PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Koltuk şişirmesi çalışmayanlar?

Sean_Constantine
24/03/2010, 22:24
Arkadaşlar pazartesi günü medos'ta çakmaklığın led'ini değiştirdim o arada koltuk şişirme özelliğim çalışmadığı için onada baktırayım dedim.....sonuçlarak açıldı bakıldı falan fiyat olarakta süper bi fiyat verdiler hehhh be kardeş dedim 310 ytl komple değişcekmiş unite olarak tamir imkanı yokmuş falan filan....gelelim soruya bu koltuk şişirme özlliği sadece sürücü koltuğu için mi yoksa ön 2 koltuğuda şişiriyormu....birde önceden başına böyle bişey gelip tamir ettrin arkadaşlar var mı ???? veya bu sorundan dolayı yazdığım fiyata komple değiştiren var mı ????

sabanci
24/03/2010, 23:38
Ben bu koltuk şişirme özelliğini ilk defa duydum arkadaşım biraz anlatırmısın rica etsem?

Sean_Constantine
24/03/2010, 23:45
Orjinal kolçak'ların alt kısmında bi tek tuş var bu tuşa bastığınızda koltuğun içinde bulunan bir diyafram vasıtasıyla koltukların kanat kısmını şişiriyor sırtınızı dayadığınız zaman.... yumaşatıyor veya sertleştiriyor çok iyi bir özellik benim araç emotion her pakette yok sanırım....

kara kız
24/03/2010, 23:50
konfor paketli dynemic lerdede mevcut

onurcan
25/03/2010, 01:55
bizim araçlarda yok hiç duymadım...

ABNEW
25/03/2010, 04:28
Elektrikli bel destek ayarı sadece sürücü koltuğunda mevcut.Benimki sorunsuz çalıştığı için tamir durumunu bilmiyorum.Ancak bunun için sanayiye-özel servise gitmek gerekli, geçmiş olsun Serkan...

Kriminal
25/03/2010, 08:53
Bazen takılıyo benımkısıde ama gayet ıyı calısıyor ..Sanırım senınkındede bu sekılde bı temazsızlık var

femoli
25/03/2010, 09:04
Tamir edilebilir kanısındayım birde sanayi servislerini dene tamir edecek bir usta muhakkak vardır..

Sean_Constantine
25/03/2010, 20:18
@Arda
valla sorma kardeşim yaw şişirme olayını çok seviyordum ama baktım geçen gün sıkıştığı belli oluyo basıyorum tuşa ufak bi oynama var ama tam şişirmiyor :)) neyse ama baktırıcaz biyerde zaten servis mantığı belli tamir etmeden değiştir gitsin kıllandım baya dedim daha ucuza baktırırım bir yerde

@femoli
nerde baktırabiliriz buna sanayi servisi derken neresi oluyor.....yoksa saniyede herkez(oto elektrikçi) anlarmı bu şişirme olayından...

Sean_Constantine
25/03/2010, 20:31
Peki ön sağ koltuğun altında'da koltuğa kablo bağlantısı varmı arkladaşlar sizin araçlarda koltuk şişirme özelliği olanlarda....

ABNEW
25/03/2010, 20:38
Serkan, yolcu koltuğundaki kablo bağlantıları ağırlık sensörüyle ilgilidir...

Sean_Constantine
25/03/2010, 20:43
hmm anladım arda çok tşşkürler peki bu sanayi'de nereye gitmek lazım yani sanayi servisi nedir...

ABNEW
25/03/2010, 22:25
hmm anladım arda çok tşşkürler peki bu sanayi'de nereye gitmek lazım yani sanayi servisi nedir...

Sanayiden kastım özel servisler.Ancak İstanbulu bilmediğim için yer konusunda yardımcı olamam.İstanbullu arkadaşlar yardımcı olacaklardır...

Sean_Constantine
25/03/2010, 22:35
sağol arda bakıcaz artık bi çaresine :)

femoli
26/03/2010, 09:29
Oto elektrikcilerin birde oto elektronikcileri vardır ankarada bir kaç yerde var muhakkak ist tede vardır orada bulunan arkdaşlardan yardım alarak bir götür göstert mutlaka faydası olacaktır ..

GpEmotion
26/03/2010, 10:10
Arkadaşlar benim arac emotion ancak ben bu koltuk şişirme nasıl ve nerden çalışıyor. bulamadım. Kolçak altında falan düğme göremedim. Yardımcı olurmusunuz. Tşk.

femoli
26/03/2010, 10:22
orj kolçağın altında sağ sol bir düğme olacak yoksa eğer sizde yoktur :) kp lerde vardı

makeles
26/03/2010, 15:15
bir kere tutukluk yapmıştı kendiliğine düzeldi.. bir daha da sorun olmadı.. düğmeyle ilişkili olabilir mi?

Sean_Constantine
26/03/2010, 23:25
bir kere tutukluk yapmıştı kendiliğine düzeldi.. bir daha da sorun olmadı.. düğmeyle ilişkili olabilir mi?

Tuşla alakalı bir olay olsay'dı servite'kiler yapardı heralde veya uğraşmayalım diye direk değiştirelim demiş olabilirler...ama sanayiye'de gidicem bakalım...