kıvırmaya basldılar yanı sonuc alınamayacagı soylenıyor vakıt olsa ben kendım tamır edecegım ama hıc vakıt olmuyor bakalım artık nerde trak orda bırak.genede yaptıran arkadaslar varsa bızle paylasırsa belkı bıraz baskıyla bızlerde yaptırırız

acRep
28/01/2011, 16:51
Bende dün Fiat Erkay otoya gittim aynı durumu anlattım garanti bitmişse bişey yapamayız fakat üzerinden çok zaman geçmemişse bişeyler yaparız dediler sonra ustayı çağırdı kapı kolu 105 + 45 işcilik = 150 tl ye değişiyomuş Tek kapı için tabi bu fiyat..