PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Titreme

Mentor
31/03/2010, 12:03
aracımın balans ayarını yaptırdım ama 100 km gectıkten sonra tıtreme baslıyor.Bazen kesılıyor tıtreme ama devamlı bı tıtreme var aracta bununla beraber motor kısmındada tıtreme nasıl anatsam sallanıyor sankı bunlar neden olur acaba ?

GP COSKUN
31/03/2010, 12:06
motordan gelen sarsıntı motor kulaklarından gelebilir
diğer tireme ise hala aracında balans olduğuna işarettir

Mentor
31/03/2010, 12:09
yardım ıcın tesekkurler ...

murti82
31/03/2010, 12:59
Jant yamukluğundan yapıyor olabilir mi?

k@pl@n
31/03/2010, 13:19
çalıştığım şirketin bir koluda lastik, jant ve öndüzen. bizim firma olduğu halde benim jantları ve lastikleri yaptırdığım zaman balanslarımda problem vardı. daha sonra öğrendik ki balans makinasının sıfırlama ayarı bozulmuş. bu tür makinalar yer değiştirildiği zaman ayarlarını kaybediyor. yani demek istediğim balans yapıldığını sanırız.. bu gibi sorunlarıda göz önünde bulundurun %5 ihtimal..

abulbul08
31/03/2010, 15:38
lastik ve jantları kontrol edin derim
forumda daha önce buna benzer konular açılmıştı onlarıda incelerseniz fikir sahibi olursunuz

remivoce
31/03/2010, 22:47
aracımın balans ayarını yaptırdım ama 100 km gectıkten sonra tıtreme baslıyor.Bazen kesılıyor tıtreme ama devamlı bı tıtreme var aracta bununla beraber motor kısmındada tıtreme nasıl anatsam sallanıyor sankı bunlar neden olur acaba ?

bende rot balanscıyım eger bellı bır sure yapıp kesıyorsa balans sureklı yaparsada balans anı kalkıslarda vuruntu sesı yoksa buyuk ıhtımal yoktur motor kulagı degıldır kopmasıda cok zordur yıne balans yaptır celık jantsa prese ıhtuyac olabılır jant gobegınden toz aldır yanı jant gobegını tornalat

Mentor
31/03/2010, 23:17
walla ben arabacı yenı aldım aldıgım gun zaten tıtreme vardı aracta.sonra servıse goturdum bakım yaptırdım...tıtreme devam ettıyor adamlar bız balans ayarı yaptık dedıler.motordakı tıtremede arada bı oluyor sonra kesılıyor o tıtreme bende anlamıs deyılım...Jantlarım çelik deil onlarada baktırırım.. saollun yardım ıcın