PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Active model boş mu :((

ankara0682
01/04/2010, 19:17
2007 ve üstü active ve dynamic model araçlara bakıyorum 1 aydır. bugun arkadaşım moralimi bozdu.
active için araştırma yapmış sanayide filan çevresine sormuş. en boş model almayın piyasası yok vs olumsuz laflar söylemişler. bazılarında ABS olduğu bile şüpheli demişler.

arkadaşlar doğru mu bunlar?:uhm00000:

imdesign
01/04/2010, 19:18
malesef :)

onurcan
01/04/2010, 19:20
1 nisan şakası olmalı bu...

demon
01/04/2010, 19:24
2007 ve üstü active ve dynamic model araçlara bakıyorum 1 aydır. bugun arkadaşım moralimi bozdu.
active için araştırma yapmış sanayide filan çevresine sormuş. en boş model almayın piyasası yok vs olumsuz laflar söylemişler. bazılarında ABS olduğu bile şüpheli demişler.

Active modelinde olan özellikler

* ABS+EBD
* Sürücü ve yolcu ön hava yastıkları
* Manuel klima
* Direksiyondan kumandalı Radyo+CD Çalar
* Elektrikli siyah dış dikiz aynaları
* Dualdrive City fonksiyonlu direksiyon
* Yol bilgisayarı
* Uzaktan kumandalı merkezi kilit
* Elektrikli ön camlar
* Yükseklik ayarlı sürücü koltuğu
* Yükseklik ve derinlik ayarlı direksiyon
* Kabin içinden açılabilen elektrik kumandalı bagaj kapağı ( Anahtardanda açılıyor)
* Gövde rengi tamponlar
* Asimetrik katlanabilen arka koltuklar
* Far yükseklik ayarı

En boşunda olan özellikler bunlar. Sen karar ver. Piyasası yok diyende halt etmiş. Bazılarında ABS bile yok diyen külliyen halt etmiş. Zaten sanayide herkes kafasına göre konuşuyor. Ben bir active kullanıcısı olarak bunların hepsi bana yetiyor. Keşke olsa dediğim elektrikli arka camlar. İnan başka aradığım bir özellik yok. He şuda var Dynamic olanlarında bir çoğunda arka camlar manuel açılıyor. Var sen ver kararını. Bence kararından vazgeçme. He illaki paran varsa Dynamic al. Ama bütçen Active için uygunsa dışarıdan söylenenleri kulak ardı et ve al. Pişman olmazsın.

imdesign
01/04/2010, 19:24
2007 ve üzeri diye bişey yok bence.

Dynamicleri bilmem ama activelerin 2006'dan 2009'a kadar olanlarıın hepsi aynı

üzülerek söylüyorum yani boş :)

* ABS+EBD
* Manuel klima
* Yol bilgisayarı
* Elektrikli ön camlar
* Kabin içinden açılabilen elektrik kumandalı bagaj kapağı ( Anahtardanda açılıyor)
* Gövde rengi tamponlar
* Far yükseklik ayarı

En boşunda olan özellikler bunlar. Sen karar ver. Piyasası yok diyende halt etmiş. Bazılarında ABS bile yok diyen külliyen halt etmiş. Zaten sanayide herkes kafasına göre konuşuyor.

Doğru sanayideki adamların lafına bakarsan GP'ye Audi diye binersin :)

Active araçlar GP modelinin boş demeyelim hakaret olur ama

en ''BAZ'' modelidir.

onurcan
01/04/2010, 19:26
boş derken neye göre kıyaslıyorsunuz..?

imdesign
01/04/2010, 19:29
boş derken neye göre kıyaslıyorsunuz..?
forumda diğer modelerin donanım broşürü gibi bişey vardı orayı incelemeniz yeterli.

En basit şekilde örnek vermek gerekirse.

Active lerde sis farı standart değildir.

Dijital klima mevcut değildir.

ABNEW
01/04/2010, 19:34
GP Activelerin 2006 da çıktığını düşünürsek aynı segmentte bazı markalara göre oldukça donanımlı olduğunu bile söyleyebiliriz.Klima, abs-ebd, cd-radyo birçok modelin baz donanımında yokken GP da standarttı bu yıllarda bile...

imdesign
01/04/2010, 19:37
Biz diğer marka araçlara göre mi konuşuyoruz?

Ben sadece GP modelerine göre anlattım yanlış anlaşılma olmasın.

Arda abinin dediği gibi GP'nin Active modeli 2007'de üretilen bazı araçların Ful versiyonları

seviyesindedir.

demon
01/04/2010, 19:43
Biz diğer marka araçlara göre mi konuşuyoruz?

Ben sadece GP modelerine göre anlattım yanlış anlaşılma olmasın.

Arda abinin dediği gibi GP'nin Active modeli 2007'de üretilen bazı araçların Ful versiyonları

seviyesindedir.

İşte o zaman sanayideki adam kalkıp bilip bilmeden almayın, piyasası yok, elinizde patlar, hatta abs bile yok diye saçma sapan konuşmayacak.

ankara0682
01/04/2010, 19:47
di mi ya ne konuşuyo öyle :)

mesela ben ilk araştırırken polo bakıyodum 19 20 bin liraya olan pololarda abs filan yok hiçbişey yok. ama puntoda o fiyata active alınıyo ve o özellikler mevcut

JASMINE
01/04/2010, 19:56
Sezer, sen önce güzel bir GP Active al. Sonra da o sanayideki usta ile birlikte arkadaşını da arabayla bir gezdirde gözleri araba görsün. :) :)

sabanci
01/04/2010, 19:56
sezer evet active en baz model yani halk arasındaki diliyle en boş model fakat bir çok piyasadaki aynı sınıf marka ve fiyattaki araca göre gerçekten tatmin edici nitelikte özellikleri var o yüzden sen kimseye bakma içine siniyorsa al geç bu arada grandepuntoların hepsinde ABS var bunuda unutma :)

ankara0682
01/04/2010, 20:03
tşk ederim arkadaşlar haklısınız işte anlayan da anlamayan da konuşunca böyle oluyor ne yazıkki.
bugun bir araba ilanı gördüm sizinle paylaşmak istedim, ilginç bir araç :)

Fiat > Punto > Grande 1.4 Fire Dynamic > COK ACIL 15.500LPGLİ İSLİ BEDAVA 2006 #23530808 - sahibinden.com (https://www.sahibinden.com/cok_acil_15_500lpgli_isli_bedava_2006-94WQQaXQQ23530808WQQpXQQdisplayitem)

ZAK1980
01/04/2010, 20:25
sezer senı kandırmıslar ben aracı almadan once vw polo gıttım kardes ABS+SurucuHava yastıgı bukadar puntısdekı bırcok ozellık yoktu fıat 29.bın ıdı sonra reno+ford+lınea gıt gel gelgıt hıc bır yerde arac kalmadı en sonunda zar zor puntısı aldık asıgım ona suan ıyıkıde almısız

