PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Grande Punto'nun iç donanım parçaları 3 senelikmiş duyurulur

yakaryos
26/03/2010, 18:18
Herkese iyi günler!
Fiat araba almadan önce bu şikayetimi okuyun ve karar verin.
Fiat’tan satın alınma 2007 model grande punto arabam var. Alırken 2 ve benimde 1 yıl uzatmam ile toplamda 3 yıl garanti yaptırdım. Bu garanti süresince arabanın çeşitli parçaları garanti kapsamında değişti. En son sürücü yanı yolcu cam açma kapama düğmesinin plastiği kalktı ve bu olay garanti içerisinde gerçekleşti, servise gittim, fiat çağrı merkezini aradım fayda etmedi, ürünün bozulduğunu kabul ediyorlar ama garanti kapsamı dışında imiş, yaklaşık 60 TL para istiyorlar. Yani plastik bir aksam insan müdahalesi ile olacak bir şey değil parçanın kalitesizliğinden bozuluyor ama fiat bu gayet normal olabilir diyor.

Aradan 3 ay geçti garantim bitti ve araba dökülmeye başladı arabamın ön havalandırma difüzörü durup dururken ( bu parça arabanın en önünde cama sıfır şekilde durur ve insan eli bile kolay kolay bu parçanın olduğu yerde kolay kolay dolaşamaz) sürücü tarafından havaya kalkmaya başladı ve acayip bir cızırtı. Arabada konuşulanlar bile bu sesten duyulmuyor.
Ayrıca bu parça daha önce arıza yaptı diye fiat servisinde değişmişti. Ve yine arıza yaptı servise gittim sol taraftan parçanın tırnakları kırılmış ve değişim için 120 TL isteniyor. Yine çağrı merkezini aradım parçanın 3 senede kendi kendine bozulması (tırnaklarının kırılması hiçbir müdahale olmadan) gayet normalmiş geçen 3 senede parçalara bunlar olabiliyormuş diye söylendi. Yani arabanın bütün parçaları 3 senelikmiş.
Daha önce garanti kapsamı varken de parça değişmemişti garanti yokken de değişmedi. Ama fiat kabul ediyor. Arabalarının 3 senelik olduğunu 3 sene sonra bütün parçaların kalkabileceğini kırılabileceğini hemde kendi kendine olabileceğini kabul ediyor. bunu çağrı merkezinden ilettiler.

Fiat alacaklar ya 3 sene sonra satsın ya da hiç almasın firma tavsiyesi öyle.
Saygılar.

JASMINE
26/03/2010, 18:25
Erkan, öncelikle çok geçmiş olsun.
Bu forumda konuştuğumuz konularda vardığımız ortak bir noktada araba işinin şans işi olduğuna dair. Benim aracım 2 ay sonra 4. yılını bitirecek ancak tavan döşemesinin değişimi dışında iç aksamda hiç bir sorun yaşamadım. Sen yinede Çağrı merkezi ile görüşmeye devam et bence. Biraz baskı uyguladığında fikirleri değişebiliyor. Tekrar geçmiş olsun. :(

abulbul08
26/03/2010, 18:27
geçmiş olsun

yakaryos
26/03/2010, 18:34
teşekkürler
tavan döşemesinin değişmesi de normal değil bence. bende 7 senelik renault scenic marka bir araba vardı iç aksam sapasağlamdı. bende şansa inanırım ama iç aksam ard arda dökülmeye başladı, ve garanti olsun olmasın kusur kabul edilmiyor. benide kızdıran o.

size Robert bosch'un bir sözünü hatırlatmak istiyorum. "müşteri kaybedeceğime para kaybetmeyi yeğlerim."
bu sözün bence fiat tarafından bana yapılan yorumu "para kaybedeceğime müşteri kaybetmeyi yeğlerim."

GPtolga
26/03/2010, 19:06
Herkese iyi günler!
Fiat araba almadan önce bu şikayetimi okuyun ve karar verin.
Fiat’tan satın alınma 2007 model grande punto arabam var. Alırken 2 ve benimde 1 yıl uzatmam ile toplamda 3 yıl garanti yaptırdım. Bu garanti süresince arabanın çeşitli parçaları garanti kapsamında değişti. En son sürücü yanı yolcu cam açma kapama düğmesinin plastiği kalktı ve bu olay garanti içerisinde gerçekleşti, servise gittim, fiat çağrı merkezini aradım fayda etmedi, ürünün bozulduğunu kabul ediyorlar ama garanti kapsamı dışında imiş, yaklaşık 60 TL para istiyorlar. Yani plastik bir aksam insan müdahalesi ile olacak bir şey değil parçanın kalitesizliğinden bozuluyor ama fiat bu gayet normal olabilir diyor.

