PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dizel + SMG F1 + Cruise Control = ????

hazemanyagi
30/03/2010, 23:20
Arkadaslar hem dizel hem smg f1 sanzumanli (direksiyondan vites) hem de hiz sabitleyicili bir arac almak istiyorum. Acaba bana hangi arabayi onerirsiniz butcem 45-50 civari.

Mesajimi cevaplarsaniz sevinirim. Simdiden tesekkurler.

h k
30/03/2010, 23:43
toyota auris 1.4 D-4D Dizel 6 İleri MultiMode Vites .
(Direksiyondan kumandalı vites değiştirme mevcut)

48.000,00 TL .
liste fiyatı.

edit : cc yokmus :( benzinlisinde varmis.

Murat Gürakan
30/03/2010, 23:45
ikinci el passat 2.0 tdi 170 hp dsg.
Golf 1.6 105 hp dizel + dsg.
Seat leon 2.0 tdi 140hp + dsg
Audi a4 2.0 tdi + multitronic
vs vs gidiyor :)
Vites konusunda tek geçerim dsg yi.

ABNEW
31/03/2010, 00:34
Levent, SMG, BMW nin geliştirdiği bir vites.Bildiğim kadarıyla buna yaklaşan sadece VW nin DSG si var,

Bu durumda VW nin modellerine bakmak gerekmekte sadece.Amaç sadece direksiyondan kumandalı otomatik vites ise seçenekler artar tabi..

hazemanyagi
31/03/2010, 01:16
abi bravolarda da dsg yok muydu

tempesty
31/03/2010, 01:29
Bravoların Dualogic versiyonlarında direksiyondan vites değiştirme mevcut..(kulakçıklarla)

Fakat mesela 120 beygir dizel emotion dualogic bravo + skydome + + stil paket ile fiyatı tam 50.000 tl !!

demon
31/03/2010, 01:57
50.000 TL ÇOK iyi para. O fiyata alınabilecek çok araba var :) Özelliklede ikinci elde.

tempesty
31/03/2010, 02:06
34.000 tl ye dizel olmayan F1 SMG şanzımanlı ikinci eli var ::

https://www.sahibinden.com/cok_temiz_sunrooflu_f1_ve_triptonik_1_4_16v_bravo! !!-04WQQaXQQ23124582WQQpXQQdisplayitem

OzzY
31/03/2010, 04:10
34.000 tl ye dizel olmayan F1 SMG şanzımanlı ikinci eli var ::

https://www.sahibinden.com/cok_temiz_sunrooflu_f1_ve_triptonik_1_4_16v_bravo! !!-04WQQaXQQ23124582WQQpXQQdisplayitem
keşke gerçekten SMG olsa :) bildiğimiz dualogic malesef :)

tempesty
31/03/2010, 04:40
keşke gerçekten SMG olsa :) bildiğimiz dualogic malesef :)

* ESP Pack Bravo Dynamic Dualogic versiyonlarında standart olarak sunulmaktadır.
**B (Dualogic) Direksiyondan vites değiştirme kolları Dualogic versiyonlarında standart olarak sunulmaktadır.
*** Kit opsiyonundaki Blue&Me™ sistemi, USB portlu MP3 çalar içerdiğinden, radyoda MP3 çalar bulunmaz.

hazemanyagi
31/03/2010, 11:39
ben de bir araba almak istiyorum ama kararsiz kaldik simdi dizel bir araba icin maksimum 105-110 beygir koyuyorlar arabanin cekisi gayet dusuyor. istedigi kadar turbosu murbosu olsun, ama cok ilginctir ki sadece fiat bravolarda spor modeller var ve bunlar 1.4 diesel ve 150 beygir tek kelimeyle mukemmel ama bu paraya bu kalite tartisilir, golf iyi bir secim olabilir mi siz ce?