GP COSKUN
01/04/2010, 20:39
sezer sen o sanayideki arkadaşını bize bir gönder biz ona bir seminer verelim
aklı başına gelsin

ankara0682
01/04/2010, 20:41
sonuç olarak ACTIVE BOŞ BİR MODEL DEĞİL. :):)

agabey3838
01/04/2010, 21:14
ne kadar ekmek o kadar köfte diye bi durum var; en çok köfte gp da
donanım/para oranı en yüksek olan araçlardan biri

SpyHunter33
01/04/2010, 21:19
Sezer hanım ACTİVE kullanıcısıyım :) Dynamiclerdeki birçok DOLU özellik kullanıcılar tarafından sürüş esnasında zaten kullanılmayan özellikler :) gövdede bir sürü düğme var zaten activelerde. Yolda giderken hangisi ile ilgileneceksiniz. Active modeli elinizde kalır diyen arkadaşa kısaca şunu demek isterim bütcesine göre araç arayan herkes önce emotionlara sonra dynamiclere sonrada activelere bakar :) Araç elde patlar kimse almaz diye bir şey yok yani.
ayrıca ilana baktım. güzel bir araç tabi alıcı olunduktan sonra içinizi rahatlatacak bir expertiz raporu ile alınabilir bir fiyat.
Hadi hayırlısı az kaldı sizide Puntolayacağız :)

lionT-JET
01/04/2010, 21:26
actıve bıle olsa fena ozellıklerı yok.dıjıtal klıma vs kullanıcı ıle alakalı.actıve modelde derı dıreksıyon ve topuzu olsa daha guzel olurdu.

ankara0682
01/04/2010, 21:35
Fiat > Punto > Grande 1.3 M.jet Active > GRANDE PUNTO 1.3 MULTİJET DİZEL BEYAZ HATASIZ #21087950 - sahibinden.com (https://www.sahibinden.com/grande_punto_1_3_multijet_dizel_beyaz_hatasiz-62WQQaXQQ21087950WQQpXQQdisplayitem)

Fiat > Punto > Grande 1.3 M.jet Active > GRANDE PUNTO 2007 #21915467 - sahibinden.com (https://www.sahibinden.com/grande_punto_2007-01WQQaXQQ21915467WQQpXQQdisplayitem)

Fiat > Punto > Grande 1.3 M.jet Active > Rushat Sahibinden Orjinal Servis BAKIMLI #22727828 - sahibinden.com (https://www.sahibinden.com/rushat_sahibinden_orjinal_servis_bakimli-26WQQaXQQ22727828WQQpXQQdisplayitem)

Fiat > Punto > Grande 1.3 M.jet Active > sahibinden grande punto #23160149 - sahibinden.com (https://www.sahibinden.com/sahibinden_grande_punto-87WQQaXQQ23160149WQQpXQQdisplayitem)

Fiat > Punto > Grande 1.4 Fire Dynamic > FIAT GRANDE PUNTO EN DOLUSU 5 KAPI FİYAT DÜŞTÜ TEK FİYAT 17.999, #21624393 - sahibinden.com (https://www.sahibinden.com/fiat_grande_punto_en_dolusu_5_kapi_fiyat_dustu_tek _fiyat_17_999_-71WQQaXQQ21624393WQQpXQQdisplayitem)

Sahibinden 2.El Satılık - 2007 FIAT Grande Punto 1.3 Multijet Active Dualogic 19500 TL (https://www.arabam.com/IKINCIEL/Ilan/Detay/2446998)

Galeriden 2.El Satılık - 2008 FIAT Grande Punto 1.3 Multijet Active 20500 TL (https://www.arabam.com/IKINCIEL/Ilan/Detay/2415659)

Dualogic ne demek ?

yukarıdakileri sorcam ama çok olmuş olcam biliyorum... :)

cann
01/04/2010, 21:51
Sezer, sen önce güzel bir GP Active al. Sonra da o sanayideki usta ile birlikte arkadaşını da arabayla bir gezdirde gözleri araba görsün. :) :)
bu yoruma ancak şapka çıkarılır,:) ben de araba alırken galericinin söylediği ile bir söz ile katkıda bulunayım bari (çok tekrarladım forumda kusura bakmayın)
"Abi kız mı alıyosun ,bu kadar çok inceleme" demişti,sonrada ertesi gün ne alacağımı bilmeden gittim galeriye,grande puntoyu gördüm,(ilk defa hemde),o gün anlaştım aldım,iyi ki de almışım:)

ibrahim06
01/04/2010, 22:26

* ABS+EBD
* Manuel klima
* Yol bilgisayarı
* Elektrikli ön camlar
* Gövde rengi tamponlar
* Far yükseklik ayarı

En boşunda olan özellikler bunlar. Sen karar ver. Piyasası yok diyende halt etmiş. Bazılarında ABS bile yok diyen külliyen halt etmiş. Zaten sanayide herkes kafasına göre konuşuyor. Ben bir active kullanıcısı olarak bunların hepsi bana yetiyor. Keşke olsa dediğim elektrikli arka camlar. İnan başka aradığım bir özellik yok. He şuda var Dynamic olanlarında bir çoğunda arka camlar manuel açılıyor. Var sen ver kararını. Bence kararından vazgeçme. He illaki paran varsa Dynamic al. Ama bütçen Active için uygunsa dışarıdan söylenenleri kulak ardı et ve al. Pişman olmazsın.

Ben de bu bahsettiğiniz boş modelden kullanıyorum 2 aydır. Demonun paylaştığı donanımlar bendeki bu boş modelde de var.Benimkinde farklı olarak Radyo+MP3 çalar mevcut. Sanayiye çıkıp sorsanız arabada full ne demek diye.Yarısı ABS;Hava Yastığı ve klima diyecektir..

Bir de ben bu duruma çok sinir oluyorum. Fiat Türkiyede en çok satan araba markalarının başında geliyor. Dolayısıyla arıza da çok olacak demektir.Haliyle sanayiciler bizim arabalarımızdan çok ekmek yiyorlar. Hem ekmek yiyenler bu işten hem de bizim markayı yerin dibine geçirenler var.

mhunal33
01/04/2010, 23:11

kardeş teknoloji ve internet çağında böylesine bir bilgiyi sanayide arayıpta moral bozmana mı ... yoksa geçen 1 ayına mı?

onn.off
02/04/2010, 00:05
vw polo ile grande punto yu bi yan yana koy bak bakalım hangisi zevkini okşayacak
ben 1 ay 2005 model polo kullandım ama konfor diye bişey yok sadece araba dışardan arabanın kasasına bakınca sanki kambur yaşlı bir adamın sırtına binmiş gibi hissediyordum
ama grande punto yu alınca arabaya aşık oldum ya herşey bir yana şu forumda paylaşılan sohbeti hiç bir yerde bulamazsın

pdr42
02/04/2010, 00:35
2006 da arastırm yaparken
22500 dizel getz vardı ben onu almadım 22 bine 2006 active aldım. simdi dizel olmasına regmen iyiki bu aracı rtercih ettim diyorum. her neyse ople corsaya gitim direksiyon yukseklik ayarını konfor paketi alrısan veiyorlamıs. kaset calar deilde cd calar istersen artı 500 verecekmsisin fiyatı en ucuz corsa 26 idi poloya baktım en ucuzu 29 idi ustune ustluk aynı yıl arkadaısm polo aldı o anahtarıyla kilitlerken ben kumandadna kilitlyiordum uzaktan kumanda icin artı 750 lira istmeişler. polonun kalitesi ayrı tabi ama donanım olarak activeler rakiplerninden cok onde idi hatta bazı seyleri standarda soktu diyevbliriz. oozaman en amantıklı secim bu oluyordu bana gore. ama tabi simdi dessenki punto mu polomu polo derim neden goruntusu super fiyatı okadar farklı degil uztelik comfortline oalraks atılyıor ve 4 cam otomatigi var bakın bi muddet sonra fiat 4 cam otomotgi active kadar indircek

usermm1
02/04/2010, 00:35
activede yan ve perde hava yastıklarının eksikliğini hissediyorum başka bir eksiklik yok

cou1986
02/04/2010, 01:18

* ABS+EBD
* Manuel klima
* Yol bilgisayarı
* Elektrikli ön camlar
* Gövde rengi tamponlar
* Far yükseklik ayarı

helal olsun kardeşm.