Aradan 3 ay geçti garantim bitti ve araba dökülmeye başladı arabamın ön havalandırma difüzörü durup dururken ( bu parça arabanın en önünde cama sıfır şekilde durur ve insan eli bile kolay kolay bu parçanın olduğu yerde kolay kolay dolaşamaz) sürücü tarafından havaya kalkmaya başladı ve acayip bir cızırtı. Arabada konuşulanlar bile bu sesten duyulmuyor.
Ayrıca bu parça daha önce arıza yaptı diye fiat servisinde değişmişti. Ve yine arıza yaptı servise gittim sol taraftan parçanın tırnakları kırılmış ve değişim için 120 TL isteniyor. Yine çağrı merkezini aradım parçanın 3 senede kendi kendine bozulması (tırnaklarının kırılması hiçbir müdahale olmadan) gayet normalmiş geçen 3 senede parçalara bunlar olabiliyormuş diye söylendi. Yani arabanın bütün parçaları 3 senelikmiş.
Daha önce garanti kapsamı varken de parça değişmemişti garanti yokken de değişmedi. Ama fiat kabul ediyor. Arabalarının 3 senelik olduğunu 3 sene sonra bütün parçaların kalkabileceğini kırılabileceğini hemde kendi kendine olabileceğini kabul ediyor. bunu çağrı merkezinden ilettiler.

Fiat alacaklar ya 3 sene sonra satsın ya da hiç almasın firma tavsiyesi öyle.
Saygılar.

benim arabam 2009 model ama benimde on camın ordaki havalandırma ızgarasının plastigi kalktı,, gittim yapıştırdık dediler iki gun sonra bida kalktı ama fırsatım olmadıgı için bidaha gidemedim ama ilk fırsatta gidip esip gurlucem orda.... nerde enriko aliberti de.............

serkandemir
26/03/2010, 19:17
kesinlikle şans işi buna inanıyorum neden mi

2006 yılında aracımı aldım

-ilk aylarda tıkırtı burçları 3 defa değişti
-motor içindeki yalıtım battaniyelerinin tutucakları yoktu onlar takıldı
fabrikasyon gelişte kapı çıtalarının boyasız olduğunu farkettik garantiden boyand ayrıca birmot beylikdüzü bunun karşılığında ücretsiz rötuşları yaptı
-city motoru değişti onun haricinde bir motor daha değişti ama tam ne bilmiyorum o en son olandı
-arka kapılar zamanla daha zor açılmaya başladı ve arka kapılar üretim hatasından sanırım devamlı yağlanıyor artık
-sinyal kolum iki defa bozuldu birincisini garantiden yaptırdım ikincini yarın yaptıracağım
-silecekler 3. seviyede sapıtıp cama vuruyor gibi ses çıkartıyor yarın bu şikayetimi söyleyeceğim
-tavanda klasik lekelerden bendede var forum sayesinde arabanın kusur olduğunu öğrendim garantiden değiştirme talebinde bulunacağım
-klima motorum arızalandı garantiden değiştirdim

sanırım aklıma gelmeyen bir kaç şey daha var :)

ben şanssızım gerçekten buna inandım araç geldiğinde beri sorun çıkartıyor ama başka bir arkadışm var benden hemen sonra alan halen çatır çatır sorunsuz kullanıyor

JASMINE
26/03/2010, 19:23
benim arabam 2009 model ama benimde on camın ordaki havalandırma ızgarasının plastigi kalktı,, gittim yapıştırdık dediler iki gun sonra bida kalktı ama fırsatım olmadıgı için bidaha gidemedim ama ilk fırsatta gidip esip gurlucem orda.... nerde enriko aliberti de.............

Enriko Aliberti'de boşuna zaman harcama Tolga. Merkez Servis veya Poyraz Otomotiv'den birini tercih et bence.

smartmavi
26/03/2010, 19:59
Evet bizim arabalar şans işi, kazı kazan gibi biraz... olur mu öyle şey yaw!

