PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Direksiyonda ses

demon
29/03/2010, 23:41
Benim arabada bugünlerde farkettiğim birşey sağa iyice kırınca biraz gacırtı gibi bir ses geliyor. Ayrıca direksiyonu durduğum yerde sağ yada sola çevirince çok hafif bir sürtünme sesi duyar gibiyim. Bugün tampon için sanayiye uğramışken tamirci bir arkadaşa sordum direksiyon kutusunda sorun var dedi. Cityde bir arıza yoktur dedi. Direksiyon kutusu fiyatıda 200 lira gibi bir rakamdır dedi ama Acaba ne olabilir? Birde GP' lerin direksiyon kutusu ne kadar?Götürüp servise göstermeyi düşünüyorum. Acaba City yoklamayamı geldi?

ibrahim06
29/03/2010, 23:43
bu City veya direksiyonla ilgili birşey okuyunca içimden bildiğim tüm duaları okuyasım geliyor. :)

demon
29/03/2010, 23:46
İbrahim City sorunu Fiat tarafından ücretsiz halloluyormuş. Ama benim anlamadığım aracımdaki problem City ilemi ilgili yoksa gerçekten Direksiyon kutusunda ayrı arızamı oluyor? Onu bilmediğim için servise gitmeden önce bilgilenmek istedim.

SpyHunter33
30/03/2010, 08:50
Fırat kardeşim Amortisör takozları olmasın buda :) direksiyondan gelen sesin nedeni şimdiye kadar hep bu takozlardan...daha önce baktırdın mı hiç takozlara.

GP COSKUN
30/03/2010, 09:08
benim tahminim amortisör takozlarından kaynaklandığı yönünde
direksiyon kutusunun bozulması için henüz puntolarımız çok genç
direksiyon kutusundan ses yapması için helezon dişlinin aşınması lazım
bu dişlide öle 40-50 bin km de aşınacak bir dişli değil
bence sorun takozun bilyalarında

demon
30/03/2010, 12:29
Tamirci bir arkadaş var. Arabayı kaldırıp baktı bunun direksiyon kutusunda sorun var dedi. Banada çok mantıklı gelmedi. O yüzden biraz kafam karıştı.

SpyHunter33
30/03/2010, 13:48
Tamirci bir arkadaş var. Arabayı kaldırıp baktı bunun direksiyon kutusunda sorun var dedi. Banada çok mantıklı gelmedi. O yüzden biraz kafam karıştı.

Valla işin aslı benim - arkadaş eş dost tanıdık bildik kanki tamirci esnaf sanaatkar, pek bir güvenim kalmadı :S
500 liralık direksiyon kutusunu değiştirdim deyip 50 liralık takozları yağlama ihtimalleri de yüksek gibi geliyor bana. Malum ekmek aslanın bi tarafında artık ya kim kime şey etitrirse :D

demon
30/03/2010, 13:55
Erkan bu konuda sana katılıyorum. Dürüst çalışan insan bu zamanda az.

huss
30/03/2010, 14:21
benimde ole bı sorunum oldu servis elektrik motoru bozulmus dedi 2000lira civarında fatura cıkardı servis garanti suresi de dolmustu fakat arabanın cıkısında hatalı oldugu tespit edildi kullanıcı kaynaklı deilmis ucretsiz hallettiler
ole bişey olabılır mı acaba ?