cou1986
02/04/2010, 01:26
bi çok aklı selim olan arkadaşa katılıyorum.boş nasıl olur yaw sanayi dekiler yada konuyu bilip bilmeden konuşanlara aldırmayın gidin fiat bayine sorun dynamicte sisler .kol dayama yada ufak tefek fark var başkada hiç fazla özellik yok.herşey activede var şimdi activelerdede sis farı oluyor herkez taktırıyor genelde onlar sorun değil,piyasası yokmuşta satılmazmışta halt etmiş onu diyenler .türkiyede herkez mühendis değilya bi çok insan motor sağlam .araba sağlam .genel özellikleri varmı şekli güzelmi alıyorlar arabayı sırf böyle düşünenler bile dünyanın active modelini alıyor.ki active modelinin bir çok özelliği var.ben araba almadan önce hergün sıkkullanılanlara ilan ekliyordum .öteki gün konuşayım diye telefon açtığımda satılmış oluyordu.ben bile takiplerimden biliyorum bir haftada 15-20 tane active satılmıştı bu sadece benm gördükelrim tüm türkiyeyi düşünün saygılarımla...

ABS+EBD
* Manuel klima
* Yol bilgisayarı
* Elektrikli ön camlar
* Gövde rengi tamponlar
* Far yükseklik ayarı

ankara0682
02/04/2010, 09:15
vw polo ile grande punto yu bi yan yana koy bak bakalım hangisi zevkini okşayacak
ben 1 ay 2005 model polo kullandım ama konfor diye bişey yok sadece araba dışardan arabanın kasasına bakınca sanki kambur yaşlı bir adamın sırtına binmiş gibi hissediyordum
ama grande punto yu alınca arabaya aşık oldum ya herşey bir yana şu forumda paylaşılan sohbeti hiç bir yerde bulamazsın

haklısınız. sanayiye ben sormadım arkadaş sordu. teknoloji çağı internetten araştırma yapmak ve sizin bilgilerinize güvenmek benim için daha doğru.

yanlış anlaşılmasın ben boş demedim.

bi de dediğiniz gibi bu iş maddiyata bakıyo. çok para yoksa dynamic yerine active alınır. ben active alıcam sanırım

clax22
02/04/2010, 09:20
active modelinde olan özellikler

* abs+ebd
* sürücü ve yolcu ön hava yastıkları
* manuel klima
* direksiyondan kumandalı radyo+cd çalar
* elektrikli siyah dış dikiz aynaları
* dualdrive city fonksiyonlu direksiyon
* yol bilgisayarı
* uzaktan kumandalı merkezi kilit
* elektrikli ön camlar
* yükseklik ayarlı sürücü koltuğu
* yükseklik ve derinlik ayarlı direksiyon
* kabin içinden açılabilen elektrik kumandalı bagaj kapağı ( anahtardanda açılıyor)
* gövde rengi tamponlar
* asimetrik katlanabilen arka koltuklar
* far yükseklik ayarı

en boşunda olan özellikler bunlar. Sen karar ver. Piyasası yok diyende halt etmiş. Bazılarında abs bile yok diyen külliyen halt etmiş. Zaten sanayide herkes kafasına göre konuşuyor. Ben bir active kullanıcısı olarak bunların hepsi bana yetiyor. Keşke olsa dediğim elektrikli arka camlar. Inan başka aradığım bir özellik yok. He şuda var dynamic olanlarında bir çoğunda arka camlar manuel açılıyor. Var sen ver kararını. Bence kararından vazgeçme. He illaki paran varsa dynamic al. Ama bütçen active için uygunsa dışarıdan söylenenleri kulak ardı et ve al. Pişman olmazsın.

+1000

ankara0682
02/04/2010, 09:22
herkese tekrar çok teşekkür ediyorum. bilgilerinizle çok aydınlandım gerçekten arkadaşlar. sağolun

SpyHunter33
02/04/2010, 09:27
herkese tekrar çok teşekkür ediyorum. bilgilerinizle çok aydınlandım gerçekten arkadaşlar. sağolun
Dünkü gösterdiğiniz 15,500 dü sanırım LPGli Punto vardı son durum nedir ??

ankara0682
02/04/2010, 10:47
o sorunlu gibi duruyodu vazgeçtim ondan.

bugun bir araca bakıcam 19500 diyo 2007 model active kırmızı 10bin kmde bir araç
19000a verirse alıyım diyorum ama 18500 eder diyenler var ama adam vermez 18500e km düşük diye.

19000a alsam kazıklanmış mı olurum. sadece ön çamurlukta çizik varmış onu da boyatmamış yanlış anlaşılmasın diye. araçta boya değişen yokmuş az binilmiş bir araçmış

SpyHunter33
02/04/2010, 10:50
o sorunlu gibi duruyodu vazgeçtim ondan.

bugun bir araca bakıcam 19500 diyo 2007 model active kırmızı 10bin kmde bir araç
19000a verirse alıyım diyorum ama 18500 eder diyenler var ama adam vermez 18500e km düşük diye.

19000a alsam kazıklanmış mı olurum. sadece ön çamurlukta çizik varmış onu da boyatmamış yanlış anlaşılmasın diye. araçta boya değişen yokmuş az binilmiş bir araçmış

Benzinli active Fire değil mi???

patchwork
02/04/2010, 10:55
bahsettiğin rakama düşük kilometreli multijet alabilirsin, bırak benzinliyi..

ankara0682
02/04/2010, 10:57
Benzinli active Fire değil mi???

benzinli fire active 2007 model araç. alıp tüp taktırcam

ankara0682
02/04/2010, 11:07
2007 dynamic olan araç tekrar ilan vermiş sanırım il dışından gelenler almadı onu arıycam bugun. 19000 diyordu ama indirim yapacaktı. bu durumda active lerden daha iyi durumda gözüküyo

neden almadılar acaba :)

SpyHunter33
02/04/2010, 11:13
Şöyle diyeyim o halde. 19bin liraya aldınız varsayalım.1500 lirada LPG dönüşüm kiti ne yaptı ??? 20.500 Lira. LPG yaptırdıktan sonra

Gaz Sızdırmazlık Raporu Ücreti: 25 TL
Eksoz emisyon ölçümü (Zamanı geldiyse): 22 TL
Aracınız otomobil olduğuna göre Araç muayene ücreti yaklaşık :126 TL
Ruhsat Masrafları:
Ek-1 :10 TL
Emniyette ruhsat değişimi: 108 TL ( Tek yaprak değişimi olduğunda 46 TL)

Yani anlatmak istediğimiz iş bir tek 19bine aracı almak ile bitmiyor maalesef. bu yüzden sitedeki bir çok arkadaşımız dizel araçlara yönelmeniz konusunda hemfikir.
Ankara dışından arama yapabilme gibi bir şansınız yokmu diye sormuştum geçen mesajlarda.