Orta çağda mı yaşıyoruz... Şans oyunları dışında gerçek dünyada şans faktörü yoktur.

Siz hiç matematiğin 2+2 şansının dört olduğunu duydunuz mu? (kombinasyon ve permutasyon dışında)

Bir örnek daha,
trafik denetiminde polisler her dört arabada bir durduruyor mesela, o da size denk geldi.
Buna şans denemez. Bu uygulama yanlıştır. Keyfidir. İtiraz edebilirsiniz. Ben denedim, işe yaradı. (Tabii işe yarayacağını avukat arkadaş bir sohbette söylemişti)

atmaca615
Öncelikle geçmiş olsun
Bende yasemin ablayla aynı kanıdayım bana kalırsada şans işi bizdede 97 model fiat uno sx vardı 7 sene bindik arabaya şifa niyetine tek bir parçası bile değişmedi ama 2009 model arabada yani şuandaki grande punto'mda tavan da adı belirlenemeyen lekeler var siyahımsı renkte götürdüm bende baktırdım ama cevap verilemedi yani:)
onun haricindede şuanda hiçbirşey yok ancak şöyle birşeyde var ben 2009 ları baz alarak söylüyorum mesela bazı arkadaşlarımızın orjinal teyiplerinde düğmelerin üzerinde soyulmalar söz konusu bende en ufak birşey bile yok bilmiyorum yani

ginesis
Arkadaşlar ben GP alalı 1-1,5 ay oldu, Gp çok güzel bir araç çoğu arabada olmayan bir havası var. ağır mekanik sorunlar hariç biraz uğraşmakla forumlardaki paylaşımlarla kendinizde çözebilirsiniz bence. GP den önce paliom vardı forum sayesinde çoğu işimi kendim yaptım.Tabiki garantisi bitenler için konuşuyorum.Şuan benimde çok eksiğim var ama kendim halledicem gidipte dünya paralar harcayamam servise. Sizinde söyledğiniz gibi Şansta çok önemli tabiki...

atmaca615
26/03/2010, 20:04
Evet bizim arabalar şans işi, kazı kazan gibi biraz... olur mu öyle şey yaw!

Orta çağda mı yaşıyoruz... Şans oyunları dışında geröek dünyada şans faktörü yoktur.

Siz hiç matematiğin 2+2 şansının dört olduğunu duydunuz mu? (kombinasyon ve permutasyon dışında)

Bir örnek daha,
trafik denetiminde polisler her dört arabada bir durduruyor mesela, o da size denk geldi.
Buna şans denemez. Bu uygulama yanlıştır. Keyfidir. İtiraz edebilirsiniz. Ben denedim, işe yaradı. (Tabii işe yarayacağını avukat arkadaş bir sohbette söylemişti)
Yok Yok ben sana hiç katılmıyorum abi aynen dediğim gibi tamamen şans işi böyle iş olmaz çünkü yani ya bende daha neler neler varda ben söylemek istemiyorum yani insanların aklı karışmasın diye gidin inin bakın yani arka bagaj kapağını açtığınızda sol tarafta stop lambasının yanından aşşaya doğru uzanan kaynak izine bir bakın birde sağ taraftan stop lambasından aşşaya doğru uzanan kaynak izine bir bakın arasında dağlar kadar fark var ben önce şüpelendim acaba parçasımı değişti diye gittim onuda söyledm onuda kabul etmediler ne kabul ediyorlar ne reddediyorlar nazik bir dille bizi bağlamaz defolun gidin diyorlar hangi servis olursa olsun ben ısrarcıyım yani şans işi bu iş

smartmavi
26/03/2010, 21:04
Sevgili arkadaşım bunun adı ihmal, şans değil. Kalite kontrol birimi diye birşey var.. Görmemişler mi.. Seri üretimin nimetleri...

yakaryos
26/03/2010, 21:29
bence de bu şans değil, serkan demir kardeşimin arızalarının bir çoğu bende de vardı. klima benim de tamemen değişti. araba 2007 klima 2008. ön amörtisörler değişti.niye kaliteli markalarda wolsvagen gibi bu sorunlar çıkmıyor yada çıkarsa hallediliyor. bir arkadaşın golf marka aracında garanti bittiği halde deri direksiyonunda iğne kadar delik olmuş adam servise gitmiş ayıplı mal diye sıfırlamışlar direksiyonu.

