PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ses, goruntu sistemleri ve izolasyon...

Mısafır
26/12/2006, 11:28
bu konuda bilgilerimi sizine bu başlık altından paylasabılırım...

AWD
26/12/2006, 11:42
abi ilk olark bi izalasyona yönelsek uygulayıp resimli olarak anlatsak nası olur ?

Misafır
26/12/2006, 11:50
evet vadi.
ilk önce izolasyon iyi olur.

woyzeck
26/12/2006, 13:08
anfi bağlamak için rca kablo çıkışı var mı teybin arkasında?active modelde olan..

Ryu
26/12/2006, 13:26
senin arabada tesisat vardı zannedersem sen resmini nasıl yaptığını anlatırsan hoş olur bence.

Mısafir
26/12/2006, 13:33
Ben Mp3 çalar için bi jack girişi bıraktırıyım dedim. Teyp garantiden çıkar dediler.

Mısafır
26/12/2006, 14:37
benım su ankı aracımda hıc bı tesısat yok ama yakında guzel bıseyler yapacagım... eskı aracımda baya bıseyler yapmıstım....

www.sounddomain.com/id/ ;)

Mısafır
26/12/2006, 14:39
Ben Mp3 çalar için bi jack girişi bıraktırıyım dedim. Teyp garantiden çıkar dediler.

ne sacma bi cevap teybin arkasında zaten aux girişi var ;)
yakında yapıcam bağlantısını maliyeti 3 5 lira. kadar olucak..

;) bole detay seylerı servıse sorup sınırınızı bozmayın ;)

ben servıse gıttıgımde teybı cıkart blue tout u ayarlıcam dıyorum
adamlar teybı sokup bırakıyolar bana ;)

AWD
26/12/2006, 14:41
ya vadi bişey sorcam aklıma geldi teybin aux girişinden usb fln bağlayabilrmiyiz yani mp3 player için yada başka bi şekilde bi uç çıkarsak torpido yada herhangi bi yere ordan bağlasak olurmu ?

erdiyilmaz
26/12/2006, 15:03
spor paketindeydi sanırım 100W SubWoofer var yazıyordu. Bende yok gerçi de oLan arkadaşLarda woofer nerede? bagajda kapama levhasının üzerinde mi monteLi? neresinde yani?

bi de anfisi var mı yoksa direk teybe mi bağLı?

anfisi yoksa; biz de direk hoparLor çıkışından ek yapıp woofer bağLıyabiLiriz sanırım.

AWD
26/12/2006, 15:11
anfisi var bagajda sağ tafata duruyo bu arada bence spor paketle gelen ses sistemi gayet güzel ben ellemicem şahsen bütün arkadaşlarım hasta oluyo ses sistemine dağılımı fln netliği çok hoş

mTk
26/12/2006, 16:00
Arkadaşlar yakında bağaja nasıl elektirik ve rca kablosu çekilir resimleriyle buraya koyacağım.

Mısafır
26/12/2006, 16:19
hehhe mtk valla senin aracı da kobay olarak kullanıyoruz ;) kusura bakma...
ben pek kıyamıyorum :D

mTk
26/12/2006, 16:22
Abi neticede dünya malı yaw. Bukadar çekinmeyin. Sökün gitsin. Benim Önceki arabam focus tu. gözüm gibi bakardım. Bakımını 1 km bile geçirmezdim. Kıyamazdım tek vidasını sökmeye. Ne oldu? satarken eleman galeriyi aradı, arabaya bile bakmadan fiyatını verdiler. Satıldı gitti. Peki şimdi ne oldu. Tadını ben çıkaramadım doya doya sökemedim modifikasyon yapamdım, şimdi tadını alan adam çıkarıyor. Oyuzden fazla ehemmiyet vermiyorum. Ama bunu yanıda arabayı parçalamıyorum canım bilinçli söküyorum :D

the_Algn
26/12/2006, 18:57
arabayla ilgili teknik sorun pek kalmadı...ben daha sessiz bir araba istiyorum izolasyon yapan arkadaşlar yarıdmcı olursa sevinirimmm

maliyet kıstaslarıda önemlii
würth diye bir marka var ses izolasyon tabakası satıyor ama pahalı 1000*500*11 mm ebatlarında ki ürüne 90ytl istiyorlar
linki burda
https://www.wurth.com.tr/katalog_otomotiv.php

bu işi ucuza yapan arkadaşlarda var hatta resim koymuş ama pek anlatmadı nasıl yapacaz nasıl yapıştıracazz.
Tecrübesi olan arkadaşlar yazarsa sevinirim

Mısafır
26/12/2006, 20:00
ucuz urun yapı marketlerde satılan 1mm kalınlıgında zıft tabakası bır tarafı yapıskanlı bu urunu kolayca uygulamak mumkun aracın ıcıcınden sac kısımlarına yapıstırılarak sac yuzeyın rezonansını azaltıyor...

padawantr
26/12/2006, 20:36
anfi bağlamak için rca kablo çıkışı var mı teybin arkasında?active modelde olan..

Maalesef yok. Ben tesisat döşettirdim arabaya. Teybin arkasında sub woofer çıkışı vs. gibi bi çıkış yoktu. Usta da bi aparat varmış teybin çıkışlarından bağlantı alıp bu aparat sayesinde woofer'a çıkış verdi. Etkisi olur sesi bozar vs. gibi şeyler söyledi bu aparatı takarken ama ben ses bozulması gibi birşey hissetmedim. Gümbür Gümbür çalıyor. Ayrıca bağlantıyı da sürücü tarafından kapı eşiğinden geçirdi. Orada zaten arka tarafa doğru giden kablolar için kanal vardı. Onun içinden geçirdi. Tertemiz oldu. En çok zorlandıkları bölüm de aküden güç kablosunu içeri almak oldu. Biyerlerden geçirdiler ama tam ben de anlayamadım.

