PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : GP' min ilginç sorunları!!!

pascal
24/03/2007, 03:38
arkadaşlar ilk olarak klimayı açtığım zaman ön taraftan gelen takur tukur sesleri sizlerle paylaşmak istiyorum. sanki böyle içerde taş yuwarlanıyormuşcasına sesler geliyor. ama sadece 2-3 saniye sürüyor sonra herşey normal. sizce nedir?

gelelim en ilginç sorunuma. büyük ihtimalle hiçbiriniz daha önce böyle bi sorunla karşılaşmamışsınızdır. kalkma noktasına yakın bi anda birden arabada müzik sesi artıyor ( büyük bi artış) sonra hız ibrem 140- 180 arası bi yerlere çıkıyor we sanki gaz weriyormuşcasına motordan ses geliyor. 1-2 saniye sürdükten sonra herşey yine normale dönüyor. bu bahsettiğim sorun çok nadir yaşanıyor ( şu ana kadar 2-3 kere yaşadım) fakat olunca insan noluyo laan oluyor. arabayı aksatan bi problem olarak görülmese de düşündürüyor.. yorumlarınız lütfen

herkese sewgiler

matrox
24/03/2007, 04:09
arkadaşım klima yönlendiricileri sen arabayı kapatıp çıktığında kapanıyor tekrar bindiğinde duyduğun o sesler klimanın yönlendiricileri senin eski bıraktığın duruma getirmesinden kaynaklı
ama o kadar takır tukur da değil benim arabada içeride flaplar hareket ediyor bunu hissedebiliyorum ama takır tukur değil
belki içine birşeyler girmiş olabilir bazı arkadaşların klima sistemine de buna benzer şeyler girmişti yaprak felan

bu bahsettiğin diğer olay ise direk servislik hemen git ve beyine yeni program yüklet bazı arkadaşlarımızın buna benzer ibre oynaması gibi sorunları vardı ama program ile hallettiler diye biliyorum

umarım işine yarar ama bu prrogram işini aksatma serviste çok kısa sürede güncelliyorlar yani tahminen 20 dakkanı almaz

saygılar

Çağlar
24/03/2007, 06:42
arkadaşlar ilk olarak klimayı açtığım zaman ön taraftan gelen takur tukur sesleri sizlerle paylaşmak istiyorum. sanki böyle içerde taş yuwarlanıyormuşcasına sesler geliyor. ama sadece 2-3 saniye sürüyor sonra herşey normal. sizce nedir?

gelelim en ilginç sorunuma. büyük ihtimalle hiçbiriniz daha önce böyle bi sorunla karşılaşmamışsınızdır. kalkma noktasına yakın bi anda birden arabada müzik sesi artıyor ( büyük bi artış) sonra hız ibrem 140- 180 arası bi yerlere çıkıyor we sanki gaz weriyormuşcasına motordan ses geliyor. 1-2 saniye sürdükten sonra herşey yine normale dönüyor. bu bahsettiğim sorun çok nadir yaşanıyor ( şu ana kadar 2-3 kere yaşadım) fakat olunca insan noluyo laan oluyor. arabayı aksatan bi problem olarak görülmese de düşündürüyor.. yorumlarınız lütfen

herkese sewgiler

senin bahsettiğin bu devir ve km ibresinin birden artmasını bende yaşadım ama dert edilecek birşey değil serviste kısa sürede yeniden program yüklemesi ile hallediyolar.servise gitmişlen klimanı baktır derim bu kadar sesli çalışmıyor.

medxr
24/03/2007, 09:49
aynı sorunu gecen ben de farkettim.henuz 1 veya 2. vitesteydim bi baktım ibre cok yukarılardan inmeye basladı.korktum ben de noluo die.en iisi ben de servis yolunu tutayım..

gurik
24/03/2007, 10:05
yazılım güncellenmesi gerekiyor. klima sesi normal.

MOZDİ
24/03/2007, 10:12
ibre meselesi bende de oldu arkadaşlar, açıklamalar için saolun bende servisin yolunu tutayım ama 40.000 bakıma kadar bekletsek çok aciliyeti yoktur dimi sorun açmasın başımıza sonra.....

uzman
24/03/2007, 10:19
ayrıca,araçtaki radyo-cd hıza duyarlı olduğu için, ibrelerdeki hız yükselmesine bağlı olarak sesin şiddeti artıyordur,araç hareket aşamasında olduğu içinde,doğal olarak,motor gürültüsü,lastik sesi,rüzgar sesi vs olmadığından sesin şiddetinin gerektiğinden fazla gelmeside normaldir.

otoritec
24/03/2007, 11:25
hitap mükemmel;=)) 8O sorunlar ise yazılımsal şahsi kanaatim. sorun yok daha önce yaşayanlarda vardı saygılarımla

pascal
24/03/2007, 12:05
öncelikle herkese teşekkürler arkadaşlar.. demek yanlız değilim bu problemde :=) zaten 10000 bakım yaklaştı. biran önce gitmek lazım serwise. yazılımla halledilecek birşey olması sewindirici...