neyse bu akşam fiat çağrı merkezini tekrar aradım, fabriya gidiceğini düşündüğüm bir mail adresine mail attım, şikayet sitesine yazdım ve en son italya merkezli fiat group a mail attım, türkiyedeki servilerin ve çağrı merkezinin iyi niyetle yaklaşmadığını yazdım.

birde anlamadığım olay araba soğukta özellikle sabahları sağa sola dönerken ses yapıyor, garantideyken 2 kere götürdüm arıza yok sıkıntı yok dediler. garanti bitti ses yine devam ama sadece soğuk havalarda servise gittim bu sefer abi bir açıp bakalım diyorlar. garantideyken niye açıp bakmadınız.bu nasıl anlayış.

serkandemir
26/03/2010, 21:47
bence de bu şans değil, serkan demir kardeşimin arızalarının bir çoğu bende de vardı. klima benim de tamemen değişti. araba 2007 klima 2008. ön amörtisörler değişti.niye kaliteli markalarda wolsvagen gibi bu sorunlar çıkmıyor yada çıkarsa hallediliyor. bir arkadaşın golf marka aracında garanti bittiği halde deri direksiyonunda iğne kadar delik olmuş adam servise gitmiş ayıplı mal diye sıfırlamışlar direksiyonu.

neyse bu akşam fiat çağrı merkezini tekrar aradım, fabriya gidiceğini düşündüğüm bir mail adresine mail attım, şikayet sitesine yazdım ve en son italya merkezli fiat group a mail attım, türkiyedeki servilerin ve çağrı merkezinin iyi niyetle yaklaşmadığını yazdım.

birde anlamadığım olay araba soğukta özellikle sabahları sağa sola dönerken ses yapıyor, garantideyken 2 kere götürdüm arıza yok sıkıntı yok dediler. garanti bitti ses yine devam ama sadece soğuk havalarda servise gittim bu sefer abi bir açıp bakalım diyorlar. garantideyken niye açıp bakmadınız.bu nasıl anlayış.

erkan bey ;

soğukta o şekilde yapması bendede vardı ısındıktan sonra yapmıyor.bence normal bir durum bu...

ayrıca kronik sorunlar konusunda fikrimi söylemem gerekirse,diğer araçlardada üretim sorunları oluyor malesefki bu tip üretimler bant usulü olduğu için sorun keşfedilene kadar aynı şekilde üretiliyor arabalar o yüzden hep bi seri arabalarda sorunlar oluyor...

atmaca615
26/03/2010, 22:01

Ozaman gidip wolksvagen alacaktın grande puntoya 5 verdiysen golf e 10 verecektin bu bukadar basit söz konusu garanti bittikten sonra direksiyondaki iğne deliği kadar delik için komple direksiyonu değiştirmeleri değil zaten kimsede öyle birşey beklemiyor yada istemiyor en azından ben istemiyorum yani benim sorunumu halletsinler bana yeter yağcılık yapmasınlar ayrıca benim aracımda bu anlattıklarınızın hiçbiri söz konusu değil yok yani böyle birşey şuanda 1 yaşında hiçibirini yaşamadım bunu şans değilde ne olarak adlandırıyorsunuz?

muratx41
26/03/2010, 22:02
anlamdım gitti arabayı yeni aldım arabaya binmeye korkuyorum bir yeri bozulacak diye gerci 48000 km ama ne olur ne olmaz böyle giderse zaten satarım gitsin

yakaryos
26/03/2010, 22:42
Ozaman gidip wolksvagen alacaktın grande puntoya 5 verdiysen golf e 10 verecektin bu bukadar basit söz konusu garanti bittikten sonra direksiyondaki iğne deliği kadar delik için komple direksiyonu değiştirmeleri değil zaten kimsede öyle birşey beklemiyor yada istemiyor en azından ben istemiyorum yani benim sorunumu halletsinler bana yeter yağcılık yapmasınlar ayrıca benim aracımda bu anlattıklarınızın hiçbiri söz konusu değil yok yani böyle birşey şuanda 1 yaşında hiçibirini yaşamadım bunu şans değilde ne olarak adlandırıyorsunuz?

ben zaten wolsvagen alsaydım falan demiyorum sadece satış sonrası hizmetleri daha iyi olsaydı fena olmazmıydı. diyorum ki arabam garantideyken plastik parça kalktı ve bozuldu fiat karşılamıyor, ama wolsvagen garantisi geçmiş arabada değişim yapıyor. bu kadar basit. benim arabamın da 1 yaşına kadar bir sıkıntısı yoktu. bu forumun amacı da birbirimizle kırkışmak değil sanırım. 1 sene sonra sizin arabanızda da aynı sorun teşkil edebilir ve size de aynı muamele servis yada çağrı merkezinden yapılabilir. burada amacımız paylaşmak bilgilenmek ve öğrenmek sana oldu bana olmadı araba süper çok şanslıyım gibi konular değil .