Paylaşayım dedim :)

Bu arada bagaj kapağındaki plastik bass ses yüzünden ses yapıyor. çok rahatsız etmiyor ama şu izolasyon işi olursa sanırım plastik de direk saca vurmamış ve ses yapmamış olur. Bu izolasyon işini yakından takip ediyorum.

Mısafır
26/12/2006, 22:06
bagaj ıcın aryıca ızolasyon yapmak gerekır bunun ıcın dolgu kopuklerı var...

the_Algn
27/12/2006, 22:38
ucuz urun yapı marketlerde satılan 1mm kalınlıgında zıft tabakası bır tarafı yapıskanlı bu urunu kolayca uygulamak mumkun aracın ıcıcınden sac kısımlarına yapıstırılarak sac yuzeyın rezonansını azaltıyor...

kardeş bu ürünü araştirim...sen denedin mi ürünü yada deneyen arkadaşlar oldumu...sonuç itibariyle verim alınıyor mu?

bugün bagaj kapağının iç tarafındaki plastiğe vurdum tıngır tıngır içinde izolasyon namına bişey yok...

bir de dikkatimi çekti arka koltuğu kaldırınca ordaki yerlere izolasyon malzemesi yapıştırmışlar.2tane ama çok az..demekki bu malzemeler baya etkilii..ucuz yollu bulup kapı içlerini komple onlarla kaplasak bagajı da kaplasak hissedilir oranda verim alınabilir...en son olarakta lastik sesi için bir malzeme bulmak gerek...

Misafir2
27/12/2006, 22:44
??????????????????????:))))) kolay gelsın hepınıze ben olaya fıransızım abı bu aralar çok yoğunum çok bıtmıyor dünyanın işi var :))))

Misafır
27/12/2006, 22:47
abi hakikatten şu izolasyon işini halletmemiz lazım.
herkesin ortak görüşü bu yönde zaten.
ya buluşma günü ya da ayrı bir gün bir araya gelerek izolasyon ile ilgili bir çalışma yapalım derim.

civcivx
27/12/2006, 22:53
ya vadi bişey sorcam aklıma geldi teybin aux girişinden usb fln bağlayabilrmiyiz yani mp3 player için yada başka bi şekilde bi uç çıkarsak torpido yada herhangi bi yere ordan bağlasak olurmu ?

Bu işlem için Blaupunkt'un çıkarttığı bir adaptör var. Araştırmalarım sonucu bunun 100 Euro civarı bir fiyatı olduğunu tespit etmiştim. TR'de satılıyor. Ancak yurtdışında kullananların yorumlarına ulaştım ve ses seviyesinin pek yüksek olmadığı (hadi bunu geçtik diyelim) ve bence en önemlisi; parça isimlerinin CD-çalar üzerinde Track 1, 2, 3.... şeklinde görünüyor oluşu dezavantajları olarak sıralanmış. Bu sonuncusu olmasa idi bir adet satın alacaktım ama mp3'lerin ismini görememeye katlanamam doğrusu.

civcivx
27/12/2006, 22:59
anfisi var bagajda sağ tafata duruyo bu arada bence spor paketle gelen ses sistemi gayet güzel ben ellemicem şahsen bütün arkadaşlarım hasta oluyo ses sistemine dağılımı fln netliği çok hoş

Aynen, ben de dokunmayı düşünmüyorum. Bende de 500Wrms amfi+sub var ama GP'nin müzik tesisatı gayet tatmim edici geliyor bana. Abime hibe edicem onları :D

Mısafır
27/12/2006, 23:09
evet cem bu muhabbetı eskıden hatırlıyorum baya bı kurcalamıstık belkı yenı versyon bıseyler cıkarmıslardır
bosch servısıne bı sormak lazım...

pdr42
28/12/2006, 07:17
yaw bu izolasyon malzemeisnin adı ne oluyoki bu hafta osnu alıp uygulayalım

mkaksoyer
28/12/2006, 07:49
fabrikanın kullandığı ses izolasyonları biraz değişik bazıları son katın bazıları astarın üstüne bırakılıp boya fırınından geçerken yapışıyor. bizim dışarda yapıştıracağımız materyaller onlar kadar efektif olmayabilir.

eğer kapı döşemelerini kendiniz sökerseniz aradığınız malzeme istanbul perpa - karaköy civarında izmirde gıda-inşaatçılar çarşısında ankara da samanpazarında bulunabilir. malzemeyi aşağıdaki linkten inceleyebilirsiniz
https://www.odek-flex.com.tr/

daha profesyonel bir ürün incelemek isterseniz

https://217.111.67.113/cellofoam/cellofoam_wrs.nsf?opendatabase&lang=tr

bence dikkat edilmesi gereken alev ilerletmeyen ve halojen içermeyen bir ürünle uygulama yapmaktırç

Mısafır
28/12/2006, 08:35
evet yanmazlık onemli...
tabıkı fabrıkasyon yapılan ızalasyon kadar, aracla butunlesmıyor ama
cok tatmın edıcı bır sonucu var.
aksama fıestaya yaptıgımız ızalasyonun resımlerını koyacagım...

LOST_WANTED
28/12/2006, 15:31
bagaj kapağındaki plastık sınır bozucu bir ses cıkarıyor bass vurduğu zaman askerden döndüğümde ilk iş bagaj iptali yapmak :D