PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : GP 1.3 90 BG arızası bulunamıyor

FARUK91
28/03/2010, 16:00
selam arkadaslar ben faruk aracım 2006 model 1.3 emotion gp 90 bg öcelikle bu araçta tespit edilemeyen bir arıza var.araç devir ibresi 800-1000 arasında oynama sabit durmuyor araç yolda giderken 1500 devirde irkiliyor sanki araç kendi kendine gaz veriyor ve düz bir yolda 3.veya 4. viteste gaza sonuna kadar bassnız dahi araç gitmiyor sonradan açılıyor hafif rambada bile bu araç 2 vites ile çıkmıyor araç 2 hafta önce aracımı çalıstırdım park halinde gaz pedalına sonuna kadar bastım araçın deviri 1000 geçmedi 5 dk sonra gaz yedi.serviste degişen parçalar gaz pedalı,kollektörler degişti,EGR temizlendi converter katalizör söküldü.Son çare servise fabrikadan bülten gelmiş bu arızalar veriliyorsa silindir kapagı sökülecek bu arızaları daha önce alan arkadaslar varsa yardımcı olursanız sevinirim

GP COSKUN
28/03/2010, 22:14
faruk servise bir söyle bakalım senin ecu yu devre dışı bırakarak başka bir ecu bağlayarak test etsinler
benim fikrim arızanın ecu dan kaynaklı olduğu yönünde
beyinin kontrolünde olan fonksiyonların tümünde arıza var gibi
rolanti gaz yememe çekişten düşme vb gibi...

punto elx2001
29/03/2010, 07:49
aynisini bende yasiyorum, gaz kelebegi aci sensoru dogru calismadigindan gaz yemiyor, rolantide sabit olmamasi ise rolanti sensoru arizasindan. En azindan benim aracin sorunu bu ama tavsiyem sizde baktirin, ben olayi Ebay den yeni bir throttle body (turkcesini bilmiyorum) alarak cozdum.

Gecmis olsun

hulger
15/05/2010, 07:14
Arkadaşlar selamlar,
Daha evvel aynı sorunu Fiesta'da yaşamıştık hava akış metre kirlendiği için böyle bir sorun yapıyordu. Hava ile güzelce temizlendikten sonra sorun kalmadı. Bilmiyorum puntolarada ver mı böyle birşey ama o zamanda uzun çözememişlerdi sorunu sonra sanayi ustalarımızdan bir tanesi 5 dk da gidermişti sorunu. umarım sizinde böyle basit bir sorundur.

Saygılar.

Muhendis06
15/05/2010, 11:39
Faruk91 , servisten ariza kodlarini aldiniz mi simdiye kadar? Motor ariza lambaniz hic yandi mi ve hala yaniyor mu?