Sean_Constantine
27/03/2010, 01:30
Size tavsiyem fiat firamsına ait arabaların her hangi bir aksesuarı bozulduğunda sıcağı sıcağına servise gitmeyin orası burası bozuldu diye çoğu ekipman bozulabiliyor ses yapıyor çatırdıyor falan filan ama belli bir süre sonra kendi kendine düzeliyor :) tabi büyük arızalar dışında...

taneren
27/03/2010, 06:36
Daha öncede yazdiğim gibi arkadaşlar,sadece fiat sahibleri değil diğer markalardada sorun yaşayan araç sahipleri var.

Bunlari diğer markalarin forum sitelerinden takip edebilirsiniz.kalitesiyle ünlü markalarda sorun yaşayip yerden yere vuran insanlar var.

bizzat diğer markalarin servislerinde çalişmiş ustalarin da ağzindan dinledim.

Moosty
27/03/2010, 15:19
Seri üretimde her zaman için aynı şartları sağlamak mümkün değil bu nedenle araba olsun, başka bir eşya olsun şans etkilidir. Buzdolabı da olsa, araba da olsa şans etki eder. Bu normal bir şey.
Seri üretim yapan bir fabrikada çalışıyorum ve bu güne kadar kalite ile ilgili bir çok çalışmam oldu.
Her seri üretimde çoğu ürün ortalama bir hataya sahiptir. Şanslıysanız, az sayıda üretilmiş olan mükemmel ürüne de rastlayabilirsiniz (ki mükemmel ama sınırlı bir ömre sahip ürünü üretmek her üreticinin hedefidir). Şanssızsanız yine az sayıda üretilmiş çok kötü bir ürüne de sahip olabilirsiniz.
Bu dağılıma 'normal dağılım' deniyor, bir tepe şeklinde grafiği var.
Dolayısı ile, hangi marka olursa olsun bu dağılıma sahip. Hangi işi yaparsanız yapın, bu dağılımdan kurtuluş yok. İsterseniz kendiniz bir deneme yapın. Bir kağıt, bir cetvel ve bir kalem alıp kağıt üzerine 10 cm lik çizgileri bir seferde çizmeyi deneyin. Bazıları 99 mm, bazıları 101 mm olacak. Bir çoğu da gerçekten 10 cm gibi görünecek, ama büyüteçle bakacak olursanız sadece az sayıdaki çizginin gerçekten 10 cm olduğunu göreceksiniz.
Bir araba onbinlerce parçadan oluşuyor, her bir parçanın rastgele bir hatası var.
Bu her marka için geçerli.
Her ticari ürünün de bir ömrü var. Bu ömür çerçevesinde, problemli ürünler en başından itibaren arıza vermeye başlıyorlar, ticari ömrünün sonuna yaklaşıldığında ise arızaların oranı birden bire artmaya başlıyor. Zaten üreticiler de bu yükselmenin başladığı noktaya kadar garanti veriyorlar.
Ben aracımı 5 yıl garantili aldım. Şu an 10 000 km ye yaklaştı. Motor konusunda çok şanslıyım, sanırım mükemmel ürüne yakın bir motoru var. 10 000 km ye gelmesine rağmen orijinal yağı üzerinde ve hala minimum seviyeye gelmedi.
Ama elektrik sistemi önümüzdeki yıllarda problem yaşayabileceğimin ilk sinyallerini verdi. Havalandırma ve klima düğmelerinin ışıkları bazen çalışmıyor.
Alırkenki düşüncem şuydu, eğer üretici firma bu araca 5 yıl garanti veriyorsa, bu arabanın ticari ömrü en fazla 10 yıldır. 5. yıldan sonra bakım ile, tamir ile kullanılmaya devam edilebilir ama 10. yıldan sonra artık tamir masrafı aracı ekonomik olmaktan çıkarır.
Eğer ilk yıl içerisinde çok arıza çıkarırsa problemli üründür, garanti kapsamında arızaları gideririm. Ekomomik değeri de hala yüksek bir değerdeyken, örneğin 3. veya 4. yılında elden çıkarırım (burada etik bir problem daha var, sattığımız kişiye bütün arızaları hakkında detaylı bilgi verebilmek için tüm bakımların makbuzlarını ve arabanın düzenli aralıklarla çekilmiş fotoğraflarını saklamayı düşünüyorum, yoksa 'valla süper araba hiç problem yaşamazsın' diye satmak doğru değil). Garanti süresince de kullanacağım için bir zararım olmaz.
Ama ilk yıl problem çıkarmazsa da, garanti süresinin bitiminden sonra da bir süre daha kullanmaya devam ederim.
Böyle düşünerek aldım, fiyatı da uygundu, işime geldi aldım. 1 yıldır kullanıyorum ciddi bir problem çıkmadı. Eğer başıma bir kaza bela gelmezse aynı GP yi 5-6 yıl daha kullanabilirim.
Zaten piyasa da bir şekilde dengesini buluyor. Çok problem çıkaran arabaların sahipleri onları elden çıkarmak istedikleri için 2. el fiyatları düşük oluyor.

