PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Active 1.4 e turbo

alpie85
31/03/2010, 22:15
Merhaba arkadaslar.Aracim 1.4 active 77 bg ve performansindan cok memnun degilim.Aracima turbo taktirabilir miyim?Eger taktirabilirsem ne kadara patlar?Bir de davlumbaz uzerine zifti nereden attirabilirim?Bana bu konularda yardimci olabilirseniz sevinirim,saygilar

Alpay

GP COSKUN
31/03/2010, 22:19
alpay turbo takma fikrini aklına bile getirme
astarı yüzünü geçer
sadece turboyla iş bitmez
üst kapak
manifold
yazılım
yani yaptığın masrfa değmez
madem turbo istiyorsun sat bence tjet al

tolgaank88
31/03/2010, 22:34
davlumbaz uzerine zift ve turbo nerden baksan 3000 i var

lionT-JET
31/03/2010, 22:51
turbo taktirmak yerine t jet almanizi tavsiye ederim.fire motorlara yazilim ile chip tuning uygulamasinida arastirin derim.

dallix
09/04/2010, 12:52
Ben turbo tamir bakım ve satış servisi sahibiyim,aracınıza turbo takılabilir barı düşük tutduğunuz müddetçe sorunda yaşamazsınız,150-200 hp almak niyetinde değilseniz piston,segman,kapak,piston kolu gibi parçalarıda değiştirmeniz gerekmez,sadece yakıt sisteminde ufak ayarlar yaptırmanız gerekir enjektörlerin pistonların tepesine püskürttüğü benzin 1 gr ise 1.3-1.5 e çıkartılır,fakat bu size 2.500 3.000 liraya patlar t jet almanız bencede en mantıklısı.ama tjet güzel olduğu kadar benzine açta bi araç bunu unutmayın türkiyede yaşıyoruz.

M@GIC
09/04/2010, 12:57
alpay turbo takma fikrini aklına bile getirme
astarı yüzünü geçer
sadece turboyla iş bitmez
üst kapak
manifold
yazılım
yani yaptığın masrfa değmez
madem turbo istiyorsun sat bence tjet al

+1000

lionT-JET
10/04/2010, 23:44
Ben turbo tamir bakım ve satış servisi sahibiyim,aracınıza turbo takılabilir barı düşük tutduğunuz müddetçe sorunda yaşamazsınız,150-200 hp almak niyetinde değilseniz piston,segman,kapak,piston kolu gibi parçalarıda değiştirmeniz gerekmez,sadece yakıt sisteminde ufak ayarlar yaptırmanız gerekir enjektörlerin pistonların tepesine püskürttüğü benzin 1 gr ise 1.3-1.5 e çıkartılır,fakat bu size 2.500 3.000 liraya patlar t jet almanız bencede en mantıklısı.ama tjet güzel olduğu kadar benzine açta bi araç bunu unutmayın türkiyede yaşıyoruz.
t jet benzine ac bir arac kesinlikle degil fire motor ile tuketim degerleri ayni.biri yurumuyor basiyorsunuz,digeri yuruyor basmiyorsunuz bu yuzden bence yakiti tutumlu bir arac!!

dallix
11/04/2010, 02:22
Kardeşim kullandım t-jetim vardı 2 ay oldu m-jet aldım ikisini yakıt olarak karşılaştırmak büyük bi hata olur kıyaslayamazsınız benim ölçümlerim 1.4 oranında tjet fazla yakıyor m jete göre,tabi t jete bindiğimiz için aracı sıkıştırdığımızda bi gerçek aracı sıkıştırıncada her araç yakar,burda arkadaşın sormuş olduğu soru 1.4 turbosuz aracına turbo takılımı cevap evet takılır,mantıklımı? turbo takmak hayır çok mantıksız gerekte yok direk t jet al,mevzuyu motorların yakıt tartışmasına çevirmeye gerek yok, t-jet artık satışta değil ve gelecek sene fiyatları m-jetlerle aynı seviyeye inmeye başlayacaktır hatta benim mjet aracıma 24 bin teklif veren oldu ki bu fiyata 2 bin daha koyup çok temiz ve dolu bi tjet alabilirim tekrar, vergisinin daha yüksek olması yakıtı m-jete göre fazla yakması türkiye şartlarında büyük eksiler.

lionT-JET
12/04/2010, 23:37
salih bey kiyas yaptigim arac 1.4 fire benzinli motor..mjet ile kiyas nereden cikti?yakit yonunden mjet tabiki az yakacak..doblo mjet kullaniyorum yakit olarak tabiki mantikli..araciniz kac model ve hangi paket?ona gore kiyas yapalim.siz tjetinizi kaca sattiniz?vergisini ve yakitini dusunseydim t jet almazdim.tjetin fiyati duser veya cikar ayni zamanda mjet te duser veya cikar..