Scottie
02/04/2010, 11:47
Eğer active de boş diyorlarsa yuh yani......
ben araç alırken GP ile aynı özelliklerdeki diğer araçlar 28.000 tl civarındayken GP 21.000 ne aldım. çoğu firmanın opsiyonel diye sattığı çoğu özellik GP de orjinal......

ABS yok diyen de halt ettmiş.

demon
02/04/2010, 11:59
Şöyle diyeyim o halde. 19bin liraya aldınız varsayalım.1500 lirada LPG dönüşüm kiti ne yaptı ??? 20.500 Lira. LPG yaptırdıktan sonra

Gaz Sızdırmazlık Raporu Ücreti: 25 TL
Eksoz emisyon ölçümü (Zamanı geldiyse): 22 TL
Aracınız otomobil olduğuna göre Araç muayene ücreti yaklaşık :126 TL
Ruhsat Masrafları:
Ek-1 :10 TL
Emniyette ruhsat değişimi: 108 TL ( Tek yaprak değişimi olduğunda 46 TL)

Yani anlatmak istediğimiz iş bir tek 19bine aracı almak ile bitmiyor maalesef. bu yüzden sitedeki bir çok arkadaşımız dizel araçlara yönelmeniz konusunda hemfikir.
Ankara dışından arama yapabilme gibi bir şansınız yokmu diye sormuştum geçen mesajlarda.

Erkan bırak alsın. Laf anlatıyoruz dinlemiyor bile.

SpyHunter33
02/04/2010, 12:02
:) Sustum :D

demon
02/04/2010, 12:09
:) Sustum :D

:boxin:

ankara0682
02/04/2010, 14:05
:( :( :(

:thankyou::thankyou::thankyou:

lpg masrafı ilerde kendini amorti eder :)

dizel kmleri çok fazla arkadaşlar. ama kısmet tabi bakalım ne olcak.

dj_sisart
03/04/2010, 00:05
Amorti eder 20bin km yapacaksın ozaman.1.4 motor olacak tüpte 1.3 sonra torkta düşer.sonra birde 70 kglik bir ağırlık.bağajın daralması cabası.benzin çeyrek altına inmeyecek ,+/plus)lı gaz aldın kışın gaz enjeksiyonu tıkanır,gaz beyini kafası karışır proğram attır.uğraşırsan gaza gel.yok alırım mazotumu 190 tork 2000 devirde jete takarım diyorsan gel dizele.

tempesty
03/04/2010, 01:18
Lpg ye verdiğin paranın ne zaman amorti edeceği senin lpg kitini kaç liraya taktırdığına ve yılda kaç km. yaptığına bağlı olarak değişir..900 liraya atiker var 2000 liraya prins ve teleflex var..Ben 2000 liraya taktırdım , kendimce 1km.de yaklaşık 8 kuruş tasarruf ettiğimi hesapladım hatta son zamlarla bu fark km.de 10 kuruş bile olmuştur..hatta daha bile fazla(ortalama tabii ki) takılalı tam 2 yıl oldu ve bu süre boyunca da 46.000 km yapmışım yani 46.000 * 8 kuruş :: 3680 tl kardayım demekki lpg yi de (ruhsat masrafı falan filan vs) toplam 2300 tl ye taktırdıysam bugün lpg kendini amorti etmiş hatta 1380 lirada kar etmiş bulunmaktayım , ayrıca 900 liraya atiker taktırsaydım eğer çoktaann kendini amorti eder 2 katıda kara geçmiş olurdum...

Yeni nesil sıralı sistem modern lpg kitlerinde , montajıda ustalıkla yapıldığı taktirde öyle performans azalması hacim düşmesi tork azalması falan yaşamazsınız...İmkanınız varsa eğer lpg montajı yapılmış bir puntoyla bizzat kıyaslayın arada bir fark göremeyeceksiniz , hatta 75 lik dizelleri de sürekli dikiz aynasında görürsünüz..

Bagaj daralması olayını da ben simit depo taktırarak hallettim bagakım olduğu gibi duruyor yedek lastik olayını da , lastik tamir kiti alarak çözmeye çalıştım şimdiye kadar 1 kez lastiğim patladı ve işe yaradığını söyleyebilirim lastikçiye kadar..(45 litrelik gaz deposu da bence yedek lastiğin ağırlığından birazcık daha fazla olur öyle 70 kilo falan mümkün değil yani)

Ayda sadece 20 liralık benzin alıp sarfedilen benzini de bu kadarla tamamlarsan çeyrek depoyu düşürmezsin , zira ben öyle yapıyorum , araçta 1 ayda 20 lira benzin harcıyor..

Temiz ve katkısız otogaz kullanmaya özen gösterirsen eğer ne filtren tıkanır nede enjeksiyonların..(Genelde Total ve Milangaz) Ben öyle program attır beyin karıştı olayıda yaşamadım , yaşayanada fazla denk gelmedim..

En güzelide litresi 1,67 den 40 litre gaz alıp 66 litreye depoyu doldurur , şehir içinde sakin bir kullanımla bir depoyla 500 km yol yapabilir , km.de 13 kuruşluk ortalama bir hesaplamayla , dizel araç sahiplerini hatta diğer lpg sahiplerini bile çileden çıkarıp sinir krizleri geçirmesine sebep olabilirsin :D:D

Tabi şu anda yol bilgisayarında ortalama tüketim 6,4 lt ( kış lastikleriyle şehir içinde !! ) gösteren sevgili arabamızın da katkısını yadsımamak lazım...

ankara0682
03/04/2010, 08:29
Lpg ye verdiğin paranın ne zaman amorti edeceği senin lpg kitini kaç liraya taktırdığına ve yılda kaç km. yaptığına bağlı olarak değişir..900 liraya atiker var 2000 liraya prins ve teleflex var..Ben 2000 liraya taktırdım , kendimce 1km.de yaklaşık 8 kuruş tasarruf ettiğimi hesapladım hatta son zamlarla bu fark km.de 10 kuruş bile olmuştur..hatta daha bile fazla(ortalama tabii ki) takılalı tam 2 yıl oldu ve bu süre boyunca da 46.000 km yapmışım yani 46.000 * 8 kuruş :: 3680 tl kardayım demekki lpg yi de (ruhsat masrafı falan filan vs) toplam 2300 tl ye taktırdıysam bugün lpg kendini amorti etmiş hatta 1380 lirada kar etmiş bulunmaktayım , ayrıca 900 liraya atiker taktırsaydım eğer çoktaann kendini amorti eder 2 katıda kara geçmiş olurdum...

