PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : CD çalar ses düğmesinde boya kavlaması

Titanyumic
01/04/2010, 15:58
Arkadaşlar cd çaları açma kapamaya ve ses açıp kapamaya yarayan düğmede boya kavlaması oluştu (alttan beyaz bir renk görünüyor), bugün internetten araba ararken satılık bir puntoda o kısımın bembeyaz olduğunu gördüm ve benimkide öyle olursa diye bir korku sardı...
Bu durumu yaşayan ve çözen var mı?
O düğme değişiyor mu?
Değişiyorsa ne kadar?

Forumda konu açılmış mı diye aradım ancak bulamadığım için yeniden açmak zorunda kaldım...
Teşekkürler...

pdr42
01/04/2010, 16:16
benmkinde de hafiften basladı yalnız sakın arac kokusu kullanmayın onlar mehvediyor

emrequzel
01/04/2010, 16:28
Benimde hafiften boyada sorun war. Aracım garantili.Ve servise sordum bunu gelin sökelim servisine gönderelim dediler ama 1 hafta teyp siz kalırsınız dediler. Bende suan ole bir boşluk yakalayamadım.Ama garantim bitmeden illaki götürücem.Sizdede garanti varsa bir servise danışın.

Titanyumic
01/04/2010, 16:32
Garantim devam ediyor aslında, garantiden çözüm bulurlar mı dersiniz...

imdesign
01/04/2010, 19:17
Garantisi bitenler ne yapabilir acaba? :)

JASMINE
01/04/2010, 20:11
Bende de aynı sorun var. Servise gösterdim uzatılmış garanti olduğu halde teypler 2 yıl garantili, uzatılmış garantiye girmez dediler. Müşteri hizmetlerini arayıp her arızada uzatılmış garanti kapsamına girilmiyorsa neden garanti uzatalımki diye sitem ettim. İnceleyeceklerini söylediler. Dün hem müşteri hizmetleri, hem de servisim aradı. Değişim için teybin sökülmesi gerektiği ve 1 hafta sonra takabileceklerini söylediler. Cumartesi günü götürmeyi düşünüyorum.

ferhatgs
01/04/2010, 20:22
ya garanti kapsamına girmeyenler ne yapacak? kac paradır bu tuslar acaba?

bide acaba bunun önüne nasıl geceriz benimki soyuldu soyulacak.uzerine bişeyle kaplayabilirmiyiz acaba?

ERDİ
01/04/2010, 20:24
o bölgeye şeffaf yada siyah renk ojeyle yama yaparsanız kople soyulmasını engellersiniz

Titanyumic
02/04/2010, 14:11
Benimkide uzatılmış garanti, servise bir uğrayalım bakalım, eğer sorun çıkarırlarsa yasemin hanımı referans gösteririz, umarım hallolur. Teşekkürler...

hhhed
02/04/2010, 16:11
bende de aynı sorun var fakat ses düğmesinde değil radyo arama düğmesinde yavaştan soyulma başladı. Eşim radyo ararken benden korkuyo :)

gulsever
02/04/2010, 23:40
mrb arkadaşlar malesef bendede aynı sorun var yavaş yavaş başladı soyulmaya ..:(

Onur.t-Jet
04/04/2010, 00:52
Benimkide soyulmaya başladi uzun araştirmamdan sonra aksarayda ulaştiğim bir teyp servisi fiat araçlarindaki teyp tuşlarini ithal ettiklerini öğrendim 100 110 lira fiyati vardi komple tuş takimi değişiyo. Tek bir tuş değiştirmiyolar.

