PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Far ışığının üstündeki sarı ışık yandı

mehmetsafran
30/03/2010, 23:26
Merhaba arkadaşlar dün akşam arabamı yıkattım çektim evin yanına üstüne yağmur yağdı sonra çıktım yeni yıkattım diyerek sildim bugün binmedim arabaya üstüne yine yağmur yanıd. Akşam arkadaşı almaya gidecektim bindim arabaya farı yaktım üstünde sarı ışık yandı. Farı söndürünce sönüyodu, 3-4 km yol gittim sonra söndü bir daha da yanmadı acaba nedendir? kafama takıldı su falan mı gitti desem sadece arabanın dışını yıkattım, farları kontrol ettim hepsi yanıyordu uzunlarda falan da yanıyodu. Tekrar yapar diye korkuyorum bir fikir alayım sizlerden saygılar...

k@pl@n
30/03/2010, 23:28
plaka ışıklarını kontrol et. genelde onlardan yapıyor.

bozkurt0632
30/03/2010, 23:32
skotlerde temassızlık olmuş olabilir. yada yağmur suyu kaçmıştır.

mehmetsafran
30/03/2010, 23:41
plaka ışıklarını kontrol et. genelde onlardan yapıyor.
şuanda sarı ışık söndü tekrar da yanmadı ama plaka ışıklarını kontrol etmemiştim belki de onlar da bi temassızlık vardı farketmedim yaparsa aynısını yine bakarım sizce birine göstermeye gerek var mı? bir de benim arka lambalardan ikişer tane olanlardan biri yanmıyor uzun zamandır ama uyarı ışığı ilk defa yandı ve söndü ondan olamaz herhalde olsaydı daha önce yanardı diye düşünüyorum.

Ceday
31/03/2010, 23:20
O dediğin lamba bendede yandı indim kontrol ettim lambaları arka lambalardan dediğin gibi ikişer tane olanlardan teki yanmıyor ben hiç farketmemiştim demekki onun uyarısını verdi ama aradan 10 dakika geçti bu seferde söndü baktım arkaya lamba yandımı diye o da hala sönük arka lambalardan biri yanmıyor sürekli uyarması gerekmiyormu arızayı giderene kadar neden söndü bi problemmi var anlamadım.

kaptan_ahab
31/03/2010, 23:38
Yalnız o ikaz lambasının iki fonksiyonu var.Biri bahsedildiği üzere lambalar ile ilgili diğeri yağ basıncı ile ilgili.Gündüz durduk yerde yanar ise dikkat etmek lazım.

Ceday
31/03/2010, 23:42
Yalnız o ikaz lambasının iki fonksiyonu var.Biri bahsedildiği üzere lambalar ile ilgili diğeri yağ basıncı ile ilgili.Gündüz durduk yerde yanar ise dikkat etmek lazım.
Yok farları açınca yanıyordu kapayınca sönüyordu şimdi toptan söndü ama arıza devam ediyor yanması lazım bence.

Punto_Can
31/03/2010, 23:50
plaka lambalarında bazen temassızlık olabiliyor, uyarı ışığı tekrar yanarsa ilk plaka ampullerine bak derim :)

irfan abi senin bahsettiğin uyarı lambası üçgen içindeki ünlem işareti. bu ışık yandığında dediğin gibi ampul patlamasının yanı sıra yağ basıncıyla ilgili problemlerde de yanabiliyor. ama mehmet'in bahsettiği ampul şeklinde olan uyarı ışığı ;)

kaptan_ahab
01/04/2010, 08:36
plaka lambalarında bazen temassızlık olabiliyor, uyarı ışığı tekrar yanarsa ilk plaka ampullerine bak derim :)

irfan abi senin bahsettiğin uyarı lambası üçgen içindeki ünlem işareti. bu ışık yandığında dediğin gibi ampul patlamasının yanı sıra yağ basıncıyla ilgili problemlerde de yanabiliyor. ama mehmet'in bahsettiği ampul şeklinde olan uyarı ışığı ;)
Evet Can o işareti kast ettim.Lambalar için başka uyarı ışığıdamı var,bizim GP lerdede uyarı ışıklarından geçilmiyor yahu :D

kralizmirli
06/04/2010, 21:51
merhaba arkadaşlar.ben de benim gp ye bugün alarm taktırmak için bir yere götürdüm.Adamlar 3 saat uğraştılar fakat kuramadılar alarmı.herneyse bana yarın gel takalım dediler.bugün araçta sizinde o dediğiniz sarı uyarı lambası yandı.ben biraz uyuz oldum bundan.çünkü adamlar aracın elektrik sistemiyle bayağı bi oynadılar.Sizce araca takılan bi alarmın böyle bi zararı olabilir mi? Lütfen acil yardımınızı bekliyorum arkadaşlarrrrr..

mehmetsafran
08/04/2010, 00:53
arkadaşlar benim problemim plaka lambasından kaynaklanıyormuş, tekrar yandığında direk baktım plaka lambasına yanmıyordu. Şöyle hafifçe vurdum yandı baktım ikaz ışığı sönmüş, sonra çukura falan girince tekrar yandı söndü falan, ben de götürdüm elektrikçiye ampülü değiştirdi daha da yapmıyor. Çok teşekkür ederim bu forumu seviyorum :)

abulbul08
08/04/2010, 12:33
çözümü yazdığın için teşekkürler. birçok arkadaş sorun yazıyor ama çözüm kısmını yazmıyor