Yeni nesil sıralı sistem modern lpg kitlerinde , montajıda ustalıkla yapıldığı taktirde öyle performans azalması hacim düşmesi tork azalması falan yaşamazsınız...İmkanınız varsa eğer lpg montajı yapılmış bir puntoyla bizzat kıyaslayın arada bir fark göremeyeceksiniz , hatta 75 lik dizelleri de sürekli dikiz aynasında görürsünüz..

Bagaj daralması olayını da ben simit depo taktırarak hallettim bagakım olduğu gibi duruyor yedek lastik olayını da , lastik tamir kiti alarak çözmeye çalıştım şimdiye kadar 1 kez lastiğim patladı ve işe yaradığını söyleyebilirim lastikçiye kadar..(45 litrelik gaz deposu da bence yedek lastiğin ağırlığından birazcık daha fazla olur öyle 70 kilo falan mümkün değil yani)

Ayda sadece 20 liralık benzin alıp sarfedilen benzini de bu kadarla tamamlarsan çeyrek depoyu düşürmezsin , zira ben öyle yapıyorum , araçta 1 ayda 20 lira benzin harcıyor..

Temiz ve katkısız otogaz kullanmaya özen gösterirsen eğer ne filtren tıkanır nede enjeksiyonların..(Genelde Total ve Milangaz) Ben öyle program attır beyin karıştı olayıda yaşamadım , yaşayanada fazla denk gelmedim..

En güzelide litresi 1,67 den 40 litre gaz alıp 66 litreye depoyu doldurur , şehir içinde sakin bir kullanımla bir depoyla 500 km yol yapabilir , km.de 13 kuruşluk ortalama bir hesaplamayla , dizel araç sahiplerini hatta diğer lpg sahiplerini bile çileden çıkarıp sinir krizleri geçirmesine sebep olabilirsin :D:D

Tabi şu anda yol bilgisayarında ortalama tüketim 6,4 lt ( kış lastikleriyle şehir içinde !! ) gösteren sevgili arabamızın da katkısını yadsımamak lazım...

çok mutlu oldum bu mesaja çünkü dün benzinli active modeli aldım. tüp taktırcam :D

SpyHunter33
03/04/2010, 08:55
Oooo sezer hanım hiç söylemiyorsunuz da. Hayırlı uğrulu olsun detayları bekliyoruz :)

ankara0682
03/04/2010, 09:03
Oooo sezer hanım hiç söylemiyorsunuz da. Hayırlı uğrulu olsun detayları bekliyoruz :)

dün anlaştık işte. pztsi günü alıcam. teşekkür ederim. kurtuldum artık bakmaktan :) inşallah hayırlı olur

SpyHunter33
03/04/2010, 09:06
Valla sezer hanım. Artık arabamı aldım. siteye girmeme gerek kalmadı deyip uğramamazlık yaparsanız çok üzülürüz söylemesi benden :)

ERDEM1907
03/04/2010, 09:40

bence sanayide sorduğu ustalar boşmuş:) o ustalara gidenlerin de vay haline...

ankara0682
03/04/2010, 11:22
bence sanayide sorduğu ustalar boşmuş:) o ustalara gidenlerin de vay haline...

o ustalara inanmadım kendi ustama gösterdim beğendi o. km.si çok düşük. ama sol ön çamurlukta yarım parmak kalınlığında bir çizik,göçük var. boyatmamış. boya yok arabada. yine de aldım.
sonuç olarak ACTIVE aldım :D

SpyHunter33
03/04/2010, 11:30
Active olsun temiz olsun 3 aşağı 5 yukarı olsun BENİM OLSUN :)
Güle güle kullanın...

demon
03/04/2010, 11:37
En önemlisi temiz olması. Şu an aracıma iyi fiyat vermelerine rağmen satmaya kıyamıyorum. Çünkü ikinci elde bu kadar temizini bulmam çok zor. : ) Ben almak için ta istanbula gidip 4 gün orda bekledim : )))))

ERDEM1907
03/04/2010, 11:44
o ustalara inanmadım kendi ustama gösterdim beğendi o. km.si çok düşük. ama sol ön çamurlukta yarım parmak kalınlığında bir çizik,göçük var. boyatmamış. boya yok arabada. yine de aldım.
sonuç olarak ACTIVE aldım :D

öncellikle araban hayırlı olsun Allah kazadan beladan saklasın. bence araçtan memnun kalacaksın. fiyat-donanım-kalite açısından rakiplerinden eksiği yok hatta fazlası var.

demon
03/04/2010, 18:24
Şimdi siz şehir içinde LPG ile 13 kuruşmu yakıyorsunuz? Doğrumu

geveze_ze
03/04/2010, 18:46
Arkadaşlar öncelikle selamlar...Bugün sitenize üye oldum araştırma yaparken...Kismetse 3 gün içinde bende bir GP active kullanıcısı olacağım...Mantıklı bakıldığında active boş bir arabaya benzemiyor...Ama deri direksiyon ve topuz olması 4 cam otomatik olması park sensörü ve sis farı olmaması biraz üzücü...bunların hepsini anladığım kadarı ile dışardan temin edebilirim...Ama fiyatları ne civarda bilgisi olan arkadaşlar varsa sevinirim...Birde xenon taktıran varmı soradan bu konudada fiyat istiyorum çok teşekkürler şimdiden...

tempesty
03/04/2010, 19:14
Şimdi siz şehir içinde LPG ile 13 kuruşmu yakıyorsunuz? Doğrumu

Ortalama bir hesapla doğrudur , şöyle ki ;

litresi 1,67 liradan 40 litre alıp depoyu dolduruyorum 66 tl..bir depoyla sakin kullanımda Ankara şehiriçinde yaklaşık 460-500 km.yol katediyorum , burada göz ardı edilmemesi gereken şey -sakin kullanımla 500 km.- agresif kullanırsam eğer 420 km. yolun üstüne çıkamıyorum..Zira şu anda yol bilgisayarımda 6,4 litre ortalama tüketim gösteriyor bazen bunun 6,3 litreye bile düştüğü oluyor..Üstelik şu anda kış lastiklerim de takılı biraz fazla bile yakıyor yani..Bunda evimin Çayyolunda oluşu + tek kontağa basışımda en az 22 km. yol yapıyor olmamında avantajı var yani kısa mesafe kullanmıyorum çok fazla dur kalk yapmıyorum..

1 ayda 3,5 depo lpg + 20 lira da benzin alıyorum ,yani toplam 251 tl gidiyor..

Hesaplamalarıma göre ayda ortalama 1650 km yol yapıyorum..yani 251 tl / 1650 km = ortalama 15 kuruş gibi bir hesap çıkıyor..benzini de hesaba kattım ve yaptığım km.yi biraz düşük tuttum bu hesaplamada...

Şu andaki yol bilgisayarı verisi olan 6,4 litreyi hesaba katarsak araç lpg li olmasaydı 6,4 * 3,74 lira = 24 kuruş (belkide daha fazla) yakıcaktı...