ABNEW
31/03/2010, 15:12
ben de bir araba almak istiyorum ama kararsiz kaldik simdi dizel bir araba icin maksimum 105-110 beygir koyuyorlar arabanin cekisi gayet dusuyor. istedigi kadar turbosu murbosu olsun, ama cok ilginctir ki sadece fiat bravolarda spor modeller var ve bunlar 1.4 diesel ve 150 beygir tek kelimeyle mukemmel ama bu paraya bu kalite tartisilir, golf iyi bir secim olabilir mi siz ce?

Levent, Bravodaki 1.4 150bg lik motor benzinli turbo.Yani bildiğimiz t-jet.Dizelleri ise senin de belirttiğin gibi daha az güce sahip.Maksimum 1.6 mjtd 120bg seçilebilir...

dgn
31/03/2010, 15:50
Passat 2.0 TDI DSG en iyi tercih olacaktır

alicanveliy
31/03/2010, 16:20
Dizelde Toyota çok güzel. Japon arabalarının otomatik vites farkı zaten ortada. Bu alanda en problemsiz araçları üretiyorlar. Ama Audi'ye hayır denmez. Ona da göz atabilirsiniz.

hazemanyagi
01/04/2010, 00:49
abi inanamayacaksiniz ama sonuc olarak neyde karar kildigimizi soyliycem simdi hazir olun..

fiata gittik soyle bir elini dokundun mu arabaya kalitenin ne derece oldugunu hissediyorsun tamammi bravoya baktik.. hersey cok guzel ozellikleri fln ama abi kabin ici biraz dar geldi ozellikle bende punto var bir fark goremedim gibi geldi bir de ben torpidolarina bakiyorum kalite ayrintida gizlidir hesabi.. abi kullandiklari plastik fln simdi ki begendigimiz ve almayi dusundugumuz arabaya gore cok geride kaliyor..

toyota aurise de baktik oda kalite olarak sinifta kaliyor.. D segmenti diesel C5 e de baktik kalite guzeldi.. ancak abi D sinifi demek sadece kasayi buyutuyorlar birazda kaliteli malzeme kullaniyorlar bagaj buyuyor baska hic bir ozelligi yok.. tabi ailedeki kisi sayisi fln da cok onemli..

subaru imprezaya baktik.. surduk .. hatta showroomdaki arabayi bizim icin cikarip surdurttuler cok ilginc oldu.. ancak cekis kadiris vites atisi (otomatik) fln begenmedik 4x4 olmasina ragmen..

golfe baktik abi cok para istiyorlar ya comfort modeli dsg 7 ileri dieseli 58.500 den siraya giriyorsunuz dediler cus dedim ya.. ordanda direk ayrildik..

mazdaya gittik onlardada ayni ozellikleri birlestiren araba yok ama dieseli guzeldi isciligi fena degildi ama olmadi 1.6 dieseli 110 beygir ful paket 46bine aliniyor ama tercih meselesi tabi

son olarak bir de volvoya bakalim dedik C30 diesel sport paket full donanim bluetooth hersey var mukemmel arabada kalite akiyor deri koltuklar hafizali elektrikli sunroof diesel spor sanzuman esp yani saymakla bitmez elektrikli ve hafizali on koltuklar coupe dizeyn on arka koltuuk dayama kilitlenebilir sogutuculu torpido on kol dayamayi actiginizda ici kadife kapli ya dununn o derece adamlar estetik yapmis.. her sey cok iyi kalitesi 8 li hi fi muzik sistemi 240 tork 1.6 tdiesel motor (ford motoruymus) 110 hp guc. (arabanin cekisinin iyi olacagini dusunuyorum ki 1.6 S40 ile ayni kilo ve motordaymis yarin onu deniycez) tasarim olarak yeni kasa mercedesle bir cok ortak ozelligi var ..
sonuc olarak audi A3 ile kapisir diye dusunuyorum ve fiyat 51000 civarinda oluyor..
suan kararimiz C30 uzerinde yogunlasti..

olumlu olumsuz yorumlarinizi bekliyorum selamlar!

smartmavi
01/04/2010, 00:59
Hayran oldugum arabalardan biri...

hazemanyagi
01/04/2010, 01:04
ikinci el piyasasini biliyor musunuz bu aracin?