Aracında çok fazla problem olduğunu düşünen arkadaşlara da önerim, aracı elden çıkarmaları.
Araçlarında problem olmayan arkadaşlar da satmayı çok düşünmesin, çünkü gerçekten şans işi.

Erkan geçmiş olsun, görünüşe bakılırsa senin aracın da gerçekten problemliymiş. 2006 - 2007 yıllarında GP nin garanti süresi 2+1 yıl civarındaymış. Şu an 5 yıl kadar garanti verebiliyorlar.
Demekki, 2006-2007 model araçlar için gerçekten de malzeme ömrü daha kısa. 2010 yılı ve sonrasında başka problemler de gösterme ihtimali yüksek. Ben olsam satardım aracı.

vtec368
27/03/2010, 23:53
anıl araban 3 yaşına gelince anlarsın arkadaşların ne demek istediklerini

ferhatgs
28/03/2010, 00:57
öncelikle arkadaşım gecmiş olsun hakkını sonuna kadar aramanda sonuna kadar destekliyorum.
yalnız bazı arkadaşlar VW demişler ama 7 aylık bir golfün tum kapı kollarının ve bilimum uzeri kaplı plastiklerin soyulduğunu bizzat yaşadık..cok kotu bir goruntu oluşturmustu.garantiden değiştirelim dedik kesinlikle kabul edilmedi.yani demek istediğim her markada olabilir.

smartmavi
28/03/2010, 01:13
Teknoloji ilerledikçe arabaların ömrü kısalıyor demek, ilginç bir saptama.

Ne derseniz deyin, ben hala arabamı kazı kazana benzetmek istemiyorum ;)

atmaca615
28/03/2010, 12:21
anıl araban 3 yaşına gelince anlarsın arkadaşların ne demek istediklerini
Araç 2007 model ve araç 2007 modeldeykende 2007 yılında birkaç parçası değişmiş yani 3.yaşına geldikten sonra değişmeye başlamamış parçaları oyüzden illaki bütün grande puntolar 3. yaşını geçtikten sonra patır kütür dağılmaya başlıcak diye birşey yok öyle birşey zaten şuandada söz konusu değil şekil a örnek 1 arkadaşın arabası 2007 modelmiş ama hala yürüyor yani ozaman sıkıntı yok demektir...

DAL1984
28/03/2010, 13:45
geçmiş olsun

DAL1984
28/03/2010, 14:11
merhaba arkadasım bende aracımın iç dösemelerinden sikayetçiyim.su dökülse bile leke gibi kalıyor.çok kötü bi durum

muratx41
28/03/2010, 14:37
merhaba arkadasım bende aracımın iç dösemelerinden sikayetçiyim.su dökülse bile leke gibi kalıyor.çok kötü bi durum

su dökmesen iyi olur bence

demon
28/03/2010, 15:39
Ne yaptınız arkadaşlar ya. Oyuncakmı bu 3 senede dökülsün. GP kötü bir araba değil.