Bu da km. başına 9 kuruş ve ayda 1650 * 9 = 148 tl civarı kar demek :)

Biraz karışık oldu kusura bakmayın ama sanırım artık dizeller bile km.de 15 kuruş çok zor harcıyorlardır eminim...:agri: 40 litre mazot la şehir içi 700 km. yapsanız 123 tl (40*3,09) / 700 km = 17 kuruş oluyor iyimser bir hesaplamayla...

umitfatihgenc
03/04/2010, 19:48
Herkese merhabalar,sezer hanım sizede hayırlı olsun.Umarım en kısa zamanda bende Puntolanırım.Sorması ayıp aracınızı nekadara aldınız?Model km falanda yazabılırsenız sevinirim.

cann
03/04/2010, 21:20
Arkadaşlar öncelikle selamlar...Bugün sitenize üye oldum araştırma yaparken...Kismetse 3 gün içinde bende bir GP active kullanıcısı olacağım...Mantıklı bakıldığında active boş bir arabaya benzemiyor...Ama deri direksiyon ve topuz olması 4 cam otomatik olması park sensörü ve sis farı olmaması biraz üzücü...bunların hepsini anladığım kadarı ile dışardan temin edebilirim...Ama fiyatları ne civarda bilgisi olan arkadaşlar varsa sevinirim...Birde xenon taktıran varmı soradan bu konudada fiyat istiyorum çok teşekkürler şimdiden...
bu saydıklarını sonradan yaptıracağına,direkt dinamic modeli alman daha mantıklı ve ekonomik olacaktır.xenon fiyatları iyice düştü artık ,ilanlar bölümüne bakabilirsin.

dj_sisart
03/04/2010, 23:52
tempesty beni desteklediğin için çok teşekkürler .verdiğin örneklerle yüzde 80-90 bana katılmış oluyorsun.
birincisi 20 bin yapman gerekir dedim 46binde kara geçmişsin.
ikincisi her zaman çeyrek depo olacak dedim her ay 20tl benzin alıyorum diyosun
üçüncüsü simit depo diyorsun.trafiğe yakalanınca stepne yok cezası? sonra git depo değiştir tekrar işlet ölme eşeğim ölme.
dördüncüsü temiz katkısız gaz demişsin o saydığın istasyonlar plus gaz satıyor ve bu kış yırtmışsın.gelecek kışa hazır ol.
şunuda ekleyeyim,tecrübe olsun diye:Bir gün yanında 1.3 multi görürsen bir kapış bakalım.o gün dikizine bakmana gerek kalmayacak çünkü önüne bakman yeterli.
Birde teknik bilgi kaynak iki otomotiv öğretmen:gaz benzin ve dizele göre motor bloğunda ağır tahribata neden oluyor.AYRICA bu konuda motor bloğu tahrip olan biri olarak konuşuyorum.
GAZA GELMEYİN.....DİZE (L) GELİN........

tempesty
04/04/2010, 00:24
tempesty beni desteklediğin için çok teşekkürler .verdiğin örneklerle yüzde 80-90 bana katılmış oluyorsun.
birincisi 20 bin yapman gerekir dedim 46binde kara geçmişsin.
ikincisi her zaman çeyrek depo olacak dedim her ay 20tl benzin alıyorum diyosun
üçüncüsü simit depo diyorsun.trafiğe yakalanınca stepne yok cezası? sonra git depo değiştir tekrar işlet ölme eşeğim ölme.
dördüncüsü temiz katkısız gaz demişsin o saydığın istasyonlar plus gaz satıyor ve bu kış yırtmışsın.gelecek kışa hazır ol.
şunuda ekleyeyim,tecrübe olsun diye:Bir gün yanında 1.3 multi görürsen bir kapış bakalım.o gün dikizine bakmana gerek kalmayacak çünkü önüne bakman yeterli.
Birde teknik bilgi kaynak iki otomotiv öğretmen:gaz benzin ve dizele göre motor bloğunda ağır tahribata neden oluyor.AYRICA bu konuda motor bloğu tahrip olan biri olarak konuşuyorum.
GAZA GELMEYİN.....DİZE (L) GELİN........

Arkadaşım ; sen beni hiç anlamamışsın ben 2000 liralık kit taktırdığım için 46 bin km.sonra lpg kendini amorti etti + üstüne 1380 lirada kardayım ve benzine göre de km.de 9 kuruş karım olduğu için ayda 148 tl kardayım demek istemiştim (yaptığım km.ye göre)

yani 900 liraya atiker taktırmış olsaydım eğer kendini sadece ve sadece 6 ayda amorti edecekti sonrası kar...

ben burda gaza gelme dizel gel gibi süslü laflarla değil matematiksel hesaplamalarla konuşuyorum , sen dizelinin egzosunu da yırtsan şehiriçinde benim 15 kuruşluk hesabıma yaklaşamıyosun bile..Üstelik bu hesaba her ayldığım 20 liralık benzini de ilave edip söylüyorum zira evet çeyrek depoyu düşürmeden her ay bu benzin yetiyor ve bu kimseye dokunmaz..

Bende sana bir teknik bilgi veriyim bir çok kez çevirmeye girdim kimsede stepne nerde diye sormadı çünkü artık araçlarda stepne bulundurma zorunluluğu yok eğer sende biliyorsan zaten artık bir çok araç fabrikadan stepneyle değil standart ''lastik tamir kiti'' ile çıkıyor buna kimsenin bir itirazı yok..

Benim bahsettiğim istasyonlar plus gaz satmıyorlar Opet ve PO plus gaz satıyor bunu birebir yaşadım çünkü gazı oralardan aldığım zamanlar filtrem leş gibi çıkmıştı , total ve milangaz kullanmaya başladıktan sonra filtre temiz çıkmaya başladı , nereden aldığına dikkat edersen sorunda yaşamazsın kış mevsimiyle falan ilgisi yok yani..

Tamam belki yokuşlarda arabam zorlanıyor ve bende biraz kıyamadığımdan üsturuplu kullanıyorum ve dizellere geçiliyorum belki ama daha önce tecrübe ettim bunu düz yolda senin dedğin gibi önümde gidebilen bir dizel olmadı şimdiye kadar..Olursa da muhtemelen modifiyedir..Benim bundan önceki aracımda benzinli GP idi ikisi arasında hiçbir fark yok..Benim 0-100 üm 13 saniye seninki 11 saniye diye bişey yok yani..İkiside 13 saniye...

Sonuncu olarak ben 46.000 km.dir lpg deyim araç tık demedi maşallah , Ankara'da 160.000 km. belkide daha fazla lpgli taksi araçlar var onlardan da bi şikayet duymadım senin başına gelen talihsiz bir olay olmuş üzüldüm açıkcası belkide montajdan kaynaklanmıştır geçmiş olsun diyelim..

Ayrıca yanlış anlaşılmasın kimseyle burada süslü laflarla ürin yarışına girmeye çalışmıyorum bu tamamen tercih meselesidir ben deneyimlerimi ve yaşadığım tasarrufu paylaşıyorum dizeli tercih eden arkadaşlara da saygım sonsuz bende aynı şekilde saygı beklerim zaten herşey ortada bu durumda tercih meselesi tüketicinin , kim neyi istiyorsa onu seçer..Ama tabi görünen köy de klavuz istemez tabii ki bu durumda..Aradaki fark ortada..Bakım masraflarını hiç söylemiyorum bile , başka da bişey yazmak istemiyorum yok çünkü..