matrox
24/03/2007, 13:15
Arkadaşlar yazılım güncellemesi için bakım aralıklarını beklemeyin bizim arabalarımızda bütün sistemler hıza duyarlı çalışıyor birden direksiyonunuz sertleşip yumuşayabilir yada diğer sistemler devreye girebilir yani tehlikeli o yüzden sadece 20 dk nızı alacak bi iş için kendinizi tehlikeye atmayın

lütfen biran evvel gidip yaptırın güncellemenizi
umarım sorununuz bir an evvel hallolur
saygılar

pascal
24/03/2007, 13:20
ilgin için çok teşekkür ederim matrox. haklısın aslında ama zaten 10000 oldu araba götürcem yani eli kulağında :)

buarada 10000 bakım masrafı nedir? kaça patlar bana yaklaşık olarak?

matrox
24/03/2007, 13:28
forumda yazıyor arkadaşım ben daha oralara gelemedim arabam 5000 de :)

yaklaşık 100 civarı tutuyor galiba

foruma biraz bak bulacaksın arkadaşım
bugün senin problemin yarın benim problemim arkadaşım elimizden geldiğince birbirimize destek olmamız gerekiyor en azından ben buna inanıyorum
içtenliğin için ben teşekkür ederim

pascal
24/03/2007, 14:55
çok teşekkürler arkadaşım... herkese nice kazasız belasız 10000 ler inşallah

herkese sewgiler saygılar...

lithium
26/03/2007, 10:08
yine klima sesi sorunu...
yaprak giriyor onların içine.. başıma geldi, gelen başkaları da vardı.. servise gitmek gerek..

pascal
26/03/2007, 15:14
serwis şart :) teşekkürler

kara kız
26/03/2007, 18:16
kılimanın ses cıkarısı tamamen normal.aynı sesten dolayı ben servise 3 veye 4 kere gittim.klima flaplarından kaynaklandığını söylediler.yani kafana takman gereken bi durum yok.ve şunuda söylim kalkarkaen sesin açılması tamamen teyp ayarlarından kaynaklanıo.ayarlarda tTRAFFİC İNRO diye bir bölüm var eğer onu OFF konumuna getirirsen bu sorunla tekrar karşılasmassın

gpuntocgr
26/03/2007, 21:26
arkadaşlar aynı sorun benimde başıma geldi servise gittim klima kanalının içine yaprak kaçmış taş varmış gibi ses çıkarıyodu ses yükselmesine gelince onuda sordum o cd çaların özelliği arç yüksek hızdayken ses düşükse motor sesiyle doğru orantılı yükseliyo ses aynı şey bende de oldu genede serwise götürmenizde yarar war

The_Cakhal
27/03/2007, 12:04
Merhaba arkadaşlar,
Bu Devir ve Hız ani artışı bende yaşadım,arabayı alalı yaklaşık 1000 km oldu, 2 defa yaşadım.
Birde digital klimalarda derece çok etkili olmuyor gibi, birde bununla alakalı sorum olacak.
1- Klima çalışırken düz yolda yakıtı ne kadar etkiler,
2- Klima göstergesi açık ama klima kapalı konumda iken(bilmiyorum anlatabildimmi?) yazan dereceye uygun hava verirmi ?

Hayırlı İşler

ABNEW
27/03/2007, 15:28
Bence en fazla 0.5-1lt/100km farkeder en fazla
Klima kapalı havalandırma açıksa ayarlanılan derecenin yüksekliğine bağlı olarak istenilen düzeyde verir havayı.Tabi 28 dereceye değil de örneğin 16 dereceye ulaşmak için klima butonuna basılmalı...

pascal
27/03/2007, 21:30
kılimanın ses cıkarısı tamamen normal.aynı sesten dolayı ben servise 3 veye 4 kere gittim.klima flaplarından kaynaklandığını söylediler.yani kafana takman gereken bi durum yok.ve şunuda söylim kalkarkaen sesin açılması tamamen teyp ayarlarından kaynaklanıo.ayarlarda tTRAFFİC İNRO diye bir bölüm var eğer onu OFF konumuna getirirsen bu sorunla tekrar karşılasmassın

yok hayır ondan bahsetmiyorum. o dediğin özelliği biliyorum. müzik sisteminin özelliğine bağlı olan hıza duyarlı ses olayı değil bu. dewir we ses benim isteğim dışında olağan üstü bir artış gösteriyor.ayrıca hız ibresi de 140lara falan çıkıyor, halbuki ben duruyorum 140 la gitmiyorum :)

teşekkürler, saygılar...

unik06
27/03/2007, 23:05
yok hayır ondan bahsetmiyorum. o dediğin özelliği biliyorum. müzik sisteminin özelliğine bağlı olan hıza duyarlı ses olayı değil bu. dewir we ses benim isteğim dışında olağan üstü bir artış gösteriyor.ayrıca hız ibresi de 140lara falan çıkıyor, halbuki ben duruyorum 140 la gitmiyorum :)

teşekkürler, saygılar...

efendim, ilacınız ilk aşamada yazılım güncellemesi olup onda da gitmezse sorun beyin değişimine kadar gitmektedir .

..ve tanıdğım 1-2 arkadaşta da yaşanmış olup, birinde yazılım ile çözlümüş, diğerinde ise yazılım sorunu ortadan kaldırmayıp beyin değiştirilmiştir.

pascal
28/03/2007, 01:09
teşekkür ederim.