PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İlk Araba Sorunları..!! yardım...

erennnn
31/03/2010, 23:58
Herkese selam;
gp 1,4 starjet 95 bg aracımı alalı daha 1 ay oldu. araç 2006 model ve aldığımda sadece 27.000 km deydi, gerçekten garaj arabası...şuana kadar gayet memnunum yakıttan ufak şikayetlerim olsada...sormak istediğim birkaç sorun var?
- ist-ankara otobanda bile 170 km hızın üzerine çıkamadım...
- araç şuan 29.330 km de ve ben ne zaman servise gideceğim konusunda
hiçbir fikre sahip değilim? ayrıca ankara da arabamı götürebileceğim yerler konusunda yardımlarınız ltf...
- ve son olarak 30.00 km gibi bi bakım var ise masrafı ne kadar tutmakta?

şimdiden tşk...

Fuzuli
01/04/2010, 00:04
Ankarada Kavaklıdere servisine götürebilirsiniz...
Forumda kavaklıdere diye aratnca bulursunuz yol tarifini de ...
Benzinli araçların bakımı 1yıl veya 20000 km..
km.niz az ise yıllık bakım( son bakımdan bu yana yapılan km.)
20.000e yaklaştı ise periyodik bakım yaptırırsınız..
Fire motor ile 160-170 km civarını görmüştüm 1 defa Bursa otobanında 95 bg için süratniz biraz düşük gibi geldi..

erennnn
01/04/2010, 00:07
servis için tşk...
çok hız yaptıımdanda değilde banada az gibi geldi...bir sorunmu var acaba?

taipen71
01/04/2010, 08:08
Ankarada kavaklıdere servisi tek geçerim karumun karşısı

Scottie
01/04/2010, 08:22
Hız biraz az geldi. ben 1.4 fire motor ile zorlanmadan 160 lara çıkıyorum. arac garaj arabası demişsin. aldığın kişi motoru pek zorlamamış olabilir.

ABNEW
01/04/2010, 09:10
Eren, starjetlerin fabrika verisi son sürati zaten 178km/s.Bu hıza yüksek devirler zorlanarak çıkılabilir ancak.Bir de eğim varsa bu sürati görmek imkansız.Bence düz bir yolda devirli kullanımla denenebilir.Bu şekilde 180km/s i görebileceğine inanıyorum,

Aracının 30000 bakımı diye birşey yok.40000km de periyodik bakıma girer.Eğer 20000km lik bakımdan sonra 1 yıl geçtiyse aracını yıllık bakıma sokmalısın.Burada yapılan işler yağ ve filtre değişimleri ve genel bir kontroldür.Bundan sonra 40000km bakıma kadar herhangi bir bakım yok.Tabi yıllık bakımdan sonra 1 yıl geçince 40000km ye gelinmemişse aracın yine yıllık bakıma girer,

Keyifli forumlar...

GP COSKUN
01/04/2010, 10:55
starjet için 170 km yi geçememek garip
bahsetttiğiniz otobanda da bir çok eğimli bölgeler de olduğuna göre eğimli inişlerdedemi 170 i geçmiyor araç
bunuda yazarsanız biraz daha yorum yapabiliriz

erennnn
01/04/2010, 22:37
ilk olarak tşk...ilgilendiğiniz için...
anladıım kadarıyla arabayı bakıma sokmakta yarar war gibi...yıllık bakıma...yaz öncesi o işi hallediim...
araç gerçekten hiç zorlanmamış, motoru açmamışlar die düşünüorum bende...devirli kullanımla açılır daha fazla randıman alırsın demişlerdi bi kaç kişi...deniorum bende...
6 ileri de tasarruflu kullanım için ne yapmam lzm...?şehiriçi gerçekten çok yakıor gibi geldi bana...?

ABNEW
01/04/2010, 22:57
ilk olarak tşk...ilgilendiğiniz için...
anladıım kadarıyla arabayı bakıma sokmakta yarar war gibi...yıllık bakıma...yaz öncesi o işi hallediim...
araç gerçekten hiç zorlanmamış, motoru açmamışlar die düşünüorum bende...devirli kullanımla açılır daha fazla randıman alırsın demişlerdi bi kaç kişi...deniorum bende...
6 ileri de tasarruflu kullanım için ne yapmam lzm...?şehiriçi gerçekten çok yakıor gibi geldi bana...?

Eren, 6 ileri, 5 ileri, dizel, benzin.... Hepsinde kural aynıdır :) Mümkün olan minimum devir ve en yüksek viteste gidilerek yakıt tüketimi düşürülür,

Bunun dışında aracın bakımlarına, lastik havalarına, gereksiz hızlanmalara, araçtaki yüke dikkat edilerek tüketim minimuma indirilebilir...

cann
01/04/2010, 22:57
aynı araçla bende otobanda en fazla 180-185 yaptım o da eğimli yolda,normaldir yani,tasarruf için yapılacak şey ise klasik yöntemler,yüksek devirde kullanmıycaksınız,gaz pedalını mümkün olan en üst seviyede tutacaksınız,uzun yolda ise tasarrufu zaten kendisi yapıyor,120-130 da giderken 6. viteste araç 5 vitese göre daha az zorlandığı için daha az yakıyor.

sabanci
01/04/2010, 23:50
bende starjeti olan forumdan bir arkadaşla (ismi lazım değil o kendini biliyor :D ) çeşme otobanında bir deneme yapmıştım başlarda endişem vardı geçileceğime dair fakat gişelerden bileti alıpta bir kaç yüz metre gittikten sonra boşa telaşlandığımı anladım :) starjet güzel bir araç gğzel gidiyor fakat düz yolda devirli gidince 180_185 km arası fazlasını beklemeyin fakat egsozuyla yaptığı serenata kimse bişey diyemez :)