Herkese keyifli sürüşler dilerim..

bvulgari
04/04/2010, 01:12
Evolarda iç döşeme, deri direksiyon ve vites topuzu aliminyum alasımlı celik jant arka otomatik camlar bide elektrikli klima eksik..Navi hazırlıgı bosver ztn.

ozdkay
04/04/2010, 01:16
sizin 15 kuruşluk ortalama birazda lpg litresininin 1.67 olması sanırım.. bizim burda litresi 2.1 tl.. sizin hesabınıza göre düzenlediğimizde 2.1*40lt=84tl\500km(sakin kullanım)=16,8 kuruş yapıyor.. benimde şuan sakin kullanımda şehir içi sakin kullanım ortalamam 5.5lt\100km... 3.09*5.5\100=16,9 kuruş yapıyor.. buda benim matematiksel hesabım :).. bence hemen hemen aynı yakıyolar.. şehir dışını hiç hesaplamayım zaten. 1000 km gittim. 12.5 kuruş yakıyor..

mesut eyvaz
04/04/2010, 01:21
böyle boş olsun olan her araba keşke bu arabaya boş demek biraz abes oluyor donanımı bence yeterli bende bir gp bulsam geleceğim aranıza active dynamic fark etmez yeterki bütçeme uysun

dj_sisart
04/04/2010, 01:22
TÜVTÜRKTEN ALINTIDIR:Stepne: Motosikletler ve lastik tekerlekli traktörler hariç bütün araçlar ile tarım orman römorkları da dahil olmak üzere tüm römorklarda her zaman kullanılabilir durumda bulundurulacaktır.
2010 trafik ceza tablosundan:Özelliklerine ve cinslerine göre, yönetmelikte nitelik ve nicelikleri belirtilen gereçleri, araçlarda bulundurmamak, kullanmamak veya kullanılır şekilde bulundurmamak cezası 62 TL CEZA PUANI :10

tempesty
04/04/2010, 01:30
TÜVTÜRKTEN ALINTIDIR:Stepne: Motosikletler ve lastik tekerlekli traktörler hariç bütün araçlar ile tarım orman römorkları da dahil olmak üzere tüm römorklarda her zaman kullanılabilir durumda bulundurulacaktır.
2010 trafik ceza tablosundan:Özelliklerine ve cinslerine göre, yönetmelikte nitelik ve nicelikleri belirtilen gereçleri, araçlarda bulundurmamak, kullanmamak veya kullanılır şekilde bulundurmamak cezası 62 TL CEZA PUANI :10

Buradaki kurala göre ben dahil aracında fabrika çıkışı lastik tamir kiti gelen Grande puntolar ve bazı üst sınıf araçların (Mercedes ve Bmw nin bazı modelleri gibi) muayeneden geçememiş olmamız gerekiyordu ama ben geçtim..

Neyse arkadaşım sen haklısın diyelim noktayı koyalım :)

OZDKAY ; haklısın lpg fiyatları şehirden şehire değişiyor onu hesaba katmamışım pardon dediğin gibi 2,1 litre ise demekki lpg li araçla dizel aracın aynı sarfiyatı yapıyor , uzun yolda da zaten lpg 12-13 kuruş olucaktır dolayısıyla yine aynı...Ama ben burada dizellerden bile az yaktığımı (2 kuruş bile olsa) iddia ediyorum çünkü hem litresi ucuz , hem sakin kullanıyorum , hem dur kalk yok ve kısa mesafe kullanmıyorum..Ayda 1650 km yapıyorum daha ne olsun düşünsene benzin olsa yada mazot olsa :)

ankara0682
04/04/2010, 13:59
Herkese merhabalar,sezer hanım sizede hayırlı olsun.Umarım en kısa zamanda bende Puntolanırım.Sorması ayıp aracınızı nekadara aldınız?Model km falanda yazabılırsenız sevinirim.

ben 2007 model fire active 10bin km.de benzinli kırmızı renkte. Boyasız, sol çamurlukta ufak bi çiziği var. 19100e aldım. kendisi 2 ay önce almış. boya koruması ve detaylı iç temizlik yaptırmış. 19000a geldi dedi 19000a vermem dedi. 191000e anlaştık :D

ankara0682
04/04/2010, 14:00

ben 2007 model fire active 10bin km.de benzinli kırmızı renkte. Boyasız, sol çamurlukta ufak bi çiziği var. 19100e aldım. kendisi 2 ay önce almış. boya koruması ve detaylı iç temizlik yaptırmış. 19000a geldi dedi 19000a vermem dedi. 19100e anlaştık :D

ankara0682
04/04/2010, 14:03
konuyu açan olarak bu lpg mi dizel mi tartışmasının kapatalım diyorum.

herkesin kendi tercihi.

ben bu konuyu modeller hakkında çok bilgim olmadığı bir zaman active model hakkında duyduğum kötü şeylerin doğruluğunu öğrenmek amacıyla açmıştım ve paylaşımlarınız sayesinde Active model araç satın aldım.

HERKESE TEŞEKKÜR EDERİM.

abdurrahman aslan
23/04/2010, 15:34
merhaba arkadaşlar bende de active var yeni aldım sayılır.
evet gp lerin içinde özelliği en az olan model diyebiliriz fakat bence bu özellikler bile diğer çoğu arabalardan bi kaput önde olmasını sağlar :)
bende daha önce 99 civic vtec vardı sizce motor ve sunroof dan başka kayda değer bi özellik varmı yooook. ondan sonra 97 a3 1.8T vardı o da aynı şekilde sadece motor on numara..
bence bu araba çogunu tatmin edecek bi arabadır. hee gönül ister ki 90 lık olsun 6 ileri olsun, zaten onu alabilcek gücü olsa insanın buna bakmaz. gönül doymaz hep daha yükseği olsun ister. sözün özü bence 10 üzerinden 9..

onn.off
23/04/2010, 15:49
hepimiz insanoğluyuz hep daha iyisini isteriz veya hakkederiz .....
bende bir active kullanıcısıyım 2002 veya 2003 luks arabaya vereceğim parayı 2008 active verdim sonuçta buda diğerleri gibi demir veya teneke eski arabaya bineceğime yeni arabaya binerim daha iyi özelliği biraz az olsun en azından demiri tenekesi yeni
sizede hayırlı olsun umarım kazasız belasız kullanırsınız

taneren
23/04/2010, 15:55
boştan neyi kasdettiğimize bağlı,
en baz olan model activdir,onda bile abs-ebd,klima, çift ab.,vb standarttır.
başka markalara baktığımızda en baz modellerinde bunlar opsiyonludur.

onn.off
23/04/2010, 15:59
aynen katılıyorum

boştan neyi kasdettiğimize bağlı,
en baz olan model activdir,onda bile abs-ebd,klima, çift ab.,vb standarttır.
başka markalara baktığımızda en baz modellerinde bunlar opsiyonludur.