yakaryos
29/03/2010, 01:51
ama ne kadar kötülesemde şunu söylemekte fayda var, merak ettim baktım;
benim arabam grande punto diesel ve en alt konfigürasyon.
aynı şekilde wolsvogen golf'un diesel ve en alt modeline,
aynı şekilde benzinli punto ve golfün en alt modelleri arasında fiyat farkını araştırdım.
aradaki fark tam 14.000 tl sabit , bu farka ben bir tane arabada eşime alırım ve puntomun ufak da olsa(100 tl ve benzeri) sıkıntıları ile ve düşük yakıt tüketimi ile kullanırım.

demon
29/03/2010, 02:04
Erkan bey içinize sinmiyorsa satıp başka alternatiflere yönelin derim. İnsan sevmediği bir arabaya binmemeli zaruri değilse.
Ama GP kötülediğiniz gibi kötü bir araç değil. Eksikleri var elbet. Ama bunlarda sınıfına uygun şeyler.

Yol sesi alması, Süspansiyon sisteminin sert olması ( Yol tutuşu gayet iyi ama ) gibi eksileri mevcut. Ama bu sınıfta her markada olağan şeyler bunlarda. bu arabanın 2006 modelleri var. Halada içi taş gibi olanları görüyoruz. Arabanın dökülmesi birazda kullanımla ilgili birşey.

ferhatgs
29/03/2010, 12:49
Erkan bey içinize sinmiyorsa satıp başka
Ama GP kötülediğiniz gibi kötü bir araç değil. Eksikleri var elbet. Ama bunlarda sınıfına uygun şeyler.

Yol sesi alması, Süspansiyon sisteminin sert olması ( Yol tutuşu gayet iyi ama ) gibi eksileri mevcut. Ama bu sınıfta her markada olağan şeyler bunlarda. bu arabanın 2006 modelleri var. Halada içi taş gibi olanları görüyoruz. Arabanın dökülmesi birazda kullanımla ilgili birşey.

kesinlikle katılıyorum oyuncak değil bunlar bu kadar kotu olsun.benim arabam 2007 model..inşallah bir bulusma olurda gorebilirsiniz.cogu arkadasım ilk bindiginde sıfır zannediyor.tek sikayetim teyp dugmelerinin boyasının kalkması oda fiatla alakalı değil blaupunkt sagolsun..

sarihuseyin
29/03/2010, 15:59
<P>&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Aynı sorun bendede oldu.Ön yolcu cam otomatiğinin oturtuldugu bakalit tabla yerinden çıkı çıkıveriyordu.bozuk bir görüntü yapıyordu.derhal Bolu Fiat servisi Gümüş oto ya gittim .Sorunumu söyledim.Elektrikçi geldi.yerinden söktü.Parçayı içeri götürdü.taktı olmadı.tekrar gitti.geldi olmadı.Sonunda başardı.Güneşten tablanın veya kapı iç kaplama bakalitinin şeklinin bozulmuş olabileceğini söyledi.Ama sorunumu çözdü.karşılığındada herhanği bir ücret talep edilmedi.memnun kalarak ayrıldım.Umarım acısını daha sonra çıkarmazlar.</P>

sabanci
29/03/2010, 18:49
benim aracım 2006 model yaklaşık 2 aydır bende ve allaha çok şükür hiç bir sorun yok ufak tefek iç tıkırtıların dışında ama yinede servise daha sık gidin bence...

demon
29/03/2010, 21:39
benim aracım 2006 model yaklaşık 2 aydır bende ve allaha çok şükür hiç bir sorun yok ufak tefek iç tıkırtıların dışında ama yinede servise daha sık gidin bence...

Ufak tefek tıkırtlardan kastınız sizin arabada nedir bilemiyorum ama 2009 modelde olsa ufak tefek tıkırtılar bu arabada mevcut. Oda süspansiyon sisteminin sert olmasından kaynaklanıyor.