OzzY
01/04/2010, 01:11
* ESP Pack Bravo Dynamic Dualogic versiyonlarında standart olarak sunulmaktadır.
**B (Dualogic) Direksiyondan vites değiştirme kolları Dualogic versiyonlarında standart olarak sunulmaktadır.
*** Kit opsiyonundaki Blue&Me™ sistemi, USB portlu MP3 çalar içerdiğinden, radyoda MP3 çalar bulunmaz.
smg direksyondan değiştirmekle alakalı değil abi.

basitçe düşünürsek çift baskı balata var sen bi viteste giderken bi sonraki vitesi hazırda bekliyo böylece ms seviyesinde vites geçişi gerçekleşiyo.

bravoda bu tip şanzıman olacağı söyleniyordu ancak gelmedi.

direksyondan değiştirme hemen hemen her tip şanzımana uygulanabiliyo. cvt, tork konvertörlü, dualogic vs.

hazemanyagi
01/04/2010, 08:51
dogru soyluyorsun aslinda bu acidan dusunursek en iyi olan tabiki smg sanzuman, zaten mercedes crysler gibi markalar kullaniyor bu teknolojiyi,

ayni zamanda cesitli markalarin dualojic selectronic multimode servotronic dsg vb. gibi adlarla onumuze cikarttigi bu sistem duz vites mantigi tasimakta, oyle ki her vites atisinizda aracin devri dusuyor ve yukseltmek icin daha fazla gaza basmak sorunda kaliyorsunuz dolayisiyla yakit tuketimi normal vites mantigi ile calistigindan ayni veya daha fazla olabiliyor..

ancak smg sanzumanda ise dediginiz gibi vitesi hazirda bekletmesi, devir dususlerini ortadan kaldiriyor ve aracin yakit tuketimini minimize ediyor. gercekten cok basarili bu smg sanzumanlar!

ABNEW
01/04/2010, 09:16
Levent, hayırlı olsun diyelim:) Volva kaliteli bir araç.Tabi fiyat 50000 lere çıkınca alternatifler de artmakta...

narkoz30
01/04/2010, 09:23
Passat 2005-2006 dsg 140hp tdı motor comfortline olarak 34 ile 38-43000 lira aralığında satılıyor ve TEK alınabilesi model budur ancak 2.00 TDI motor ne yakar acep bir de arabalara baktım en düşük km 150000 baskı balataya 4-5000 lira fiyat çıkarsa bu araba alınmaz. c30 güzel bir seçim ama düz vitesli olarak sıfır passatlar şu anda 41500 e alınabilir. bayii 42000 lira desede ötv yi ve diğer işlemleri ben yapıcam dediğinizde siz sadece arabanın faturasını kestirip trafik tescilde 30 dakkada tescil ettirerek ve vergi dairesinde de 15 dakkanızı ayırarak 500tl kara geçersiniz. Bunları bilen biri olarak söylüyorum sıfır araç alacaksanız siz tescil ettirin 300-500 lira arası 1 saatlik emeğinize karşılık paranız cebinizde kalsın. plaka çıkartmak ise daha kolay plaka harcını ödüyorsunuz direk basılıp 10 dakka içinde size veriyorlar bunun için tescil memurundan bir fiş alıyorsunuz.
not: istanbulda bulunan semtlere göre trafik işlemleri 30dakka ile 5 saat arasında gerçekleşmektedir vergi dairelerinde bekleyeceğiniz süre ise 15 dakikayı geçmemektedir. (bandrol ödeme zamanları hariç)
Ben 2008 yılında bir piaggio beverly motor almıştım cebimde 250 lira fazladan param kalmıştı aynı şeyler arabalar için de geçerli. Normal şartlarda fatura kesilirken ötv yi aracı satan plaza öder siz bu işlem için ektra para vermek zorunda değilsiniz yada dediğim gibi anlaşarak ötv yi ben ödeyeceğim deyip faturayı öyle kestirmeye çalışın umarım yanlış anlaşılmamıştır. Ben biraz karışık tarif ettim de :)