murattam35
05/10/2011, 00:44
arkadaşlar benim ek işim araba alıp satmak ama gp aldım geçen ay 16 bine 2007 active benzinli ve satmak istemiyorum nedense aracı normalde aldığım gün internete satılığa koyardım 1 aydır koyasım gelmedi yaw ne güzel bi arabamış bu dizeli savunan arkadaşlara geçen yıl abime gireni anlatayımda ona göre dizele gitsinler 2005 307 hdi aldı 1.6 look 10 ay kullandı vep övüne övüne anlatırdı dizelin tasarrufunu bana geçen ay arabada titreme başladı çalışırken ve istop ederken tamirci arkadaşlara gittik aracın pompa ve enjektör turbo takımının değişmesi gerektiğini söyledi ve set olarakta yaylı volantın toplam masraf 4200 1 yılda yaptığı tasarrufu 3 e katladı şimdi dostlar dizel iyi olabilir yakıt konusunda az yakma falan ammma dizellerde aracı çalıştırdığınızda yürümeden önce 5 dakika beklemiyosan durduğun zaman turbonun kendini boşaltmasını beklemeden hemen istop ediyosan he çok kısa mesafede abim gibi istop et çalıştır yapıyosan vede en önemlisi yakıtı çeyrekdepo altında ve hep farklı benzinlikten alıyosan ve aracınızı aradabi bayanlarda kullanıyorsa ( tüm bunlara dikkat etmezler) ve 2 . el 100 bine yakın dizel aldıysanız altınızda saatli bomba olabilir .şimdi bazı insanlar benzinlide olmazmı bunlar diye düşüne bilir tabikide olabilir ama parça fiatları arasında uçurum var bence senede 20 bin yapmayan biri almamalı dizel zaten pompa fiatlarıda yaklaştı traktör sesi gibi gürültü çekmeye deyermi yaw

ayhan1
05/10/2011, 00:49
arkadaşlar benim ek işim araba alıp satmak ama gp aldım geçen ay 16 bine 2007 active benzinli ve satmak istemiyorum nedense aracı normalde aldığım gün internete satılığa koyardım 1 aydır koyasım gelmedi yaw ne güzel bi arabamış bu dizeli savunan arkadaşlara geçen yıl abime gireni anlatayımda ona göre dizele gitsinler 2005 307 hdi aldı 1.6 look 10 ay kullandı vep övüne övüne anlatırdı dizelin tasarrufunu bana geçen ay arabada titreme başladı çalışırken ve istop ederken tamirci arkadaşlara gittik aracın pompa ve enjektör turbo takımının değişmesi gerektiğini söyledi ve set olarakta yaylı volantın toplam masraf 4200 1 yılda yaptığı tasarrufu 3 e katladı şimdi dostlar dizel iyi olabilir yakıt konusunda az yakma falan ammma dizellerde aracı çalıştırdığınızda yürümeden önce 5 dakika beklemiyosan durduğun zaman turbonun kendini boşaltmasını beklemeden hemen istop ediyosan he çok kısa mesafede abim gibi istop et çalıştır yapıyosan vede en önemlisi yakıtı çeyrekdepo altında ve hep farklı benzinlikten alıyosan ve aracınızı aradabi bayanlarda kullanıyorsa ( tüm bunlara dikkat etmezler) ve 2 . el 100 bine yakın dizel aldıysanız altınızda saatli bomba olabilir .şimdi bazı insanlar benzinlide olmazmı bunlar diye düşüne bilir tabikide olabilir ama parça fiatları arasında uçurum var bence senede 20 bin yapmayan biri almamalı dizel zaten pompa fiatlarıda yaklaştı traktör sesi gibi gürültü çekmeye deyermi yaw

bu dediklerinin hepsini ben yapıyorum çoğu arkadaşta yapıyordur ama bukadar kolay değil arıza yapması siz temelli abartmışsınız

ZeRg
26/05/2012, 14:43
bence teybi de mp3 çalsaymış daha güzel olucakmış arkdaşlar...

etufan
26/05/2012, 17:37
Bende aldıktan sonra mp3 olmaması gerektiğini öğrendim :) Fiat tavan tutamakalarını sökmüş yerine mp3 lü teyp takmış... Bir markanın modelleri anca bu kadar istikrarsız olabilir...

bence teybi de mp3 çalsaymış daha güzel olucakmış arkdaşlar...

serkan86
26/05/2012, 17:39
yapmasını bilirsen abarth bile yaparsın...

teyp için aux kablosu daha iyi bence...

matadorcuk
26/05/2012, 20:33
Ben şanslıyım mesela sis farımda park sensorumde var.Benden oncekı sahıbı taktırmıs saolsun:D 1,3 active pıyasası yok dıyen halt etmıss

farcry5789
26/05/2012, 22:37
yoo bende var boş falan değil abs. air bag aynalar elktli camlar otomk falan hepsi var bir sis farı yok okadarda değil bu milleti anlamıyorum daha ne bekliyolar renault clio 3 te yine hiç bişey yok koltuk kafalıkları bile opsiyonel

dogus618
27/05/2012, 09:54
piyasada en boş diye hitap edilen araçların içerisinde evonun active modeli en dolusuu arkadaşım polo aldı trendline mi ne en boş 1.2 hiç bir şey yok arabada arka kapılarında hopörlör bile yok anlamadım gitti puntolarımızın active modeli diyip geçmeyin standart kullancıya yeticek hersey var artı zamanda piyasada activden bol ne var :)

ayaman
28/05/2012, 10:43
vallaha arkadaşlar sanayideki ustayım deyip geçinenler kadar sallayan ve insanları yolan başka mahlukat görmedim (sanayideki gerçek ustalar hariç)
eline tornavida ve kurbağacığı alan ustayım deyip geçiniyor ne olaca bu halimiz bilmiyorum

görkem koçsan
28/05/2012, 11:46
dynamic'de çift bölgeli klima var aırbag farkı var bi de yol bilgisayarı 3 satır farkı var galiba activede taktırılamayacak özellik olarak.

since1453
28/05/2012, 15:27
DOLULUK BOŞLUK KİŞİDEN KİŞİYE DEĞİŞİR.

-sis farı
-deri direksiyon-vites
-çelik jant
-koltuk döşeme rengi
-karartılmış farlar

vb. görsel ilaveler önemliyse boş

Yok görsellik önemli değil

ABS,ASR,ESB,2airbag vb. güvenlik paketleri yeter derseniz fazlasıyla dolu

fatihhhh
28/05/2012, 15:46
öyle boş değil, diğer araçlara kıyasla gayet güzel donanımları var.
ama benim için hatırladığım kadarı ile
arka koltuğun asmetrik katlanmayışı,
yan aynaların ısıtmalı olmaması benim için önemli idi,
bu ve diğer sebeblerle dinamik aldım.

classiconline
28/05/2012, 18:11
Ölüsü para eder puntonun her modelinin.Herkesin dediğine kulak asarsanız yandınız.Abs,klima,city direksiyon,cd çalar,aynalar elektrikli ... daha ne olacak :) sonucta baz modeli