yakaryos
02/04/2010, 12:51
tabiki her arabada sıkıntı olabiliyor ama bizim arabada fazla olunca can sıktı, tabi aynı segmentte iyi araba isteniyorsa bir 14000 tl üste vermek gerekir buda gereksiz. 2 tıkırtı için araba satmayada gerek yok.
yalnız benim anlayamadığım bazı arkadaşlar arabalarını öyle savunuyorki kendileriniFiatın patronuMarghetira Agnelli'nin oğlu John Elkann zannediyorum.
o bu kadar arabalarını savunmuyordur herhalde. unutmayalım

sonuçta araba bir ürün fiat bir marka bizlerde birer tüketiciyiz. sonuçta üretim yapan firmaların 1. önceliği tüketici memnuyeti ve bu memnuyetin sağlanması için ürün ile çıkan sorunları, değişim mühendisliği ile tekrar oluşmasını önleyerek tüketici memnunuyetini maksimuma oluşturmaktır. bence bunları hatırlamakta fayda var. sonuçta kimseye arabasını bedava vermiyorlar tıkır tıkır nakit para sayıyoruz.

demon
02/04/2010, 13:00
Lafın bana ise Fiat fabrikası benim babamın fabrikası değil. Yeri gelmiştir Fiat servisinde müdürle bile tartışığım olmuştur. Ben arabamı biliyorum. Kötü olduğuna inansam gelip burada yazmam bile direk gider satarım. Hakkımıda arayan bir insanımdır. Ben şu an için memnunum. Kullanımımda ona göre. Ben kasisten durarak geçiyorum, Yol bozuksa imkan varsa yolumu değiştiriyorum imkan yoksa çok yavaş gidiyorum. Lambur lumbur kullanıpta sonra benim arabamın her yerinden ses geliyor diyen adamda arabasını benimki ile bir tutmasın allah aşkına. Bakarsan bağ olur bakmazsan dağ olur.

onn.off
02/04/2010, 14:17
Lafın bana ise Fiat fabrikası benim babamın fabrikası değil. Yeri gelmiştir Fiat servisinde müdürle bile tartışığım olmuştur. Ben arabamı biliyorum. Kötü olduğuna inansam gelip burada yazmam bile direk gider satarım. Hakkımıda arayan bir insanımdır. Ben şu an için memnunum. Kullanımımda ona göre. Ben kasisten durarak geçiyorum, Yol bozuksa imkan varsa yolumu değiştiriyorum imkan yoksa çok yavaş gidiyorum. Lambur lumbur kullanıpta sonra benim arabamın her yerinden ses geliyor diyen adamda arabasını benimki ile bir tutmasın allah aşkına. Bakarsan bağ olur bakmazsan dağ olur.

aynen katılıyorum Bakarsan bağ olur bakmazsan dağ olur
ben yolda görüyorum o kasislerin üstünden adeta arabalar 70,80 KM hızla geçiyor eğer bir bilseler ne kadar zararı var suspansiyona sonrada benim araba dağıldı bu ne biçim marka dandik yaramaz diyorlar

ozgur51
15/04/2011, 12:22
Bende de 2004 Punto var. Punto ilk çıktığında neyse hala o.. Her yerinden ses geliyor birini çözüyorum başka yerden geliyor. Yapmadığım masraf kalmadı. Punto alacaklar araştırmadan almasın. Bana sorarsanız kesinlikle almayın derim. Ucuz etin suyu kara oluyor. Bu sitede puntosunu çok seven arkadaşlar var!!! Zaten Punto alarak zarada olduklarını biliyorlar birde araçlarının değerinin düşüp te daha fazla zarar edeceklerinden korkuyorlar. Her fırsatta benim aracımda birşey yok şöyle güzel böyle iyi diye çırpınıyorlar. puntoyu kötüleyene ateş püskürüyorlar. Kısaca Fiatmı? Puntomu? uzak durun derim.

USTA
15/04/2011, 14:25
Konuyu kim hortlatmış diye merakımdan girdim konuya,ilk mesaja istinaden bu fıkra iyi gider sanırım...:)

Bir gün nasrettin hoca ayakkabı satarken `6kağıt`6 kağıt`diye bağırıyormuş.
Bir adam gelmiş ayakkabıyı almış. Sonra yağmur yağmış adam ayakkabının su gecirdigini görünce hocaya gider hoca bu ayakkabı su geciriyor der.
Hoca: -Zaten diyorumya 6 kağıt:D

xnode
15/04/2011, 14:27
Ben de gıcırtı ve takırtılardan rahatsız olan biriyim ancak benim aracımda hiç ses yok. 2006 GP. Herhalde montajdan kaynaklanan şans veya benden önceki sahibi üzerinde uğraşmış bilemiyorum.