Murat Gürakan
01/04/2010, 09:43
dogru soyluyorsun aslinda bu acidan dusunursek en iyi olan tabiki smg sanzuman, zaten mercedes crysler gibi markalar kullaniyor bu teknolojiyi,

ayni zamanda cesitli markalarin dualojic selectronic multimode servotronic dsg vb. gibi adlarla onumuze cikarttigi bu sistem duz vites mantigi tasimakta, oyle ki her vites atisinizda aracin devri dusuyor ve yukseltmek icin daha fazla gaza basmak sorunda kaliyorsunuz dolayisiyla yakit tuketimi normal vites mantigi ile calistigindan ayni veya daha fazla olabiliyor..

ancak smg sanzumanda ise dediginiz gibi vitesi hazirda bekletmesi, devir dususlerini ortadan kaldiriyor ve aracin yakit tuketimini minimize ediyor. gercekten cok basarili bu smg sanzumanlar!
Smg vitesi hazırda bekletmez. Smg de gelişmiş bir manuel-otomatik teknolojisi vardır. Vitesin kendi içerisinde bir debriyaj sistemi vardır ve siz değiştirmeye çalıştığınızda kendisi otomatikman basar ver istenilen vitese geçiş sağlanır. Bu sistemde 0.05sn altında bir sürede gerçekleşir.
Sizin söylediğiniz hazırda bekletme sistemi çift kavrama sistemidir. Araçta iki tane kavrama organı vardır. Siz 2 deyken örneğin 3 hazırda bekler geçeceği zamanda direk geçiş sağlanır. SMG den çok daha başarılı ve yakıt ekonomsini düşünen bir sistemdir. Verebileceğim en güzel örnekte 7 ilerili DSG dir. O yüzdende verdiğiniz fiyat aralığında 2.0 tdi 170hp passat DSG alıp ona keyifle binmek en güzel tercihtir bana göre. Performans desek var, ekonomi desek var. Tam binilecek araba bence.
( Bu arada performansı yetmese bile 700-1000tl arasında güzel bir yazılım ile 220hp lere gelebilen potansiyeli olan bir motordur :) )

hazemanyagi
01/04/2010, 10:53
aydinlattiginiz icin tesekkurler murat bey

OzzY
01/04/2010, 21:39
Smg vitesi hazırda bekletmez. Smg de gelişmiş bir manuel-otomatik teknolojisi vardır. Vitesin kendi içerisinde bir debriyaj sistemi vardır ve siz değiştirmeye çalıştığınızda kendisi otomatikman basar ver istenilen vitese geçiş sağlanır. Bu sistemde 0.05sn altında bir sürede gerçekleşir.
Sizin söylediğiniz hazırda bekletme sistemi çift kavrama sistemidir. Araçta iki tane kavrama organı vardır. Siz 2 deyken örneğin 3 hazırda bekler geçeceği zamanda direk geçiş sağlanır. SMG den çok daha başarılı ve yakıt ekonomsini düşünen bir sistemdir. Verebileceğim en güzel örnekte 7 ilerili DSG dir. O yüzdende verdiğiniz fiyat aralığında 2.0 tdi 170hp passat DSG alıp ona keyifle binmek en güzel tercihtir bana göre. Performans desek var, ekonomi desek var. Tam binilecek araba bence.
( Bu arada performansı yetmese bile 700-1000tl arasında güzel bir yazılım ile 220hp lere gelebilen potansiyeli olan bir motordur :) )
smg dualogic, easytronic MMT filan ile aynı yani?
ben smg yi DSG ile aynı sanıyodum eminmisin?

hazemanyagi
01/04/2010, 22:06
oyleymis hacim bu durumda