mix
04/04/2010, 04:23
benim anlamadığım nie böle bi boya kalkması oluo kullanılan malzeme bu kadar kalitesizmi yani diğer marka araçlarda hiç karşılaşmadımda ben

ata orkun
04/04/2010, 10:02
Saayın Mert yılmaz maalesef kullanılan malzeme bu kadar kalitesiz Fiat ın hangi aracı olurasa olsun muzik çalarda soyulma oluyor albea palio Gp fark etmiyor

kucukm
04/04/2010, 10:18
bu tusu servisimden sipariş vermiştim araba garanti kapsamında olmasına ragmen. 1 hafta teypsiz gezmeyi goze almadım. sanırım 15 lira falan odedim. 1 hafta sonra geldi ve degistirdim. 1.5 sene once olmustu.
saygılar,

wildcat
10/06/2010, 01:02
Benimkide aynısı oldu 1 hafta serviste kaldı teyp ve sorunlu düğme yanilendi.Ama garantisi olmayanlar için rötuş kalemi ile rötuş yapılabilir.

scarrow
10/06/2010, 07:05
Aynı sorunu ben de yaşamıştım ve bu konuda bir başlık açmıştım. Orada yazılanlar incelenebilir.

https://forum.grandepuntotr.com/servis/17048-ses-acma-dugmesi.html

StrawBeeRy
10/06/2010, 10:15
benimde ses açma düğmesinde az birşey cd çıkarma düğmesinde komple sağ sol ok tuşlarında ise az bir şey var

https://i1006.hizliresim.com/2010/6/10/1104.jpg (https://urlal.com/dqqf)

aeron
10/06/2010, 10:26
benim anlamadığım nie böle bi boya kalkması oluo kullanılan malzeme bu kadar kalitesizmi yani diğer marka araçlarda hiç karşılaşmadımda ben

aynı sorunla astrada da karşılaşılıyordu, belki fiatta daha erken ortaya çıkıyor, bu birazda konsolu sildiğimiz kimyasallarla ilgili olabilir

StrawBeeRy
10/06/2010, 10:30
bence kimyasal değildir çünkü oraya zarar verse torpidoyada zarar verir ama ucuz bir kimyasalsa o zaman bilemem , bizim dükkanda kullandığımız malzemeyle şu ana kadar hiç bir olumsuz bir sorun çıkmadı muhtemelen elimiz terlediği zaman o çıkarıyor olabilir aynı şey direksiyonun veya vitesin soyulma sebebi ..

FURKAN49
10/06/2010, 12:12
120 tl tüm cd calar tuşlarını degıştırıyorlar servıste siparış edıyorlar.

tombalak
10/06/2010, 12:19
Aynı sorun bende de var. asetatlı kalemle boyuyorum şimdilik aa buda geçici bir çözüm. Açma kapam düğmesini söküp boyayan var mı?

suvari_84
10/06/2010, 13:37
ya herkeste mi aynı sorun olur bu ne yaaa . arkadaşlar bide direksiyonda kavlamalar var deri biraz büzüştü çirkin görünüyor var mı sizdede bu sorun ??? gerçi ben kılıf geçirdimmmm mecburennn :((

tombalak
10/06/2010, 15:26
ya herkeste mi aynı sorun olur bu ne yaaa . arkadaşlar bide direksiyonda kavlamalar var deri biraz büzüştü çirkin görünüyor var mı sizdede bu sorun ??? gerçi ben kılıf geçirdimmmm mecburennn :((

Çok azda olsa 2 noktada dirosiyonun solunda birbirine çok yakın yerde bende de oluştu. Ne zaman atacak korkusu var...

puntobilo
13/06/2010, 22:27
zamanla direksiyon vites topuzu debriyaj pedalı vs gibi sık kullanılan elemanlar eskiyip eriyip eskisi gibi görünmeyebiliyorlar ..bu gayet normal birşey bence ..haa eger bundan rahatsiz oluyorsanız üzerlerine şeffaf film yada izole bant gibi birşeyler yapiştirarak buna mani olabilirsiniz. ben yeni aldigim telefonun camındaki ilk söktüğümüz yumusak seffaf filmi yapiştirdim hem belli olumuyor hemde yeni gibi ...

mix
13/06/2010, 22:31
zamanla direksiyon vites topuzu debriyaj pedalı vs gibi sık kullanılan elemanlar eskiyip eriyip eskisi gibi görünmeyebiliyorlar ..bu gayet normal birşey bence ..haa eger bundan rahatsiz oluyorsanız üzerlerine şeffaf film yada izole bant gibi birşeyler yapiştirarak buna mani olabilirsiniz. ben yeni aldigim telefonun camındaki ilk söktüğümüz yumusak seffaf filmi yapiştirdim hem belli olumuyor hemde yeni gibi ...

elbette zamanla eskime olması normal ama fiat ta bu parçalar bence çok dayanıksız 2 yaşında arabada başlıo boya kalkması bu süre çok erken 2002 model h100 hyundai var bizde hiçbi yerinde boya kalkması yok

puntobilo
13/06/2010, 22:36
mix kardeşim ne desen haklısın bu biraz kalite eksikliği ama benim amacim kötülemek değil bi şekilde çözüm üretmek sadece... zaten aldik zaten biniyoruz ve çok seviyoruz ..varsin cd caların tusundaki beyazlık oluversin bee..allah kaza bela daha büyük hatalar vermesin .. forumda neler okuyoruz en önemlisi canımıza vermesin hiç bişey olmadı satrız gider be dostum.. arabamızdan keyif almaya bakalım bence herkese ii sürüsler mutlu akşamlar...

gp66
13/06/2010, 23:24
:clapping::clapping:
mix kardeşim ne desen haklısın bu biraz kalite eksikliği ama benim amacim kötülemek değil bi şekilde çözüm üretmek sadece... zaten aldik zaten biniyoruz ve çok seviyoruz ..varsin cd caların tusundaki beyazlık oluversin bee..allah kaza bela daha büyük hatalar vermesin .. forumda neler okuyoruz en önemlisi canımıza vermesin hiç bişey olmadı satrız gider be dostum.. arabamızdan keyif almaya bakalım bence herkese ii sürüsler mutlu akşamlar...

mix
13/06/2010, 23:54
benim amacım zaten araçlarımızı kötülemek değil uno palio nun 3 kasasıda ve gp kullandım hepsindede büyük keyif aldım benim tek derdim bu kadar kaliteli ve keyifli bi oto.da o malzemenin okadar kötü olması yoksa YAŞASIN GP ...

smartmavi
01/09/2010, 10:21
çözüm bulanlar lütfen detay versin. Aksaray'da bi dükkanda var demek bişey çözmüyor ki!!!

Bu dükkanın adı, adresi telefon numarası yok mu??

Lütfen arkadaşlar, birtakım bilgileri istenmeden önce siz verin, daha faydalı olacak.

ANKA-FERO
01/09/2010, 11:04
ankara birmotta 2 günde değiştirdiler. Arabamın garantisi devam ettiği için parada istemediler. Buradan Bülennt Çevik kardeşime ilgisinden dolayı Teşekkür ederim.

Soft Kaplama
04/03/2016, 16:55
Merhaba kullanılan kokular alkol içeren ıslak mendil v.b gibi maddeler boya kavlaması yapmakta.
Bunun için nemli bez ile silinmesi temizlenmesi daha uygun olur.
Soft Kaplama Restorasyon Olarak Restorasyonunu yaptığımız düğme tuşlarını 2 yıl garantili olarak hüzmetinize sunuyoruz.

Soft Kaplama
04/03/2016, 16:57
3292132922

Soft Kaplama
04/03/2016, 18:18
ıslak mendil koku tarzı kimyasallardan uzak durun

seyfi
12/01/2017, 23:38
Arkadaşlar bende citroen nemo var onun tuşlarıda kavladı alttan beyaz bir şey çıktı çok kötü görünüyordu.Piyasadan marşhal mat siyah boya aldım.Güzel bir zımparadan sonra ince bir fırça ile boyadım çok güzel oldu.Sadece tuşlardaki isimler yok.Eğer yazı sizteminiz iyi ise beyaz boya ilede onu yapabilirsiniz.
Sonradan internette o tuşların komple satıldığını gördüm ana fiyatı 125 tl.Ben 16 tl ye hallettim.